یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷   |   Sun May 27, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
مسير برگشت گنجنامه به جاده عباس آباد منتقل مي شود
ضرورت جلوگیری از انحصاری شدن مشاغل در شهرداری همدان
موفقیت برگزاری رویداد همدان 2018 نیازمند برنامه ریزی منسجم و کارآمد
ادامه بازگشایی بلوار سعیدیه با تملک 4 پلاک باقی مانده
شورای پنجم دلسوزانه پیگیر مشکلات مناطق توانمندسازی است
رویداد "همدان 2018 " فرصتی مناسب برای معرفی شرکت های تولیدی استان
موافق فعالیت مرکز خرید ایران پیش از حل مشکلات ایمنی و مجوز قانونی آن نیستم
سفرای کشورهای مختلف سفیران شهر همدان باشند
تجلیل از دانش آموزان برتر رشته ریاضی در صحن شورا
برگزاری دوره های آموزش شهروندی برای توسعه و رشد فضای سبز در باغات و خانه ها
     آخرین اخبار
ضرورت وحدت مدیریتی در شهرداری همدان
مسمومیت 47 نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در همدان
فعالیت نخستین تصفیه خانه ازنزنی غرب کشور در همدان
سفرای کشورهای مختلف سفیران شهر همدان باشند
ادامه بازگشایی بلوار سعیدیه با تملک 4 پلاک باقی مانده
فتح خرمشهر عامل خنثی شدن بزرگترین دلیل حمله صدام به ایران
حضور گسترده مردم دارالمؤمنین در مراسم جزءخوانی قرآن
مسير برگشت گنجنامه به جاده عباس آباد منتقل مي شود
تجلیل از دانش آموزان برتر رشته ریاضی در صحن شورا
برگزاری دوره های آموزش شهروندی برای توسعه و رشد فضای سبز در باغات و خانه ها
اختصاص 32 میلیارد تومان به بازآفرینی در همدان
رویداد "همدان 2018 " فرصتی مناسب برای معرفی شرکت های تولیدی استان
تشکیل کارگروه ها و هیأت های اندیشه ورز در مرکز مطالعات
موافق فعالیت مرکز خرید ایران پیش از حل مشکلات ایمنی و مجوز قانونی آن نیستم
افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی در همدان
شورای پنجم دلسوزانه پیگیر مشکلات مناطق توانمندسازی است
ضرورت جلوگیری از انحصاری شدن مشاغل در شهرداری همدان
ماندگاری پرواز همدان ـ تهران نیازمند تبلیغ و همکاری آژانس های مسافرتی
بهار میزبان اولین جشنواره و مسابقات بین المللی زیبایی اسب اصیل عرب
موفقیت برگزاری رویداد همدان 2018 نیازمند برنامه ریزی منسجم و کارآمد
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ٧٣ نسخه چاپی
 
 
 


ابراز نگرانی ها از عملکردها و نبود اعتبار رویداد «همدان 2018»

روزنامه هگمتانه  : 
در دومین جلسه سیاست گذاری رویداد همدان 2018 ابراز نگرانی از عملکردها و نبود اعتبار برای این رویداد مورد بحث گذاشته شد.

 
 

دومین جلسه سیاستگذاری رویداد همدان 2018، عصر چهارشنبه گذشته در حالی برگزار شد که بیش از یک ماه از آغاز سال 2018 میگذرد و هنوز هیچ برنامهای برای معرفی همدان در این سال انجام نشده است.

استاندار همدان در این جلسه با بیان اینکه من نگران عملکردها برای رویداد 2018 هستم و آن را خوب پیشبینی نمیکنم، اظهار کرد: برای تبریز که عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را دارد، 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتهاند در حالی که همدان از چنین اعتباری بیبهره است.

محمدناصر نیکبخت با ابراز نگرانی از روند پیشبرد کارها برای دو رویداد گردشگری 2018 در همدان و نبود اعتبار، بیان کرد: چرا ما باید برای این رویداد هیچ سهمی از اعتبار ملی نداشته باشیم.

وی از دعوت نشدن همه مدیران به این جلسه برای برنامهریزی بهتر در برگزاری رویداد همدان پایتخت گردشگری آسیا گلایه و تصریح کرد: اینکه تبریز از سالهای قبل از چنین رویدادی مطلع بوده، بحث مجزایی است اما برای همدان نیز که به صورت یکباره به این عنوان انتخاب شده است باید اعتباری تعیین شود.

استاندار همدان با بیان اینکه عملکردها را خوب ارزیابی نمیکنم، گفت: بدون شک انتخاب همدان به این عنوان و اجرای برنامههای عنوان شده هزینه بسیاری میخواهد.

نیکبخت خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مبنی بر اینکه خیلی از برنامهها عقب هستیم خواستار پیگیری جذب اعتبار برای استان و کمک گرفتن از مجمع نمایندگان استان در این خصوص شد.

وی با اشاره به اینکه بودجه جاری استان کفاف برگزاری برنامههای این رویداد را نمیدهد و از سویی این رویداد یک اتفاق مهم برای استان است، گفت: باید رویداد گردشگری 2018 در همدان در کمیسیون تلفیق مطرح میشد اما نمیدانم چه کسی کوتاهی کرد، و لازم است این موضوع از تهران پیگیری شود.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه باید از قبل این رویداد تغییر و تحول در شهر ایجاد شود، افزود: در زمان برگزاری جشنوارههای تئاتر و فیلم کودک و نوجوان همدان توانست 20 سالن را تجهیز کند که باید چنین مواردی در دستور کار قرار گیرد و در شهر شاهد تحولی باشیم.

نیکبخت همچنین به زیباسازی ورودیهای شهر، تأکید کرد و با بیان این مطلب که اکنون برخی پیادهروها در برخی نقاط همدان وضعیت بسیار نامناسبی دارند که باید نوسازی و بازسازی شوند، ابراز کرد: به شهرداری از اعتبارات عمرانی میتوانیم کمک کنیم، اما در بودجه جاری مشکل داریم.

استاندار همدان خواستار آغاز تبلیغات رویدادهای گردشگری 2018 در همدان شد و با تأکید بر اینکه همدان بیش از تبلیغات داخل استانی به تبلیغات خارج استان نیاز دارد، عنوان کرد: رهاورد این رویداد باید سرمایهگذاری و جذب سرمایهگذار خارجی در همدان باشد.

نیکبخت خواستار همکاری رسانههای استان در مورد این رویدادها شد و به تخریب اخیر سه خانه قدیمی در محله کبابیان همدان اشاره داشت و با بیان اینکه هنوز از توضیحاتی که در مورد تخریب خانههای قدیمی داده شده، توجیه نشدم ابراز کرد: میراث فرهنگی باید مانع تخریب خانههای قدیمی میشد. *مالمیر:رونمایی از نامواره «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018»

در ادامه این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان از تجهیز دبیرخانه رویدادهای گردشگری «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» در مجتمع فرهنگی عینالقضات خبر داد و اظهار کرد: این دبیرخانه به زودی افتتاح و از نامواره «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» رونمایی میشود.

علی مالمیر به آماده شدن فیلمهای کوتاه تبلیغاتی و طراحی اولیه وبگاه رویدادهای «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» هم اشاره کرد و گفت: نامواره رویدادها نیز توسط قباد شیوا در حال طراحی است که این نامواره با زمینه طلایی و برگرفته از ریتون کشف شده از هگمتانه است.

وی ادامه داد: 43 برنامه از سوی دستگاههای استان برای این رویداد پیشنهاد شده است که شامل رویداد بینالمللی، 24 رویداد ملی و چهار رویداد استانی بوده و البته همه آنها قطعی نیست.

*صوفی: زیباسازی شهر همدان، در حال انجام است

شهردار همدان هم در این جلسه با بیان اینکه شهرداری همدان دو وظیفه درونسازمانی و برونسازمانی بر عهده دارد، ابراز کرد: زیباسازی شهر همدان و آمادهسازی ورودیهای شهر، در حال انجام است که ورودی شهر از سمت میدان شهید سردار همدانی، کرمانشاه و ملایر در حال آماده سازی است.

عباس صوفی با اشاره به اینکه نور پردازی، کاشت گونههای گیاهی، نصب نماد و طراحی چهار بیلبرد برای وسط بلوار از سمت میدان سردار همدانی از جمله برنامهها است، گفت: در حوزه زیباسازی اقداماتی انجام شده و تمام سرویسهای بهداشتی تا پایان سال بازسازی میشود.

وی با بیان اینکه در زمینه تبلیغات درون شهری و برونشهری هم برنامههایی در نظر گرفته شده، عنوان کرد: در حوزه برون شهری با رونمایی از نامواره کار شروع میشود و در حوزه درونشهری، تمام تلویزیونهای شهری، پلها، ایستگاههای اتوبوس و بدنه اتوبوسها برای تبلیغات 2018 آماده شده است.

شهردار همدان از طراحی چهار بالن و هوا کردن آن در آستانه سال نو و رویداد گردشگری 2018 خبر داد و گفت: بوستان مشاهیر همدان برای تیر ماه آماده افتتاح میشود که میتوان از ظرفیت آن برای این رویداد استفاده کرد.

صوفی همچنین از آماده سازی یک دستگاه اتوبوس روباز در همدان خبر داد و گفت: پیاده راه بوعلی، میدان امام(ره) و اکباتان هم تا مراسم افتتاحیه رویداد آماده میشود و سایت موزه میدان امام(ره) هم که قرار است در این نقطه جانمایی شود، با هویت تاریخی است و مشاور در حال مطالعه طرح است.

وی با اعلام اینکه عملیات عمرانی پیادهراه میدان امام(ره) تا اواسط بهمن تمام میشود، اظهار کرد: سایت موزه هم در صورت تأیید نقشه اجرایی تا پایان سال آماده میشود.

شهردار همدان اظهار کرد: امکان دارد همدان میزبان مجمع شهرداران آسیایی باشد که مرداد ماه برگزار میشود.

در دومین جلسه سیاستگذاری رویداد همدان 2018 ابراز نگرانی از عملکردها و نبود اعتبار برای این رویداد مورد بحث گذاشته شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ٧٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۰۶,۷۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان