سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷   |   Tue August 14, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
احداث شهرک اداری و پزشکان، اولویت های سرمایه گذاری در همدان
شهرداری منتظر تحویل پروژه سایت موزه میدان امام(ره) از سوی میراث فرهنگی است
خودروهای پلاک تاکسی به شخصی تبدیل می شوند
ملاقات عمومی شهردار همدان با شهروندان منطقه یک و چهار
تعطیلی تعجب برانگیز پروازهای همدان به مشهد و کیش
همدان پیشرو بازآفرینی اراضی
نشست رئیس شورای اسلامی شهر همدان با رسانه ای ها به مناسبت بزرگداشت خبرنگار
جشنواره شهروندان برگزیده تابلویی از عملکرد شورا در دوره پنجم است
تخفیف عوارض پروانه ساختمانی در دهه ولایت
برنامه مدیریت شهری تعامل با سازمان های مردم نهاد است
     آخرین اخبار
«همدان 2018» بدون رهاورد مفهمومی ندارد
رقابت بیش از 2هزار اثر در جشنواره عکس«شهروندان برگزیده»
کارگران خدمات شهری و مشارکت شهروندان ارکان مهم پاکیزگی شهر
غفلت مسؤولان همدان را تا 20 سال آینده بی آب می کند
تخفیف عوارض پروانه ساختمانی در دهه ولایت
خودروهای پلاک تاکسی به شخصی تبدیل می شوند
برون سپاری فرهنگسراها نیازمند طرح و برنامه کامل است
برگزاری اولین کارگاه آموزشی معرفی سامانه یکپارچه شهرسازی
تصویب لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در هیأت دولت
شهرداری همدان در تدارک جشن های دهه ولایت
جشنواره شهروندان برگزیده تابلویی از عملکرد شورا در دوره پنجم است
برنامه مدیریت شهری تعامل با سازمان های مردم نهاد است
نشست رئیس شورای اسلامی شهر همدان با رسانه ای ها به مناسبت بزرگداشت خبرنگار
احداث شهرک اداری و پزشکان، اولویت های سرمایه گذاری در همدان
ملاقات عمومی شهردار همدان با شهروندان منطقه یک و چهار
بدون حمایت رسانه ها اقدامات توسعه شهر ناقص است
شهرداری منتظر تحویل پروژه سایت موزه میدان امام(ره) از سوی میراث فرهنگی است
وقوع 7 آتش سوزی مراتع طی یک روز در همدان
همدان پیشرو بازآفرینی اراضی
تعطیلی تعجب برانگیز پروازهای همدان به مشهد و کیش
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ١٩٩ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش خدمات شهرداری در سال جدید به شهروندان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شهردار همدان در ادامه دیدارهای خود با ساکنان مناطق مختلف شهر به منظور پیگیری درخواست های شهروندان، به همراه سرپرست معاونت خدمات شهری، مدیر منطقه سه و برخی مدیران شهرداری همدان در مسجد امام حسین (ع) کوی شهید مدنی حضور پیدا کرد.

 
 
 عباس صوفی در این دیدار که سه شنبه شب گذشته و بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد گفت: مدیریت شهری به عنوان بزرگترین دستگاه خدماترسان در شهر در تلاش است با برنامهریزی جامع سطح خدمات را ارتقا دهد و در این میان تفاوتی میان نقاط مختلف شهر وجود ندارد که در این خصوص توسعه متوازن شهر در حوزه مباحث مختلف همچون آسفالت، فضای سبز، پیاده رو سازی، مبحث ترافیک و... را مورد توجه ویژه قرار داده ایم.

وی اظهار کرد: سرانه هر شهروند از بودجه شهری در سال گذشته حدود 500 هزارتومان بوده است که علی رغم تمامی محدویتهای مالی در بودجه سالجاری این هزینه به حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است که امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات مناسب رضایت شهروندان را ارتقا دهیم.

صوفی در ادامه افزود: شهروندان در سال گذشته تنها 7 درصد از عوارض خود را پرداخت کرده اند که علی رغم این درصد ناچیز خدمات رسانی به شهروندان را کاهش ندادیم و برای نمونه باید بگویم روزانه بیش از 500 تن زباله از شهر همدان جمع آوری و به محل دفن زباله حمل میشود و امسال نیز با برنامهریزیهای صورت گرفته 17 دستگاه خودرو جدید به منظور تسریع در حمل زباله خریداری شده است که بر اساس وظایف ذاتی در مباحث مختلف شهری وظیفه خود میدانیم سطح رفاه شهروندان را افزایش دهیم.

شهردار همدان با اشاره به اینکه وضعیت آسفالت معابر اصلی و فرعی همدان را رضایت بخش نمیدانم اظهار کرد: طبق برنامهریزیها و تصمیمات گرفته شده پخش آسفالت در معابر در سالجاری با رشدی چشمگیر به حدود 300 هزار تن افزایش خواهد یافت که تمام تلاش و اهتمام خود را به کار خواهیم بست تا تمامی نقاط مختلف شهر در حوزه آسفالت را ارتقا دهیم که در این میان پرداخت هر گونه هزینه در قالب خودیاری از سوی شهروندان برای موضوع آسفالت را در شهرداری همدان حذف کرده ایم که البته لازم به یادآوری است با توجه به بارندگیها اخیر سرعت آسفالتریزی کُند شده است که به محض تغییر وضعیت جوی، آسفالت معابر به صورت جدی تری پیگیری خواهد شد.

وی در حوزه مباحث ترافیکی نیز اظهار کرد: پس از سالها وقفه ساماندهی ورودیهای شهر در دستور کار قرار گرفته همچنین شروع عملیات اجرایی به منظور تکمیل تقاطع غیرهمسطح فرهنگیان، شروع مطالعات تقاطع غیر همسطح میدان سیزده آبان(پیشاهنگی) و تسریع در عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی نیز در سالجاری انجام خواهد شد که در این میان بنا داریم عملیات تقاطع شهید همدانی که 15 ماه عقب افتادگی دارد را تا اواخر امسال تکمیل و تقدیم شهروندان کنیم.

عباس صوفی در خصوص توسعه فضای سبز شهری نیز گفت: سرانه فضای سبز برای شهروندان را باید ارتقا دهیم که بر این اساس احداث چندین پارک کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف شهر به زودی آغاز میشود و همچنین پارک بزرگ 100 هکتاری ولایت در منطقه تفریحی فخرآباد با همکاری منابع طبیعی و پارک بزرگ 400 هکتاری در کنار سد اکباتان در حال طراحی بوده که به محض پایان طراحی و تحویل زمین عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

صوفی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی جزء برنامه مدیریت شهری همدان است اظهار کرد: در ماههای آینده 15 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل درون شهری همدان اضافه خواهد شد که برای خرید هر دستگاه اتوبوس مبلغ 700 میلیون تومان هزینه شده است که در این خصوص نیز بایستی یادآور شد اگر چه هر مسافر برای جابجایی با اتوبوس350 تومان پراخت میکند اما رقم واقعی جابجایی با در نظر گرفتن هزینههای سوخت، موارد استهلاکی خودرو، حقوق راننده، بیمه و... مبلغ 900 تومان است که از شهروندان درخواست دارم در نگهداری اموال عمومی نهایت همکاری را داشته باشند تا بتوانیم در حوزههای گوناگون خدمات مطلوب تری را ارائه کنیم.

شهردار همدان افزود: در سالجاری عملیات اجرایی راه ورودی جدید کوی شهید مدنی از جنب بیمارستان تأمین اجتماعی شروع خواهد شد که علاوه بر این موضوع ادامه آسفالت کوچهها و معابر اصلی و فرعی و همچنین دیواره سازی و اتمام پوشش رودخانه فاضلاب این شهرک در دستور کار قرار دارد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: به درخواست شهروندان منطقه و حسب وظیفه ساخت ایستگاه اتوبوس، تعبیه مخزن زباله در مجتمعهای مسکونی، ساماندهی بازار روزها، پیاده رو سازی و تعویض جدول و جالیز را با جدیت بیشتری ادامه خواهیم داد.

صوفی افزود: جهت ارتباط و پیگیری موضوعات و درخواستهای مردمی سامانه 137 به زودی فعالیت جدید خود در شهر همدان را آغاز خواهد کرد که با برنامهریزیهای صورت گرفته درصدد هستیم موضوعات مطروح شده شهروندان طی 24 ساعت پیگیری و پاسخ داده شود که در این خصوص از ساکنان این منطقه درخواست دارم در صورت مشاهده هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز مراتب را به سامانه مرکز 137 گزارش دهند تا از بروز مشکلات و معضلات بعدی جلوگیری شود.

در ادامه این جلسه مدیر منطقه سه شهرداری همدان نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری دستگاهی است که به صورت درآمد- هزینه فعالیت میکند، منابع مالی شهرداری برای تسریع در خدمات رسانی بسیار محدود است، برای نمونه در سال گذشته بیش از 4 میلیارد تومان کار عمرانی در این منطقه انجام داده ایم در حالی که تنها 600 میلیون تومان عوارض از سوی ساکنین پرداخت شده است که خواهشمندیم شهروندان در کنار شهرداری یاری رسان باشند چرا که پرداخت عوارض آبادانی و توسعه شهر را تسریع خواهد کرد.

الوندی به بیان گوشهای از اقدامات انجام شده در کوی شهید مدنی پرداخت و گفت: طی سه سال اخیر توانسته ایم تا حدودی سطح خدمات در کوی شهید مدنی را ارتقا دهیم که در این میان توزیع آسفالت در معابر اصلی و فرعی منطقه، جداره سازی و کف سازی رودخانه فاضلاب کوی، توسعه فضای سبز با ساخت 7 پارک محلی، هدایت آبهای سطحی، پیاده رو سازی و... را در دستور کار قرار داده ایم، در سال گذشته حدود 16 هزار تن آسفالت در این شهرک توزیع شده است که البته برای رسیدن به نقطه مطلوب و مدنظر فاصله داریم اما هرگز کوتاهی نخواهیم کرد.

در ادامه این جلسه شهروندان به بیان مشکلات و درخواستهای خود پرداختند که شهردار همدان به همراه مدیرمنطقه سه پاسخگوی شهروندان بودند و در پایان این دیدار نیز شهردار همدان بازدیدی شبانه از کوی شهید مدنی با حضور شهروندان داشت.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ١٩٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٢  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۸۲,۲۱۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان