یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷   |   Sun October 21, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
توانمندی نواحی 12گانه شهرداری نباید محدود شود
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
45 ایستگاه صلواتی استان همدان در مسیر رفت و برگشت زائران اربعین
تحقق مدیریت واحد شهرداری در مسیر عدالت محوری است
قاچاق شیر، لبنیات همدان را زمین گیر کرد
     آخرین اخبار
شهرداری همدان 30 دستگاه اتوبوس به مرز مهران می فرستد
اجرای چند پروژه صنعتی، گردشگری و عمرانی در همدان
فضای شهری همدان برای میزبانی از زائران اربعین حسینی آماده شده است
رشد 31 درصدی مشارکت همدانی ها در جشن عاطفه ها
توانمندی نواحی 12گانه شهرداری نباید محدود شود
پیشرفت 58 درصدی نیمه شمالی پروژه آرام سازی بلوار ارم
برپایی نهمین نمایشگاه سوغات و صنایع دستی از 1 تا 6 آبان در همدان
تحقق مدیریت واحد شهرداری در مسیر عدالت محوری است
توسعه فضای کسب و کار در اولویت مدیریت شهری قرار دارد
همدان، قهرمان مسابقات تپانچه کشور شد
45 ایستگاه صلواتی استان همدان در مسیر رفت و برگشت زائران اربعین
قاچاق شیر، لبنیات همدان را زمین گیر کرد
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٨/٢٣ تعداد بازدیـد : ۵٢۴ نسخه چاپی
 
 
 


انصراف مرادی از حضور در شهرداری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
نشست اعضای شورای اسلامی شهر همدان پیرامون ادامه همکاری شهردار منتخب روز گذشته برگزار شد که حسین مرادی به دلایل خانوادگی از فعالیت در شهرداری همدان انصراف داد تا در روزهای آینده گزینه های جدیدی برای شهرداری همدان معرفی شوند

 
 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ابتدای این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه غمناک زلزله یک شنبه شب گذشته که در غرب کشور رخ داد و باعث کشته شدن تعدادی از هموطنانمان در استان کرمانشاه شد گفت: با توجه به اینکه این زلزله در همدان نیز احساس شد نیروهای مدیریت ستاد بحران شهرداری همدان از ابتدای حادثه به حالت آماده باش در آمدند که بایستی از زحمات و تلاشهای ارزنده مجموعه مدیریت شهری در این خصوص تشکر کرد.

ابراهیم مولوی در ادامه این جلسه گفت: مرادی شهردار منتخب شورای پنجم پیش از این قرار بود روز یکشنبه در این جلسه حضور پیدا کند که به دلیل پارهای از مشکلات دیروز در شورای شهر حضور پیدا کرد و نامه کتبی انصراف خود را به شورا ارائه نمود و مسائل خانوادگی را دلیل انصراف از مسؤولیت شهرداری همدان بیان داشته است.

وی با ابراز نارضایتی از رفتار برخی رسانهها در انعکاس اخبار گفت: بیان برخی مباحث در شأن و منزلت شورای اسلامی شهر همدان نیست و اعضای شورای شهر همواره از نقد دلسوزانه و منصفانه رسانهها استفاده میکنند.

مولوی به روند انتخاب شهردار منتخب اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر پس از رأیگیری نهایی برای انتخاب شهردار، مکاتبات قانونی را به استانداری و وزارت کشور ارسال کرد اما با این وجود از ابتدای آبان تا به امروز هیچ خبر و یا مکاتبهای به شورای اسلامی شهر همدان و استانداری در خصوص تأیید و یا عدم تأیید صلاحیت شهردار جدید صورت نگرفته است.

مولوی در ادامه افزود: رویه شورای شهر در انتخاب شهردار، توانمندی، پاک دستی و مدیریت جهادی بود که در نهایت پس از بررسی 40 گزینه به آقای حسین مرادی رسیدیم و با 11 رأی وی را بهعنوان بهترین گزینه انتخاب کردیم.

وی در واکنش به سخنان یکی از اعضای شورای اسلامی که شورای پنجم را متهم به سهلانگاری در پیگیری امور مربوط به انتخاب شهردار نمود، اظهار کرد: تفاوت شورای چهارم با شورای پنجم در این است که صحت انتخابات آنها در همان ابتدا اعلام شد درحالیکه صحت انتخابات شورای پنجم مدتها به طول انجامید و همین امر سبب شد ما زمان را از دست بدهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه با استعفای مرادی 10 روز فرصت داریم تا گزینه جدید را انتخاب کنیم اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر همدان مرد روزهای سخت هستند و با قبول استعفای مرادی فرد شایستهای را برای مدیریت شهری همدان انتخاب خواهیم کرد.

کامران گردان سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان نیز در رابطه با انصراف شهردار منتخب گفت: اگر شورای شهر حکم تأیید شهردار منتخب را از وزارت کشور میگرفت و وی سپس استعفا میداد این قضیه برای اعضا و فعالان رسانه و افکار عمومی کاملاً مشهود و روشن بود که دکتر مرادی بنا به دلایل خانوادگی از سمت شهرداری همدان استعفا داده است اما بنده به عنوان عضو شورا از انصراف مرادی به دلیل مسائل خانوادگی قانع نشده ام و با توجه به اینکه در حال حاضر وی نتوانسته حکم تأیید وزارت کشور را بگیرد باید پاسخگوی شایعاتی که در خصوص عدم تأییدش از سوی وزارت کشور مطرح شده باشد؛ چرا که در آیندهای نزدیک دلیل اصلی استعفای وی قطعاً روشن خواهد شد که در آن موقع باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.

رئیس کمیسیون بودجه و مالی شورا نیز از تأخیر وزارت کشور در تأیید حکم شهردار همدان انتقاد کرد و گفت: قانون برای همه فصل الخطاب است و بر اساس قانون وظایف و اختیارات شوراها در خصوص مباحث انتخاب شهرداران به وضوح تشریح شده که طبق ماده 80 قانون شوراها و تبصرههای آن وزارت کشور موظف است ظرف مدت 10 روز حکم تأیید یا عدم تأیید شهرداران را به شورای شهر ارسال کند.

حسین قراباغی افزود: 16 مهرماه سال جاری نامه معرفی شهردار منتخب به استانداری همدان ارسال شد که در نهایت این معرفی نامه یکم آبانماه از سوی استانداری همدان به وزارت کشور ارسال شده است، متأسفانه در حال حاضر و با گذشت 21 روز هنوز حکم تأیید و یا عدم تأیید شهردار همدان از سوی وزارت کشور ابلاغ نشده که جا دارد این موضوع پیگیری شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه این نشست، گفت: شورای چهارم در انتخاب شهردار به مراتب بهتر عمل کرد و همزمان با شروع به کار، شهردار خود را انتخاب کرد اما در شورای فعلی با وجود اینکه شهردار انتخاب شد، اما عدم پیگیریهای مناسب باعث تأخیر در صدور حکم شهردار منتخب از سوی وزارت کشور شد.

علی رحیمی فر افزود: شهردار منتخب باید جواب قطعی بدهد؛ چرا که شهرداری که مشکل خانوادگی داشته باشد نمیتواند بر اداره شهر تمرکز لازم را داشته باشد.

در ادامه رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر نیز اظهار کرد: روزی که مرادی به عنوان شهردار انتخاب شد چهره هر 11 عضو شورا شادمان بود و دوستی در بین اعضای شورا بیشتر شد اما در حال حاضر و با توجه به انصراف شهردار منتخب، باید در فرصت 10 روزه باقی مانده نسبت به انتخاب شهردار جدید اقدام کنیم.

بادامی نجات افزود: معتقدم در پیگیری برای صدور حکم شهردار بخشی از مشکلات از جانب اعضای شورای اسلامی شهر همدان صورت گرفت و بخشی از وزارت کشور، اما نمایندههای مجلس هم پیگیریهای لازم در خصوص تأیید حکم شهردار منتخب را انجام ندادند که با گذشت 40 روز همچنان این حکم در بلاتکلیفی به سر میبرد.

در ادامه این نشست مرادی شهردار منتخب به تشریح روند انتخاب و دلیل انصراف از تصدی شهرداری همدان پرداخت و گفت: پیش از این که به عنوان شهردار شورای پنجم انتخاب شوم با هیچ یک از اعضای شورای شهر آشنایی قبلی نداشتم و نخستین دیدار ما در تهران برگزار و پیشنهاد شهرداری همدان به بنده ارائه شد.

مرادی افزود: پس از رأی اعتماد پارلمان شهر همدان تکمیل مدارک جهت بررسی استعلامات در دستور کار قرار گرفت که با توجه به تأخیر ارسال نامه معرفی از سوی استانداری همدان به وزارت کشور روند قانونی مدتی به تعویق افتاد که در نهایت برای انجام مصاحبه در وزارت کشور حضور پیدا کردم و روند استعلامات از سوی وزارت کشور در حال پیگیری بود که 12 روز پیش با توجه به مشکلی که برای یکی از اعضای خانواده ام به وجود آمد تصمیم گرفتم قبل از صدور حکم تأیید وزارت کشور از تصدی شهرداری همدان انصراف دهم.

منتخب شورای پنجم افزود: هیچگاه به دنبال فرصت طلبی نبودم و اگر این طور بود پیگیری لازم را انجام میدادم تا حکم شهرداری همدان را دریافت کنم و پس از شروع کار استعفا میدادم که این مسأله از نظر بنده اخلاقی نبود و به همین دلیل انصراف خودم را به شورای اسلامی شهر همدان اعلام کردم.

مرادی با بیان اینکه از تأیید یا عدم تأیید خود اطلاعی ندارم، اظهار کرد: بنده علاقمند بودم در شهرداری همدان فعالیت کنم و در این خصوص از سوی هیچ گروه و جناح خاصی معرفی نشده بودم و تنها هدفم خدمت به مردم همدان بود که این توفیق حاصل نشد و معتقدم مدیریت شهر در کوتاه مدت اثرگذار نخواهد بود؛ چرا که شهردار باید شناخت کافی از مشکلات و تنگناهای شهر داشته باشد تا بتواند منشا تحول و پیشرفت باشد.

شهردار مستعفی همدان درباره پیگیری نمایندگان همدان در مجلس در خصوص تسریع در صدور حکم خود نیز گفت: در این مدت خجسته نماینده مردم همدان در مجلس تماس گرفت و اعلام آمادگی کرد که در صورت نیاز و ضرورت پیگیر حکم از وزارت کشور باشد که بنده هم اعلام کردم اگر احساس میکنید نیاز است این کار را انجام دهید.

شهردار منتخب همدان در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه عدهای دلیل انصراف شما را داشتن پروندههای تخلف مالی و عدم تأیید از سوی وزارت کشور میدانند ابراز کرد: این موضوع را قویاً تکذیب میکنم و لازم است بگویم اگر مدیری پرونده تخلف مالی داشته باشد هیچگاه در سطوح ارشد به کار گرفته نمیشود و فقط جهت اطلاع اعلام میکنم در حال حاضر به عنوان مدیرکل هماهنگی مناطق 22 گانه شهرداری تهران فعالیت میکنم.

مولوی رئیس شورای اسلامی شهر همدان در پایان این نشست گفت: انتخاب شهردار ذخیره همدان نظر شخصی بنده بوده و مصوبه شورا نیست و با توجه به صحبتهای دکتر مرادی و اعضای شورای اسلامی شهر همدان با انصراف وی از سمت شهرداری همدان موافقت میشود و به زودی طی نشست خبری با فعالان رسانه گزینههای تصدی شهرداری همدان از سوی سخنگوی شورای اسلامی شهر معرفی خواهند شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٨/٢٣ تعداد بازدیـد : ۵٢۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۴۷,۰۳۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان