سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶   |   Tue January 23, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بانک شهر مي تواند با همياري مديريت شهري توسعه پايدار شهر همدان را کليد بزند
اظهارات رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در مورد تخريب خانه هاي محله کبابيان در صحن شورا
اعلام آمادگی بانک شهر برای سرمایه گذاری در همدان
بناهای کبابیان بر اساس بافت قدیمی نوسازی می شود
همدان از کهن ترین شهرهای جهان
شهرداری در ارائه خدمات گرمخانه فراتر از وظایف خود عمل کرده است
برگزاری نمایشگاه از آثار ارسالی فراخوان سیمای اکباتان
شهرداری همدان به رده ششم جدول صعود کرد
رونمایی از تندیس فرشته نجات در بلوار ارم
ضرورت اجرای طرح شورای اجتماعی محلات در همدان
     آخرین اخبار
پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی تا پایان سال
بادامی نجات رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها شد
72 درصد مخزن سد اکباتان خالی است
تجهیز 95 درصد استخرهای همدان به شبکه الکترولیز نمک
تقدیم بودجه پیشنهادی سال آینده شهرداری همدان به شورای اسلامی شهر
هدف شورا توزیع متوازن خدمات در همه نقاط شهر
بلاتکلیفی شهروندان در واگذاری املاک راه‎ و شهرسازی و شهرداری تعیین تکلیف شود
لکه گیری و پخش آسفالت در دستور کار شهرداری
رونمایی از تندیس فرشته نجات در بلوار ارم
شهرداری همدان پیشگام در اقامه نماز جماعت در بوستان ها
شناسایی 24 فروچاله در دشت های همدان
ضرورت تکمیل و اجرای دقیق طرح ساماندهی دست فروشان
صدور پایان کار موقت در راستای تسهیل ساخت مسکن در شهر
فراخوان دریافت مقاله «همدان زیبا»
ابراز نگرانی ها از عملکردها و نبود اعتبار رویداد «همدان 2018»
اظهارات رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در مورد تخريب خانه هاي محله کبابيان در صحن شورا
بناهای کبابیان بر اساس بافت قدیمی نوسازی می شود
سفال همدان رتبه نخست صادرات صنایع دستی ایران
راه اندازی سامانه سیار ثبت نام کارت ملی هوشمند در همدان
ضرورت اجرای طرح شورای اجتماعی محلات در همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٧/٢٩ تعداد بازدیـد : ٨۴ نسخه چاپی
 
 
 


محرومیت شهرستان های همدان از امکانات و سالن های ورزشی

روزنامه هگمتانه  : 
در شورای اداری استان همدان که با حضور وزیر ورزش تشکیل شد بر محرومیت شهرستان های استان از امکانات و تجهیزات و سالن های ورزشی تأکید شد.

 
 

 وزیر ورزش و جوانان که همزمان با هفته تربیت بدنی سفری یک روزه به همدان داشت، همراه با چند تن از معاونان خود و رؤسای فدراسیونهای ورزشی در شورای اداری استان شرکت کرد. شورای اداری استان با حضور نمایندگان مردم استان همدان در خانه ملت و مدیران و اعضای شورا در مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی شهر مریانج برگزار شد.

*سلطانی فر: برپایی رویدادهای ورزشی ملی و بین المللی در استانها

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه همدان از لحاظ ورزشی امکانات خوبی را برای اسکان و پذیرایی اردوها و مسابقات ورزشی دارد، گفت: سیاستی در پیش گرفتیم که قرار است فعالیتهای ورزشی را از مرکز کشور به استانها ببریم تا رویدادهای ورزشی به توسعه استانها کمک کند.

مسعود سلطانی فر در پاسخ به درخواستهای نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی و استاندار همدان مبنی بر افزایش اعتبارات ورزشی استان برای تکمیل پروژه ها، عنوان کرد: به طور حتم با توجه به منابع موجود سعی در تکمیل پروژهها خواهیم داشت و اعتباری از کلیات ارزش افزوده در برنامه ششم به حوزه ورزش اختصاص یافته که امیدواریم در خلال برنامه ششم و هفتم توسعه بتوانیم اقدامات خوبی را انجام دهیم.

این مسؤول تصریح کرد: مجموع اعتباراتی که صرف حوزه ورزش میشود یک پنجم اعتبارات سایر بخشها است. سلطانی فر با اعلام اینکه اعتبارات بخش جونان 66 برابر شده است، گفت: این اعتبارات از 6 میلیارد تومان در سال 92 به 400 میلیارد تومان رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگر سخنان به سخنان رئیس جمهور آمریکا اشاره و بیان کرد: این اولین بار است که پس از 39 سال غرب به ویژه آمریکا علیه ایران قدمی را بر میدارد که علاوه بر ما دنیا نیز جلوی او میایستد.

وی ادامه داد: خوشبختانه وحدت قابل توجهی بین صاحبنظران و احزاب مانند دوران دفاع مقدس ایجاد شد که امیدواریم این حرکت توسعهای ادامه داشته باشد.

*خجسته: همدان در تخصیص اعتبارات ورزشی مظلوم واقع شده است

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان هم در این جلسه با بیان اینکه ورزش در همدان از نظر اعتباری مظلوم واقع شده است، خواستار توجه وزیر ورزش به این موضوع شد و تأکید کرد: همدان با توجه به نزدیکی با تهران میتواند محل مناسبی برای برپایی مسابقات ملی و آسیایی باشد.

امیر خجسته با بیان اینکه سند تحول ورزش همگانی خوب درخشیده است؛ گفت: امیدواریم این سند در دولت مصوب شده و ضمانت اجرایی داشته باشد.

خجسته با بیان اینکه برای ورزش محلات نیز 20 هکتار زمین در اختیار قرار داده شده، افزود: ورزشگاه 15 هزار نفری همدان امکانات خوبی دارد که میتواند دهکده ورزشی استان باشد.

*حاجی بابایی: همدان ظرفیت ایفای نقش در ورزش ملی را دارد

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه حضور وزیر ورزش و معاونان او و 50 رئیس فدراسیون در همدان را نشان از همت بالای استاندار همدان دانست و با تأکید بر اینکه همدان ظرفیت ورزشی بالایی را در حد ملی دارد، اظهار کرد: از قبل گامهایی در حوزه ورزش استان برداشته شده اما فروکش کرده و امروز باید آن روح ورزشی و حرکت ورزشی در استان شکل بگیرد.

حمیدرضا حاجی بابایی به سالن ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت این ورزشگاه در کشور استفاده شود. استاندار همدان نیز در این جلسه گفت: سال گذشته 90 هزار متر مربع به زیرساختهای ورزشی اضافه شده است.

محمد ناصر نیکبخت خواستار کمک وزیر ورزش برای تکمیل 21 پروژه ورزشی در دست اجرای استان شد و تصریح کرد: بخش خصوصی 8 هزار و 600 میلیارد تومان در دولت یازدهم در استان همدان سرمایهگذاری کرده است که برخی بهره برداری و برخی در حال انجام است.

استاندار همدان به ظرفیتهای همدان در حوزه ورزش زمستانی هم اشارهکرد و خواستار برپایی اردوهای ملی در همدان شد و گفت: اگر آقای وزیر این قول را بدهند، من نیز درصدی از هزینه را محقق خواهم کرد؛ چرا که این موضوع کمک به گردشگری همدان خواهد کرد.

حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با بیان اینکه در مرکز استان، باشگاههای بسیاری وجود دارد که از آن استفاده بهینه نمیشود، گفت: این در حالی است که در شهرستانهای استان، حتی یک صدم این امکانات وجود ندارد و میخواهیم که به شهرستانها نیز در حوزه ورزش رسیدگی شود. در ادامه نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: نهاوند ظرفیت بسیار بالایی در ورزش کشتی دارد.

حسن بهرام نیا با بیان اینکه بزرگترین پایگاه المپیک غرب کشور در نهاوند قرار دارد، گفت: از ظرفیت این پروژه که توسط یک خیر به نام علی مرادیان ساخته شده به دلیل نداشتن ردیف ملی و ردیف استانی استفاده نمیشود و قرار شده به مدت 10 سال خودگردان باشد.

وی مهمترین چالش کنونی را اشتغال دانست و با بیان اینکه ما نمایندگان مردم در حوزه رفع این مشکل ورود کردیم، گفت: اکنون وقت آن است که دولت در این عرصه ورود کند. در ادامه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضل اعتیاد اظهار کرد: این معضل نشان میدهد که در حوزه ورزش وظیفه سنگینی برعهده داریم.

محمد کاظمی خواستار راهاندازی سالنهای ورزشی در روستاهای بزرگ استان همدان شد و گفت: با توجه به وجود معضلاتی چون اعتیاد، مهاجرت روستاییان و بیکاری راهاندازی سالنهای ورزشی و فراهم ساختن امکانات ورزشی در روستاهای بزرگ ضروری است.

وی خطاب به وزیر ورزش ابراز کرد: شما قول بهرهبرداری سالن ورزشی 5 هزار نفری ملایر را در دهه فجر دادید اما بودجه اختصاصی آن کافی نیست و از طرفی اعتبار استخرها و سالنهای ورزشی ملایر و سامن کافی نیست، که امیدوارم کمکی در این راستا شود.

*منعم: وجود 64 پروژه ورزشی نیمه تمام در استان

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز به بهره برداری از 28 پروژه ورزشی در استان همدان به میزان 90 هزار متر مربع با اعتبار بیش از 250 میلیارد ریال در طول چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: با تصویب قوانین بودجهای در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال 96 توفیقات قابل توجهی در افزایش اعتبارات ورزشی حاصل شده به طوری که از مجموع 64 پروژه نیمهتمام ورزشی استان با تخصیص اعتبار به موقع 21 پروژه ورزشی تا پایان سال به بهرهبرداری میرسد.

رسول منعم با بیان اینکه شاهد رشد 70 درصدی سازمانهای مردمنهاد در چهار سال دولت یازدهم هستیم، ابراز کرد: خانه جوانان مرکز استان و شهرستانها پایان سال گذشته راهاندازی شد.

وی با اشاره به اینکه در حورزه ازدواج و تعالی خانواده شاهد کاهش چهار درصدی آمار طلاق در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم، گفت: سمنسرای جوانان و دبیرخانه تخصصی سمنها در سال گذشته راهاندازی شد.

منعم اظهار کرد: در اجرای ماده 27 قانون الحاق دو واگذاری پروژههای نیمهتمام به بخش خصوصی سه پروژه ورزشی با سرمایهگذاری 27 میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٧/٢٩ تعداد بازدیـد : ٨۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٩۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۵۳۳,۳۴۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان