دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷   |   Mon September 24, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رؤسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت نان در همدان
حمایت قاطع شورا از شفاف سازی و سالم سازی محیط شهرداری
ادامه مرمت یادمان های شهیدان و شخصیت های انقلابی همدان با یک میلیارد ریال اعتبار
شهرداری همدان استقلال اهواز را زمین گیر کرد
تکذیب خبر دستگیری دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر همدان
شرکت عزاداران حسینی در پاک سازی شهر از ظروف یک بار مصرف
پیگیری راه اندازی بیمارستان دندانپزشکی و مرکز مراقبت بالینی در همدان
نصب بنرهایی با موضوعات محرم، بازگشایی مدارس و دفاع مقدس بر بدنه اتوبوس های شهر
اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان امام خمینی(ره) همدان
     آخرین اخبار
نظارت دقیق تر بر سرویس دهی به دانش آموزان
زنگ مهر و مقاومت در دبستان حاج محمود کاظمی همدان نواخته شد
ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در شورای اسلامی شهر همدان
نواختن زنگ مدارس توسط اعضای شورای اسلامی شهر همدان
در همدان کارتن خواب زن نداریم
آمادگی راهدارخانه های استان همدان برای پذیرایی از زائران اربعین
در پی شهادت جمعی از هموطنان در حملات تروریستی اهواز
هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و ایثارگری های زنان و مردان بی ادعاست
تکذیب خبر دستگیری دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر همدان
استقبال از نوآموزان دبستان علاقبندیان با اهدای گل
نمایش قدرت دشمن شکن نیروهای مسلح همدان در نخستین روز از هفته دفاع مقدس
پیگیری راه اندازی بیمارستان دندانپزشکی و مرکز مراقبت بالینی در همدان
حمایت قاطع شورا از شفاف سازی و سالم سازی محیط شهرداری
شرکت عزاداران حسینی در پاک سازی شهر از ظروف یک بار مصرف
نصب بنرهایی با موضوعات محرم، بازگشایی مدارس و دفاع مقدس بر بدنه اتوبوس های شهر
پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت نان در همدان
اعلام محدودیت های ترافیکی در همدان طی روزهای عزاداری محرم
فعالیت 2 هزار و 200 هیأت حسینی در همدان
فعالیت 2 هزار و 200 هیأت حسینی در همدان
رؤسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/٢۵ تعداد بازدیـد : ١٩٢ نسخه چاپی
 
 
 


بخش خصوصی در رویداد همدان 2018 پای کار بیاید

روزنامه هگمتانه  : 
معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: بخش خصوصی در رویداد همدان 2018 پای کار بیاید.

 
 

معاون امور عمرانی استاندار همدان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان و کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری همدان، با دو موضوع «همدان 2018 پایتخت گردشگری آسیا» و آمادگی دستگاههای اجرایی استان برای استقبال از نوروز که پیش از ظهر دیروز برگزار شد با بیان اینکه مسؤولیت شهر همدان به عنوانی یک شهر گردشگری و از طرفی در رویداد 2018 بر عهده شهرداری همدان است و شهرداری بهاندازه میراث فرهنگی در این موضوع نقش دارد، اظهار کرد: بخش خصوصی نیز باید در این رویداد پای کار بیاید.

محمود رضا عراقی در مورد اهمیت باغ موزه همدان در نقشه گردشگری ابراز کرد: کاش این موزه به دست شهرداری سپرده میشد اما در حال حاضر یک بخش خصوصی است و شهرداری نمیتواند برای نگهداری آن ورود کند.

وی در مورد نماد « همدان 2018 پایتخت گردشگری آسیا » نیز ابراز کرد: نماد یک رویداد باید ارتباط نزدیکی با آن داشته باشد و هر آنچه انتخاب شده بر اساس خرد جمعی است و هر کسی نظری، فکری و ایدهای دارد میتواند به دبیرخانه رویداد در تالار قرآن مراجعه و نظر و ایده خود را بیان کند.

شهردار همدان نیز با بیان اینکه شهرداری بر اساس ویژگی و وظایف ذاتی خود برنامههای مختلفی را برای نوروز دارد، اظهار کرد: فضاسازی و زیباسازی شهری از جمله برنامهها بوده و از 15 اسنفند ماه نیز عملیات پاکسازی شهر و نصب نمادها آغاز میشود.

عباس صوفی خواستار تغییر نام ستاد اسکان عینالقضات به ستاد خدمات سفر شد و گفت: امسال ستاد استقبال از مسافران در مقابل مسجد راه کربلا مستقر میشود تا آن شلوغی در میدان سردار همدانی به وجود نیاید و در آن میدان فضاسازی انجام میشود.

صوفی با تأکید بر اینکه شهرداری همدان به طور جدی با نصب چادر در مکانهایی چون آرامگاه باباطاهر برخورد میکند گفت: باید به کمک جمعیت هلال احمر محلهایی در داخل پارکها مانند پارک شهروند و یا پارک مردم برای اسکان مسافران انتخاب شود.

صوفی به پیگیری جدی ساماندهی دستفروشان اشاره و ابراز کرد: دستفروشان محوطه گنجنامه حذف نمیشوند بلکه ساماندهی میشوند و سازههایی برای استقرار آنها در نظر گرفته شده است.

وی در این مورد اضافه کرد: وجود دستفروشان در گنجنامه یک جاذبه گردشگری محسوب میشود و البته با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی قصد حذف آنها را نداریم و قصد شهرداری همدان مدیریت آنها است.

صوفی گفت: یک دستگاه اتوبوس روباز گردشگری در ایام نوروز 97 به مسافران و گردشگران این شهر درصورت شرایط مساعد جوی خدماترسانی میکند که برای تابستان دو دستگاه اتوبوس روباز دیگر هم اضافه میشود.

شهردار همدان از آماده شدن فیلم تبلیغاتی برای دعوت مردم ایران برای سفر به همدان و پخش آن از 20 اسفند ماه از شبکههای مختلف ملی خبر داد و گفت: پیادهراه اکباتان 18 اسفند ماه افتتاح میشود اما سایت موزه به سال بعد موکول شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این جلسه به شرکت همدان در نمایشگاه بین المللی گردشگری اشاره کرد و با بیان اینکه بازدید از غرفه همدان نسبت به سالهای قبل سه برابر شده بود، از ساخت کارگاه باستانشناسی در محوطه باستانی هگمتانه خبر داد و عنوان کرد: برنامههای مختلف چون نوروز گاه در نوروز اجرا میشود که با توجه به رویداد 2018 برنامهها باید متناظر با این رویداد باشد و تبلیغات نیز در همین راستا انجام شود.

علی مالمیر با اشاره به هشت هزار کارگاه منبت در استان و فعالیت 45 درصد هنرمندان صنایع دستی استان در حوزه منبت ایجاد بازار فروش برای آنها را مهم دانست.

مالمیر با بیان اینکه خواسته منبتکاران استان برگزاری نمایشگاه خاص مبل و منبت و شرکت آنها در نمایشگاه است، افزود: در رابطه با برگزاری این نمایشگاه کش و قوسهایی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان داریم و اجازه برگزاری نمایشگاه به منبتکاران داده نمیشود در حالی که این هنرمندان نیز مانند سایر صنوف خواستار ارائه اجناس خود در نمایشگاه هستند.

* ارائه برنامه جامعی برای گردشگران نوروزی در قالب تقویم گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این جلسه گفت: برنامههای فرهنگی نوروزگاه همدان با هدف کمک به آژانسهای مسافرتی برای برنامهریزی سفرها و ارائه برنامه جامعی برای گردشگران نوروزی در قالب تقویم گردشگری گردآوری میشود.

علی خاکسار افزود: در این راستا، سازمانهای مردم نهاد، دستگاهها و نهادهای شهرستانی میتوانند برنامهها و آیینهای بومی و محلی خود را در قالب نوروزگاهها اعلام کنند تا در تقویم گردشگری استان گنجانده و به مسافران اطلاع رسانی شود.

وی بیان کرد: امسال 11 کمیته، زیر مجموعه ستاد خدمات سفر استان همدان فعال است و این کمیتهها، فعالیت خود را از این هفته آغاز میکنند.

وی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتظار میرود نوروز امسال برای ساماندهی دستفروشان در اماکن پرگردشگر همدان همچون آرامگاه بوعلی، منطقه هگمتانه و آرامگاه باباطاهر به صورت جدی اقدام شود.

این مسؤول با بیان اینکه گردشگری کودک محوریت فعالیتهای همدان است گفت: دستگاههایی که در حوزه کودک فعال هستند باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.

خاکسار ادامه داد: از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین امسال، 329 هزار نفر از اماکن تاریخی دارای بلیت استان بازدید کردند همچنین 213 هزار نفر از اماکن تفریحی و گردشگری و 2 میلیون و 191 هزار نفر از جاذبههای طبیعی استان همچون سرابها بازدید کردهاند.

وی ادامه داد: نوروز 96 حدود 346 هزار نفر در اقامتگاههای دارای مجوز استان اقامت داشتند.

زند مدیر اجرایی باغ موزه دفاع مقدس همدان هم در این جلسه از نبود اطلاعات دقیق در خصوص باغ موزه همدان و نقشه آن در نقشه گردشگری همدان گلایه کرد و گفت: تابلوهای معرفی باغ موزه در داخل شهر همدان هم کم است.

الوند نماینده صدا و سیمای مرکز همدان نیز در این جلسه از هماهنگی برای حضور مسؤولان استانی و مدیریت ارشد استان در برنامههای تلویزیونی « حالا خورشید» و « شب فیروزه ای» خبر داد و گفت: در راستای رویداد 2018 برنامههای مختلفی برگزار و در دست اقدام است.

کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی استان همدان نیز در این نشست گفت: بارشهای امسال استان همدان نسبت به میانگین بلند مدت، 55 درصد کاهش داشته است اما شواهد نشان میدهد بارشها در بهمن و اسفندماه امسال مطابق معمول است.

محمد حسن باقری شکیب افزود: از 2 هفته آینده، موج جدید بارشها در استان آغاز میشود و پیشبینی میشود بیش از 50 میلیمتر و در برخی نقاط تا 100 میلیمتر بارش را در 2 هفته آینده شاهد باشیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/٢۵ تعداد بازدیـد : ١٩٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٩  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۱۹,۷۰۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان