چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷   |   Wed January 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
توجه ویژه به بازآفرینی بافت های فرسوده در بودجه سال آینده شهرداری
همدان اولین استان تاب آور در ایران
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
     آخرین اخبار
"شهر گردشگر" در کهن شهر همدان کلید خورد
تلاش مدیریت شهری برای مناسب سازی محیط برای معلولان
آمادگی شهرداری برای برگزاری برنامه های دهه فجر فاطمی
گشایش نمایشگاه عبرت و ضد تروریسم در همدان
همدان اولین استان تاب آور در ایران
شکل گیری فراکسیون «شفافیت» در شورای عالی استان ها
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
امدادرسانی به 40 خودرو و 248 نفر در همدان
رهاورد رویداد گردشگری 2018 از نگاه نمایندگان در مجلس
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
رانندگان تاکسی نهادینه کننده فرهنگ ترافیک هستند
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
اعضای هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها انتخاب شدند
راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی همدان در بیمارستان بعثت
هنرمندان نقش مهمی در تقویت نشاط اجتماعی دارند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٢٩ نسخه چاپی
 
 
 


ناحيه محوري؛ تسهيل و تسريع در ارائه خدمات به شهروندان- منطقه يک

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدير منطقه يک شهرداري همدان با تأکيد بر اينکه ناحيه ها نقش مؤثري در توسعه شهر دارند گفت: زماني ناحيه هاي مناطق شهرداري نوپا بودند و کارها با سرعت کمي انجام مي شد اما هم اکنون اقدامات بسيار خوبي در اين مناطق انجام مي شود.

 
 

امير فتحياننسب اظهار کرد: وقتي يک منطقه به ناحيه تقسيم ميشود به يقين کارها در اين مناطق به صورت جزيي و بهتر انجام ميشود.

مدير منطقه يک شهرداري همدان با بيان اينکه مسؤول ناحيه يک مدير در منطقه خود محسوب ميشود گفت: در منطقه يک ناحيهها وارد فرايند شهرسازي، نوسازي، درآمدي و... شدند و توانستهاند به خوبي شکل و ظاهر خود را پيدا کنند.

وي با تأکيد بر اينکه ناحيهها نقش مؤثري در توسعه شهر دارند بيان کرد: زماني ناحيههاي مناطق شهرداري نوپا بودند و کارها با سرعت کمي انجام ميشد اما هم اکنون اقدامات بسيار خوبي در مناطق با نظارت مدير مناطق صورت ميگيرد

وي در پايان سخنان خود اظهار کرد: بايد ارتباط نواحي با شهروندان بيشتر شود و مردم به خوبي مسؤول ناحيه خود را بشناسند.

گفتني است سعي نواحي همواره بر اين بوده که با تلاش مضاعف بتوانند در راستاي رضايت هرچه بيشتر شهروندان ناحيه قدم بردارند و جواب گوي شهردار همدان باشند.

رويکرد شهرداري رعايت تکريم ارباب رجوع و توجه به کيفيت با شعار " ناحيه محوري، تسهيل و تسريع در ارائه خدمات " است.

مسؤول ناحيه يک منطقه يک شهرداري همدان نيز بيان کرد: اين ناحيه با مساحت183 هکتار داراي 30هزار نفر جمعيت است که شامل محلات 101،102،103 و 104 است.

پيمان صادقي اظهار کرد: بافت مرکزي شهر و قديمي همدان از بلوار بهادربيگي تا ميدان جهاد به صورت طولي و بين خيابانهاي پاسداران، ميرزاده عشقي، پياده راه بوعلي، باباطاهر و غبار همداني به صورت عرضي جزء ناحيه يک منطقه يک همدان محسوب ميشوند.

وي با بيان اينکه اين ناحيه خدمات مختلفي را در راستاي خدمترساني به مردم بر عهده دارد بيان کرد: نيروهاي خدمات شهري در آغازين ساعات روز اقدام به گشت زني، نظافت و پاکيزگي ناحيه ميکنند.

صادقي با اشاره به اينکه نيروهاي خدمات شهري در هر قسمتي که با وسايل مازاد در سطح ناحيه مواجه شوند اقدام به جمع آوري آن ميکنند، گفت: اين امر در راستاي داشتن شهري تميز و به دور از هرگونه آلودگي انجام ميشود.

اين مسؤول با بيان اينکه اين ناحيه در زمينه نظارت بر فضاي سبز نيز داراي وظايف گوناگوني است بيان کرد: توجه به سالم بودن علائم راهنمايي و رانندگي در شهر، پاکيزه بودن پلها و تعمير شکستگي لولههاي آب از جمله وظايف گروه خدمات شهري در اين ناحيه است.

وي با اشاره به اينکه در بخش سيما و منظر تمامي سعي نواحي بر داشتن جلوه خوب در شهر است گفت: از يکي دو ماه گذشته اقدام به زيبا سازي پل شهيد صوفي با اعتباري افزون بر 70 ميليون تومان کردهايم.

صادقي با بيان اينکه اين ناحيه اقدام به زيباسازي ديوار جنب مسجد کولانج نيز کرده است بيان کرد: طي رايزنيهاي مختلف با مالک اقدام به رفع مشکلات آن و همچين زيباسازي آن شده است.

وي با اشاره به اينکه ديوارهايي که در شهر داراي مشکلات هستند رفع نواقص ميشوند گفت: اين اقدام در راستاي داشتن شهري زيبا براي شهروندان انجام ميشود.

وي با تأکيد بر اينکه داشتن فضاي سبز يکي از اولويتهاي مهم شهرداري محسوب ميشود اظهار کرد: اين ناحيه با همکاري فضاي سبز شهرداري اقدام به کاشت گونههاي گياهي و همچنين نظارت بر آنها ميکند.

مسؤول ناحيه يک منطقه يک شهرداري همدان با بيان اينکه نواحي در زمينه رفع نواقص جزيي در شهر نيز فعاليتهاي متعددي را انجام ميدهند گفت: حدود 20 مورد رفع نواقص جزيي با اعتباري افزون بر 2 ميليون تومان در سطح ناحيه انجام شده است که از آن جمله ميتوان به رفع مشکل ريفيوژ وسط خيابان شريعتي و اصلاح سنگهاي وسط و انجام چندين جاليزکاري در خيابان پاسداران اشاره کرد.

صادقي با اشاره به اينکه در چند ماه گذشته در سطح ناحيه، 5 مورد رفع خطر انجام شده است بيان کرد: رفع خطر تابلو در خيابان ميرزاده عشقي، شهيد تندگويان و چندين مورد اخطار به خانههاي قديمي از جمله اين موارد بوده است.

وي گفت: در 6 ماه گذشته ?? مورد پرونده درآمد کوششي در مورد تجاريهاي غيرمجاز و افزايش مساحت تجاري تشکيل و به کميسيون ماده صد ارسال شده است.

صادقي اظهار کرد: اين ناحيه در زمينه لکهگيري و آسفالت معابر نيز وظايف متعددي بر عهده دارد که با توجه به شرايط جوي اقدام به اين کار ميکند.

مسؤول ناحيه يک منطقه يک شهرداري همدان به پروژههاي عمراني ناحيه يک منطقه يک همدان اشاره کرد و گفت: انجام پياده روسازي خيابان کولانج با صد ميليون تومان اعتبار از جمله اين موارد است که در محوطه کولانج از مرکزخريد مهستان تا کولانج پياده رو سازي ميشود.

اين مسؤول در پايان سخنان خود به اصلاح هندسي پياده رو مرکز خريد مهستان نيز اشاره و اظهار کرد: با توجه به در پيش بودن رويداد 2018 اين نهاد سعي دارد نواقص منطقه را رفع و در زيباسازي شهر نقش ارزشمندي داشته باشد.

مدير ناحيه دو منطقه يک شهرداري همدان نيز با بيان اينکه اين ناحيه داراي 257 هکتار مساحت است گفت: جمعيتي در حدود 60 هزار نفر در اين منطقه ساکن هستند.

محمد زوجاجي اظهار کرد: اين ناحيه داراي محلههاي 108، 109، 110، 113،114 و 115 است که شامل شهرک شهيد مدرس، کوي خاتم( ششصد دستگاه)، بلوار شهيد احمدي روشن، بلوار شهيد زماني، خيابان جواديه، مهديه و شکريه است.

وي با اينکه اين نهاد اقدام به طراحي و اجراي يادمان" ردپاي هجوم "و نماد ميدان شکريه به مناسبت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نموده است گفت: نصب نماد در ابتداي خيابان جواديه نيز از جمله اقدامات اين نهاد در راستاي فرهنگ سازي و زيباسازي شهر بوده است.

اين مسؤول به پيگيريهاي لازم در راستاي اصلاح شکل و هرس کاجهاي بلوار کولاب نيز اشاره کرد و گفت: توجه به فضاي سبز در واقع داشتن يک شهر زيبا در راستاي خدمترساني مطلوب به مردم است.

وي بيان کرد: طراحي و نظارت بر اجراي گلزار مطهر شهداي گمنام بوستان مردم نيز از جمله اقدامات ديگر اين نهاد است.

زوجاجي با بيان اينکه نظارت بر اجراي تعريض بيمارستان بوعلي در دستور کار اين ناحيه قرار دارد اظهار کرد: پياده رو سازيهاي خيابانهاي جانبازان، جواديه، مهديه و پاسداران نيز از جمله موارد در حال پيگيري است.

وي بر لزوم رفع نواقص جزيي در شهر تأکيد کرد و گفت: اين ناحيه با گشت زني گروهها و اطلاع رسانيهاي شهروندان اقدام به رفع نواقص معابر، لکه گيري ها،آسفالت، ترميم شکستگيهاي جدولها و لولههاي آب ميکند.

مدير ناحيه دو منطقه يک شهرداري همدان با بيان اينکه 325 مورد پرونده در زمينه درآمد کوششي در اين ناحيه تشکيل شده است اظهار کرد: اين پروندهها مربوط به املاک تجاري بدون سابقه در خيابانهاي مهديه، پاسداران، شهيد شاه حسيني بوده است.

مدير ناحيه دو منطقه يک شهرداري همدان با اشاره به اينکه همواره نظارت و کنترل ساخت و سازها انجام ميشود گفت: 67 مورد پيگيري و نظارت بر ساخت و سازهاي غيرمجاز در باغات گنجنامه و عباس آباد و بلوار ارم انجام شده است.

وي با بيان اينکه در زمينه خدمات شهري اين ناحيه اقدامات مختلفي در مواقع مختلف به خصوص زمانهاي بارش باران و برف انجام ميدهد اظهار کرد: اين نهاد در زمينه فرهنگي نيز اقداماتي چون همکاري در برگزاري سالگرد تدفين شهداي گمنام بوستان مردم، برگزاري نماز جماعت مغرب و عشاء و برگزاري مراسم پرفيض دعاي عرفه انجام داده است.

اين مسؤول با بيان اينکه اين ناحيه مسابقات مختلفي نيز برگزار کرده است گفت: برگزاري مسابقه طراحي يادمان گلزار شهداي بوستان مردم از جمله اين موارد بوده است.

زوجاجي به پيگيري و طراحي و اصلاح هندسي معابر ناحيه نيز اشاره و بيان کرد: معابري مانند ميدان شهيد هزاوه و خيابان غمام همداني از جمله اين موارد بوده است.

مدير ناحيه سه منطقه يک شهرداري همدان نيز با بيان اينکه اين ناحيه داراي 544 هکتار است گفت: حدود 48 هزار نفر در اين منطقه ساکن هستند.

پدرام زيوري اظهار کرد: محلههاي 105، 106،107، 111، 112، 116 و 119 که شامل مناطق رکني، سعيديه بالا و پايين، خيابان شهيدان ديباج، استادان، متخصصين و دره مرادبيگ است جزء اين ناحيه محسوب ميشوند.

وي به وظايف اين ناحيه در شهر اشاره کرد و گفت: کنترل ساخت و سازهاي غيرمجاز، لکه گيري و آسفالت، توجه به سيما و منظر شهري، رفع نواقص و خطرات از جمله اين وظايف است.

زيوري بيان کرد: ساخت يادمان شهيد فانوسي از شهداي مدافع حرم در دره مرادبيگ و ايجاد بوستان ياس در خيابان شهيدان ديباج از جمله اقدامات اين ناحيه است.

وي با بيان اينکه رفع نواقص شامل لکه گيري در پياده راهها و ترميم جدولهاي آسيب ديده است گفت: اين نهاد به خوبي در اين زمينه ورود پيدا کرده است تا به شهروندان شهري زيبا را هديه کند.

زيوري با بيان اينکه گشتهايي به صورت مستمر در سطح ناحيه انجام ميشود بيان کرد: شهروندان ميتوانند با سامانه 137 شهرداري تماس و مشکلات و نواقص را اطلاع رساني کنند.

اين مسؤول به لکه گيري پياده راه خيابان شهيدان ديباج نيز اشاره کرد و گفت: در پياده راه سعيديه نيز لکه گيريهاي انجام شده است تا شهروندان با مشکل مواجه نشوند.

زيوري به درآمدهاي کوششي اين ناحيه نيز اشاره و اظهار کرد: در اين رابطه 115 پرونده تشکيل و به کميسيون مربوط ارسال شده است.

مدير ناحيه سه منطقه يک شهرداري همدان با بيان اينکه اين ناحيه در بخش سيما و منظر شهري اقدام به رنگ آميزي و توجه به مبلمان شهري کرده است گفت: تاکنون در پارک بلوار بوستان سپيده و فانوس مجموعه ورزشي در راستاي سلامت شهروندان نصب شده است.

وي به انجام رفع خطر در منطقه دره مرادبيگ نيز اشاره و بيان کرد: اين اقدام در خيابان نظري اين منطقه و در راستاي حفظ جان افراد صورت گرفته است.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٢٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٠  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۶۰,۱۳۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان