پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷   |   Thu January 24, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
همدان اولین استان تاب آور در ایران
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
رانندگان تاکسی نهادینه کننده فرهنگ ترافیک هستند
     آخرین اخبار
"شهر گردشگر" در کهن شهر همدان کلید خورد
تلاش مدیریت شهری برای مناسب سازی محیط برای معلولان
آمادگی شهرداری برای برگزاری برنامه های دهه فجر فاطمی
گشایش نمایشگاه عبرت و ضد تروریسم در همدان
همدان اولین استان تاب آور در ایران
شکل گیری فراکسیون «شفافیت» در شورای عالی استان ها
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
امدادرسانی به 40 خودرو و 248 نفر در همدان
رهاورد رویداد گردشگری 2018 از نگاه نمایندگان در مجلس
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
رانندگان تاکسی نهادینه کننده فرهنگ ترافیک هستند
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
اعضای هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها انتخاب شدند
راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی همدان در بیمارستان بعثت
هنرمندان نقش مهمی در تقویت نشاط اجتماعی دارند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ١١٠ نسخه چاپی
 
 
 


ابراز نگرانی ها از عملکردها و نبود اعتبار رویداد «همدان 2018»

روزنامه هگمتانه  : 
در دومین جلسه سیاست گذاری رویداد همدان 2018 ابراز نگرانی از عملکردها و نبود اعتبار برای این رویداد مورد بحث گذاشته شد.

 
 

دومین جلسه سیاستگذاری رویداد همدان 2018، عصر چهارشنبه گذشته در حالی برگزار شد که بیش از یک ماه از آغاز سال 2018 میگذرد و هنوز هیچ برنامهای برای معرفی همدان در این سال انجام نشده است.

استاندار همدان در این جلسه با بیان اینکه من نگران عملکردها برای رویداد 2018 هستم و آن را خوب پیشبینی نمیکنم، اظهار کرد: برای تبریز که عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را دارد، 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتهاند در حالی که همدان از چنین اعتباری بیبهره است.

محمدناصر نیکبخت با ابراز نگرانی از روند پیشبرد کارها برای دو رویداد گردشگری 2018 در همدان و نبود اعتبار، بیان کرد: چرا ما باید برای این رویداد هیچ سهمی از اعتبار ملی نداشته باشیم.

وی از دعوت نشدن همه مدیران به این جلسه برای برنامهریزی بهتر در برگزاری رویداد همدان پایتخت گردشگری آسیا گلایه و تصریح کرد: اینکه تبریز از سالهای قبل از چنین رویدادی مطلع بوده، بحث مجزایی است اما برای همدان نیز که به صورت یکباره به این عنوان انتخاب شده است باید اعتباری تعیین شود.

استاندار همدان با بیان اینکه عملکردها را خوب ارزیابی نمیکنم، گفت: بدون شک انتخاب همدان به این عنوان و اجرای برنامههای عنوان شده هزینه بسیاری میخواهد.

نیکبخت خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مبنی بر اینکه خیلی از برنامهها عقب هستیم خواستار پیگیری جذب اعتبار برای استان و کمک گرفتن از مجمع نمایندگان استان در این خصوص شد.

وی با اشاره به اینکه بودجه جاری استان کفاف برگزاری برنامههای این رویداد را نمیدهد و از سویی این رویداد یک اتفاق مهم برای استان است، گفت: باید رویداد گردشگری 2018 در همدان در کمیسیون تلفیق مطرح میشد اما نمیدانم چه کسی کوتاهی کرد، و لازم است این موضوع از تهران پیگیری شود.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه باید از قبل این رویداد تغییر و تحول در شهر ایجاد شود، افزود: در زمان برگزاری جشنوارههای تئاتر و فیلم کودک و نوجوان همدان توانست 20 سالن را تجهیز کند که باید چنین مواردی در دستور کار قرار گیرد و در شهر شاهد تحولی باشیم.

نیکبخت همچنین به زیباسازی ورودیهای شهر، تأکید کرد و با بیان این مطلب که اکنون برخی پیادهروها در برخی نقاط همدان وضعیت بسیار نامناسبی دارند که باید نوسازی و بازسازی شوند، ابراز کرد: به شهرداری از اعتبارات عمرانی میتوانیم کمک کنیم، اما در بودجه جاری مشکل داریم.

استاندار همدان خواستار آغاز تبلیغات رویدادهای گردشگری 2018 در همدان شد و با تأکید بر اینکه همدان بیش از تبلیغات داخل استانی به تبلیغات خارج استان نیاز دارد، عنوان کرد: رهاورد این رویداد باید سرمایهگذاری و جذب سرمایهگذار خارجی در همدان باشد.

نیکبخت خواستار همکاری رسانههای استان در مورد این رویدادها شد و به تخریب اخیر سه خانه قدیمی در محله کبابیان همدان اشاره داشت و با بیان اینکه هنوز از توضیحاتی که در مورد تخریب خانههای قدیمی داده شده، توجیه نشدم ابراز کرد: میراث فرهنگی باید مانع تخریب خانههای قدیمی میشد. *مالمیر:رونمایی از نامواره «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018»

در ادامه این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان از تجهیز دبیرخانه رویدادهای گردشگری «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» در مجتمع فرهنگی عینالقضات خبر داد و اظهار کرد: این دبیرخانه به زودی افتتاح و از نامواره «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» رونمایی میشود.

علی مالمیر به آماده شدن فیلمهای کوتاه تبلیغاتی و طراحی اولیه وبگاه رویدادهای «همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018» هم اشاره کرد و گفت: نامواره رویدادها نیز توسط قباد شیوا در حال طراحی است که این نامواره با زمینه طلایی و برگرفته از ریتون کشف شده از هگمتانه است.

وی ادامه داد: 43 برنامه از سوی دستگاههای استان برای این رویداد پیشنهاد شده است که شامل رویداد بینالمللی، 24 رویداد ملی و چهار رویداد استانی بوده و البته همه آنها قطعی نیست.

*صوفی: زیباسازی شهر همدان، در حال انجام است

شهردار همدان هم در این جلسه با بیان اینکه شهرداری همدان دو وظیفه درونسازمانی و برونسازمانی بر عهده دارد، ابراز کرد: زیباسازی شهر همدان و آمادهسازی ورودیهای شهر، در حال انجام است که ورودی شهر از سمت میدان شهید سردار همدانی، کرمانشاه و ملایر در حال آماده سازی است.

عباس صوفی با اشاره به اینکه نور پردازی، کاشت گونههای گیاهی، نصب نماد و طراحی چهار بیلبرد برای وسط بلوار از سمت میدان سردار همدانی از جمله برنامهها است، گفت: در حوزه زیباسازی اقداماتی انجام شده و تمام سرویسهای بهداشتی تا پایان سال بازسازی میشود.

وی با بیان اینکه در زمینه تبلیغات درون شهری و برونشهری هم برنامههایی در نظر گرفته شده، عنوان کرد: در حوزه برون شهری با رونمایی از نامواره کار شروع میشود و در حوزه درونشهری، تمام تلویزیونهای شهری، پلها، ایستگاههای اتوبوس و بدنه اتوبوسها برای تبلیغات 2018 آماده شده است.

شهردار همدان از طراحی چهار بالن و هوا کردن آن در آستانه سال نو و رویداد گردشگری 2018 خبر داد و گفت: بوستان مشاهیر همدان برای تیر ماه آماده افتتاح میشود که میتوان از ظرفیت آن برای این رویداد استفاده کرد.

صوفی همچنین از آماده سازی یک دستگاه اتوبوس روباز در همدان خبر داد و گفت: پیاده راه بوعلی، میدان امام(ره) و اکباتان هم تا مراسم افتتاحیه رویداد آماده میشود و سایت موزه میدان امام(ره) هم که قرار است در این نقطه جانمایی شود، با هویت تاریخی است و مشاور در حال مطالعه طرح است.

وی با اعلام اینکه عملیات عمرانی پیادهراه میدان امام(ره) تا اواسط بهمن تمام میشود، اظهار کرد: سایت موزه هم در صورت تأیید نقشه اجرایی تا پایان سال آماده میشود.

شهردار همدان اظهار کرد: امکان دارد همدان میزبان مجمع شهرداران آسیایی باشد که مرداد ماه برگزار میشود.

در دومین جلسه سیاستگذاری رویداد همدان 2018 ابراز نگرانی از عملکردها و نبود اعتبار برای این رویداد مورد بحث گذاشته شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ١١٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٣  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۶۰,۷۹۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان