چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷   |   Wed December 19, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تقاطع ناهمسطح سردار همدانی باید تا شهریور 98 بهره برداری شود
با ایجاد حلقه سوم شهر زمین خواری از بین می رود
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
انعقاد قرارداد ساخت 5 پل عابر پیاده تا پایان سال
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
سیاست های کلی بودجه سال 98 به شهرداری همدان ابلاغ شد
آغاز فعالیت اداره کل راه آهن غرب کشور در همدان
ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری
     آخرین اخبار
ایجاد زیرساخت مناسب در شهرداری همدان برای استارت آپ ها
آغاز تغییر کفپوش در کوچه حوزه علمیه زنگنه
سامانه بومی پرداخت الکترونیک تاکسی های همدان به زودی راه اندازی می شود
آمادگی شورا و شهرداری برای کاهش مشکلات جامعه هتل داران و مهمان پذیران
امید به صعود و بیم از سقوط پاس و شهرداری همدان
ثبت 16 شرکت دانش بنیان علوم پزشکی در همدان
قهرمانی ایران در جام جهانی «او اسپرت» به میزبانی همدان
برگزاری هفته سوم لیگ برتر شطرنج کشور به میزبانی همدان
تفاهم نامه های فرهنگی توسعه نشاط اجتماعی شهروندان را به همراه دارد
انعقاد قرارداد ساخت 5 پل عابر پیاده تا پایان سال
شکایات حقوقی مراجعان به شورای اسلامی شهر به حداقل رسید
ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری
سیاست های کلی بودجه سال 98 به شهرداری همدان ابلاغ شد
برپایی ششمین جشنواره هنرهای شهری و دومین جشنواره نورآرایی در بهار 98
رسیدگی به مشکلات 30 نفر از شهروندان منطقه یک
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
طرح جمع آوری آب های سطحی بازنگری می شود
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٢٧ تعداد بازدیـد : ٢١٣ نسخه چاپی
 
 
 


ضرورت استفاده از فناوری های جدید در خدمات رسانی به شهروندان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شهردار همدان در دومین جلسه شورای اداری شهرداری در سال جدید که با حضور معاونان، مدیران مناطق، مدیران عامل و سایرمسؤولان شهرداری همدان برگزار شد، گفت: بهره گیری از فناوری های جدید در عرصه مدیریت شهری در اولویت خدمات رسانی به شهروندان قرار دارد.

 
 

عباس صوفی در این جلسه که عصر روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: با ورود فناوریهای جدید در عرصههای مختلف شاهد آن هستیم که سرعت کارها شتاب بیشتری به خود گرفته است و مردم نیز به استفاده از روشهای نوین خدماتی روی آوردهاند که بایستی در حوزههای مختلف مدیریت شهری حضوری جدی و محوری در بحث فناوری روز داشته باشیم تا بتوانیم سطح خدمترسانی و تسریع بخشیدن به امور و مطالبات مردم را ارتقا دهیم.

وی تصریح کرد: در راستای شفافسازی و روانسازی امور بایستی نرم افزارهای گوناگون در حوزههای مختلف مدیریت شهری به سرعت طراحی و به صورت کامل اجرایی شود تا دیگر شاهد صدمات مالی که در گذشتههای دور گریبان گیر شهرداری و شهروندان شده است نباشیم، از تمامی معاونان، مدیران مناطق، مدیران عامل سازمانها و سایر مسؤولان درخواست دارم در این خصوص حضوری فعال و دقیق داشته باشند و کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست؛ چرا که تحقق این امر از مهمترین موضوعات و اولویتهای مدیریت شهری در جهت خدمات رسانی بهتر به شهروندان است.

در ادامه این جلسه معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان نیز اظهار کرد: عملکرد شهرداری همدان در ماههای پایانی سال گذشته و ابتدای امسال رضایتمندی شهروندان، مدیریت ارشد استان و سایر مسؤولان را به همراه داشت که نشان میدهد فعالیتها و اقدامات مجموعه مدیریت شهری در مسیر مناسبی در حال حرکت است که به نوبه خود از تلاش و کوشش تمامی همکاران مجموعه تشکر میکنم.

مرتضی حضرت زاده افزود: حسب دستور شهردار همدان جلسات شورای اداری با حضور تمامی معاونان، مدیران مناطق، مدیران عامل سازمانها و سایر مدیران در سطوح مختلف برگزار خواهد شد که درخواست داریم هر گونه نظر، انتقاد و پیشنهاد سازنده خود را در راستای افزایش سطح کیفی و کمی خدمات مدیریت شهری در این جلسه ارائه کنند.

معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان نیز گفت: بر حسب مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص حسابرسی دستگاههای زیر مجموعه مدیریت شهری خوشبختانه شاهد افزایش کیفیت عملکرد دستگاهها بودیم که در این میان از عملکرد شهرداری منطقه سه و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تقدیر شد و همچنین عملکرد حوزه تاکسیرانی و سازمان عمران و بازآفرینی شهری در این خصوص به صورت کتبی مورد تشویق قرار گرفت، در سالجاری نیز ارزیابی دستگاهها در حوزه مالی همچون گذشته ادامه خواهد داشت که تقاضا داریم همکاران در این باره توجه بیشتر و همکاری بهتری داشته باشند.

مجید درویشی در خصوص اولویت پرداخت حقوق کارکنان دستگاههای حوزه مدیریت شهری نیز گفت: بر اساس تأکید ویژه شهردار همدان در سالجاری اولویت پرداخت حقوق با کارگران شهرداری است و پس از واریز حقوق این افراد حقوق سایر کارکنان پرداخت خواهد شد که مسؤولان مالی معاونتها، مناطق، سازمانها و سایر دستگاهها بایستی به این نکته توجه و اهتمام لازم را داشته باشند. موسی رسولی، معاون امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری نیز در این جلسه گفت: امسال فعالیتهای گوناگونی در حوزههای عمرانی در حال پیگیری است که در این باره اقدامات نهایی خرید حجم بالای آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر همدان از طریق مناقصه در حال انجام است، علاوه بر این فراخوان (مناقصه) احداث فاز دوم تقاطع غیر همسطح فرهنگیان و همچنین تقاطع غیر همسطح میدان 13 آبان (پیشاهنگی) در دستور کار قرار دارد که علاوه بر این موضوعات اصلاح هندسی، اصلاح برخی معابر و... نیز در حال پیگیری و انجام است که امیدواریم بتوانیم با اقدامات مناسب در سالجاری سطح رضایتمندی شهروندان را در حوزههای مختلف ارتقا دهیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان نیز در ادامه گفت: تسهیل امور شهروندان و مراجعه کنندگان از مهمترین اهداف این معاونت است که در همین رابطه و حسب دستور شهردار همدان مراحل اولیه سامانه یکپارچه در این معاونت به منظور کاهش زمان خدمترسانی به مردم در دست انجام است که در این باره مکاتباتی نیز با معاونت امور استانداری در حوزه املاک و اراضی صورت گرفته تا از استعلامهای غیر ضروری سایر ارگانها از جمله اداره اوقاف و امور خیریه جلوگیری کنیم.

مجید یوسفی نوید گفت: ضوابط و نواقص معابر شهری همدان در حال بررسی است که تاکنون بیش از 70 درصد سالم سازی معابر زیر 12 متر تعیین تکلیف شده و بقیه نیز تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری به سرانجام خواهد رسید که علاوه بر موضوعات مطرح شده پیوستن به شبکه دولت و تجارت الکترونیک در سطوح بعدی قرار دارند، بسترسازی، تهیه نقشهها و املاک، فرهنگ سازی و رفع موانع موجود از ضروریات است که امیدواریم با هدفگذاری صورت گرفته در آیندهای نزدیک بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

سرپرست معاونت خدمات شهری همدان و مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز در این جلسه گفت: با توجه به تدارکی که معاونت خدمات شهری در ایام پایانی سال گذشته مورد توجه قرار داده بود خوشبختانه توانستیم به تمام برنامههای پیشبینی شده و اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم و رضایت نسبی مردم، مسؤولان و مسافران نوروزی از سطح خدمات ارائه شده را کسب کنیم.

وحید علی ضمیر ادامه داد: با توجه به تعدد سازمانهای زیر مجموعه معاونت خدمات شهری فعالیت در این مجموعه بسیار زیاد است که با اقدامات و پیشبینیهای مناسب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی که در چهارشنبه آخرسال صورت گرفت خوشبختانه اتفاق ناگواری به وقوع نپیوست و در روزهای پایانی سال گذشته و ایام نوروز مجموعاً 120 عملیات توسط این سازمان صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: در ایام پایانی سال گذشته 750 تن زباله توسط خدمات موتوری شهرداری همدان جابجا شد که با افزایش ساعت کاری کارکنان با کمترین مشکل توانستیم خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه کنیم.

علی ضمیر اظهار کرد: نصب نمادهای نوروزی، فضاسازی شهری و ارتقا مبلمان شهری و همچنین کاشت بیش از 42 میلیون بوته گل در نقاط مختلف شهر و همچنین ورودیهای شهر توسط عوامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری صورت گرفت که در این حوزه نیز شاهد رضایت نسبی مردم بودیم.

وی در ادامه گفت: به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری جایگاههای عرضه میوه در نقاط مختلف شهر تدارک دیده شد که باعث تعادل قیمت میوه در شهر شد و همچنین با کوشش مثال زدنی کارکنان حوزه خدمات شهری و پاکبانان مناطق چهارگانه شهر همدان در هفته پایانی سال گذشته که هفته پاکسازی نامگذاری شده است چهره شهر بسیار پاکیزه شد که همین موضوع همدان را در بین تمیزترین شهرهای کشور قرار داده است.

علی ضمیر در پایان صحبتهای خود اظهار کرد: به همت و تلاش مدیریت و کارکنان حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری، جمع آوری بساط گستران محوطه گردشگری تفریحی گنجنامه و باباطاهر همدان در ایام نوروز در دستور کار قرار گرفت که این اقدام بازتاب زیادی در بین شهروندان به همراه داشت که علاوه بر این موضوع جمع آوری و هدایت بساط گستران پیاده راه میدان امام(ره) به بازارهای روز نیز به سرانجام رسید که مجموع این اقدامات مورد تقدیر مردم و مسؤولان قرار گرفت.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز گفت: مجموعه کارکنان این منطقه در اواخر سال گذشته اقدامات مناسبی را در جهت استقبال از مسافران نوروزی به کار بستند که در ادامه و در سال جدید بازگشایی معابر اصلی در چهار منطقه؛ سعیدیه شمالی، سعیدیه جنوبی، بلوار زلفیگُل و بلوار شهید فهمیده از جمله هدفگذاریهای منطقه یک شهرداری همدان است، علاوه بر این سایر پروژهها در سطح منطقه در حال پیگیری و در دست انجام است.

امیر فتحیان نسب افزود: در روزهای اخیر اقدام مناسبی در خصوص جشنواره پویانمایی در پیاده راههای بوعلی و میدان امام(ره) با حضور گروههای کشوری برگزار شد که مورد استقبال شهروندان همدانی قرار گرفت که با همکاری معاونت اجتماعی، فرهنگی و ورزشی درصدد هستیم از ظرفیت فرهنگی پیاده راههای شهر همدان در جهت سالم سازی و فراهم نمودن بستر شادی شهروندان استفاده کنیم.

رضا ابرار خرم، مدیر منطقه دو شهرداری همدان نیز با بیان اینکه سال 96 سال پرکاری برای این منطقه بود اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش و کوشش فراوان کارکنان این مجموعه بودجه سال 96 این منطقه محقق شد و توانستیم بخش مهمی از مطالبات را پرداخت کنیم و با توجه به تأکید شهردار همدان در خصوص تقویت نواحی؛ جلساتی با مدیران نواحی داشتیم که با برنامهریزیهای صورت گرفته و در قالب اساس نامه و ساختار سازمانی درصدد افزایش بهره وری نواحی هستیم تا خدمات رسانی به شهروندان با دقت و سرعت بیشتری انجام شود.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز اظهار کرد: بر اساس تأکیدات شهردار همدان عملیات عمرانی در این منطقه طی سال جدید شروع شده است که 7 پروژه از جمله احداث پارک نواری بلوار ارتش در این منطقه در حال انجام است که امیدواریم شرایط به نحوی پیش برود تا رضایتمندی در این منطقه افزایش پیدا کند.

مسعود دهبانی صابر در ادامه گفت: با پیگیریهای نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر در سال گذشته موضوع خدمات رسانی و انشعابات به مناطق کم برخوردار منطقه انجام شد که امیدواریم با درایت مسؤولان استان و شهر همدان از ادامه روند ساخت و سازهای غیر قانونی در این مناطق جلوگیری شود که در غیر اینصورت و در صورت بی توجهی در آینده مشکلات عدیدهای را برای شهر همدان به همراه خواهد داشت.

محمدرضا بیاناتی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیتها و عملیات این سازمان در سال گذشته پرداخت و گفت: در چهارشنبه پایان سال 35 عملیات توسط آتش نشانان انجام شد که نسبت به سال 95 حدود 28 درصد کاهش داشتیم، همچنین در سال گذشته با افزایش 47 درصدی مباحث آموزشی توسط این سازمان خوشبختانه شاهد کاهش عملیات اطفاء حریق در همدان بودیم که در این خصوص یکصد و چهارده هزار نفراز شهروندان آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

رضا عسکری، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان نیز گفت: برای اداره صحیح امور شهر بایستی از روشهای سنتی به سمت روشهای مدرن حرکت کنیم که با رویکرد مثبت و تأکید ویژه شهردار همدان در استفاده از فناوریهای روز؛ بهره گیری از فناوریهای جدید و به روز در حوزه مدیریت شهری بسیار ضروری و انکار ناپذیر است که در همین راستا اقدامات گستردهای با هدف افزایش سطح رضایتمندی شهروندان، تسهیل امور، کاهش مراجعات حضوری، صرفهجویی در هزینه ها، کاهش ترافیک، بهره وری نیروها، شفاف سازی عملکرد دستگاه ها، جلوگیری از خطاهای انسانی و ارائه خدمات مطلوب و شایسته توسط کارشناسان این سازمان در حال پیگیری است که بر اساس برنامه ششم توسعه دستگاههای خدمات رسان از جمله شهرداریها بایستی کلیه فرآیندها و خدمات خود را در قالب خدمات الکترونیک ارائه کنند که در همین راستا برنامهها و نرم افزارهای متنوعی در حوزههای مختلف مدیریت شهری توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان در دست اجراست.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٢٧ تعداد بازدیـد : ٢١٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٠  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۳۰,۴۰۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان