یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷   |   Sun June 24, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
افزایش عمر آسفالت معابر شهر با دستگاه جدید تثبیت بستر آسفالت
احیاء شهر اطلسی ها
توسعه همکاری های مشترک همدان و اتریش در آینده ای نزدیک
چرخ خدمت رسانی شهر در دستانِ نیروهای شهرداری می چرخد
جابجایی رایگان نمازگزاران عیدسعید فطر با بیش از 200 دستگاه اتوبوس درون شهری
آغاز عملیات اجرایی تثبیت بستر آسفالت بلوار شهید احمدی روشن
تفاهم نامه همکاری مدیریت شهری با آموزش و پرورش منعقد می شود
دستور شهردار همدان مبنی بر رسیدگی به مشکلات 10 شهروند منطقه چهار
مرکز ارتباطات مردمی 137 نقشه راه مدیریت شهری
تسریع در ساماندهی روز بازارها و احداث بازارچه های محلی
     آخرین اخبار
پیاده راه های همدان در کشور بی نظیر است
گسترش ورزش محلات به ویژه در حاشیه شهر
اجازه نمی دهیم مباحث سیاسی به شهر و مدیریت شهری آسیب برساند
شهرداری اجرای طرح بهنام را سرعت بخشد
درخشش بانوان دونده همدان در رقابت های قهرمانی کشور
ساماندهی خانه مسافرهای غیرمجاز ضروری است
آغاز عملیات اجرایی تثبیت بستر آسفالت بلوار شهید احمدی روشن
افزایش 10 درصدی شهریه مدارس همدان
دستور شهردار همدان مبنی بر رسیدگی به مشکلات 10 شهروند منطقه چهار
دستور شهردار همدان مبنی بر رسیدگی به مشکلات 20 شهروند منطقه سه
«همدان 2018» آغازی بر اشتغال پایدار با محور گردشگری شود
افزایش عمر آسفالت معابر شهر با دستگاه جدید تثبیت بستر آسفالت
احیاء شهر اطلسی ها
مرکز ارتباطات مردمی 137 نقشه راه مدیریت شهری
آلودگی هوای همدان در وضعیت «هشدار»
تفاهم نامه همکاری مدیریت شهری با آموزش و پرورش منعقد می شود
چرخ خدمت رسانی شهر در دستانِ نیروهای شهرداری می چرخد
تسریع در ساماندهی روز بازارها و احداث بازارچه های محلی
ایجاد 20 هزار هکتار کانون بیابانی جدید در همدان
جابجایی رایگان نمازگزاران عیدسعید فطر با بیش از 200 دستگاه اتوبوس درون شهری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/١٩ تعداد بازدیـد : ٩۵ نسخه چاپی
 
 
 


آغاز 64 پروژه عمراني در منطقه 4

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدير منطقه چهار شهرداري همدان گفت: کل پروژه هاي در دست اقدام اين نهاد در سال جاري 64 پروژه است

 
 

مسعود دهبانيصابر با اشاره به اينکه در سال جاري 64 پروژه در اين منطقه در دست اقدام قرار دارد اظهار کرد: از اين تعداد پروژه در دست اقدام، شش مورد آن پارک است، اين پارکها براساس دستور شهردار و شوراي اسلامي شهر همدان ساخته ميشوند.

اين مسؤول اظهار کرد: اين پارکها در بلوار ارتش، کوي الوند و بلوار آيتا... نجفي به مساحت دو هکتار، کوي فرهنگيان و اسلامشهر قرار دارند.

وي با تأکيد بر اينکه برخي از اين پروژهها زيرساختي هستند، گفت: پروژهها در راستاي رفاه همشهريان و بهبود سيما و منظر شهري ساخته ميشوند.

دهبانيصابر با بيان اينکه اين منطقه چندين پروژه پيادهروسازي نيز در دستور کار دارد، اظهار کرد: کوي اسلامشهر، کوي فرهنگيان، کوي منوچهري، بلوار آزادگان، بلوار جانبازان و علويان از جمله مناطقي هستند که اين پروژههاي عمراني در آنها اجرا ميشود.

وي اظهار کرد: انجام 60 هزار تن آسفالت در معابر شهر همدان از جمله پروژههاي ديگر اين منطقه است.

مدير منطقه چهار شهرداري همدان گفت: پروژههاي اين منطقه شامل عمليات اجرايي و تکميلي تقاطع غدير، برداشت و لکهگيري و روکش آسفالت به ميزان 300 هزار تن در معابر شهر، تملک و ساماندهي وروديهاي شهر، ساخت سرويسهاي بهداشتي مورد نياز در شهر، شروع عمليات اجرايي پيادهروهاي شهر، تملک و بازگشايي معابر شهري، ديوارکشي و پوشش رودخانههاي شهر، شروع عمليات اجرايي ساخت پارکينگهاي طبقاتي شهر، ترميم و لايروبي قناتهاي منطقه، انجام مرحله دوم پارک نواري ارتش، پارک منوچهري، مرحله دوم پارک فدک، پارک جنب مدرسه آيين روشن، بوستان عقيل، بازسازي پارک کوي الوند، احداث فرهنگسراي حصار عليآباد، احداث سرويس بهداشتي و نمازخانه بوستان پرديس در بلوار ارتش، احداث پل عابر پياده زير پل شهيد قهاري، جدولگذاري در محلها، احداث دوربرگردان بلوار آيتا... نجفي، احداث راه و دسترسي کوي ولي عصر(عج) به بلوار آيتا... نجفي، شبکه مکانيزه آبياري در بلوارها و پارکها، لولهگذاري نهر کوي ولي عصر(عج) و احداث مرحله دوم تقاطع غيرهمسطح غدير است.

اين مسؤول در ادامه سخنان خود درباره پروژههاي در دست اقدام و بررسي اين منطقه تصريح کرد: امسال چندين پارک در راستاي خدمترساني به مردم در دستور کار قرار گرفته است که شامل پارک حاشيهاي دو هکتاري (مرحله دوم فدک) است و از بلوار آيت ا... نجفي تا ورودي کوي فرهنگيان يعني بلوار شهيد بختياري احداث ميشود و با اين اقدام بخش بزرگي از بلوار آيت ا... نجفي ساماندهي خواهد شد.

 

*ساخت سه هتل جديد در منطقه 4

دهباني با بيان اينکه در بلوار شهيد سردار همداني هم چند سرمايهگذار وارد کار شده اند و سه هتل چند طبقه از مصوبات کارگروه امور زيربنايي در دستور کار است افزود: در اين منطقه ساختمان اتاق بازرگاني در مرحله فونداسيون است و سه هتل ديگر هم در دست پيگيري است تا بلوار شهيد سردار همداني چهره زيباتري پيدا کند و علاوه بر آن نيز يک پارک حاشيهاي بعد از کندرو احداث خواهد شد.

وي تصريح کرد: علاوه بر اين پارک دو هکتاري دو پارک در اسلام شهر، يک پارک جنب مدرسه آيين روشن و يک پارک ادامه پارک عقيل در دستور کار است که تملکات آن انجام شده و يک پارک حاشيهاي هم در کوي فرهنگيان جنب بوستان نماز به مساحت يک هکتار احداث خواهد شد و بخش طراحي آن در حال انجام است تا به مرحله مناقصه برسد.

مدير منطقه چهار شهرداري همدان بيان کرد: پارکي نيز در منوچهري کنار پارک قديمي منوچهري که در سالهاي گذشته احداث شده مد نظر است که زمين آن تحويل پيمانکار شده و شروع به کار خواهد کرد.

وي اظهار کرد: يک پارک هم در منطقه کوي وليعصر(عج) در دست پيگيري داريم که تملک و احداث آن در حال انجام است اما اولويت ما در اسلام شهر تملک است زيرا پيشبيني شده است يک پارک 5هزار متري را با تملکهاي لازم آنجا احداث کنيم اما با پيشنهاد شوراي اسلامي شهر مقرر شد يک هکتار امسال تملک و احداث شود که البته اگر امکان پذير باشد کار را دفعتي پيش خواهيم برد.

وي بيان کرد: بنا بر دستور شهردار همدان امسال 3 برابر سالهاي گذشته قرارداد آسفالت منعقد کرديم که پيمانکار مشخص شده است.

دهباني تصريح کرد: بعد از بارشهاي بهاري شروع کار آسفالت در سطح منطقه را با 4 پيمانکار و برآورد 5 هزار تن شاهد خواهيم بود.

وي با بيان اينکه نزديک به 7 ميليارد تومان بودجه در بخش آسفالت در نظر گرفته شده است گفت: پياده روي سازي از ديگر اقدامات منطقه 4 است که در راستاي بهبود وضعيت شهر در دستور کار است.

اين مسؤول بيان کرد: در کوي اسلامشهر، منوچهري، خيابان نواب صفوي، کوي فرهنگيان، خيابان خرد و بلوار آزادگان پياده رو سازيهايي مد نظر است.

به گفته دهباني تقاطع شهيد سردار همداني نيز در دستور اجرا است و بودجه آن ستادي است اما کارفرما شهرداري منطقه يک است.

وي بيان کرد: لوپ پل غدير در کوي فرهنگيان در دستور کار داريم که مناقصه آن در نشريات درج شده است.

مدير منطقه چهار شهرداري همدان با اشاره به اينکه رودخانههايي که در منطقه يک و دو همدان است به منطقه سه و چهار منتهي ميشوند اضافه کرد: عبور فاضلاب از رودخانهها مردم را آزار ميدهد و از اين نظر امسال پوشش دو رودخانه در کوي فرهنگيان مد نظر است ضمن اين که پوشش رودخانه انتهاي ابوذر و دو مورد ديوار کشي و پوشش نيز در بلوار ارتش براي ايجاد کندرو اجرا خواهد شد.

وي بيان کرد: با توجه به سنگين بودن بودجه پوشش رودخانهها بايد کار پوشش رودخانهها را به تدريج پيش برد و در همين زمينه رودخانه صيفي آباد و تفکيکيهاي طالبيان انجام شده است.

اين مسؤول عنوان کرد: ساماندهي رودخانه حصار راه علي آباد را نيز امسال در دستور کار داريم که پيمانکار سال گذشته به ميزان يک ميليارد تومان کار انجام داد و امسال نيز 500 ميليون تومان پيشبيني شده است که در آن منطقه مشکل به طور کامل رفع شود.

دهباني همچنين به بحران آب اشاره کرد و گفت: حذف چمن در پارکها در دستور کار قرار دارد و نخستين پارکي که در همدان به صورت فاقد چمن در آمد در بلوار ارتش قرار دارد که از درختچهها و گونههاي دائمي براي آن بهره برداري شده است.

وي با بيان اينکه امسال تمام سطح منطقه مجهز به آبياري مکانيزه شده و تانکر را در منطقه 4 نخواهيم ديد افزود: در زمينه هدايت آبهاي سطحي هم دو سه مورد قنات در خيابان فرعي باباطاهر و کوي فرهنگيان بازسازي شد که بتوانيم از آب قناتها براي پارکها استفاده کنيم.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/١٩ تعداد بازدیـد : ٩۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۳۵,۲۰۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان