شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶   |   Sat December 16, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
دیدار شهردار همدان و هیأت همراه با معاون عمرانی وزیر کشور
حکم عباس صوفی به عنوان شهردار همدان صادر شد
پیشرفت 70 درصدی پیاده راه میدان امام(ره)
انتخاب شهردار بومی قدرشناسی از سرمایه های انسانی همدان است
تا پایان آذرماه آغاز پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در همدان
بوستان 5هزار مترمربعی پردیس آماده بهره برداری
تاکسی های فرسوده در همدان تا پایان سال اجازه فعالیت دارند
آموزش های شهروندی برای یاری رسانی مدیریت شهری
آغاز جلسات تعرفه عوارض پیشنهادی سال 97 شهرداری همدان
حفظ منافع شهروندان و شهرداری اولویت شوراست
     آخرین اخبار
بهره گیری از محصول یخ خشک در مدیریت شهری
ظرفیت های کم نظیر 14 فرهنگسرا در شهر همدان
«اتحاد جوان شاهد» قهرمان مسابقات فوتبال محلات همدان شد
دیدار شهردار همدان و هیأت همراه با معاون عمرانی وزیر کشور
برگزاری اولین همایش راه مدرسه راه زندگی در همدان
آلودگی هوا به علت وارونگی دما در همدان
انتخاب شهردار بومی قدرشناسی از سرمایه های انسانی همدان است
متولی، حلقه گم شده بخش گردشگری همدان
برگزیدگان دومین دوره جشنواره فرش خزان معرفی شدند
16 نیروگاه خورشیدی در استان احداث می شود
دامداران نان خشک کپک زده به دام ها ندهند
حکم عباس صوفی به عنوان شهردار همدان صادر شد
ضرورت آموزش فرهنگ سلامت به شهروندان همدانی
افزایش 15 دستگاه اتوبوس شهری تا پایان سال
مشکلات شهروندان درزمینه عوارض باید حل شود
آغاز بررسی تعرفه پیشنهادی عوارض سال 1397 شهرداری همدان
آغاز طرح زمستانی پلیس راه و سازمان های امدادی با شرکت 800 گروه
حفظ منافع شهروندان و شهرداری اولویت شوراست
پیشرفت 70 درصدی پیاده راه میدان امام(ره)
آغاز جلسات تعرفه عوارض پیشنهادی سال 97 شهرداری همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٧/١۵ تعداد بازدیـد : ١١۴ نسخه چاپی
 
 
 


اجرای 430 برنامه به مناسبت روز ملی کودک در همدان

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از برگزاری 430 برنامه به مناسبت هفته ملی کودک برای 200 هزار کودک با همکاری 18 دستگاه و نهاد اجرایی در همدان خبر داد.

 
 

محمدرضا جوادی پنجشنبه گذشته در جمع خبرنگاران از برگزاری 430 برنامه به مناسبت هفته ملی کودک برای 200 هزار کودک با همکاری 18 دستگاه و نهاد اجرایی در همدان خبر داد و شعار هفته ملی کودک در کشور را "هر کودک نشانه خداست" اعلام کرد.

وی گفت: هدف اصلی برگزاری برنامهها جلب افکار عمومی نسبت به اهمیت دوران کودکی و ویژگیها، نیازها و خواستههای کودکان امروز است.

جوادی افزود: در آموزههای دینی و فرمایشات ائمه اطهار(ع) در حوزه پرداختن به نیازهای کودک بر توجه به ابعاد مختلف تربیتی آموزشی کودکان بسیار تأکید شده است و از این رو سیاستها برای برگزاری برنامهها به استانها ابلاغ شده و رویکرد امسال با توجه به تقارن هفته ملی کودک با ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان، اولویت ترویج فرهنگ عاشورایی خواهد بود.

وی تأکید کرد: به دنبال این اصل مهم هستیم که به نیازهای کودک در حوزه شادی و نشاط پرداخته شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به دیگر اهداف کانون پرورش فکری در اجرای برنامهها اظهار کرد: همگرایی و همافزایی دستگاهها در استان، نهادینه کردن ارزشهای تربیتی و انسانساز واقعه عاشورا در جامعه، معرفی کانون و ظرفیتهای آن به خانوادهها و ارتقای سطح دانش و آگاهی فعالان حوزه کودک و نوجوان از جمله اهداف کلی برگزاری هفته ملی کودک است.

وی ادامه داد: در اجرای برنامهها علاوه بر کودکان و نوجوانان، مربیان و اولیا تربیتی جامعه هدف برنامهها خواهند بود.

این مسؤول در ادامه سخنان خود به نامگذاری روز شمار روز ملی کودک اشاره کرد و گفت: 15 مهر ماه با نام کودک زیر چتر ایمان، 16 مهر کودک در پناه خانواده، 17 مهر ماه کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی، 18 مهر با نام کودک، سلامت و امنیت، 19 مهر با عنوان کودک و فناوریهای نوین و روزهای 20 و 21 مهر ماه نیز به نام کتاب و محصولات فرهنگی و مفهوم کودکی نامگذاری شده است.

جوادی با اشاره به عناوین مهم برنامههای هفته کودک گفت: در مراکز 40 گانه کانون در استان برنامههای مختلفی از جمله برپایی نمایشگاه و غرفههای فرهنگی، هنری، خیمههای عاشورایی، دعوت از مدارس و برگزاری برنامههای مشترک با مدرسهها، تئاتر و کارگاه نقاشی، سفال اجرا میشود.

وی اظهار کرد: ویژهبرنامه روز جهانی کودک فردا، 16 مهرماه از ساعت 10 تا 12 همزمان با بخش پایانی جشنواره ملی قصهگویی در سینما کانون برگزار میشود.

جوادی عنوان کرد: همایش کودکان عاشورایی با حضور 500 نفر از دانشآموزان نیز روز چهارشنبه 19 مهرماه از ساعت 9 تا 11 در باغموزه دفاع مقدس همدان برگزار میشود ضمن اینکه ایجاد حلقه صلح و دوستی، نقاشی روی پارچه و قرائت بیانیه در حوزه حقوق کودک و راهپیمایی نمادین از دیگر برنامههای جنبی این روز خواهد بود.

وی تصریح کرد: برنامه پرواز بادبادکها همراه با بازیهای بومی-محلی از ساعت 15 تا 17 در منطقه گردشگری عباسآباد همدان برای کودکان پیشبینی شده است.

جوادی افزود: برنامه نقد کتاب در روز 20 مهرماه در قروه رزن و با حضور نویسنده کشوری و نویسندگان استان برگزار میشود و غبارروبی از مزار شهدا در روز پنجشنبه 20 مهرماه برگزار میشود.

وی همچنین از دیدار با خانواده شهیدان مدافع حرم دارای کودک خبر داد و افزود: عیادت از کودکان بستری در بیمارستانها، انجام آزمایشهای غربالگری و فلورایدتراپی و برگزاری نشستهای تخصصی از دیگر برنامههای این هفته خواهد بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، اهدا کتاب و تجهیز کتابخانه شش مدرسه روستایی، برنامه کودکان آنلاین، اجرای مسابقات مختلف، برگزاری نشست کتابخوان در 9 شهرستان، عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در نهاد کتابخانههای استان، رونمایی از کتاب بکتاش در حوزه کودک در ملایر، برنامه دستهای مهربان با هدف اهدا اسباب بازیهای بدون استفاده در منزل، مانور زلزله، همایش آموزش محیطزیست به مخاطبان و اجرای یک روز بدون کیف در مدارس را از دیگر برنامههای هفته کودک در استان بیان کرد.

محمد رضا جوادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه 200 روستای استان زیر پوشش خدمات فرهنگی و هنری مراکز سیار کانون قرار دارند، عنوان کرد: 40 روستا نیز زیر پوشش فعالیتهای فرهنگی و هنری مراکز پستی قرار دارند که این تعداد نسبت به سال قبل 34 درصد افزایش یافته است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه در خصوص حمایت از نوشت افزار ایرانی- اسلامی و عملکرد ضعیف این مجموعه در این حوزه اظهار کرد: دستگاههای نظارتی ایراد گرفتهاند که مدیران، کار بازرگانی انجام دهند اما ما در مدارس در قالب نمایشگاه این محصولات را ارائه میدهیم و امیدواریم تا سال آینده یک فروشگاه دیگر به این کانون برای عرضه محصولات ایرانی اختصاص یابد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٧/١۵ تعداد بازدیـد : ١١۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢  نفر کاربران آنلاین :
۱,۴۷۹,۲۷۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان