چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸   |   Wed July 24, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
حمید گلی پور مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان شد
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
شفافیت مالی شهرداری در گرو اجرای خزانه داری کل است
تیم داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست
تأمین ایمنی بازار نیازمند همکاری کسبه
فرهنگسرای مهر پذیرای سومین دورهمی محله با نشاط
برنامه پنج ساله شهرداری کاربردی باشد
فعالیت سالانه 10 هزار همدانی در ورزش محلات
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر همدان از نیروگاه شهید مفتح
     آخرین اخبار
دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با دادستان جدید همدان
شهرداری ها فرصت ندارند به هوشمندسازی شهر فکر کنند
12 میلیارد تومان هزینه سالانه شهرداری برای فضای سبز شهری
برنامه پنج ساله شهرداری کاربردی باشد
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر همدان از نیروگاه شهید مفتح
تور رسانه ای بازدید از فرهنگسراهای شهر
پوشش 75 درصدی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در همدان
حمید گلی پور مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان شد
فعالیت سالانه 10 هزار همدانی در ورزش محلات
سوم مرداد آغاز سفر حجاج از فرودگاه همدان
تأمین ایمنی بازار نیازمند همکاری کسبه
فرهنگسرای مهر پذیرای سومین دورهمی محله با نشاط
تیم داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست
شفافیت مالی شهرداری در گرو اجرای خزانه داری کل است
بوعلی سینا می‌تواند نماد هویت همدان باشد
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان
تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان
مدیریت شهری به تنهایی نمی تواند آثار تاریخی را حفظ کند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢۵٩ نسخه چاپی
 
 
 


بهره برداری از 60 پروژه بهداشتی با اعتبار 22 میلیارد تومان

روزنامه هگمتانه  : 
60 پروژه بهداشتی همزمان با هفته سلامت و با حضور معاون وزیر بهداشت با اعتباری افزون بر 22 میلیارد تومان در استان همدان به بهره برداری رسید.

 
 

بعد از ظهر دیروز همزمان با هفته سلامت، 60 پروژه بهداشتی استان همدان با حضور معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، مسؤولان استانی، شهردار همدان، اعضای شورای اسلامی شهر همدان و... به صورت ویدئو کنفرانس از مرکز همایشهای دانشگاه علوم پزشکی همدان و در قالب جشنواره عمران بهداشت افتتاح شد.

این پروژهها با اعتباری افزون بر 22 میلیارد تومان به طور همزمان در شهرستانهای ملایر شامل 6 مرکز خدمات جامع سلامت روستاهای پیروز، انوج، اشمیزان، حسین آباد شاملو، کهکدان، جوزان؛ 5 خانه بهداشت در روستاهای اسلام آباد، بهاره، دره میانه علیا، ضربه علیف کهریز ناظم و 6 محل زیست پزشک با اعتبار 6 میلیارد و 810 میلیون تومان؛ در شهرستان بهار شامل دو مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دستجرد و پهنه بر، یک محل زیست پزشک و چهار خانه بهداشت در روستاهای میهمله، سفلی، پرلوک، زاغه، و آبرومند؛ در شهرستان تویسرکان شامل دو خانه بهداشت روستایی کنجوران سفلی، وردآورد علیا؛ در شهرستان رزن شامل هفت خانه بهداشت در روستاهای جربانلو، حکان، ساریجلو، سنقرآباد، هریان و کل کبود، دو محل زیست پزشک؛ در کبودراهنگ شامل یک مرکز جامع سلاممت روستایی، چهار خانه بهداشت در روستاهای احمد آباد، سرایجوق، جیغی، قراگل، سه محل زیست پزشک؛ در شهرستان نهاوند شامل 10 خانه بهداشت در روستاهای دره ابراهیم، دهفول، قلعه قباد، چولک قپانوریف فاماسب، لیلی یادگار، کهریز صفی خانی، وارینه، و..، سه محل زیست پزشک و در شهرستان همدان شامل یک مرکز خدمات جامع سلامت و یک محل زیست پزشک در روستای گنبد، یک خانه بهداشت در روستای ورکانه به بهره برداری رسید.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم با تأکید بر اینکه هر کار مثبت و عمرانی که در محلی اتفاق میافتد حاصل کار یک تیم قوی در کنار هم است، عنوان کرد: هزینههای درمان کمر شکن بود و اکنون با اجرای طرح تحول نظام سلامت پرداختی از جیب مردم از 68 درصد به 38 درصد رسیده است.

علیرضا رئیسی در ادامه ابراز کرد: بر اساس تفاهم نامههای سه جانبه وزارت بهداشت در کل کشور، 6 هزار و 500 پروژه بهداشتی عمرانی تعریف شد که تا کنون دو هزار پروژه به بهره برداری رسیده است و در 6 ماه اول سال نیز بیش از یک هزار پروژه به بهره برداری میرسد.

این مقام مسؤول به وضعیت برخی خانههای بهداشت و فرسوده بودن آنها در کشور اشاره کرد و افزود: در استان همدان با اجرای 310 پروژه بهداشتی عمرانی بیش از 50 درصد مراکز ارائه دهنده خدمت از نو بنا شده است و تا 40 سال دیگر نیاز به پروژه نداریم.

رئیسی تصریح کرد: امروز چهره بیماریهای تغییر کرده است واز همین رو برخورد باآن متنوع شده، 25 درصد عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت بر عهده وزارت بهداشت است و بقیه بر عهده دستگاههای دیگر و خود افراد است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه صنایع کشور باید پیوست سلامت داشته باشند، بر تغییر سبک زندگی مردم تأکید کرد و با اشاره به اینکه امروز دیگر انسانها بر اثر سل نمیمیرند، گفت: امروزه بیشترین عامل مرگ و میر بیماریهای قلبی عروقی، و پس از آن تصادفات است که به سبک زندگی مردم و خود مراقبتی بر میگردد.

رئیسی در قسمت دیگر سخنان خود از حمایت دانشگاه علوم پزشکی همدان در زلزله کرمانشاه هم قدردانی کرد و گفت: از حوزه بهداشت محیط هم که در بسیج نوروزی خوش درخشیدند تشکر و قدردانی میکنم.

*نیکبخت: اجرای 310 پروژه عمرانی بهداشتی با اعتبار 140 میلیارد تومان در استان

استاندار همدان نیز در این مراسم، با بیان اینکه خوشحالم که 60 پروژه بهداشتی در همدان آماده بهره برداری است، اظهار کرد:طرح تحول نظام سلامت در کشور به خوبی درخشید و از این طرح همواره تقدیر میکنم.

محمد ناصر نیکبخت به افتتاح پروژههای بهداشتی در استان اشاره و با بیان اینکه این طرحها به صورت تفاهم سه جانبه بود، گفت: معاون بهداشتی همدان تحت مدیریت رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بسیار تلاش کرد به طوری که 310 پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه بهداشت با اعتبار 140 میلیارد تومان و زیر بنای 97 هزار و 431 مترمربع در استان اجرا شد.

نیکبخت با بیان این مطلب که به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی همدان تبریک میگویم، افزود: از 310 پروژه بهداشتی عمرانی، 70 پروژه باقی مانده که باید سریعتر بهره برداری شود.

وی با اشاره به اینکه طی سالهای اخیر 900 تخت بیمارستانی به تختهای استان اضافه شده است، تأکید کرد: پروژههای بیمارستانی استان باید سریعتر انجام و تجهیزات آنها توسط دانشگاه تأمین شود و بیمارستان نهاوند ساخته شده و نیازمند تجهیزات است.

استاندار همدان از شهرداران، به ویژه شهرداری همدان در واگذاری زمین و نگرفتن عوارض و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در ساخت پروژهها قدردانی کرد.

*موسوی بهار: 70 پروژه بهداشتی عمرانی در استان در حال اجرا است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در جشنواره عمران بهداشت، نیز گفت: در طول سالهای اخیر بیش از 350 هزار مترمربع ساخت و ساز در دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام شده است که حاصل تلاش و همکاری همکاران این حوزه است.

حبیبا... موسوی بهار با تأکید بر اینکه افزایش فعالیت فیزیکی مردم یکی از اهداف ما است، اظهار کرد: کاهش وزن،تغذیه سالم،دوری از دخانیت و خود مراقبتی و اصلاح فرهنگ ترافیکی از ضرورتها است؛ چرا که هزینههای سنگینی به جامعه تحمیل میکند.

در پایان این مراسم از تمبر جشنواره عمران بهداشت به مناسبت هفته سلامت رونمایی شد و همچنین از استاندار، معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس شورای اسلامی شهر همدان، شهردار همدان، فرماندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان، رئیس امور شعب بانک ملی استان، رئیس مجمع خیرین صالح آباد، خیر سلامت شهرستان تویسرکان و خیر سلامت شهرستان کبودراهنگ تجلیل شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢۵٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٣  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۵۰,۹۴۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان