سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷   |   Tue October 16, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
جمع آوری دستفروشان پیاده راه اکباتان
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
جلسات بررسی گزارشات حسابرسی شهرداری همدان آغاز شد
شهرداری و سپاه انصارالحسین(ع) میزبان مجمع فرماندهان و مسؤولین پیشکسوت جهاد و شهادت استان
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
برنامه ریزی شهرداری همدان برای پذیرایی شایسته از زائران اربعین
     آخرین اخبار
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
جایگاه شوراها باید حفظ شود
قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان است
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
شهرداری همدان مقابل مقاومت تهران شکست خورد
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
موکب سیدالشهداء(ع) همدان برای چهارمین سال در کربلا مستقر می شود
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٩/١٣ تعداد بازدیـد : ۴۴١ نسخه چاپی
 
 
 


فضای مرکزی پروژه میدان امام(ره) تعیین تکلیف می شود

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان پیرامون موضوع تعیین تکلیف فضای مرکزی پروژه پیاده راه میدان امام خمینی (ره) جهت تسریع در روند پروژه برگزار شد.

 
 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف فضای میدان امام(ره) شهر همدان برای ادامه کاوشها، گفت: با هم اندیشی مسؤولان امر به زودی فضای مرکزی پروژه میدان امام (ره) برای اجرای سایت موزه و یا آبنما تعیین تکلیف میشود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ابراهیم مولوی اظهار کرد: گردشگر به دنبال تاریخ و فرهنگ کهن این شهر است که اگر احداث سایت یا موزه شیشهای در فضای میدان مرکزی به نتیجه برسد، ظرفیت تاریخی مناسبی برای شهر همدان خواهد بود، زیرا بسیاری از کشورها برای نداشته هایشان هم تبلیغ میکنند، در صورتی که همین داشتهها به صورت طبیعی در سرزمین ما وجود دارد.

وی با بیان اینکه در ایجاد فضای تعامل مدیریت ارشد استان هم نقش بسزایی دارد، عنوان کرد: استاندار همدان نیز علاقمندی و استقبال خود را از طرحهای فرهنگی برای زنده نگه داشتن تاریخ و هویت شهر اعلام کرده است.

مولوی با توجه به وضعیت موجود در میدان مرکزی شهر همدان و روند کاوشها در این میدان، بیان کرد: زمانی که پیمانکاران حفاریها را برای اجرای تأسیسات آبنما در محوطه میدان امام (ره) عمق دادند، به نشانههایی از آثار باستانی رسیدند که در جلسهای با حضور مدیران و کارشناسان میراث فرهنگی، طرح موضوع شد.

وی ادامه داد: تصمیم بر این بود تا در بازه زمانی مشخصی کاوشهای ادامه یابد که اگر به آثاری از شهر تاریخی هگمتانه برخوردار کردیم، روند کار ادامه پیدا کند.

به گفته وی، خوشبختانه با توجه به کشفیات چند هفته گذشته و درخواستهای مردم، رسانه ها، دانشجویان، اساتید و سمن ها، حساسیت به کاوشها دوچندان شده است.

مولوی گفت: پروژه عمرانی پیاده راه سازی میدان امام (ره) و خیابان اکباتان برنامه زمانبندی دارد که حتماً باید بر آن مبنا عملیات اجرایی پیش برود، البته تاکنون کاوشها در روند کار تأثیر خاصی نداشته و کار عمرانی و کاوش همزمان در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه باید روند پیشروی کاوشها تعیین تکلیف شود که آیا در محوطه میدان امام(ره) با توجه به کشفیات چند هفته گذشته موزه یا سایت شیشهای احداث شود یا گزینههای دیگری را انجام دهیم، عنوان کرد: در چند روز آینده انتظار میرود بازه زمانی مشخص شود تا عملیات اجرایی پروژه پیاده راه سازی میدان امام(ره) و خیابان اکباتان به اتمام برسد.

مولوی بیان کرد: در هر صورت منتظر نظرات کارشناسانه مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هستیم، زیرا وضعیت کاوشها در روند زمانبندی پروژه عمرانی ما تأثیرگذار است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه اظهار کرد: اگر پروژه پیاده راه سازی میدان امام(ره) و خیابان اکباتان هم به اتمام برسد میتوانیم ادعا کنیم محور فرهنگی پایتخت تاریخ و تمدن ایران شکل گرفته است.

مولوی ادامه داد: این محور فرهنگی و تاریخی از منطقه باستانی هگمتانه آغاز و با گذر از سراها، بازار همدان، بنای بی نظیر میدان امام(ره) و همچنین پیادهراه بوعلی در نهایت به آرامگاه بوعلی ختم میشود.

وی معتقد است: ایجاد محور فرهنگی در مرکز شهر موجب جذب و جلب گردشگر میشود که در نگهداشت گردشگران هم اهمیت دارد، زیرا شهرداری با رکود مسکن و ساخت و ساز مواجه شده که در نتیجه درآمدی وجود ندارد؛ بنابراین باید به سمت و سوی ایجاد درآمدهای پایدار برود که یکی از زیرساختهای آن ایجاد محوری فرهنگی و گردشگری است.

مولوی گفت: تأمین تأسیسات و تجهیزات مورد نیاز و آمادگی برای زیرساختهای جذب گردشگر با ساخت هتل و... در شهر همدان جزو ضرورتهای این منطقه محسوب میشود.

* حفظ آثار ملی، تاریخی و فرهنگی شهر از اهداف شوراست

سخنگو و رئیس خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان هم یکی از اهداف اجرای طرح پیاده راهها را انسان محور کردن شهر دانست و گفت: اجرای این طرحها از سال قبل آغاز شده و شورا سعی بر تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی دارد تا از تردد خودروهای شخصی کاسته شود.

کامران گردان ایجاد جاذبههای گردشگری را از دیگر اهداف شورا برشمرد و با اشاره به اجرای طرح پیاده راه بوعلی، یادآورشد: در حال حاضر با همکاری شهرداری منطقه یک و بیمارستان بوعلی 45 نفر از پزشکان خیابان بوعلی به این بیمارستان منتقل خواهند شد که این مهم از جمله اقدامات ایجاد جاذبههای گردشگری است.

گردان اضافه کرد: جاذبه گردشگری با اجرای طرح پیاده راه بوعلی ایجاد شده به گونهای که این طرح به عنوان الگوی دیگر استانها شده و قرار است دیگر خیابانهای اصلی شهر به پیاده راه تبدیل خواهد شد، زیرا ایجاد جاذبه گردشگری به نفع شهر و شهروندان در جذب گردشگر خواهد بود.

وی به کشف آثار تاریخی در کاوشهای میدان امام خمینی (ره) در اجرای همزمان طرح پیاده راه میدان اشاره کرد و افزود: اگر بنا باشد برای این میدان مرکزی موزهای احداث شود، نیاز به طرح نقشههایی دارد و شورا و شهرداری از این طرح استقبال کرده و حتی بخشی از هزینههای آن را تقبل خواهد کرد.

سخنگوی شورای شهر همدان گفت: حفظ آثار ملی، تاریخی و فرهنگی شهر از دیگر اهداف ماست و میتوان از این ظرفیت برای جذب گردشگر استفاده کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز اظهار کرد: علی رغم تمام موانع و سختیها کار پروژه پیاده راه سازی میدان امام(ره) و خیابان اکباتان به سرعت پیش میرود و به دلیل اختلاف سطوح و تأسیسات در این نقاط، کار نسبت به پیادهراه سازی بوعلی سختتر است.

امیر فتحیان نسب در ادامه از پیشرفت فیزیکی 67 درصدی این پروژه خبر داد و افزود: در حال حاضر بیش از 22 گروه عمرانی در این پروژه فعال هستند تا بتوان پروژه را براساس زمانبندی برنامهریزی شده به اتمام رساند.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اعلام اینکه رسیدن به اشیا تاریخی در میدان امام(ره) سهوی نبوده و براساس کاوشهای میراث فرهنگی و تقاضای شهرداری همدان بوده است، گفت: با توجه به ایجاد موج بی نظیر این بحث در استان و حتی کشور امیدواریم نهایت بهرهبرداری را برای توسعه شهر داشته باشیم.

وی بروز چنین موج حمایت از این کاوشها را ظرفیت بزرگی برای شهر همدان دانست و گفت: از ابتدا براساس تقاضای شهرداری همدان گروه نظارتی میراث فرهنگی همدان در محل پروژه حاضر بود تا در صورت مشاهده شواهد تاریخی مدیریت امور را در دست بگیرد.

فتحیان نسب ابراز امیدواری کرد: تصمیمی در بازه زمانی مشخص برای گروه اجرایی پیاده راه سازی میدان امام (ره) گرفته شود تا طبق وعده نوروز امسال پروژه پیاده راه سازی میدان امام(ره)و پیاده راه اکباتان را تحویل دهیم و حتی در این میان، کار اجرایی احداث سایت شیشهای را هم میپذیریم.

* ادامه کاوش میدان امام نیازمند تصمیمگیری فنی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این جلسه با اعلام اینکه ادامه کاوش میدان امام(ره) نیازمند تصمیمگیری فنی است، گفت: کاوش میدان امام(ره) کاملاً شفاف بوده است.

علی مالمیر با اشاره به همکاری و همدلی همسو شورا و شهرداری همدان با اداره کل میراث فرهنگی در کاوشهای میدان مرکزی، اظهار کرد: کاوشها باید به اتمام رسیده و نتایج مشخص شود تا بتوان به نتیجهگیری درستی دست پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه کاوشها لزومی به انتشار روزانه اطلاعات نیست، افزود: البته پروژه کاوشهای میدان امام خمینی(ره) همدان شیشهای بوده است و همه مسائل روشن و شفاف انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان ادامه داد: براساس کاوشهای انجام شده دو تابوت سفالی مربوط به دوره اشکانی پیدا شده است که البته سالم نیستند، همچنین تعدادی از سفالهای یافت شده هم مربوط به دورههای سلوکی، ماد و اسلامی است. هرچند سفالهای یافت شده از اهمیت بالای باستانشناسی برای ما برخوردار بوده زیرا شواهد تاریخی بسیاری برای کشور در پی دارد.

مالمیر با اعلام اینکه هنوز شواهدی از استقرار معماری در میدان امام(ره) یافت نشده است، افزود: لایهای از استقرار معماری در میدان امام(ره) کشف نشده است و کاوشها در بخشی که احتمال کشف آثار جدید هست، ادامه دارد.

وی بیان کرد: بحث در کمیته باستانشناسی این بود که با احتیاط بیشتر در رابطه با میدان امام از جمله ایجاد سایت موزه تصمیمگیری شود و از سوی دیگر تصمیمات پس از اتمام کاوشها و مشخص شدن نتایج، گرفته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان اظهار کرد: مدیران میراث فرهنگی، هنرمندان و رسانهها علاقمند هستند که ظرفیتی ایجاد شده و بتوان سایت موزه در میدان امام همدان راهاندازی کرد ولی این امر نیازمند در نظر گرفتن مباحث فنی و کارشناسی است.

مالمیر با بیان اینکه امر کاوش و ایجاد سایت موزه بحث فنی و کارشناسی است، عنوان کرد: باید مسائل کارشناسی کنار هم گذاشته شده و براساس نتایج آن تصمیمات گرفته شود و اینکه نمیتوان در چنین جلسهای برای ادامه یا قطع کاوشها زمان مشخص کرد. وی با اشاره به اینکه نکته قابل توجه برای این پروژه همدلی در شهر همدان است، تصریح کرد: موضوع کاوش از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توجه جدی همه جانبه نیز داشته باشد ولی نباید درگیر تصمیمگیری عجولانه شود.

 

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد:

ضرورت راهاندازی دفاتر رسمی نظام مهندسی در همدان

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر ضرورت راهاندازی دفاتر رسمی نظام مهندسی در همدان، گفت: برای راهاندازی دفاتر رسمی نظام مهندسی در شهر همدان نیازمند انعقاد تفاهنامهای شفاف برای اجرایی شدن اهرم قانونی و کاهش دغدغههای شهروندان هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، نرگس نورالهزاده در کمیسیون شهرسازی، معماری شورا که پیرامون نحوه اجرایی کردن بخشی از ماده 2 مقرات ملی ساختمان برگزار شد، با اشاره به مشکلات فعالیت دفاتر غیرقانونی نظام مهندسی در سطح شهر، اظهار کرد: در شهر شاهد حضور برخی افراد دارای سهمیه در دفاتر غیررسمی مهندسی بودهایم که متأسفانه برخی از مهندسان دارای سهمیه، حضور فیزیکی در شهر همدان نداشته و امکان نظارت قانونی هم ندارند که همین مهم، نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: متأسفانه اکثر تخلفات مطرح شده در کمیسیون ماده 100 به دلیل طراحی مهندسانی بوده که معماری و سازه نقشه آنها با یکدیگر انطباق نداشته است.

نورالهزاده در ادامه با تأکید بر دشواری شناسایی افرادی که در این زمینه به صورت غیرقانونی فعالیت دارند، معتقد است: با راهاندازی دفاتر رسمی و قانونی، اهرم قانونی به وجود میآید که در صورت حمایت از آن، بخشی از مشکلات در زمینه ساختمانی هم حل خواهد شد.

وی همچنین بر پیشبینی مدت زمان ارزیابی و تعیین شرح وظایف مشخص هم در دفاتر قانونی نظام مهندسی تأکید کرد و افزود: کلیات این طرح بسیار مناسب است و محاسن آن نیز برای هماهنگی لازم بین مهندسان دخیل در ساختمان و کیفیت ساختمان در مواقع بحرانی مشخص میشود.

نورالهزاده با تأکید بر اینکه تدوین و تعریف فرآیند مناسب برای دفاتر قانونی نیز ضرورت دارد تا ابهامی وجود نداشته باشد، گفت: هماهنگیهای لازم در ترسیم نقشه هم در بحث سازه و هم معماری، عمر نگهداشت ساختمان را ارتقا داده و هزینههای نگهداری ساختمان را نیز کاهش میدهد.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری شورای اسلامی شهر همدان همچنین عنوان کرد: آموزشهای تخصصی و اجرایی لازم نیز باید با برنامهریزی مناسب برای اجرایی شدن هرچه بهتر طرح راهاندازی دفاتر رسمی مهندسی در شهر صورت گیرد.

سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر حمایت و استقبال شورای شهر از طرح راهاندازی دفاتر قانونی مهندسی ساختمان، گفت: کشور ایران متأسفانه در بحث خصوصیسازی و برونسپاری موفق عمل نکرده است.

کامران گردان خطاب به مسؤولان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بیان کرد: انتظار میرود که این سازمان شرح وظایف، میزان دسترسی، روش بررسی و زمان بندی ارزیابی این دفاتر را برای بررسی بیشتر اعضای شورای شهر همدان اعلام کند.

گردان با تأکید بر مبحث آموزش در دفاتر مهندسی، معتقد است: آموزش را باید به اهل فن آن سپرد تا اهداف مورد نظر در این راستا تحقق یابد.

وی با توجه به اینکه از مهندسان انتظار میرود راهنماییهای کامل را به شهروندان ارائه دهند، ابراز امیدواری کرد: امسال راهاندازی دفاتر رسمی مهندسی به عنوان یک طرح ماندگار به سرانجام برسد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با تأکید بر نظارت بیشتر از دفاتر مهندسی، اظهار کرد: با کلیات این طرح موافقیم، اما باید مسؤولیتپذیری (مرجع رسیدگی برای تخلفات)، اختیار عمل دفاتر و ضمانت رسیدگی به امور مردم در دفاتر قانونی پیشبینی شود.

علی فتحی، هدف از راهاندازی این دفاتر مهندسی ساختمان را رسیدگی به موقع و مناسب امور شهروندان همدانی و از طرفی کاهش مراجعات آنها به شهرداری برشمرد و اظهار کرد: ارباب رجوع پاشنه کشیده در مناطق پیگیر امور خود هستند و به نتیجه نمیرسند؛ بنابراین پس از شکل گیری این دفاتر نباید روند طولانی برای رسیدگی به امور مردم تعریف شود که نارضایتی آنها را به دنبال داشته باشد.

رئیس کمیسیون بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با اشاره به تدوین دفترچه عوارض، گفت: برای قیمت منطقهای سالهای 95 و 96 از سال 94 تبعیت کردیم تا بار روانی پرداخت عوارض ساختوساز را کم کنیم.

حسین قراباغی در ادامه از عدم همراهی سازمان نظام مهندسی با شورای شهر انتقاد کرد و افزود: با توجه به رکود اقتصادی حاکم در جامعه درخواست کردیم تا عوارض مهندسی هم کاهش یابد که این مهم اتفاق نیفتاد، زیرا کاهش هزینهها، سود بیشتری را به دنبال دارد.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان در ادامه گفت: به طور قطع هرچقدر انسجام مهندسان در طراحی و نظارت بیشتر شود، هم شهروندان رضایت دارند و هم کارها به نحو احسن اجرایی میشود.

سید مسعود عسگریان افزود: با توجه به وجود شخصیتهای حقیقی مجزا در دفاتر رسمی مهندسی ساختمان، باید مبحث راه‌‌اندازی این دفاتر در همدان بررسی شود تا بار مالی مضاعف برای مردم ایجاد نکنند، در غیر این صورت با اهداف پیشروی شورای شهر مبنی بر ایجاد رفاه برای مردم مغایرت خواهد داشت.

وی با تأکید بر ضرورت چارچوبهای مشخص در زیرساختهای این طرح، گفت: در صورت دایر شدن دفاتر رسمی مهندسی باید از ادامه کار دفاتر غیرمجاز جلوگیری شود تا شائبهای در ذهن مردم ایجاد نشود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان در این نشست گفت: متأسفانه امروزه به هر دلیلی تعدد دکه فروش علم، نه علم آموزی در جامعه زیاد شده است.

اکبر کاوسیامید در ادامه اظهار کرد: تأخیر در راهاندازی دفاتر رسمی مهندسی و از طرفی چرایی فعالیت غیرقانونی این دفاتر هم مورد بحث بوده که نیازمند نظارتهای دقیق است.

وی معتقد است: مهندسان باید متعهد و متخصص باشند تا در بحث ساختوساز نظارت دقیق تری داشته باشند.

معاون معماری شهرسازی شهرداری همدان نیز اظهار کرد: برونسپاری و انجام برخی امور در دفاتر قانونی مهندسی به تسریع در فرآیند و کاهش زمان صدور پروانه کمک میکند.

مجید یوسفینوید با توجه به اینکه شهرداریها سازمانهایی خودگردان هستند، گفت: فرآیندهایی برای ایجاد درآمدهای پایدار و پاسخگویی سریع به شهروندان نیاز داریم.

به گفته وی، در بخش نظارت حقوقی شهرداری باید اسناد این کار را فراهم شود، البته این اقدام از گذشته هم بوده؛ اما زیرساختهای لازم برای شبکه اتوماسیون فراهم نشده است.

یوسفینوید بیان کرد: در سالهای گذشته چند مورد از دفاتر غیرقانونی مهندسی ساختمان با پیگیری شهرداری همدان توسط حکم دادگستری پلمپ شدند، اما جایگزین آنها باید تعریف شود.

وی معتقد است: راهاندازی دفاتر مهندسی ساختمان را برای تهیه نقشه به شکل قانونی و حقوقی آنهم همراه با محدودیت نیاز داریم، به طور مثال باید با راهاندازی 10 دفتر در سطح شهر، آموزش و نظارت را باید برای آنها لحاظ کنیم تا با ایجاد رقابت سالم، مبحث کیفیت هم ارتقا پیدا کند و ساز و کار قانونی و شفاف سازی را به همراه داشته باشد.

یوسفینوید همچنین عنوان کرد: از شورای شهر همدان انتظار داریم تا برای راهاندازی دفاتر مهندسی ساختمان کمک دهند، زیرا مزایای این بحث مشهود بوده که رفع و بررسی مشکلات آن هم قابل حل است.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان هم در این نشست گفت: راهاندازی دفاتر رسمی این سازمان در چارچوبهای حقیقی و حقوقی مغفول مانده است.

به گفته امیر سلیمی، تهیه نقشه و زمانبندی آن در پروژههای بزرگ هم با مشکلاتی همراه است که با راهاندازی دفاتر رسمی مهندسی ساختمان، مشکلات آنها به زیر 10 درصد نیز میرسد.

وی با بیان اینکه در قدم نخست برای راهاندازی دفاتر رسمی و کسبوپیشه نیازمند حمایت شورا هستیم، اظهار کرد: با تدوین راهکار مناسب دنبال ایجاد انگیزه برای تشکیل دفاتر هستیم، اما نحوه آغاز کار، حق کسبوپیشه و مبحث حقیقی یا حقوقی بودن(دارایی) این دفاتر از مشکلات پیشرو است.

سلیمی با توجه به گلهمندی شهروندان مبنی بر طولانی شدن روند ارزیابی توسط سازمان نظام مهندسی، افزود: پس از بررسی از وضعیت سازمان متوجه شدیم که مشکل در دفاتر غیرقانونی مهندسی است که متأسفانه اهرم قانونی هم برای حل این مهم نداریم، زیرا زیرمجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان نیستند.

وی بیان کرد: با راهاندازی دفاتر رسمی مهندسی ساختمان، شأن بهرهبرداران نهایی(مردم) و مهندسان در دفاتر رعایت میشود و از طرفی شأن حرفهای مهندسان هم ارتقا مییابد.

سلیمی از رواج گرایش به فناوری جدید با تبلیغات غلط برای کاهش و سبکسازی هزینه‌‌های ساختمانی خبر داد و اینکه اگر در این زمینه راهبردها دقیق نباشد، در آینده شاهد یک فاجعه هستیم.

وی با بیان اینکه با راهاندازی دفاتر رسمی مهندسی به طور قطع زمان ارزیابی هم به حداقل میرسد، گفت: هدف این است که با به کارگیری ترفندهای مختلف، عدم حضور مهندسان در منطقه را کنترل کرده و از طرفی برای حذف واسطهها و کنترل و نظارت دفاتر به شناسنامه دار بودن و رسمی کردن آنها پرداخته شود، هرچند شیوهنامههای این دفتر در کشور تدوین شده است.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٩/١٣ تعداد بازدیـد : ۴۴١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۳۶,۸۳۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان