چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸   |   Wed December 11, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره گیری همدان از تجربه شهرسازی نوین در شهر اندیشه
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری ارتقا یابد
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید‌ بر تشکیل کمیته تخصصی «شهر سبز» د‌ر همد‌ان
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
مصوبات شورای شهر همد‌ان د‌ر د‌سترس عموم قرار می‌گیرد‌
تخفیف 50 د‌رصد‌ی برچسب سرویس مد‌ارس ویژه تاکسیرانان شهر همد‌ان
روند ممیزی املاک عادی شهر همدان تسریع یابد
معلولان شهرد‌اری همد‌ان تجلیل شد‌ند‌
     آخرین اخبار
افزایش داوطلبان نمایندگی همدان به 438 نفر
ثبت 163 مورد آنفلوانزا در همدان
امروز آغاز نمایشگاه فرش دستباف در همدان
تحقق 82 درصدی بودجه مدیریت شهری در نیمه نخست امسال
تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری
ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان
افزایش 14 درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی
به ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران در توسعه شهر نیاز داریم
حسابداران در کنار تخصص خود باید تعهد کاری داشته باشند
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو
اتاق مادر و کودک در شهر همدان احداث شود
420 داوطلب کرسی مجلس یازدهم در همدان
کوی شهید مدنی میزبان چهارمین گذر کودک
پیش‌بینی کاهش شدید دما در همدان
شورای مساجد همدان تشکیل شود
تغییر مدیریت راه‌ و شهرسازی همدان
امتیاز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به شرط ساماندهی استخدام بهتر می‌شود
لزوم مشارکت حداکثری شهروندان در فرآیند تهیه برنامه راهبردی، عملیاتی شهر و شهرداری
غفلت از فضای مجازی در معرفی همدان
نمایش 100 نقاشی از معلولان توانمند همدانی در نگارخانه عین القضات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢٩٣ نسخه چاپی
 
 
 


بهره برداری از 60 پروژه بهداشتی با اعتبار 22 میلیارد تومان

روزنامه هگمتانه  : 
60 پروژه بهداشتی همزمان با هفته سلامت و با حضور معاون وزیر بهداشت با اعتباری افزون بر 22 میلیارد تومان در استان همدان به بهره برداری رسید.

 
 

بعد از ظهر دیروز همزمان با هفته سلامت، 60 پروژه بهداشتی استان همدان با حضور معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، مسؤولان استانی، شهردار همدان، اعضای شورای اسلامی شهر همدان و... به صورت ویدئو کنفرانس از مرکز همایشهای دانشگاه علوم پزشکی همدان و در قالب جشنواره عمران بهداشت افتتاح شد.

این پروژهها با اعتباری افزون بر 22 میلیارد تومان به طور همزمان در شهرستانهای ملایر شامل 6 مرکز خدمات جامع سلامت روستاهای پیروز، انوج، اشمیزان، حسین آباد شاملو، کهکدان، جوزان؛ 5 خانه بهداشت در روستاهای اسلام آباد، بهاره، دره میانه علیا، ضربه علیف کهریز ناظم و 6 محل زیست پزشک با اعتبار 6 میلیارد و 810 میلیون تومان؛ در شهرستان بهار شامل دو مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دستجرد و پهنه بر، یک محل زیست پزشک و چهار خانه بهداشت در روستاهای میهمله، سفلی، پرلوک، زاغه، و آبرومند؛ در شهرستان تویسرکان شامل دو خانه بهداشت روستایی کنجوران سفلی، وردآورد علیا؛ در شهرستان رزن شامل هفت خانه بهداشت در روستاهای جربانلو، حکان، ساریجلو، سنقرآباد، هریان و کل کبود، دو محل زیست پزشک؛ در کبودراهنگ شامل یک مرکز جامع سلاممت روستایی، چهار خانه بهداشت در روستاهای احمد آباد، سرایجوق، جیغی، قراگل، سه محل زیست پزشک؛ در شهرستان نهاوند شامل 10 خانه بهداشت در روستاهای دره ابراهیم، دهفول، قلعه قباد، چولک قپانوریف فاماسب، لیلی یادگار، کهریز صفی خانی، وارینه، و..، سه محل زیست پزشک و در شهرستان همدان شامل یک مرکز خدمات جامع سلامت و یک محل زیست پزشک در روستای گنبد، یک خانه بهداشت در روستای ورکانه به بهره برداری رسید.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم با تأکید بر اینکه هر کار مثبت و عمرانی که در محلی اتفاق میافتد حاصل کار یک تیم قوی در کنار هم است، عنوان کرد: هزینههای درمان کمر شکن بود و اکنون با اجرای طرح تحول نظام سلامت پرداختی از جیب مردم از 68 درصد به 38 درصد رسیده است.

علیرضا رئیسی در ادامه ابراز کرد: بر اساس تفاهم نامههای سه جانبه وزارت بهداشت در کل کشور، 6 هزار و 500 پروژه بهداشتی عمرانی تعریف شد که تا کنون دو هزار پروژه به بهره برداری رسیده است و در 6 ماه اول سال نیز بیش از یک هزار پروژه به بهره برداری میرسد.

این مقام مسؤول به وضعیت برخی خانههای بهداشت و فرسوده بودن آنها در کشور اشاره کرد و افزود: در استان همدان با اجرای 310 پروژه بهداشتی عمرانی بیش از 50 درصد مراکز ارائه دهنده خدمت از نو بنا شده است و تا 40 سال دیگر نیاز به پروژه نداریم.

رئیسی تصریح کرد: امروز چهره بیماریهای تغییر کرده است واز همین رو برخورد باآن متنوع شده، 25 درصد عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت بر عهده وزارت بهداشت است و بقیه بر عهده دستگاههای دیگر و خود افراد است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه صنایع کشور باید پیوست سلامت داشته باشند، بر تغییر سبک زندگی مردم تأکید کرد و با اشاره به اینکه امروز دیگر انسانها بر اثر سل نمیمیرند، گفت: امروزه بیشترین عامل مرگ و میر بیماریهای قلبی عروقی، و پس از آن تصادفات است که به سبک زندگی مردم و خود مراقبتی بر میگردد.

رئیسی در قسمت دیگر سخنان خود از حمایت دانشگاه علوم پزشکی همدان در زلزله کرمانشاه هم قدردانی کرد و گفت: از حوزه بهداشت محیط هم که در بسیج نوروزی خوش درخشیدند تشکر و قدردانی میکنم.

*نیکبخت: اجرای 310 پروژه عمرانی بهداشتی با اعتبار 140 میلیارد تومان در استان

استاندار همدان نیز در این مراسم، با بیان اینکه خوشحالم که 60 پروژه بهداشتی در همدان آماده بهره برداری است، اظهار کرد:طرح تحول نظام سلامت در کشور به خوبی درخشید و از این طرح همواره تقدیر میکنم.

محمد ناصر نیکبخت به افتتاح پروژههای بهداشتی در استان اشاره و با بیان اینکه این طرحها به صورت تفاهم سه جانبه بود، گفت: معاون بهداشتی همدان تحت مدیریت رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بسیار تلاش کرد به طوری که 310 پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه بهداشت با اعتبار 140 میلیارد تومان و زیر بنای 97 هزار و 431 مترمربع در استان اجرا شد.

نیکبخت با بیان این مطلب که به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی همدان تبریک میگویم، افزود: از 310 پروژه بهداشتی عمرانی، 70 پروژه باقی مانده که باید سریعتر بهره برداری شود.

وی با اشاره به اینکه طی سالهای اخیر 900 تخت بیمارستانی به تختهای استان اضافه شده است، تأکید کرد: پروژههای بیمارستانی استان باید سریعتر انجام و تجهیزات آنها توسط دانشگاه تأمین شود و بیمارستان نهاوند ساخته شده و نیازمند تجهیزات است.

استاندار همدان از شهرداران، به ویژه شهرداری همدان در واگذاری زمین و نگرفتن عوارض و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در ساخت پروژهها قدردانی کرد.

*موسوی بهار: 70 پروژه بهداشتی عمرانی در استان در حال اجرا است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در جشنواره عمران بهداشت، نیز گفت: در طول سالهای اخیر بیش از 350 هزار مترمربع ساخت و ساز در دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام شده است که حاصل تلاش و همکاری همکاران این حوزه است.

حبیبا... موسوی بهار با تأکید بر اینکه افزایش فعالیت فیزیکی مردم یکی از اهداف ما است، اظهار کرد: کاهش وزن،تغذیه سالم،دوری از دخانیت و خود مراقبتی و اصلاح فرهنگ ترافیکی از ضرورتها است؛ چرا که هزینههای سنگینی به جامعه تحمیل میکند.

در پایان این مراسم از تمبر جشنواره عمران بهداشت به مناسبت هفته سلامت رونمایی شد و همچنین از استاندار، معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس شورای اسلامی شهر همدان، شهردار همدان، فرماندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان، رئیس امور شعب بانک ملی استان، رئیس مجمع خیرین صالح آباد، خیر سلامت شهرستان تویسرکان و خیر سلامت شهرستان کبودراهنگ تجلیل شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢٩٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١١١  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۳۲,۴۲۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان