یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷   |   Sun December 16, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تقاطع ناهمسطح سردار همدانی باید تا شهریور 98 بهره برداری شود
«گیاه شناس» جانشین «مولوی» شد
پیشرفت فیزیکی70 درصدی پروژه سایت جدید نمایشگاه بین المللی همدان
با ایجاد حلقه سوم شهر زمین خواری از بین می رود
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
فعالیت 700 عضو انبوه ساز با سرمایه ای افزون بر 3 هزار میلیارد تومان در استان
استاندار همدان به دنبال احیای دوباره پاس است
پرهيز از موازي کاري مجموعه هاي اجرايي در تحقق اهداف اقتصادي، سرمايه گذاري و گردشگري همدان
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
     آخرین اخبار
تفاهم نامه های فرهنگی توسعه نشاط اجتماعی شهروندان را به همراه دارد
انعقاد قرارداد ساخت 5 پل عابر پیاده تا پایان سال
شکایات حقوقی مراجعان به شورای اسلامی شهر به حداقل رسید
ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری
سیاست های کلی بودجه سال 98 به شهرداری همدان ابلاغ شد
برپایی ششمین جشنواره هنرهای شهری و دومین جشنواره نورآرایی در بهار 98
رسیدگی به مشکلات 30 نفر از شهروندان منطقه یک
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
طرح جمع آوری آب های سطحی بازنگری می شود
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
تقاطع ناهمسطح سردار همدانی باید تا شهریور 98 بهره برداری شود
با ایجاد حلقه سوم شهر زمین خواری از بین می رود
آماده سازی 100 خودرو برف روب و یخ زدا
آغاز فعالیت اداره کل راه آهن غرب کشور در همدان
پیشرفت فیزیکی70 درصدی پروژه سایت جدید نمایشگاه بین المللی همدان
تخریب باغ رستوران غیر قانونی جاده حیدره
میزبانی از المپیاد فوتسال، شایستگی های همدان را اثبات کرد
هندی ها بافنده و صادرکننده فرش همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/٢۵ تعداد بازدیـد : ٢١۴ نسخه چاپی
 
 
 


بخش خصوصی در رویداد همدان 2018 پای کار بیاید

روزنامه هگمتانه  : 
معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: بخش خصوصی در رویداد همدان 2018 پای کار بیاید.

 
 

معاون امور عمرانی استاندار همدان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان و کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری همدان، با دو موضوع «همدان 2018 پایتخت گردشگری آسیا» و آمادگی دستگاههای اجرایی استان برای استقبال از نوروز که پیش از ظهر دیروز برگزار شد با بیان اینکه مسؤولیت شهر همدان به عنوانی یک شهر گردشگری و از طرفی در رویداد 2018 بر عهده شهرداری همدان است و شهرداری بهاندازه میراث فرهنگی در این موضوع نقش دارد، اظهار کرد: بخش خصوصی نیز باید در این رویداد پای کار بیاید.

محمود رضا عراقی در مورد اهمیت باغ موزه همدان در نقشه گردشگری ابراز کرد: کاش این موزه به دست شهرداری سپرده میشد اما در حال حاضر یک بخش خصوصی است و شهرداری نمیتواند برای نگهداری آن ورود کند.

وی در مورد نماد « همدان 2018 پایتخت گردشگری آسیا » نیز ابراز کرد: نماد یک رویداد باید ارتباط نزدیکی با آن داشته باشد و هر آنچه انتخاب شده بر اساس خرد جمعی است و هر کسی نظری، فکری و ایدهای دارد میتواند به دبیرخانه رویداد در تالار قرآن مراجعه و نظر و ایده خود را بیان کند.

شهردار همدان نیز با بیان اینکه شهرداری بر اساس ویژگی و وظایف ذاتی خود برنامههای مختلفی را برای نوروز دارد، اظهار کرد: فضاسازی و زیباسازی شهری از جمله برنامهها بوده و از 15 اسنفند ماه نیز عملیات پاکسازی شهر و نصب نمادها آغاز میشود.

عباس صوفی خواستار تغییر نام ستاد اسکان عینالقضات به ستاد خدمات سفر شد و گفت: امسال ستاد استقبال از مسافران در مقابل مسجد راه کربلا مستقر میشود تا آن شلوغی در میدان سردار همدانی به وجود نیاید و در آن میدان فضاسازی انجام میشود.

صوفی با تأکید بر اینکه شهرداری همدان به طور جدی با نصب چادر در مکانهایی چون آرامگاه باباطاهر برخورد میکند گفت: باید به کمک جمعیت هلال احمر محلهایی در داخل پارکها مانند پارک شهروند و یا پارک مردم برای اسکان مسافران انتخاب شود.

صوفی به پیگیری جدی ساماندهی دستفروشان اشاره و ابراز کرد: دستفروشان محوطه گنجنامه حذف نمیشوند بلکه ساماندهی میشوند و سازههایی برای استقرار آنها در نظر گرفته شده است.

وی در این مورد اضافه کرد: وجود دستفروشان در گنجنامه یک جاذبه گردشگری محسوب میشود و البته با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی قصد حذف آنها را نداریم و قصد شهرداری همدان مدیریت آنها است.

صوفی گفت: یک دستگاه اتوبوس روباز گردشگری در ایام نوروز 97 به مسافران و گردشگران این شهر درصورت شرایط مساعد جوی خدماترسانی میکند که برای تابستان دو دستگاه اتوبوس روباز دیگر هم اضافه میشود.

شهردار همدان از آماده شدن فیلم تبلیغاتی برای دعوت مردم ایران برای سفر به همدان و پخش آن از 20 اسفند ماه از شبکههای مختلف ملی خبر داد و گفت: پیادهراه اکباتان 18 اسفند ماه افتتاح میشود اما سایت موزه به سال بعد موکول شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این جلسه به شرکت همدان در نمایشگاه بین المللی گردشگری اشاره کرد و با بیان اینکه بازدید از غرفه همدان نسبت به سالهای قبل سه برابر شده بود، از ساخت کارگاه باستانشناسی در محوطه باستانی هگمتانه خبر داد و عنوان کرد: برنامههای مختلف چون نوروز گاه در نوروز اجرا میشود که با توجه به رویداد 2018 برنامهها باید متناظر با این رویداد باشد و تبلیغات نیز در همین راستا انجام شود.

علی مالمیر با اشاره به هشت هزار کارگاه منبت در استان و فعالیت 45 درصد هنرمندان صنایع دستی استان در حوزه منبت ایجاد بازار فروش برای آنها را مهم دانست.

مالمیر با بیان اینکه خواسته منبتکاران استان برگزاری نمایشگاه خاص مبل و منبت و شرکت آنها در نمایشگاه است، افزود: در رابطه با برگزاری این نمایشگاه کش و قوسهایی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان داریم و اجازه برگزاری نمایشگاه به منبتکاران داده نمیشود در حالی که این هنرمندان نیز مانند سایر صنوف خواستار ارائه اجناس خود در نمایشگاه هستند.

* ارائه برنامه جامعی برای گردشگران نوروزی در قالب تقویم گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این جلسه گفت: برنامههای فرهنگی نوروزگاه همدان با هدف کمک به آژانسهای مسافرتی برای برنامهریزی سفرها و ارائه برنامه جامعی برای گردشگران نوروزی در قالب تقویم گردشگری گردآوری میشود.

علی خاکسار افزود: در این راستا، سازمانهای مردم نهاد، دستگاهها و نهادهای شهرستانی میتوانند برنامهها و آیینهای بومی و محلی خود را در قالب نوروزگاهها اعلام کنند تا در تقویم گردشگری استان گنجانده و به مسافران اطلاع رسانی شود.

وی بیان کرد: امسال 11 کمیته، زیر مجموعه ستاد خدمات سفر استان همدان فعال است و این کمیتهها، فعالیت خود را از این هفته آغاز میکنند.

وی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتظار میرود نوروز امسال برای ساماندهی دستفروشان در اماکن پرگردشگر همدان همچون آرامگاه بوعلی، منطقه هگمتانه و آرامگاه باباطاهر به صورت جدی اقدام شود.

این مسؤول با بیان اینکه گردشگری کودک محوریت فعالیتهای همدان است گفت: دستگاههایی که در حوزه کودک فعال هستند باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.

خاکسار ادامه داد: از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین امسال، 329 هزار نفر از اماکن تاریخی دارای بلیت استان بازدید کردند همچنین 213 هزار نفر از اماکن تفریحی و گردشگری و 2 میلیون و 191 هزار نفر از جاذبههای طبیعی استان همچون سرابها بازدید کردهاند.

وی ادامه داد: نوروز 96 حدود 346 هزار نفر در اقامتگاههای دارای مجوز استان اقامت داشتند.

زند مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس همدان هم در این جلسه از نبود اطلاعات دقیق در خصوص باغ موزه همدان و نقشه آن در نقشه گردشگری همدان گلایه کرد و گفت: تابلوهای معرفی باغ موزه در داخل شهر همدان هم کم است.

الوند نماینده صدا و سیمای مرکز همدان نیز در این جلسه از هماهنگی برای حضور مسؤولان استانی و مدیریت ارشد استان در برنامههای تلویزیونی « حالا خورشید» و « شب فیروزه ای» خبر داد و گفت: در راستای رویداد 2018 برنامههای مختلفی برگزار و در دست اقدام است.

کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی استان همدان نیز در این نشست گفت: بارشهای امسال استان همدان نسبت به میانگین بلند مدت، 55 درصد کاهش داشته است اما شواهد نشان میدهد بارشها در بهمن و اسفندماه امسال مطابق معمول است.

محمد حسن باقری شکیب افزود: از 2 هفته آینده، موج جدید بارشها در استان آغاز میشود و پیشبینی میشود بیش از 50 میلیمتر و در برخی نقاط تا 100 میلیمتر بارش را در 2 هفته آینده شاهد باشیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/٢۵ تعداد بازدیـد : ٢١۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۲۶,۳۹۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان