دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸   |   Mon March 25, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
     آخرین اخبار
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
رضایت 76 درصدی شهروندان از شهرداری
امضای تفاهم‌نامه شهرداری و اصناف در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض شهرداری
تدابیر مدیریت شهری برای چهارشنبه پایان سال ایمن
تأکید بر تعامل و تعاون مدیریت شهری با دستگاه تعلیم و تربیت
پدافند غیرعامل لازمه رسیدن به توسعه پایدار در مدیریت شهری
ضرورت رفع موانع و دغدغه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری در همدان
شنبه آغاز توزیع میوه عید در غرفه‌های شهرداری
آماده‌باش 161 نیروی آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال
اطلاعات گردشگران نوروزی در نرم افزار ثبت می‌شود
پایان خوش شهرداری همدان در سال جاری، شاگردان گل محمدی گل کاشتند
با حکم امام خامنه‌اي حجت‌الاسلام شعباني‌ نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه همدان شد
ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان
پیمودن راه گام دوم انقلاب با قدرت، نشاط و طراوت جوانی میسر است
اختصاص 70 اتوبوس برای جابه‌جایی شهروندان در پنجشنبه آخر سال
نام‌گذاری پارک منطقه 4 شهر همدان به نام "شهید نفیسی"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/١٩ تعداد بازدیـد : ٣٢٧ نسخه چاپی
 
 
 


آغاز 80 پروژه عمرانی در منطقه یک

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه امسال 80 پروژه عمرانی در دستور کار این نهاد قرار دارد، گفت: از این تعداد پروژه، برای 40 مورد آن مناقصه برگزار می شود که عملیات اجرایی آن طی چند روز آینده آغاز خواهد شد

 
 

امیر فتحیاننسب با بیان اینکه امسال 80 پروژه عمرانی در دستور کار این نهاد قرار دارد، بیان کرد: از این تعداد پروژه، برای 40 مورد آن مناقصه برگزار میشود که عملیات اجرایی آن طی چند روز آینده آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: 40 پروژه دیگر نیز هم اکنون در دست طراحی و انجام مناقصه است و یا در چند روز آینده عملیات آن انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه بلوار ارم به تنهایی 10 زیر پروژه دارد، اظهار کرد: در این طرح سعی شده است علاوه بر مناسبسازی پیادهراه برای افراد پیاده، به بستر سازی خوب برای تفریحات خودروها نیز توجه شود.

فتحیاننسب با تأکید بر اینکه در طرح بلوار ارم تمامی نکات ایمنی در راستای حفظ جان افراد پیاده در نظر گرفته شده است، گفت: در این طرح تفریحات جانبی نیز طراحی شده تا این محل به یکی از آزمونههای بزرگ گردشگری همدان در کشور تبدیل شود.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه بلوار ارم همدان همچون پیاده راه بوعلی و اکباتان دچار تحول کلی میشود تصریح کرد: بخش سوارهرو حذف نمیشود ولی تقویت مبلمان شهری و فضاسازی در دستور کار قرار دارد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اعلام اینکه پیادهراه بلوار عریضتر میشود، عنوان کرد: بلوار ارم همدان 2 هزار و 30 متر طول دارد که تلاش شهرداری همدان بر این است تا این بلوار را ساماندهی جدی کند و فضایی جدید برای شهروندان رقم بزند.

وی درباره احداث پارکینگ در بلوار ارم بیان کرد: دو زمین برای ایجاد پارکینگ با ظرفیت بالای هزار خودرو در اجرای طرح بلوار ارم درنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح بلوار ارم اقدامات برای ساخت پارکینگ آغاز خواهد شد، گفت: موضوع انسانمحور بودن در اجرای طرح دارای اهمیت بسیار است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با تأکید بر اینکه باید مشخص شود که آیا شهر ترافیکی میخواهیم یا انسان محور؟ افزود: آرزو دارم شهر انسانمحور موردنظر ما باشد؛ چرا که در توسعه گردشگری دارای اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در پیادهراه بوعلی افراد زیادی عادت به پیادهروی کردهاند، خاطرنشان کرد: باید به سمت ایجاد چنین طرحهایی پیش رفت.

فتحیاننسب قول تأمین پارکینگ برای یکهزار خودرو در بلوار ارم را داد و افزود: این طرح به جمعآوری مشاغل مزاحم کمک خواهد کرد.

وی از پیشبینی آلاچیق برای نشستن و استراحت شهروندان، شومینه هوای باز، محلی برای نقاشی بر کف زمین، بالن پرواز ثابت، سینما خودرو و محلی برای ورزش کهنسالان و جوانان، استفاده خودرو تجملی برای سرو غذا خبر داد.

فتحیان نسب اضافه کرد: همچنین پلهای معلق برای رفت و آمد مردم در نظر گرفته شده تا از روی این پل طبیعت را به نظاره بنشینند.

وی افزود: هیچیک از طرحهای پیشبینی شده نیازی به ساخت و ساز ندارد و در صورت ضرورت میتوان آنها را حذف کرد.

فتحیان نسب با عنوان اینکه بلوار ارم یک فضای تفریحی است، افزود: پیشبینی مسیری مجزا برای عبور خودروهای امدادی و خدماتی در ساعت اوج ترافیک با توجه به وجود ساختمان آتشنشانی و 2 بیمارستان در این بلوار دسترسی به این نقاط را آسان میکند.

این مسؤول ادامه داد: بخشی از خطوط مسیر امدادی برای تردد دوچرخه سواران اختصاص یافته و هنگام ورود خودروهای امداد و نجات دوچرخه سواران به حاشیه این خط هدایت میشوند.

وی با بیان اینکه انتظار میرود شرکت توزیع برق همچون پروژههای بوعلی و اکباتان همکاری لازم را در این طرح نیز داشته باشد، عنوان کرد: اگر شرکت توزیع برق، برقکشی این منطقه را نیز زمینی انجام دهد کار بزرگی در روند اجرای این طرح انجام داده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان تصریح کرد: ساخت سایت موزه پیادهراه میدان امام(ره) از جمله دیگر پروژههای این منطقه است که طراحی آن از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شده است.

فتحیاننسب به جاده برگشت گنجنامه نیز اشاره کرد و گفت: مطالعات این طرح به دانشگاه بوعلی سینا واگذار شده تا علاوه بر طراحی مناسب، کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود.

وی بیان کرد: احیای رود درهها در همدان نیز از جمله پروژههای دیگری است که از عباسآباد آغاز خواهد شد.

فتحیان نسب اظهار کرد: طرح مناسبسازی خیابان نمونه ویژه افراد کمتوان ذهنی، جسمی و بینایی هم از پیاده راه میدان امام(ره) تا میدان بیمه در دست اقدام است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان تصریح کرد: اجرای پیادهراهسازی بلوار ارم در سه مرحله نیمه شمالی، نیمه جنوبی و حاشیه بلوار، پیادهروسازی خیابان شکریه، احداث پارک یاس، پیادهروسازی بلوار اسلامیان در استادان، بلوار خواجه رشید، پاسداران، شهید زمانی، بلوار شاه حسینی، خیابان شریعتی، میرزاده عشقی، خیابان سعیدیه شمالی و جنوبی، دیوارکشی ورزشگاه شهدای قدس در سعیدیه، اجرای پل عابر پیاده در خیابان بعثت، جدولگذاری نهری بلوار ارم، اجرای مطالعه مسیر بازگشت گنجنامه، پیادهروسازی بلوار بعثت و ترمیم محوطه و مسیر گنجنامه جزء پروژههای عمرانی سال 97 منطقه یک شهرداری همدان است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/١٩ تعداد بازدیـد : ٣٢٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۲۲,۸۸۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان