یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷   |   Sun July 15, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تسریع در پیگیری طرح جامع و تهیه طرح تفضیلی شهر همدان
تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی
انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان شرکای مدیریت شهری در شهر هستند
برون سپاری بخشی از امور پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری به بخش خصوصی
مسیر سد اکباتان گردشگرپذیر می شود
عطر تابستان با کاشت گل های دایمی و فصلی در شهر اطلسی ها
قاطعیت در برخورد با متخلفان شهری
اجرای سایت موزه پیاده راه میدان امام(ره) منتظر نظر میراث فرهنگی
اهدای خون کارکنان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان
تسریع در خدمات رسانی بهتر به شهروندان کوی گلستان
     آخرین اخبار
بیداد گرانی میوه در بازار همدان
آغاز عملیات اجرایی تعیین عرصه و حریم «خندان تپه» در همدان
اجتماع بزرگ مردمي "حافظان حرم خانواده" در پياده راه بوعلي
مرکز تخصصي مشاوره ورزشي در همدان راه اندازي شد
نيروگاه شهيد مفتح در پايداري شبکه سراسري برق نقش بسزايي دارد
ضرورت توجه به ظرفيت تپه عباس آباد در رونق گردشگري
اختصاص 18 ميليارد تومان به موزه منطقه اي غرب کشور
تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی
امکان عرضه محصولات خانگی در روزبازارهای همدان با اجرای طرح بهنام
کاهش 11 درصدی جابجایی مسافر در محورهای همدان
برون سپاری بخشی از امور پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری به بخش خصوصی
راه اندازی فرهنگسرای کسب وکار و کارآفرینی در شهر
معتمدان محلات از ارکان اصلی اداره شهر
تسریع در خدمات رسانی بهتر به شهروندان کوی گلستان
قاطعیت در برخورد با متخلفان شهری
اجرای سایت موزه پیاده راه میدان امام(ره) منتظر نظر میراث فرهنگی
شهرداری متولی اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو باشد
سامانه 137 دغدغه مندی شهرداری نسبت به مطالبات مردمی
هزینه سالانه 3 میلیارد ریال در زمینه رفع خطر در همدان
تولید 30 هزار تن آسفالت در کارخانه های آسفالت سازمان عمران
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢١ تعداد بازدیـد : ۴۴ نسخه چاپی
 
 
 


ناحيه محوري؛ تسهيل و تسريع در ارائه خدمات به شهروندان- منطقه دو

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
سعي نواحي همواره بر اين بوده است که با تلاش مضاعف بتوانند در راستاي رضايت هر چه بيشتر شهروندان ناحيه قدم بردارند و جوابگوي شهردار همدان باشند.

 
 

گروه رويداد: رويکرد شهرداري رعايت تکريم ارباب رجوع و توجه به کيفيت با شعار ناحيهمحوري؛ تسهيل و تسريع در ارائه خدمات است.

مدير ناحيه يک منطقه دو شهرداري همدان با بيان اينکه توجه به زيباسازي و پاکيزگي شهر از اولويتهاي نخست اين نهاد است، گفت: اين ناحيه واقع در بلوار آيتا... مدني نبش 18 متري اميرکبير است.

حامد ميرزايي با اشاره به اينکه ناحيه يک منطقه دو همدان داراي 288 هکتار مساحت است، اظهار کرد: در اين ناحيه 50 هزار نفر جمعيت ساکن است.

وي بيان کرد: محلات 201، 202، 203، 207 و 208 جزء اين ناحيه محسوب ميشود که شامل محله حاجي، آقاجانيبيک، کلپا، تپه مصلي، شيرسنگي، گلزار، فرهنگ و 13 آبان است.

اين مسؤول در ادامه سخنان خود با تأکيد بر اينکه نظارت و پيگيري مسائل و موضوعات از جمله وظايف نواحي شهرداري است، گفت: اين ناحيه به جهت حذف آلودگيهاي محيطي و حفظ زيباييهاي بصري به صورت روزانه و مستمر از سطح ناحيه بازديد ميکند.

وي تصريح کرد: در راستاي بهسازي و نگهداري از معابر ناحيه شناسايي و پيگيري نواقص و رفع آن در دستور کار اين ناحيه قرار دارد که در اين رابطه از ابتداي سال 97 تاکنون 18 مورد ترميم جدول، 14 مورد ترميم دريچهها، 11 مورد دالگذاري، 10 مورد سيمانکاري داخل نهري، 15 مورد نصب زير مخازن زباله و ترميم جاليزکاري به تعداد 25 مورد انجام شده است.

ميرزايي با بيان اينکه شهرداري توجه ويژهاي به مناسبسازي شهر براي معلولان دارد و تاکنون اقدامات مختلفي در اين رابطه در شهر انجام شده است، گفت: در اين رابطه چهار راه حبيبي در سال گذشته در ناحيه يک منطقه دو براي عبور معلولان مناسبسازي شده است.

وي با اشاره به اينکه مهمترين جزء ترافيکي هر شهر معابر هستند که دسترسي وسايل نقليه را فراهم ميکنند، گفت: در اين رابطه اصلاح هندسي معابر از اولويتهاي مديريت شهري محسوب ميشود.

اين مسؤول تصريح کرد: در اين رابطه در سال گذشته عمليات اصلاح هندسي بلوار آيتا... طالقاني و چهارراه فرهنگ انجام شده است.

مدير ناحيه يک منطقه دو همدان با اشاره به اينکه در اين ناحيه 5 بوستان وجود دارد، اظهار کرد: اين بوستانها شامل: زنبق، مريم، کودک، صابري و حجازي است.

وي افزود: اين ناحيه در حوزه نگهداري از فضاي سبز در راستاي توجه به فضاي سبز شهري و سالم بازديدهاي روزانه و مستمري را از بوستانها ناحيه انجام ميدهد که در اين راستا مشکلات شناسايي و پيگيريهاي لازم براي رفع آنها را انجام ميشود.

ميرزايي پيشنهاد نامگذاري براي 82 مورد از معابر فاقد نام را از ديگر اقدامات اين ناحيه در سال 96 برشمرد و گفت: نظارت و کنترل ساخت و سازهاي غيرمجاز و نظارت و پيگيري جهت رفع امور فني و ترافيکي ناحيه و شناسايي املاک غيرمجاز و تشکيل پروندههاي درآمد کوششي از ديگر اقدامات انجام شده در ناحيه يک منطقه دو است.

وي با بيان اينکه احداث پارکينگ آقاجاني بيگ از پروژههاي شهرداري است که در اين ناحيه انجام ميشود، گفت: اين پروژه با پيشرفت فيزيکي حدود 47 درصد هماکنون در حال انجام است.

وي بيان کرد: حدود 2هزار تن آسفالت در خيابان فرهنگ، بلوار شهيد مفتح، بلوار شهيد مدني و کوچه برج قربان از ابتداي امسال تاکنون اجرا شده است.

ميرزايي با اشاره به اينکه طرح بازگشايي معابر در راستاي اهداف توسعه شهري انجام ميشود، بيان کرد: بازگشايي خيابان آيتا... طالقاني از جمله پروژههاي عمراني در اين راستا است.

* کريمي: سکونت بيش از 48 هزار نفر در ناحيه دو منطقه دو

مدير ناحيه دو منطقه دو همدان نيز با بيان اينکه مساحت اين ناحيه 5 ميليون و 101 هزار مترمربع است، گفت: 48 هزار و 562 نفر در اين ناحيه ساکن هستند.

امير کريمي بيان کرد: محلههاي 212، 213، 214، 215، 216 و 217 در اين ناحيه قرار دارد که شامل محلات کوي اعتماديه، پرديس، چمران، اميرکبير، محمديه، خيابان عمار، ذوالفقار و کوچه مشکي است.

وي با بيان اينکه 8 بوستان در اين ناحيه قرار دارد، اظهار کرد: بوستانهاي اعتماديه، ترافيک، پرواز، جوان، بانوان، قائم، لادن و اميريه جزء اين بوستانها است.

اين مسؤول با اشاره به اينکه نظارت مستمر بر پاکيزگي کوچههاي فرعي و اصلي در دستور کار نواحي قرار دارد، گفت: اين ناحيه در بخش خدمات شهري و خدمترساني مطلوب به شهروندان اقدام به نظارت و پيگيري و جمعآوري نخاله خزان و برفروبي در زمستان ميکند.

وي با تأکيد بر اينکه نظارت و پيگيريها به صورت روزانه و مستمر است، بيان کرد: اين ناحيه به صورت روزانه معابر را براي لکهگيري شناسايي و آن را پيگيري ميکند.

کريمي به طرح بازگشايي معابر در راستاي توسعه شهري نيز اشاره کرد و گفت: در اين رابطه نيز نواحي نظارت و پيگيريهاي لازم را انجام ميدهند.

وي با بيان اينکه اعتماديه از سمت کوي پرديس و عمار از نقاط بحراني شهري همدان است، گفت: در فصل زمستان و مواقع يخبندان مشکلات عديدهاي در اين منطقه به وجود ميآيد که اقدامات لازم در راستاي برفروبي انجام ميشود.

اين مسؤول با اشاره به اينکه در بخش سيما و منظر شهري وظايفي بر عهده نواحي است، اظهار کرد: در اين راستا نيز ناحيه دو منطقه دو نظارتها و پيگيري متعددي همچون نامگذاري معابر و تغيير تابلوهاي فرسوده محلات انجام ميدهد.

وي از جمله وظايف ديگر ناحيه را کنترل و نظارت بر ساخت و سازهاي غيرمجاز اعلام کرد و گفت: از دو سال گذشته اين ناحيه پيگيريهاي لازم در رابطه با جدولگذاري جنب اردوگاه فجر و جاده چشين را انجام ميدهد.

کريمي با بيان اينکه معرفي مغازههايي که تخلف تجاري دارند نيز از جمله وظايف نواحي است که در سال گذشته 20 مورد انجام شده است، افزود: در زمينه هدايت آبهاي سطحي و رفع آبگرفتگي يک کانال در پل 13 آبان( پيشاهنگي) و لولهگذاري در زيرگذر رسالت ايجاد شده است که آبها به سمت قنات 18 متري چمران هدايت شده است.

اين مسؤول گفت: سال گذشته صد مورد برگه اخطاريه براي اماکن تجاري صادر شده است.

کريمي بيان کرد: پارسال بر آسفالت خيابان ذوالفقار، لادن و بلوار شهيد رنجبران نظارت و پيگيريهاي لازم انجام شده است.

وي در پايان سخنان خود گفت: شماره تماس 38313248 متعلق به اين ناحيه است که همشهريان ميتوانند مسائل و مشکلات ناحيه را اطلاعرساني کنند.

* نوروزي: سکونت 14 هزار نفر در ناحيه سه منطقه دو

مدير ناحيه سه منطقه دو نيز با بيان اينکه حدود 14 هزار نفر در اين ناحيه ساکن هستند، بيان کرد: مساحت اين ناحيه 5 ميليون و 916 هزار مترمربع است.

احمد نوروزي اظهار کرد: اين ناحيه شامل محلات 204، 205، 206، 209، 210 و 211 که شامل مناطق صدف، شاهد، رسالت، کوي شهيد بهشتي، چمران، شهيد مطهري، نايب احمد، کوي مزداگينه، جاده قديم حصار حاج شمسعلي، بنيهاشم و جعفر طيار است.

وي بيان کرد: ناحيه سه منطقه دو به دليل آن که در ناحيهاي شيبدار واقع شده است دچار آبگرفتگيهاي بسياري در مواقع باراني ميشود که در اين زمينه اين ناحيه اقدام به نظارت و رفع مشکلات در اين زمينه ميکند.

اين مسؤول با بيان اينکه يک کانال در بلوار شهيد چمران احداث شده است، تصريح کرد: در رابطه با جلوگيري از آبگرفتگي معابر، نظارتهاي مستمري بر ابتداي کوي شهيد بهشتي، 18 متري معراج و بلوار جعفر طيار ميشود که گروهها به طور مستمر به اين نقطه اعزام ميشوند.

نوروزي افزود: با همکاري خدمات شهري در راستاي تنظيف معابر و خيابانهاي ناحيه به صورت محله به محله اقدام به پاکيزگي ميکنيم.

وي با اشاره به اينکه يک نماد براي زيباسازي سيما و منظر شهري در ابتداي کوي شهيد بهشتي نصب شده است، گفت: از آنجايي که شهرداري توجه ويژه به فضاي سبز دارد اين ناحيه اقدام به نظارت و پيگيري کاشت درخت و نهال در سطح ناحيه به خصوص در کوي شهيد بهشتي، بلوار شهيد مطهري و شاهد کرده است.

نوروزي به رفع نواقص جزيي در سطح ناحيه نيز اشاره کرد و گفت: بلوار شهيد مطهري، جاليزکاري دوربرگردان اين بلوار و مرمت و بازسازي ابتداي کوي شهيد بهشتي از جمله اين موارد بوده است.

وي در ادامه سخنان خود به احياي قنات در حصار حاج شمسعلي اشاره و اظهار کرد: يک مورد رفع خطر نيز در اين حصار در سال گذشته انجام شده است.

وي از احداث 3 پارک شهيد شمسيپور در حصار حاج شمسعلي و پارک ورزش و جهاد در شهرک بهشتي خبر داد و گفت: تسطيح و خاکبرداري در کوي مزداگينه، جاده تصفيهخانه، جاده قديم حصار حاج شمسعلي مرمت و جاليزکاري، بازسازي جداول مستعمل و جاليزکاري پيادهراه در خيابان صدف، بلوار شهيد چمران و کوي شهيد بهشتي و همچنين احداث بلوار شمس حدفاصل حصار حاج شمسعلي و شهرک بهشتي از جمله پروژههايي است که در اين ناحيه انجام شده است.

اين مسؤول با بيان اينکه بيشينه فعاليت اين ناحيه در ماده 55 بند 20 است، بيان کرد: رفع مشاغل مزاحم واقع در کوي مزداگينه، جاده چشين در دستور کار ناحيه بوده که در اين رابطه با مشاغلي مانند نگهداري دام و شترمرغ و محل سوختگيري خودروهاي با کپسول الپيجي برخورد شده است.

وي در پايان سخنان خود گفت: اصلاح و رفع نواقص جزيي در خصوص آبراههاي پلهاي فلزي از جمله اقدامات انجام شده در ناحيه سه منطقه دو بوده است.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢١ تعداد بازدیـد : ۴۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣١  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۵۲,۳۳۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان