سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷   |   Tue October 16, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
جمع آوری دستفروشان پیاده راه اکباتان
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
جلسات بررسی گزارشات حسابرسی شهرداری همدان آغاز شد
شهرداری و سپاه انصارالحسین(ع) میزبان مجمع فرماندهان و مسؤولین پیشکسوت جهاد و شهادت استان
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
برنامه ریزی شهرداری همدان برای پذیرایی شایسته از زائران اربعین
     آخرین اخبار
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
جایگاه شوراها باید حفظ شود
قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان است
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
شهرداری همدان مقابل مقاومت تهران شکست خورد
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
موکب سیدالشهداء(ع) همدان برای چهارمین سال در کربلا مستقر می شود
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ٩۵ نسخه چاپی
 
 
 


ابراز نگرانی ها از عملکردها و نبود اعتبار رویداد «همدان 2018»

روزنامه هگمتانه  : 
در دومین جلسه سیاست گذاری رویداد همدان 2018 ابراز نگرانی از عملکردها و نبود اعتبار برای این رویداد مورد بحث گذاشته شد.

 
 

دومین جلسه سیاستگذاری رویداد همدان 2018، عصر چهارشنبه گذشته در حالی برگزار شد که بیش از یک ماه از آغاز سال 2018 میگذرد و هنوز هیچ برنامهای برای معرفی همدان در این سال انجام نشده است.

استاندار همدان در این جلسه با بیان اینکه من نگران عملکردها برای رویداد 2018 هستم و آن را خوب پیشبینی نمیکنم، اظهار کرد: برای تبریز که عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را دارد، 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتهاند در حالی که همدان از چنین اعتباری بیبهره است.

محمدناصر نیکبخت با ابراز نگرانی از روند پیشبرد کارها برای دو رویداد گردشگری 2018 در همدان و نبود اعتبار، بیان کرد: چرا ما باید برای این رویداد هیچ سهمی از اعتبار ملی نداشته باشیم.

وی از دعوت نشدن همه مدیران به این جلسه برای برنامهریزی بهتر در برگزاری رویداد همدان پایتخت گردشگری آسیا گلایه و تصریح کرد: اینکه تبریز از سالهای قبل از چنین رویدادی مطلع بوده، بحث مجزایی است اما برای همدان نیز که به صورت یکباره به این عنوان انتخاب شده است باید اعتباری تعیین شود.

استاندار همدان با بیان اینکه عملکردها را خوب ارزیابی نمیکنم، گفت: بدون شک انتخاب همدان به این عنوان و اجرای برنامههای عنوان شده هزینه بسیاری میخواهد.

نیکبخت خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مبنی بر اینکه خیلی از برنامهها عقب هستیم خواستار پیگیری جذب اعتبار برای استان و کمک گرفتن از مجمع نمایندگان استان در این خصوص شد.

وی با اشاره به اینکه بودجه جاری استان کفاف برگزاری برنامههای این رویداد را نمیدهد و از سویی این رویداد یک اتفاق مهم برای استان است، گفت: باید رویداد گردشگری 2018 در همدان در کمیسیون تلفیق مطرح میشد اما نمیدانم چه کسی کوتاهی کرد، و لازم است این موضوع از تهران پیگیری شود.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه باید از قبل این رویداد تغییر و تحول در شهر ایجاد شود، افزود: در زمان برگزاری جشنوارههای تئاتر و فیلم کودک و نوجوان همدان توانست 20 سالن را تجهیز کند که باید چنین مواردی در دستور کار قرار گیرد و در شهر شاهد تحولی باشیم.

نیکبخت همچنین به زیباسازی ورودیهای شهر، تأکید کرد و با بیان این مطلب که اکنون برخی پیادهروها در برخی نقاط همدان وضعیت بسیار نامناسبی دارند که باید نوسازی و بازسازی شوند، ابراز کرد: به شهرداری از اعتبارات عمرانی میتوانیم کمک کنیم، اما در بودجه جاری مشکل داریم.

استاندار همدان خواستار آغاز تبلیغات رویدادهای گردشگری 2018 در همدان شد و با تأکید بر اینکه همدان بیش از تبلیغات داخل استانی به تبلیغات خارج استان نیاز دارد، عنوان کرد: رهاورد این رویداد باید سرمایهگذاری و جذب سرمایهگذار خارجی در همدان باشد.

نیکبخت خواستار همکاری رسانههای استان در مورد این رویدادها شد و به تخریب اخیر سه خانه قدیمی در محله کبابیان همدان اشاره داشت و با بیان اینکه هنوز از توضیحاتی که در مورد تخریب خانههای قدیمی داده شده، توجیه نشدم ابراز کرد: میراث فرهنگی باید مانع تخریب خانههای قدیمی میشد. *مالمیر:رونمایی از نامواره «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018»

در ادامه این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان از تجهیز دبیرخانه رویدادهای گردشگری «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» در مجتمع فرهنگی عینالقضات خبر داد و اظهار کرد: این دبیرخانه به زودی افتتاح و از نامواره «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» رونمایی میشود.

علی مالمیر به آماده شدن فیلمهای کوتاه تبلیغاتی و طراحی اولیه وبگاه رویدادهای «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» هم اشاره کرد و گفت: نامواره رویدادها نیز توسط قباد شیوا در حال طراحی است که این نامواره با زمینه طلایی و برگرفته از ریتون کشف شده از هگمتانه است.

وی ادامه داد: 43 برنامه از سوی دستگاههای استان برای این رویداد پیشنهاد شده است که شامل رویداد بینالمللی، 24 رویداد ملی و چهار رویداد استانی بوده و البته همه آنها قطعی نیست.

*صوفی: زیباسازی شهر همدان، در حال انجام است

شهردار همدان هم در این جلسه با بیان اینکه شهرداری همدان دو وظیفه درونسازمانی و برونسازمانی بر عهده دارد، ابراز کرد: زیباسازی شهر همدان و آمادهسازی ورودیهای شهر، در حال انجام است که ورودی شهر از سمت میدان شهید سردار همدانی، کرمانشاه و ملایر در حال آماده سازی است.

عباس صوفی با اشاره به اینکه نور پردازی، کاشت گونههای گیاهی، نصب نماد و طراحی چهار بیلبرد برای وسط بلوار از سمت میدان سردار همدانی از جمله برنامهها است، گفت: در حوزه زیباسازی اقداماتی انجام شده و تمام سرویسهای بهداشتی تا پایان سال بازسازی میشود.

وی با بیان اینکه در زمینه تبلیغات درون شهری و برونشهری هم برنامههایی در نظر گرفته شده، عنوان کرد: در حوزه برون شهری با رونمایی از نامواره کار شروع میشود و در حوزه درونشهری، تمام تلویزیونهای شهری، پلها، ایستگاههای اتوبوس و بدنه اتوبوسها برای تبلیغات 2018 آماده شده است.

شهردار همدان از طراحی چهار بالن و هوا کردن آن در آستانه سال نو و رویداد گردشگری 2018 خبر داد و گفت: بوستان مشاهیر همدان برای تیر ماه آماده افتتاح میشود که میتوان از ظرفیت آن برای این رویداد استفاده کرد.

صوفی همچنین از آماده سازی یک دستگاه اتوبوس روباز در همدان خبر داد و گفت: پیاده راه بوعلی، میدان امام(ره) و اکباتان هم تا مراسم افتتاحیه رویداد آماده میشود و سایت موزه میدان امام(ره) هم که قرار است در این نقطه جانمایی شود، با هویت تاریخی است و مشاور در حال مطالعه طرح است.

وی با اعلام اینکه عملیات عمرانی پیادهراه میدان امام(ره) تا اواسط بهمن تمام میشود، اظهار کرد: سایت موزه هم در صورت تأیید نقشه اجرایی تا پایان سال آماده میشود.

شهردار همدان اظهار کرد: امکان دارد همدان میزبان مجمع شهرداران آسیایی باشد که مرداد ماه برگزار میشود.

در دومین جلسه سیاستگذاری رویداد همدان 2018 ابراز نگرانی از عملکردها و نبود اعتبار برای این رویداد مورد بحث گذاشته شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ٩۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢١  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۳۶,۷۶۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان