یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷   |   Sun October 21, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
توانمندی نواحی 12گانه شهرداری نباید محدود شود
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
45 ایستگاه صلواتی استان همدان در مسیر رفت و برگشت زائران اربعین
تحقق مدیریت واحد شهرداری در مسیر عدالت محوری است
قاچاق شیر، لبنیات همدان را زمین گیر کرد
     آخرین اخبار
شهرداری همدان 30 دستگاه اتوبوس به مرز مهران می فرستد
اجرای چند پروژه صنعتی، گردشگری و عمرانی در همدان
فضای شهری همدان برای میزبانی از زائران اربعین حسینی آماده شده است
رشد 31 درصدی مشارکت همدانی ها در جشن عاطفه ها
توانمندی نواحی 12گانه شهرداری نباید محدود شود
پیشرفت 58 درصدی نیمه شمالی پروژه آرام سازی بلوار ارم
برپایی نهمین نمایشگاه سوغات و صنایع دستی از 1 تا 6 آبان در همدان
تحقق مدیریت واحد شهرداری در مسیر عدالت محوری است
توسعه فضای کسب و کار در اولویت مدیریت شهری قرار دارد
همدان، قهرمان مسابقات تپانچه کشور شد
45 ایستگاه صلواتی استان همدان در مسیر رفت و برگشت زائران اربعین
قاچاق شیر، لبنیات همدان را زمین گیر کرد
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/٢۶ تعداد بازدیـد : ٢۶٠ نسخه چاپی
 
 
 


ضرورت استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی تأکید کرد.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که با دستور کار بررسی سند جامع آموزش شهروندی همدان و دیدار با فعالان عرصه قرآنی استان برگزار شد، افزود: لازم است از ظرفیت تشکلهای قرآنی برای نهادینه کردن رفتارهای اعتقادی و مذهبی در شهر همدان استفاده شود.

سلماسی با اشاره به جمعیت قابل توجه مؤسسات قرآنی به خصوص کودکان و نوجوانان قرآنآموز گفت: لازم است تفاهمنامهای بین اتحادیه مؤسسات قرآنی و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان منعقد شود و در این تفاهم نامه ضمن اینکه فرایند کمک به مؤسسات قرآنی از جمله کمکهای مالی، سخت افزاری و استفاده از مراکز فرهنگی و فر هنگسراها پیشبینی میشود از ظرفیتهای این مؤسسات قرآنی نیز در راستای ارائه آموزشهای شهروندی و پیشبرد اهداف فرهنگی شهرداری استفاده شود.

وی گفت: هر جا مردم و تشکلهای مردمی برای اجرای برنامهای وارد عرصه عمل شده و مشارکت داشتهاند ما توانستیم کارها را با موفقیت به پایان برسانیم به همین دلیل نیز باید برای نهادینه کردن مفاهیم قرآنی در جامعه، از ظرفیت نهادهای قرآنی استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه شورای اجتماعی محلات با هدف جلب مشارکتهای اجتماعی شهروندان ایجاد میشود آموزش شهروندی نیز با هدف تغییر، بهبود و اصلاح رفتار شهروندان انجام میشود.

وی ادامه داد: شناسایی، معرفی و الگوسازی از شهروندان برگزیده، بسترسازی برای ارتقا آموزشهای شهروندی و تبدیل جشنواره به یک رویداد فرهنگی و اجتماعی در شهر همدان از دیگر اهداف شورا و شهرداری است بنابراین در مجموع جشنواره شهروند برگزیده، طرح شورای اجتماعی محلات و آموزشهای شهروندی هر سه در راستای ایجاد تغییر، بهبود و اصلاح رفتارهای شهروندی است.

وی همچنین با اشاره به تدوین سند راهبردی آموزشهای شهروندی همدان توسط مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر همدان اظهار کرد: این سند امروز به کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا تقدیم شد تا پس از بررسی در کمیسیون و ضمن لحاظ کردن نظرات اعضای کمیسیون به صحن شورا برای تصویب ارجاع داده شود.

سلماسی اضافه کرد: سند راهبردی آموزشهای شهروندی پس از تصویب در صحن شورا به معاونت اجتماعی فرهنگی و گردشگری شهرداری برای نگارش شیوه نامه اجرایی آموزش شهروندی ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با اجرای صحیح برنامههای آموزش شهروندی در بتوانیم در تغییر رفتار مردم مؤثر باشیم تا مردم عامل به وظایف خود در شهر باشند.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز در خصوص درخواستهای کمک اتحادیه و موسسات قرآنی از شورا ابراز کرد: قطعاً نمیتوانیم همه نیازهای مؤسسات قرآنی را به یکباره تأمین کنیم پس پیشنهاد میکنیم این اتحادیه پیشنهادات خود را به صورت مکتوب به شورا ارایه دهند تا ما پس از بررسی، عرصه خدمترسانی به این مؤسسات را مشخص کنیم.

سید مسعود عسگریان اضافه کرد: ظرفیتهای متعدد و قابل توجهی در شهر همدان در حوزه فرهنگی وجود دارد که با هماهنگیها میتوان از این ظرفیتها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی استفاده کرد.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: پیشنهاد میکنم تفاهم نامهای از سوی شورای اسلامی شهر همدان با اتحادیه مؤسسات قرآنی منعقد گردد تا ضمن تأمین منابع مالی و سخت افزاری مورد نیاز برای این کانونها، انتظارات ما نیز در فضای فرهنگی محقق شود.

علی رحیمیفر با بیان اینکه برنامههای فرهنگی بازه زمانی مناسبی را میطلبد، افزود: نباید انتظار داشت بعد از انعقاد تفاهم نامه سریع نتیجه حاصل شود؛ چرا که اقدامات فرهنگی زمان بر بوده و در دراز مدت نتیجه دیده میشود.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان و نماینده استان در شورای عالی استانها نیز با بیان اینکه شهرداری همدان برای ساخت تالار قرآن مبالغ هنگفتی را هزینه کرده است اظهار کرد: مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی همدان را همه به اسم تالار قرآن میشناسند پس باید فعالیتهای آنجا نیز مبتنی بر فعالیتهای فرهنگی و قرآنی باشد اگرچه هم اکنون فعالیتهای آنجا و خروجی برنامههای این مکان در شأن تالار قرآن نیست.

حمید بادامی نجات اضافه کرد: شهرداری زیرساختهای لازم را در تالار قرآن مهیا کرده است و حالا این وظیفه مؤسسات مردم نهاد و تشکلهای قرآنی است که با برگزاری برنامههای مختلف به این مکان رونق بخشند.

بادامی نجات افزود: مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا از طرح و برنامههای فرهنگی قرآنی استقبال میکند و در صورت ارائه طرحی در مرکز جزو اولویتهای پژوهشی لحاظ میکنیم.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز بیان کرد: ما در این نهاد به دنبال توسعه جلسات قرآنی مانند جلسات قرآن مکتب امام زمان(عج) در شهر هستیم تا رفتار اسلامی و قرآنی در جامعه فراگیر شود.

اکبرکاوسی امید با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب اظهار کرد: با توجه به اینکه فعالیتهای تخصصی قرآنی دارای اهمیت است اما باید اولویت نخست مؤسسات و اتحادیه قرآنی ایجاد فرهنگ و رفتار قرآنی است؛ چرا که سبک زندگی اسلامی مبتنی بر رفتار قرآنی است.

سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی و ورزشی شهرداری همدان نیز اظهار کرد: تشکلهای فرهنگی انتظارات بسیاری از شهرداری همدان دارند و این در حالی است که بضاعت شهرداری برای خدمترسانی به آنها اندک است.

حسن محمدی اضافه کرد: از اتحادیه مؤسسات قرآنی میخواهیم به موضوع تعامل و همکاری بیش از دریافت کمکهای مالی از شهرداری توجه کنند؛ چرا که با تعامل و برنامههای دراز مدت کارهای بزرگترین را میتوانیم انجام دهیم.

گفتنی است در این جلسه مسؤولان اتحادیه و مؤسسات قرآنی به بیان مشکلات و درخواستهای این نهادها از شورا و شهرداری پرداختند.

همچنین در پایان این جلسه نیز سند راهبردی آموزش شهروندی همدان که توسط مرکز مطالعات شورا در طول یک سال تهیه و تدوین شده بود رونمایی و برای بررسی و تصویب در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدن به کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی همدان تقدیم شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/٢۶ تعداد بازدیـد : ٢۶٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۴۷,۰۲۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان