دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷   |   Mon September 24, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رؤسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت نان در همدان
حمایت قاطع شورا از شفاف سازی و سالم سازی محیط شهرداری
ادامه مرمت یادمان های شهیدان و شخصیت های انقلابی همدان با یک میلیارد ریال اعتبار
شهرداری همدان استقلال اهواز را زمین گیر کرد
تکذیب خبر دستگیری دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر همدان
شرکت عزاداران حسینی در پاک سازی شهر از ظروف یک بار مصرف
پیگیری راه اندازی بیمارستان دندانپزشکی و مرکز مراقبت بالینی در همدان
نصب بنرهایی با موضوعات محرم، بازگشایی مدارس و دفاع مقدس بر بدنه اتوبوس های شهر
اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان امام خمینی(ره) همدان
     آخرین اخبار
نواختن زنگ مدارس توسط اعضای شورای اسلامی شهر همدان
در همدان کارتن خواب زن نداریم
آمادگی راهدارخانه های استان همدان برای پذیرایی از زائران اربعین
در پی شهادت جمعی از هموطنان در حملات تروریستی اهواز
هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و ایثارگری های زنان و مردان بی ادعاست
تکذیب خبر دستگیری دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر همدان
استقبال از نوآموزان دبستان علاقبندیان با اهدای گل
نمایش قدرت دشمن شکن نیروهای مسلح همدان در نخستین روز از هفته دفاع مقدس
پیگیری راه اندازی بیمارستان دندانپزشکی و مرکز مراقبت بالینی در همدان
حمایت قاطع شورا از شفاف سازی و سالم سازی محیط شهرداری
شرکت عزاداران حسینی در پاک سازی شهر از ظروف یک بار مصرف
نصب بنرهایی با موضوعات محرم، بازگشایی مدارس و دفاع مقدس بر بدنه اتوبوس های شهر
پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت نان در همدان
اعلام محدودیت های ترافیکی در همدان طی روزهای عزاداری محرم
فعالیت 2 هزار و 200 هیأت حسینی در همدان
فعالیت 2 هزار و 200 هیأت حسینی در همدان
رؤسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
ادامه مرمت یادمان های شهیدان و شخصیت های انقلابی همدان با یک میلیارد ریال اعتبار
اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان امام خمینی(ره) همدان
همدان مشکلي براي تأمين دارو ندارد
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٢/٠٢ تعداد بازدیـد : ١۶٧ نسخه چاپی
 
 
 


حذف کنار گذر در بازنگری طرح تفصیلی و جامع شهرها

روزنامه هگمتانه  : 
معاون امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه کنارگذر در طرح تفصیلی و جامع شهرها حذف می شود، گفت: ایجاد کنارگذر موجب مختل شدن اقتصاد برخی از شهرها می شود و با ایجاد کمربندی می توان از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر جلوگیری کرد.

 
 

صبح دوشنبه معاون امور عمرانی استاندار همدان در شورای هماهنگی ترافیک استان با بیان اینکه در سال 95، 73 دوربین نظارت تصویری به 95 دوربین و 3 دوربین ثبت تخلف به 21 دوربین افزایش یافت، اظهار کرد: قرار است 22 دوربین ثبت تخلف و 29 دوربین نظارت تصویری نیز به زودی به دوربینهای استان اضافه شود.

محمود رضا عراقی به بازنگری طرحهای تفصیلی و جامع شهرها اشاره داشت و با بیان این مطلب که کنار گذر در این طرحها حذف میشود، بیان کرد: ایجاد کنارگذر موجب مختل شدن اقتصاد برخی از شهرها میشود زیرا با هدایت خودروها به سمت کنارگذر این مناطق به فراموشی سپرده میشوند.

وی در همین مورد ادامه داد: البته حذف کنار گذر به معنای جلوگیری از احداث کمربندی نیست بلکه باید با ایجاد کمربندی از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر پیشگیری کرد.

وی عنوان کرد: نباید فراموش کنیم که تکمیل و نهایی کردن هر طرح زمانبر و نیازمند بودجه است.

عراقی بر پیگیری مصوبات شورای ترافیک تأکید کرد و با اشاره به اینکه نباید مصوبات بر روی کاغد بماند، افزود: اگر مصوبهای اجرا شدنی نیست بهتر است که آن را بیان کنید.

وی با بیان اینکه اعتبارات ماده 23 در سالهای 95 و 96 تنها برای نصب دوربین هزینه شده است در حالی که پیشتر محل هزینه کرد این اعتبار اختیاری بود، اضافه کرد: میزان تخصیص از محل ماده 23 اندک بوده که علت آن نوسان قیمت نفت، کاهش قیمت حاملهای انرژی و بدهکاری ناشی از بالا بودن شمار طرحهای بلاتکلیف به جا مانده از گذشته است.

وی با بیان اینکه افزایش وسایل نقلیه و بیرغبتی افراد به استفاده از حمل و نقل عمومی ناگزیر ما را به سمت توسعه راهها میبرد، ابراز کرد: شهرداری اقدامات مطلوبی را در شهر همدان در حوزه ترافیکی انجام داده و شهرداری ویترین خدمتگزاری به مردم است و نباید فراموش کرد که هر طرحی زمان خود را لازم دارد تا به سرانجام برسد.

معاون امور عمرانی استاندار با تأکید بر این موضوع که حفظ جان انسانها مهمترین دغدغه مسؤولان است از مسؤولان خواست با توجه به دشواری و سختی کار و زمانبر بودن اجرای طرحهای ترافیکی، اقدام به محکوم کردن و زیر سؤال بردن خدمات یکدیگر نکنند.

در ادامه این جلسه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: وضعیت دوربینهای ثبت تخلف در همدان مطلوب نیست.

سرهنگ علی فکری با بیان اینکه مدعی فعالیت مطلوب و خدماتدهی با استفاده از دوربین در شهر همدان هستیم، اما این موضوع واقعیت ندارد، ابراز کرد: یکی از مصوبات شورای تأمین در سال 94 نصب چهار دوربین در بلوار ارم بود که تنها یک دوربین نصب شد که آن هم فقط 40 روز کار کرد.

رئیس پلیس راهور استان همدان در ادامه با بیان اینکه چرا مصوبه شورای تأمین زمین مانده است،؟ تأکید کرد: 100 مورد از مصوبات شورای حمل و نقل و ترافیک نیز انجام نشده است، بنابراین اگر میبینید کارگروه ترافیک کارایی لازم را ندارد بهتر است آن را تعطیل کنید.

سرهنگ فکری در این خصوص ادامه داد: بیشتر دوربینهای ثبت تخلف و ورود به طرح در همدان، ماکت هستند حتی دوربینهای ثبت تخلف و ورود به طرح نیز همینطور باقی مانده است.

وی با بیان اینکه باید در همدان شاخص فوت تصادفی سالانه به 10 درصد برسد، اما کاهشی نداشتیم و امسال 44 مورد تصادف منجر به فوت رخ داده و میزان تصادفات این شهر تاکنون پرشده است، گفت: میزان تصادفات فوتی درون شهری استان همدان تنها 7 درصد کاهش دارد که آن هم مربوط به شهرستانهای دیگر چون ملایر و اسد آباد است وگرنه در همدان کاهش نداریم.

فکری با بیان اینکه از 44 فقره تصادف فوتی همدان 15 مورد در شب بوده که همکاران من قادر به کنترل نبودند، افزود: بیشتر تصادفات منجر به فوت همدان مربوط به بلوارهای شهر است که اگر بلوار سردار همدانی دوربین داشت، 5 نفر در دی ماه در این بلوار کشته نمیشدند.

فکری با بیان اینکه 21 فقره تصادف فوتی در همدان در هفت بلوار رخ داده است، افزود: از 44 فقره تصادف فوتی امسال، در 18 فقره سن افراد زیر 40 سال گزارش شده است.

رئیس پلیس راهور همدان با اشاره به اینکه از مجموع آمار فوتی امسال 38 نفر مرد و 6 نفر زن بودند، گفت: 20 نفر از عابران امسال فوتکردند و فوت 30 نفر از افراد به علت افزایش سرعت در رانندگی گزارش شده است.

فکری در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه قرار بود شهرداری نردهگذاری در بلوارها را انجام دهد اما کاری صورت نگرفته است، افزود: بودجه ماده 23 درآمد راهور است و آنچه اختصاص یافته را ما مطالبهگر هستیم.

فکری خواستار طرح مطالعاتی در سه راهی فرهنگیان شد و با بیان اینکه بلوار ارم و محور گنجنامه در زمان اوج ترافیک قفل میشود و راهی برای عبور خودروهای امدادی و اورژانس در صورت بروز حادثه وجود ندارد، گفت: باید در این مسیر راه برونرفت ایجاد شود.

سرهنگ فکری بیان کرد: وضعیت ایمنی معابر در شهرستانها به مراتب بهتر از مرکز استان است و پلیس کاهش آمار سوانح را مدیون عملکرد شهرستانها است.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهردار همدان نیز در این جلسه در پاسخ به سخنان رئیس پلیس راهور همدان؛ گفت: اظهارات پلیس راهور به گونهای بود که افراد به این نتیجه میرسند که با این وضعیت باید شهرداری را تعطیل کرد.

موسی رسولی ابراز کرد: زیر سؤال بردن عملکرد صفر تا 100 شهرداری کار درستی نیست.

وی با اعلام اینکه شهرداری همدان در شهریور امسال برای 370 مدرسه خطکشی و معبر ایجاد کرده است، افزود: رانندهای که خط ترمز خودرو وی، 85 متر است به وجود دوربین ثبت تخلف اعتنایی نمیکند و نباید بگوییم اگر دوربین نصب بود پس تصادفی رخ نمیداد.

وی سخن رئیس پلیس راهور مبنی بر اینکه اگر در بلوار شهید همدانی دوربین نصب بود پنج نفر کشته نمیشدند را درست ندانست و در مورد درآمد اعتبارات ماده 23 هم تصریح کرد: میزان درآمد این محل 46 میلیارد ریال بود که 16 میلیارد ریال آن پرداخت شده است، چرا خود شما پیگیری نکردید؟

رسولی اظهار کرد: پس از نصب 24 دوربین نظارت تصویری، 90 تصویر از شهر در اختیار پلیس راهور قرار گرفت.

وی در مورد نصب نرده هم افزود: بلوار ارتش به نرده مجهز شده است اما نمیتوانیم همه بلوارهای شهر همدان را نرده بزنیم و شهر را به دو منطقه مرکزی و پیرامونی تقسیم کنیم.

وی تأکید کرد: اگر قرار به همکاری و تعامل برای رفع مشکلات است باید از پلیس نیز انتظار همکاری داشت.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٢/٠٢ تعداد بازدیـد : ١۶٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٨  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۱۹,۶۵۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان