چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷   |   Wed December 19, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تقاطع ناهمسطح سردار همدانی باید تا شهریور 98 بهره برداری شود
با ایجاد حلقه سوم شهر زمین خواری از بین می رود
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
انعقاد قرارداد ساخت 5 پل عابر پیاده تا پایان سال
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
سیاست های کلی بودجه سال 98 به شهرداری همدان ابلاغ شد
آغاز فعالیت اداره کل راه آهن غرب کشور در همدان
ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری
     آخرین اخبار
ایجاد زیرساخت مناسب در شهرداری همدان برای استارت آپ ها
آغاز تغییر کفپوش در کوچه حوزه علمیه زنگنه
سامانه بومی پرداخت الکترونیک تاکسی های همدان به زودی راه اندازی می شود
آمادگی شورا و شهرداری برای کاهش مشکلات جامعه هتل داران و مهمان پذیران
امید به صعود و بیم از سقوط پاس و شهرداری همدان
ثبت 16 شرکت دانش بنیان علوم پزشکی در همدان
قهرمانی ایران در جام جهانی «او اسپرت» به میزبانی همدان
برگزاری هفته سوم لیگ برتر شطرنج کشور به میزبانی همدان
تفاهم نامه های فرهنگی توسعه نشاط اجتماعی شهروندان را به همراه دارد
انعقاد قرارداد ساخت 5 پل عابر پیاده تا پایان سال
شکایات حقوقی مراجعان به شورای اسلامی شهر به حداقل رسید
ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری
سیاست های کلی بودجه سال 98 به شهرداری همدان ابلاغ شد
برپایی ششمین جشنواره هنرهای شهری و دومین جشنواره نورآرایی در بهار 98
رسیدگی به مشکلات 30 نفر از شهروندان منطقه یک
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
طرح جمع آوری آب های سطحی بازنگری می شود
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٢۶ تعداد بازدیـد : ٢٣۴ نسخه چاپی
 
 
 


برگزاری نخستین کمیته تخصصی مدیریت شهری کلان شهر همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در نخستین کمیته تخصصی مدیریت شهری کلان شهر همدان گفت: باید در این جلسات به آسیب شناسی شهر بپردازیم و اولویت ها را استخراج کنیم تا بتوانیم با تقسیم کار، شهری آباد داشته باشیم.

 
 

 محمدسعید ایزدی افزود: باید با وفاق و همدلی همه دستگاهها و آسیبشناسی و فضاهای اشتراکی و مدیریتی حال شهر همدان را خوب کنیم.

ایزدی با اشاره به اینکه حال شهر همدان به خصوص سکونتگاههای غیررسمی از نظر فقر شهری خوب نیست افزود: باید بدانیم چند درصد از چهره شهر همدان را سکونتگاههای غیررسمی تشکیل داده و به عنوان یک اولویت به آن نگاه کنیم.

وی گفت شهری زنده و پویا است که بیست و چهار ساعته باشد و برای این منظور باید سرمایههای نمادین را در مناطق مختلف شهر تقسیمبندی کرد و هر میزان که بتوان نگاه علمیتری به برنامهها داشت میتوان فرهنگ جامعه را نیز تغییر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، در بخش دیگری از سخنان خود، تدوین سند ملی سیاستهای شهری را جزو برنامه و سیاست معاونت معماری و شهرسازی اعلام کرد و افزود: هماکنون فاقد سند ملی سیاستهای توسعه شهری هستیم و به دلیل اهمیت موضوع، تدوین سند ملی سیاستهای شهری در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی، در این زمینه بررسیهایی توسط برخی از متخصصان و استادان دانشگاه و... انجام و بر این مطلب اصرار داشتند که خوب است تا شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، سند ملی سیاستهای شهری را تدوین و بر اساس آن نیز سیاستهای ملی شهری آماده شود.

وی با اشاره به اینکه بحران اقتصادی که دولت و شهرداریها را تهدید می‌‌کند به عنوان معاون وزیر  شهرسازی از شهردار همدان برای تشکیل چنین کمیتهای قدردانی و اظهار امیدواری کرد شهر به جایی برسد که در خور شهروندانش باشد و درخواست کرد ایدهها مطرح و جمع آوری شود.

ایزدی با تأکید بر استفاده از فرصت بازنگری تدوین طرح جامع شهر همدان برای پیشبرد برنامهها و اهداف مدیریت شهری، گفت: باید چند جلسه را به بحث آسیب شناسی بپردازیم و برنامهریزی مدونی برای نظام شهرسازی و مدیریتی برای توسعه شهر داشته باشیم تا بتوانیم پیشنهادات را بر این اساس تنظیم کنیم.

وی افزود: با یک تقسیم کار میتوان کمکی را به مدیریت شهری که همت کرده تا از این مباحث استفاده کند داشته باشیم.

وی بر ضرورت داشتن سند چشم انداز توسعه تأکید و عنوان کرد: کشورهای غربی میدانند که شهرهایشان قرار است به چه سمتی حرکت کند و تدوین چنین سندی کمک میکند تا به یک چشم انداز واقعی دستیابیم و در مسیر توسعه حرکت کنیم.

* نگاه علمی شهرداری همدان به مباحث مدیریت شهری

شهردار همدان هم گفت: در جهت نگاه علمی به مباحث مدیریت شهری اعتقاد داریم که در کنار اقدامات جاری که شهرداری در طول روز انجام میدهد و برنامههایی که در جریان هست ارتباط با بدنه جامعه در حوزههای مختلف جامعه جزیی از سیاستهای مدیریت شهری این دوره از شورا است و اعتقاد داریم که باید در قالب گروههای مختلف نظرات گروههای مختلف به خصوص گروههای علمی شنیده شود.

عباس صوفی ادامه داد: در نخستین اقدام مرکز مطالعات راهبردی شهرداری را راهاندازی کردیم که به عنوان یک کار عملیاتی برنامههای شهرداری را مدیریت میکنند و امروز در این نشست علمی از اساتید صاحبنظر در حوزه مدیریت شهری دعوت شده تا در کنار مدیران شهرداری پیرامون مباحث مدیریت شهری بحث و تبادل نظر شود و اعتقاد دارم که باید به سمت و سوی مدیریت علمی شهری پیش برویم.

شهردار همدان تصریح کرد: با برگزاری نشستهای مختلف و تدوین برنامههای راهبردی، شهری توسعه یافته در شأن مردم و این دیار کهن خواهیم داشت.

صوفی افزود: در حوزه مدیریت شهری در همدان باید نگاه علمیتری به قضایا داشته باشیم و باید از ظرفیت تمام کسانی که حرفی برای گفتن دارند استفاده کرد و سمت و سوی مدیریت شهری به سمتی برود که مباحث علمی همراه و لازمه آن باشد.

شهردار همدان با اشاره به اینکه امسال شعار جدیت و خلاقیت را در شهرداری سرلوحه کارها قرار دادهایم بنا به گفته آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: قرار است یک شهر را در ایران به عنوان آزمونه مدیریت واحد انتخاب کنیم و خوشبختانه در این مدتی که بنده شهردار بودم مدیریت واحد شهری وجود دارد و همه به عنوان یک تیم هماهنگ همراه مدیریت شهری هستند و ما دنبال زیرساختها هستیم و یکی از کارهایی که ما پیگیری کردیم آوردن نماینده وزارت خارجه بود که یکی از ساختمانهای خیلی قدیمی شهری، امارت آمریکاییها را برای این کار مشخص کردیم و مصوب هم شد، وقتی دفتر نماینده وزارت خارجه بیاید کنسولگری هم میآید.

وی از رئیس مرکز مطالعات راهبردی شهرداری خواست از دوستان و اعضای کمیته برنامه مکتوب بخواهد تا بتوانیم قطار توسعه را حرکت دهیم.

مشاور شهردار و رئیس مرکز مطالعات راهبردی شهرداری همدان هم در این نشست با بیان اینکه هدف از تشکیل این جلسه این است که از نظرات اعضای کمیته بهره مند شویم، با اشاره به رشد شتابان جمعیت شهری که در کشور ما حدود 74 درصد اعلام شده، خاطرنشان کرد: با توجه به شعار روز جهانی شهرها که 31 اکتبر سال 2017 مطرح شد موضوع حکم روایی نوآورانه و شهرهای آزاد را انتخاب کردند که مشارکت فعال، مؤثر و انعطاف پذیر تمام کنشگران توسعه اعم از نهادهای مدنی، علمی و حرفهای و استفاده از سرمایههای اجتماعی از شهرها را مورد تأکید قرار داده است که بر همین اساس در 28 بهمن ماه 96 به دستور شهردار همدان مرکز مطالعات راهبردی با هدف تحقق شهر خردمند و مدیریت شهری با رویکرد دانایی محوری تشکیل شد.

محمدمهدی درگاهی افزود: این مرکز از 4 بخش کمیته تخصصی مدیریت شهریتشکیل شده از رؤسای دانشگاهها، اعضای هیأت علمی، اساتید، مدیران کل مرتبط با مجموعه مدیریت شهری از جمله مدیریت راه و شهرسازی و سایر مدیران ستادی استانداری و معاونت بودجه سازمان برنامه و بودجه، معاونان و مدیران چهارگانه شهرداری تشکیل شده که قرار است این جلسات با دستور العمل مشخص هر دو ماه یکبار تشکیل شود.

وی ادامه داد: کمیته دوم متشکل از متخصصان، نخبگان، سرمایهگذاران و هنرمندان مقیم تهران است و قرار است نشستهایی فصلی در تهران برگزار شود و بخش سوم این مرکز مطالعات راهبردی، شورای مشورتی تجربه است که از تجربیات مدیران بازنشسته شهرداری و شهرداران اسبق همدان در توسعه شهر بهرهمند خواهیم شد.

وی گفت: بخش چهارم این مرکز، مجموعهای از کارشناسان متخصص شهرداری، اعم از تمام متخصصان مرتبط با شهرداری است که سعی در این شده موضوعات را به صورت مسئله محوری مطرح کنیم.

درگاهی گفت: طرحهای توسعه شهری متأسفانه توفیقی در شهر همدان نداشته و با توجه به اینکه شهرها موجودی زنده و در حرکت تعریف و معرفی میشوند سعی بر این شده مسائل را به صورت مسئله محوری شناسایی و آسیبشناسی کنیم و سعی کنیم سناریوهای مرتبط برای حل موضوعات خدمت مجموعه مدیرت شهری و شهردار را ارائه دهیم.

در ادامه این نشست اعضای کمیته تخصصی مدیریت شهری کلان شهر همدان به ارائه نظرات در زمینه مدیریت شهری، توسعه شهر همدان و موانع موجود پرداختند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٢۶ تعداد بازدیـد : ٢٣۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۴  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۳۰,۴۱۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان