چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷   |   Wed January 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
توجه ویژه به بازآفرینی بافت های فرسوده در بودجه سال آینده شهرداری
همدان اولین استان تاب آور در ایران
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
     آخرین اخبار
"شهر گردشگر" در کهن شهر همدان کلید خورد
تلاش مدیریت شهری برای مناسب سازی محیط برای معلولان
آمادگی شهرداری برای برگزاری برنامه های دهه فجر فاطمی
گشایش نمایشگاه عبرت و ضد تروریسم در همدان
همدان اولین استان تاب آور در ایران
شکل گیری فراکسیون «شفافیت» در شورای عالی استان ها
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
امدادرسانی به 40 خودرو و 248 نفر در همدان
رهاورد رویداد گردشگری 2018 از نگاه نمایندگان در مجلس
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
رانندگان تاکسی نهادینه کننده فرهنگ ترافیک هستند
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
اعضای هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها انتخاب شدند
راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی همدان در بیمارستان بعثت
هنرمندان نقش مهمی در تقویت نشاط اجتماعی دارند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ٣٠٧ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش خدمات شهرداری در سال جدید به شهروندان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شهردار همدان در ادامه دیدارهای خود با ساکنان مناطق مختلف شهر به منظور پیگیری درخواست های شهروندان، به همراه سرپرست معاونت خدمات شهری، مدیر منطقه سه و برخی مدیران شهرداری همدان در مسجد امام حسین (ع) کوی شهید مدنی حضور پیدا کرد.

 
 
 عباس صوفی در این دیدار که سه شنبه شب گذشته و بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد گفت: مدیریت شهری به عنوان بزرگترین دستگاه خدماترسان در شهر در تلاش است با برنامهریزی جامع سطح خدمات را ارتقا دهد و در این میان تفاوتی میان نقاط مختلف شهر وجود ندارد که در این خصوص توسعه متوازن شهر در حوزه مباحث مختلف همچون آسفالت، فضای سبز، پیاده رو سازی، مبحث ترافیک و... را مورد توجه ویژه قرار داده ایم.

وی اظهار کرد: سرانه هر شهروند از بودجه شهری در سال گذشته حدود 500 هزارتومان بوده است که علی رغم تمامی محدویتهای مالی در بودجه سالجاری این هزینه به حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است که امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات مناسب رضایت شهروندان را ارتقا دهیم.

صوفی در ادامه افزود: شهروندان در سال گذشته تنها 7 درصد از عوارض خود را پرداخت کرده اند که علی رغم این درصد ناچیز خدمات رسانی به شهروندان را کاهش ندادیم و برای نمونه باید بگویم روزانه بیش از 500 تن زباله از شهر همدان جمع آوری و به محل دفن زباله حمل میشود و امسال نیز با برنامهریزیهای صورت گرفته 17 دستگاه خودرو جدید به منظور تسریع در حمل زباله خریداری شده است که بر اساس وظایف ذاتی در مباحث مختلف شهری وظیفه خود میدانیم سطح رفاه شهروندان را افزایش دهیم.

شهردار همدان با اشاره به اینکه وضعیت آسفالت معابر اصلی و فرعی همدان را رضایت بخش نمیدانم اظهار کرد: طبق برنامهریزیها و تصمیمات گرفته شده پخش آسفالت در معابر در سالجاری با رشدی چشمگیر به حدود 300 هزار تن افزایش خواهد یافت که تمام تلاش و اهتمام خود را به کار خواهیم بست تا تمامی نقاط مختلف شهر در حوزه آسفالت را ارتقا دهیم که در این میان پرداخت هر گونه هزینه در قالب خودیاری از سوی شهروندان برای موضوع آسفالت را در شهرداری همدان حذف کرده ایم که البته لازم به یادآوری است با توجه به بارندگیها اخیر سرعت آسفالتریزی کُند شده است که به محض تغییر وضعیت جوی، آسفالت معابر به صورت جدی تری پیگیری خواهد شد.

وی در حوزه مباحث ترافیکی نیز اظهار کرد: پس از سالها وقفه ساماندهی ورودیهای شهر در دستور کار قرار گرفته همچنین شروع عملیات اجرایی به منظور تکمیل تقاطع غیرهمسطح فرهنگیان، شروع مطالعات تقاطع غیر همسطح میدان سیزده آبان(پیشاهنگی) و تسریع در عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی نیز در سالجاری انجام خواهد شد که در این میان بنا داریم عملیات تقاطع شهید همدانی که 15 ماه عقب افتادگی دارد را تا اواخر امسال تکمیل و تقدیم شهروندان کنیم.

عباس صوفی در خصوص توسعه فضای سبز شهری نیز گفت: سرانه فضای سبز برای شهروندان را باید ارتقا دهیم که بر این اساس احداث چندین پارک کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف شهر به زودی آغاز میشود و همچنین پارک بزرگ 100 هکتاری ولایت در منطقه تفریحی فخرآباد با همکاری منابع طبیعی و پارک بزرگ 400 هکتاری در کنار سد اکباتان در حال طراحی بوده که به محض پایان طراحی و تحویل زمین عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

صوفی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی جزء برنامه مدیریت شهری همدان است اظهار کرد: در ماههای آینده 15 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل درون شهری همدان اضافه خواهد شد که برای خرید هر دستگاه اتوبوس مبلغ 700 میلیون تومان هزینه شده است که در این خصوص نیز بایستی یادآور شد اگر چه هر مسافر برای جابجایی با اتوبوس350 تومان پراخت میکند اما رقم واقعی جابجایی با در نظر گرفتن هزینههای سوخت، موارد استهلاکی خودرو، حقوق راننده، بیمه و... مبلغ 900 تومان است که از شهروندان درخواست دارم در نگهداری اموال عمومی نهایت همکاری را داشته باشند تا بتوانیم در حوزههای گوناگون خدمات مطلوب تری را ارائه کنیم.

شهردار همدان افزود: در سالجاری عملیات اجرایی راه ورودی جدید کوی شهید مدنی از جنب بیمارستان تأمین اجتماعی شروع خواهد شد که علاوه بر این موضوع ادامه آسفالت کوچهها و معابر اصلی و فرعی و همچنین دیواره سازی و اتمام پوشش رودخانه فاضلاب این شهرک در دستور کار قرار دارد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: به درخواست شهروندان منطقه و حسب وظیفه ساخت ایستگاه اتوبوس، تعبیه مخزن زباله در مجتمعهای مسکونی، ساماندهی بازار روزها، پیاده رو سازی و تعویض جدول و جالیز را با جدیت بیشتری ادامه خواهیم داد.

صوفی افزود: جهت ارتباط و پیگیری موضوعات و درخواستهای مردمی سامانه 137 به زودی فعالیت جدید خود در شهر همدان را آغاز خواهد کرد که با برنامهریزیهای صورت گرفته درصدد هستیم موضوعات مطروح شده شهروندان طی 24 ساعت پیگیری و پاسخ داده شود که در این خصوص از ساکنان این منطقه درخواست دارم در صورت مشاهده هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز مراتب را به سامانه مرکز 137 گزارش دهند تا از بروز مشکلات و معضلات بعدی جلوگیری شود.

در ادامه این جلسه مدیر منطقه سه شهرداری همدان نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری دستگاهی است که به صورت درآمد- هزینه فعالیت میکند، منابع مالی شهرداری برای تسریع در خدمات رسانی بسیار محدود است، برای نمونه در سال گذشته بیش از 4 میلیارد تومان کار عمرانی در این منطقه انجام داده ایم در حالی که تنها 600 میلیون تومان عوارض از سوی ساکنین پرداخت شده است که خواهشمندیم شهروندان در کنار شهرداری یاری رسان باشند چرا که پرداخت عوارض آبادانی و توسعه شهر را تسریع خواهد کرد.

الوندی به بیان گوشهای از اقدامات انجام شده در کوی شهید مدنی پرداخت و گفت: طی سه سال اخیر توانسته ایم تا حدودی سطح خدمات در کوی شهید مدنی را ارتقا دهیم که در این میان توزیع آسفالت در معابر اصلی و فرعی منطقه، جداره سازی و کف سازی رودخانه فاضلاب کوی، توسعه فضای سبز با ساخت 7 پارک محلی، هدایت آبهای سطحی، پیاده رو سازی و... را در دستور کار قرار داده ایم، در سال گذشته حدود 16 هزار تن آسفالت در این شهرک توزیع شده است که البته برای رسیدن به نقطه مطلوب و مدنظر فاصله داریم اما هرگز کوتاهی نخواهیم کرد.

در ادامه این جلسه شهروندان به بیان مشکلات و درخواستهای خود پرداختند که شهردار همدان به همراه مدیرمنطقه سه پاسخگوی شهروندان بودند و در پایان این دیدار نیز شهردار همدان بازدیدی شبانه از کوی شهید مدنی با حضور شهروندان داشت.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ٣٠٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧٣  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۶۰,۰۹۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان