پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶   |   Thu February 22, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بازگشایی و اتصال بلوار قدر به بلوار یادگار امام خمینی(ره) انجام می شود
تقدیر شهردار همدان از مدیران استان در حمایت از بازگشایی کامل خیابان طالقانی
جذب سرمایه گذار و رونق گردشگری رویکرد شورا
رشد متوازن همه مناطق شهر دستورکار مدیریت شهری
ضرورت استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی
امتیاز تیم فوتبال شهرداری همدان به هیچ وجه واگذار نمی شود
شهروند مداری و مشارکت مردم؛ محور جشنواره «شهروند برگزیده»
فعالیت تاکسی های هوشمند در همدان مشروط به دریافت مجوز
معرفی نفرات برتر چهاردهمین رویداد ایده پارک علم و فناوری
پیش بینی ثبت نام یک هزار نفر در جشنواره «شهروندان برگزیده» همدان
     آخرین اخبار
حذف دست فروشان در برنامه شورا و شهرداری نیست
تشریح برنامه های هفته فرهنگی باباطاهر در همدان
ضرورت جمع آوری و بازیافت زباله با فن آوری های روز
دوربرگردان موقت در خیابان های منتهی به میدان امام(ره) ایجاد می شود
شما شهروند برگزيده شهر همدان باشيد
حذف کنار گذر در بازنگری طرح تفصیلی و جامع شهرها
پیش بینی ثبت نام یک هزار نفر در جشنواره «شهروندان برگزیده» همدان
امتیاز تیم فوتبال شهرداری همدان به هیچ وجه واگذار نمی شود
روابط عمومی های همدان برای رویداد 2018 ایده پردازی کنند
جان باختن 347 نفر در تصادفات جاده ای استان همدان
رشد متوازن همه مناطق شهر دستورکار مدیریت شهری
30 هزار شغل در استان ایجاد می شود
114 میلیمتر برف و باران در همدان بارید
بازگشایی و اتصال بلوار قدر به بلوار یادگار امام خمینی(ره) انجام می شود
جذب سرمایه گذار و رونق گردشگری رویکرد شورا
افتتاح خانه مدیران استان همدان
تقدیر شهردار همدان از مدیران استان در حمایت از بازگشایی کامل خیابان طالقانی
ضرورت استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی
معرفی نفرات برتر چهاردهمین رویداد ایده پارک علم و فناوری
فعالیت تاکسی های هوشمند در همدان مشروط به دریافت مجوز
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٢٨ تعداد بازدیـد : ١١٧ نسخه چاپی
 
 
 


اظهارات رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در مورد تخريب خانه هاي محله کبابيان در صحن شورا

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با گلايه از مديران شهرداري همدان گفت: اعضاي شوراي شهر همدان از تخريب خانه هاي محله کبابيان بي اطلاع بودند ولي هجمه بسياري به آنها وارد شد.

 
 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، ابراهيم مولوي در صحن علني شوراي شهر همدان در خصوص تخريب خانههاي محله کبابيان، اظهار کرد: تخريب چند بناي ميراث فرهنگي و قديمي، باعث شد همه مجموعه مديريت شهري مورد هجمه قرار گيرد و شوراي شهر بابت قضيهاي که خبر و اطلاع نداشت مورد مؤاخذه قرار گرفت.

مولوي با بيان اينکه بناهاي تاريخي اجزاي تشکيل دهنده موجود شهر هستند، افزود: اکنون بايد با همفکري و همکاري هم با حضور متوليان امر از جمله ميراث فرهنگي، را ه و شهرسازي و شورا و شهرداري اقدام درستي در زمينه بازسازي اين بناها انجام دهيم و در راستاي حفظ و احياي ديگر بناها ضمن اختصاص بودجه اقدام کنيم.

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينکه بناها و اماکن تاريخي ظرفيت خوبي براي جذب گردشگر هستند، يادآور شد: لازم است بستر و زمينه ايجاد اين محلات قديمي را براي گردشگران ايجاد کنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود درباره دفترچه تعرفه عوارض شهرداري همدان نيز گفت: درباره تعرفه عوارض محلي بحث و جلسات بسياري انجام شد که بررسي شفاف در اولويت بود و البته قوانين و مقررات نهادهاي نظارتي و پشتيبانيکننده و آرا ديوان نيز در آن رعايت شد.

*بادامي نجات: اعضاي شورا بايد در جريان تخريب خانهها قرار ميگرفتند

رئيس مرکز مطالعات و پژوهشهاي شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينکه اعضاي شوراي شهر همدان بايد قبل از هر اقدامي در جريان تخريب خانههاي محله کبابيان قرار ميگرفتند گفت: قبل از تخريب بايد اين اقدام با اعضاي شورا درميان گذاشته ميشد؛ چراکه دراين صورت شوراي شهر ميتوانست نسبت به اين عملکرد پاسخگو باشد.

بادامي نجات در پاسخ به تهديد خطرات جاني شهروندان از بابت ريزش اين بناها تأکيد کرد: بسياري از نقاط شهر از جمله بافت بازار و پيادهراه اکباتان و معابري از اين دست همين مشکل را دارند که عابران در معرض خطر هستند و آنها نيز با توجه به اهميت جان شهروندان بايد ايمن سازي شوند.

* سلماسي: محلات قديمي همدان نبايد به مرحله تخريب و نابودي برسند

رئيس کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي اسلامي شهر همدان نيز بابيان اينکه نميتوان تنها به بهانه اينکه يک بناي واجد ارزش به مرحله خطر رسيده آن را تخريب کرد، گفت: بافتهاي تاريخي و قديمي هويت شهر همدان است.

رضوان سلماسي با اشاره به اينکه محلات قديمي همدان نبايد به مرحله تخريب و نابودي برسند، گفت: عوامل کوتاهي در قبال خانههاي کبابيان مشخص شود.

سلماسي با بيان اينکه اين محله سال 84 ثبت ملي شده است، گفت: در شهر همدان به جز شهرداري متوليان ديگري نيز نسبت به حفظ ميراث فرهنگي وظيفه دارند و بايد اين محله را احيا کنند.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر همدان با بيان اينکه براي شفاف سازي موضوع براي عموم مردم بهتر بود ادارات متولي نيز در اين جلسه حاضر ميشدند، گفت: ستاد باز آفريني محلات براي احيا و مرمت اين محله مبلغي در نظر گرفته بود و بايد متوليان پاسخگو باشند چه تصميمي براي آن گرفته شده است.

وي با تأکيد براينکه نميتوان تنها به بهانه اينکه يک اثر به مرحله خطر رسيده آن را تخريب کرد، گفت: بايد در زمان اين اقدام و تخريب خانهها متوليان ديگر نيز در جريان موضوع ميبودند.

سلماسي با بيان اينکه بافتهاي تاريخي و قديمي هويت شهر همدان است و متوليان بايد در حفظ آن تلاش کنند، گفت: قرار نيست آنقدر تعلل صورت گيرد که بنا به مرحله خطر برسد و در نهايت تخريب شود.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينکه محله کبابيان همدان به ثبت ملي رسيده و اگر حساسيت به خرج ندهيم بقيه آثار محلات ديگر شهر نيز از بين ميرود، گفت: اگر قبل از تخريب خانهها به اعضاي شوراي شهر اطلاعرساني ميشد شايد نظرات يکسان بود و شرايطي که ايجاد شد رخ نميداد.

* صوفي: خانههاي تخريبشده محله کبابيان نوسازي ميشوند

شهردار همدان هم با گلايه از اينکه در تخريب خانههاي قديمي همدان مقصر نشان دادن شهرداري درست نبوده و انتظار ميرود رسانهها کوتاهي نهادهاي ديگر را نيز پيگيري کنند، گفت: به احترام تاريخ همدان خانههاي تخريب شده محله کبابيان را نوسازي ميکنيم.

عباس صوفي اظهار کرد: اين سه خانه مخروبه به گفته مديرکل ميراث فرهنگي همدان هيچ اثر تاريخي نداشته و ثبت تاريخي نشدند و سه خانه مخروبه بودند که شهرداري در چند سال گذشته براي ساخت پارکينگ خريداري کرده بود و بارها با ميراث فرهنگي مکاتبه شده بود تا وضعيت اين خانهها تعيين تکليف شود ولي ميراث فرهنگي پاسخي نداده بود.

صوفي با اشاره به اينکه ديوار خانه «اخلاصي» رها شده و در آستانه ريزش بود، تصريح کرد: شهرداري در راستاي حفظ جان شهروندان اقدام به تخريب اين بناها کرد؛ چراکه جان يک انسان از هر موضوعي مهمتر است و براساس بند 14 ماده 55 قانون اگر به وظيفه قانوني خود عمل نميکرديم بايد پاسخگو بوديم و تخريب خانهها در راستاي عمل به وظيفه قانوني بوده است.

مدير منطقه يک شهرداري همدان نيز بابيان اينکه سال 84 مصوب شد در محلههايي همچون آقاجانيبيگ، کبابيان و حاجي مطالعات انجام شود و از سوي ديگر سياستگذاري شد براي اين خانههاي اين محلات تملک انجام شده و در راستاي حفظ محلات قديمي گام برداشته شود، عنوان کرد: شهرداري سه خانه تخريب شده در محله کبابيان را تملک کرد.

امير فتحياننسب بابيان اينکه سال 84 به مالکان اخطار داده شد که بناها در حال تخريب هستند و خواسته شد مالکان وضعيت اين خانهها را تعيين تکليف کنند، افزود: در سالهاي اخير احساس خطر از بابت اين خانهها بيشتر شد؛ چراکه ديوارههاي بيروني استحکام خود را از دست داده و احتمال ريزش آنها بسيار بود و قابليت ترميم نداشت.

وي با بيان اينکه اين خانهها ارزش تاريخي ندارند و تنها حمام موجود در محله کبابيان مربوط به دوره قاجار است، عنوان کرد: مکاتبات با ميراث فرهنگي در خصوص تعيين تکليف اين سه خانه پاسخي نداشته است.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٢٨ تعداد بازدیـد : ١١٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٧  نفر کاربران آنلاین :
۱,۵۷۷,۹۸۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان