چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷   |   Wed January 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
توجه ویژه به بازآفرینی بافت های فرسوده در بودجه سال آینده شهرداری
همدان اولین استان تاب آور در ایران
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
     آخرین اخبار
"شهر گردشگر" در کهن شهر همدان کلید خورد
تلاش مدیریت شهری برای مناسب سازی محیط برای معلولان
آمادگی شهرداری برای برگزاری برنامه های دهه فجر فاطمی
گشایش نمایشگاه عبرت و ضد تروریسم در همدان
همدان اولین استان تاب آور در ایران
شکل گیری فراکسیون «شفافیت» در شورای عالی استان ها
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
امدادرسانی به 40 خودرو و 248 نفر در همدان
رهاورد رویداد گردشگری 2018 از نگاه نمایندگان در مجلس
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
رانندگان تاکسی نهادینه کننده فرهنگ ترافیک هستند
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
اعضای هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها انتخاب شدند
راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی همدان در بیمارستان بعثت
هنرمندان نقش مهمی در تقویت نشاط اجتماعی دارند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٢٩ تعداد بازدیـد : ٢٣٨ نسخه چاپی
 
 
 

صوفی در دیدار با سفیر جمهوری چک در همدان:
توسعه گردشگری بینالمللی مهمترین هدف شهرداری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شهردار همدان در مجتمع یادمان عین القضات همدانی با سفیر جمهوری چک در ایران دیدار و گفتگو کرد

 
 

عباس صوفی در این دیدار که بعد از ظهر روز گذشته برگزار شد گفت: همدان به عنوان یکی از مهمترین و برجستهترین شهرهای تاریخی، فرهنگی، علمی و دانشگاهی ایران به شمار میرود که از منظر تاریخی و به لحاظ سابقه چندین هزار ساله بیش از 1800 اثر تاریخی را در خود جای داده است.

وی با برشمردن آثار تاریخی همدان گفت: همه این موارد همدان را به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی کرده است.

وی اظهار کرد: شهر همدان در کنار تاریخ کهنی که دارد بخاطر شرایط اقلیمی بسیار مناسب در ایام مختلف سال از ظرفیتهای عظیم گردشگری برخوردار است که در همین راستا و در سالجاری میزبان دو رویداد بزرگ بین المللی در حوزه گردشگری هستیم تا همدان را در مسیر توسعه و پیشرفت صنعت گردشگری قرار دهیم.

صوفی ادامه داد: در همین راستا و در هفته آینده میزبان جشنواره ملی پویانمایی در همدان خواهیم بود که میتواند به توسعه گردشگری کمک شایانی نماید.

شهردار همدان اظهار کرد: توجه به احداث پیادهراه در همدان طی سالهای اخیر موجب رضایت شهروندان، مسؤولان کشور و استان و گردشگران شده است که این موضوع در کشور بینظیر است و با توجه به این فرصت به وجود آمده برنامهریزیهایی در خصوص جذب گردشگر داخلی و خارجی برای بازدید از پیادهراههای همدان در دست پیگیری و اجراست.

صوفی افزود: از لحاظ دانشگاهی جزء برترین شهرهای ایران هستیم و تعداد زیادی از فرهیختگان دانشگاهی در ایران و جهان همدانی هستند که پروفسور موسیوند اولین مخترع قلب مصنوعی جهان نمونهای از فرهیختگان علمی و دکتر غلامی وزیر کنونی علوم و تحقیقات نیز از مهمترین فرهیختگان دانشگاهی همدان هستند که نشان میدهد این دیار در ابعاد گوناگون ظرفیتهای بیشماری دارد و میتوانیم با انعقاد تفاهم نامه مشترک با کشور چک در موضوعات گوناگون مناسبات مشترک را بیش از پیش ارتقا دهیم.

شهردار همدان با بیان اینکه زیرساختهای گردشگری در همدان فراهم است، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی راههای مواصلاتی استان به مرکز کشور و همچنین مسیر اصلی اتصال غرب کشور به مرکز و وجود فرودگاه و راه آهن در استان ظرفیت همدان در این حوزه بسیار مناسب است که با رایزنیها و توافقات صورت گرفته درصدد هستیم با راهاندازی قطار گردشگری بین المللی به همدان بتوانیم میزبان گردشگران بین المللی باشیم و خوشبختانه امکانات و شرایط لازم برای این موضوع فراهم است که شهروندان جمهوری چک نیز میتوانند از این فرصت به وجود آمده بهره ببرند.

صوفی با بیان اینکه پیش از ورود سفیر و معاون اقتصادی سفارت جمهوری چک به همدان مطالعهای در خصوص فرهنگ و تاریخ این کشور داشتم که در اکثر موارد شاهد مشترکات فرهنگی، هنری و اقتصادی بودم، افزود: برای نمونه با توجه به اینکه این کشور به عنوان مهمترین تولید کنند بلور و شیشه در جهان شناخته میشود باید یادآور شوم همدان نیز به دلیل وجود معادن زیاد به عنوان یکی از مهمترین تولیدکنندگان مواد اولیه شیشه و بلور به شمار میرود که میتوان در این حوزه سطح همکاریها را افزایش داد و همچنین در بخش فرهنگی با توجه به اینکه جمهوری چک در حوزه تئاتر و هنر جزء کشورهای مطرح به شمار میرود و همدان نیز در حدود یک دهه است که میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان است میتوان سطح همکاریها را در این حوزه نیز افزایش داد و عقد خواهر خواندگی با یکی از شهرهای جمهوری چک با اولویت شهر پراگ این همکاریها را در جهت منافع مشترک توسعه بخشید.

صوفی در خصوص ظرفیتهای اقتصادی همدان نیز گفت: همدان در حوزههای صنعتی نظیر سفال، چرم و فرش دستباف نیز جزء برترینها است و لالجین با عنوان شهر جهانی سفال مؤید این مطلب است که میتوان با توسعه گردشگری محصولات صنعتی مذکور را با بهترین کیفیت به گردشگران این کشور عرضه کرد.

شهردار همدان گفت: علاوه بر موضوعات مطرح شده و با توجه به اقلیم چهار فصل همدان ظرفیتهای گردشگری ورزشی نیز در این شهر فراهم است که برای نمونه بعد از پیست توچال تهران بزرگترین پیست اسکی متعلق به همدان است و همه ساله پذیرای علاقمندان به ورزش اسکی از سراسر کشور و جهان هستیم که میتوان با توسعه روابط دوجانبه میزبان ورزشکاران، گردشگران و علاقمندان به ورزشهای برفی کشور جمهوری چک نیز باشیم.

چومبا، سفیر جمهوری چک نیز در این دیدار ضمن رضایت از میزبانی شایسته شهرداری همدان گفت: پیش از این در پنج کشور مسؤولیت داشتم و سفرهای زیادی نیز به شهرهای مختلف داشتهام که بدون تردید ایران جزء برترین و زیباترین کشورهای جهان است و خوشبختانه بر خلاف ادعای رسانههای غربی ایران کشوری امن با مردمانی بسیار با فرهنگ است و در مدتی که در ایران حضور دارم شاهد میهمان نوازیهای گرم و لطف و محبت شهروندان ایرانی در شهرهای مختلفی همچون تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و... بودهام و امروز نیز بسیار خوشحال هستم که در شهر همدان حضور دارم و این فرصت ویژهای برای من است؛ چرا که از کودکی با بوعلی سینا آشنا هستم و امروز مایه مسرت و خوشبختی است که در شهر بوعلی سینا حضور پیدا کرده ام و با توجه به تاریخ کهن و پایتخت بودن همدان در حکومتهای مختلف همچون مادها و هخامنشی به جرأت میگویم عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران برازنده این شهر و مردمان آن است.

چومبا اظهار کرد: ما نسبت به فرهنگ و تمدن ایران احترام ویژهای قائل هستیم و ظرفیتهای تاریخی و گردشگری شهرهای ایران به ویژه همدان مؤید این ادعا است و هدف از سفر به شهرهای ایران آشنایی با ظرفیتهای گوناگون و توسعه روابط در جهت منافع مشترک است.

وی ادامه داد: همدان ظرفیت بسیار زیادی در حوزه گردشگری دارد که با توجه به زیر ساختهای مناسبی همچون فرودگاه و راه آهن و فاصله اندک با مرکز کشور میتوان روابط بین دوکشور را به صورت همه جانبه توسعه بخشید.

سفیر جمهوری چک با بیان اینکه گسترش روابط اقتصادی، تجاری از مهمترین رویکردهای دولتمردان این کشور است گفت: ما اینجا حضور داریم تا واردات و صادرات نیازهای مشترک را شناسایی و در اولویت قرار دهیم که در این مسیر میتوان از ظرفیت علمی دانشگاههای دو کشور در جهت تبادل و رفع نیازها بهره برد و در بازدیدی که از شرکت شیشه همدان داشتیم متوجه شدیم در زمینههای صنعتی نیز مشترکاتی داریم که بایستی این موارد بیش از پیش مورد توجه طرفین قرار گیرد.

چومبا تصریح کرد: در حوزه فرهنگی نیز مناسبات و مشترکات زیادی داریم، برای نمونه شهر "برنا" در جمهوری چک، شهری با ظرفیتهای تاریخی، فرهنگی و دانشگاهی بی شمار است که در حوزههای موسیقی، هنرهای نمایشی و به ویژه تئاتر ملی از بزرگترین شهرهای اروپا محسوب میشود و میتوانیم با امضای تفاهم نامه در این حوزه نیز مناسبات مشترک را افزایش دهیم.

سفیر جمهوری چک در پایان صحبتهای خود گفت: برگزاری دو رویداد بزرگ بین المللی در همدان فرصت ارزندهای است که نیازمند وجود زیرساختهای لازم برای پذیرایی از میهمانان خارجی است، امیدوارم با برنامهریزیهای صورت گرفته بتوانید اهداف مورد نظرتان را به صورت کامل محقق کنید و قطعاً در آیندهای نزدیک سطح روابط افزایش خواهد یافت؛ چراکه همدان ظرفیتهای عظیم و مناسبات مشترک زیادی در حوزههای مختلف با جمهوری چک دارد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٢٩ تعداد بازدیـد : ٢٣٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٠  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۶۰,۱۲۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان