چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷   |   Wed December 19, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تقاطع ناهمسطح سردار همدانی باید تا شهریور 98 بهره برداری شود
با ایجاد حلقه سوم شهر زمین خواری از بین می رود
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
انعقاد قرارداد ساخت 5 پل عابر پیاده تا پایان سال
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
سیاست های کلی بودجه سال 98 به شهرداری همدان ابلاغ شد
آغاز فعالیت اداره کل راه آهن غرب کشور در همدان
ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری
     آخرین اخبار
ایجاد زیرساخت مناسب در شهرداری همدان برای استارت آپ ها
آغاز تغییر کفپوش در کوچه حوزه علمیه زنگنه
سامانه بومی پرداخت الکترونیک تاکسی های همدان به زودی راه اندازی می شود
آمادگی شورا و شهرداری برای کاهش مشکلات جامعه هتل داران و مهمان پذیران
امید به صعود و بیم از سقوط پاس و شهرداری همدان
ثبت 16 شرکت دانش بنیان علوم پزشکی در همدان
قهرمانی ایران در جام جهانی «او اسپرت» به میزبانی همدان
برگزاری هفته سوم لیگ برتر شطرنج کشور به میزبانی همدان
تفاهم نامه های فرهنگی توسعه نشاط اجتماعی شهروندان را به همراه دارد
انعقاد قرارداد ساخت 5 پل عابر پیاده تا پایان سال
شکایات حقوقی مراجعان به شورای اسلامی شهر به حداقل رسید
ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری
سیاست های کلی بودجه سال 98 به شهرداری همدان ابلاغ شد
برپایی ششمین جشنواره هنرهای شهری و دومین جشنواره نورآرایی در بهار 98
رسیدگی به مشکلات 30 نفر از شهروندان منطقه یک
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
طرح جمع آوری آب های سطحی بازنگری می شود
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ٢۴٢ نسخه چاپی
 
 
 


الحاق چهار روستا به شهر همدان مستلزم بررسی های کارشناسی

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
در نشست هم اندیشی رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان به همراه اعضای کمیسیون بر لزوم تأمین زیر ساخت های لازم برای الحاق چهار روستای قاسم آباد، حسن آباد، علی آباد و شورین به شهر همدان تأکید شد و موضوع مورد بررسی قرار گرفت

 
 

ظهر دوشنبه جلسه نشست هم اندیشی رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان به همراه اعضای کمیسیون، نمایندگان استانداری، راه و شهرسازی و اعضای کمیته معماری شهرسازی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا، مدیران شهرداری و خبرنگاران با موضوع آسیب شناسی الحاق چهار روستای قاسم آباد، علی آباد، شورین و حسن آباد به محدوده شهر همدان در سالن جلسات شورای اسلامی شهر، برگزار شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان در این نشست با تأکید بر اینکه مسئله الحاق چهار روستا به شهر همدان باید به صورت کارشناسی بررسی شود، اظهار کرد: موارد مختلفی در این خصوص باید مورد بررسی قرار بگیرد یکی اینکه آیا با الحاق این چهار روستا به همدان، همدان جزء کلان شهرها قرار میگیرد؟

نرگس نورالهزاده ادامه داد: موضوع دیگر اینکه تعیین تکلیف اراضی این روستاها با الحاق آن به شهر امکان پذیر میشود.

وی عنوان کرد: از سویی دیگر برخی مشاغل روستایی همچون دامداری در این روستاها وجود دارد که با الحاق آن به شهر دچار مشکل میشوند و از سوی دیگر هزینههای شهروندی در این مناطق افزایش مییابد.

وی با بیان اینکه بیمههای روستایی نیز تحت تأثیر قرار میگیرد و باید به بیمههای شهری تبدیل شود که خود مستلزم هزینه است، گفت: افزایش هزینه سربار برای مدیریت شهری در راستای ایجاد فضای مطلوب شهری از جمله مواردی است که با الحاق این روستاها به شهر اتفاق میافتد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و بهداشت نیز در این نشست، با بیان این مطلب که با الحاق چهار روستا به شهر همدان در خصوص کلانشهر شدن همدان از لحاظ قانون جمعیت کلانشهری اتفاقی نمیافتد، اظهار کرد: شهر همدان دارای بیش از دو هزار کیلومتر معبر است که تاکنون نتوانستهایم به دلیل کمبود امکانات به طور مطلوب و در شأن مردم این شهر خدمات رسانی کنیم.

کامران گردان اضافه کرد: در صورت تصویب مدیریت واحد شهری در مجلس و ایجاد زیرساختها، الحاق روستاهای اطراف به شهر همدان قابل قبول بوده و میتوان به شهر و این مناطق خدمات ارائه کرد.

وی تأکید کرد: الحاق روستاها به شهر بدون ایجاد زیرساختها نه تنها مشکلات مدیریت شهری را افزایش میدهد بلکه با توجه به شرایط کنونی ضررهای کلان شهر شدن هم بیشتر میشود.

رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان هم بر لزوم مطالعه بروی اثراث الحاق چهار روستا به شهر تأکید و ابراز کرد: بدون شک الحاق روستا به شهر مشکلاتی را هم به دنبال دارد و الان میبینیم که در منطقه خضر قدیم چه مشکلاتی وجود دارد.

حمید بادامی نجات ادامه داد: شاهدیم که بیشترین مراجعات ما از حاشیه شهر و پنج ناحیه توانمند سازی شهر همدان است و تمام این مناطق با توجه به حقی که دارند خدمات میخواهند.

وی ابراز کرد: باید ببینیم خدماتی که در حال حاضر دهیاری به این روستاها میدهد آیا بهتر از مناطق حاشیه شهر و توانمدسازی نیست.

بادامی نجات با اشاره به اینکه اما در هر صورت این موضوعی بوده که باید آن را قبول کرد، اظهار کرد: اگر میخواهیم برای گرفتن اعتبارات بیشتر همدان را کلان شهر کنیم، چه بسا شهرهای بسیار کوچکی در کشور وجود دارند که توانستند اعتبارات بالایی را دریافت کنند و برای گرفتن اعتبار بیشتر نیاز به کلان شهر شدن نیست.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه با بیان اینکه دستگاههای متولی در الحاق این چهار روستا به شهر باید از نظر اعضای شورای شهر استفاده کند، گفت: در الحاق این چهار روستا به شهر تنها بحث جمعیتی مطرح نیست.

سید مسعود عسگریان با اشاره به اینکه با الحاق این روستاها آسیبهای بسیاری به بخشهای مختلف وارد میشود، گفت: ما همین حالا هم خدمات مناسب را نداریم و اگر چهارروستا اضافه شود خدمات بیشتری نیاز است و نمیشود صرف تأیید شورای عالی معماری و شهرسازی این موضوع را تصویب کرد.

وی با بیان اینکه ما درآمد پایداری نداریم و نمایندگان مردم در شورای شهر وظایفی دارند، عنوان کرد: روستاهایی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پس مدیریت و هزینههای آن بر نمیآید را به شهر میخواهند الحاق کنند در حالی که ما هنوز نمیتوانیم به مناطق الحاق شده به درستی خدمترسانی کنیم و باید زیر ساختهای کلان شهر فراهم شود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان هم در این نشست با طرح این سؤال که آیا نظر جمع اعضای شورای شهر را برای الحاق چهار روستا خواستار شدید، گفت: نمیشود که بر اساس آزمون و خطا این کار را انجام داد و اگر مطالعاتی انجام و مشخص شد این کار اشتباه است آن وقت تکلیف این پروژه چه میشود.

اکبر کاوسی امید با بیان اینکه باید ببینیم مؤلفههای شهری در روستاهایی که قبلاً به شهر افزوده شده مانند دیزج بهبود یافته یا نه، گفت: آزموده را دوباره آزمودن خطاست.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان هم با بیان اینکه در الحاق این چها روستا و بزرگ شدن شهر باید ببینیم هدف چیست، بیان کرد: در الحاق این روستا باید فضای بهتری برای زندگی مردم آن ایجاد کنیم.

امیر فتحیان نسب با بیان اینکه با این شکل بزرگ کردن شهر فضای ایده آلی که مردم روستا در آن زندگی میکنند را از آنها گرفتیم، بیان کرد: به طور مثال در دره مرادبیگ این فضا را از آنها گرفتیم و باعث شده باغات آن دست عدهای سودجو بیفتد.

وی تأکید کرد: باید ببینیم اضافه شدن این مناطق به شهر چه نفعی برای مردم دارد و ابتدا زیر ساختها را فراهم کنیم و مردم این روستاها اذیت نشوند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ٢۴٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣١  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۳۰,۴۲۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان