دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸   |   Mon March 25, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
     آخرین اخبار
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
رضایت 76 درصدی شهروندان از شهرداری
امضای تفاهم‌نامه شهرداری و اصناف در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض شهرداری
تدابیر مدیریت شهری برای چهارشنبه پایان سال ایمن
تأکید بر تعامل و تعاون مدیریت شهری با دستگاه تعلیم و تربیت
پدافند غیرعامل لازمه رسیدن به توسعه پایدار در مدیریت شهری
ضرورت رفع موانع و دغدغه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری در همدان
شنبه آغاز توزیع میوه عید در غرفه‌های شهرداری
آماده‌باش 161 نیروی آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال
اطلاعات گردشگران نوروزی در نرم افزار ثبت می‌شود
پایان خوش شهرداری همدان در سال جاری، شاگردان گل محمدی گل کاشتند
با حکم امام خامنه‌اي حجت‌الاسلام شعباني‌ نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه همدان شد
ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان
پیمودن راه گام دوم انقلاب با قدرت، نشاط و طراوت جوانی میسر است
اختصاص 70 اتوبوس برای جابه‌جایی شهروندان در پنجشنبه آخر سال
نام‌گذاری پارک منطقه 4 شهر همدان به نام "شهید نفیسی"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢١ تعداد بازدیـد : ١٠۶ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش تبلیغات همدان 2018 در انتظار پایان ماه رمضان

روزنامه هگمتانه  : 
معاون امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه بعد از ماه مبارک رمضان و با نزدیک شدن به زمان برگزاری نشست و اجلاس گردشگری، تبلیغات و برنامه های همدان 2018 به طور گسترده آغاز می شود، گفت: موج رویدادهای همدان 2018 به زودی شدت می گیرد.

 
 

عصر شنبه، پس از گذشت چندین ماه از سال 2018 و انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا، نشست خبری این رویداد برگزار شد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در این جلسه با اشاره به اینکه همدان یکی از استانهایی است که بر روی ارتباطات آن در حوزه راه، کار شده است، اظهار کرد: اگرچه اقدامات سختافزاری در راستای تأمین زیرساخت گردشگری مهم است، اما اقدامات نرمافزاری از آن مهم‌‌تر است که نقش مهمی از آن را فرهنگسازی در حوزه گردشگری شامل میشود.

محمودرضا عراقی بدنهسازی در حوزه گردشگری را یکی دیگر از مسائل مهم در این حوزه دانست و افزود: لالجین در کنار شهرهایی چون تبریز، اصفهان و مشهد به عنوان شهر جهانی معرفی شده است که یکی از شاخصهای گردشگری استان است.

وی با بیان اینکه ملایر نیز به عنوان شهر ملی مبل و منبت از دیگر نشانهای گردشگری همدان است، تصریح کرد: ثبت یکی از آثار تاریخی همدان در فهرست جهانی یکی از اهداف ما برای ایجاد نشان گردشگری است.

عراقی با اشاره به اینکه جلسات مختلفی در رابطه با همدان 2018 تشکیل شده و انواع کارگروهها نیز شکل گرفته است، عنوان کرد: بعد از ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن به زمان برگزاری اجلاسها و نشستهای گردشگری موج رویدادهای همدان 2018 شدت میگیرد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در ادامه در خصوص احتمال لغو پروازهای همدان- تهران گفت: از پرواز استقبال نمیشود و دولت وظیفه دارد زیرساختها را آماده کند و در حال حاضر برای تبلیغات این پرواز کجدار و مریز تبلیغاتی انجام میدهیم اما ظرفیت تکمیل نمیشود.

عراقی ادامه داد: به دنبال هواپیمای کوچک برای پرواز همدان- تهران هستیم که این پرواز را رونق بدهیم.

وی در مورد چهارباند کردن راه غار علیصدر نیز ابراز کرد: این پروژه اعتبارات بالایی نیاز دارد، اما میتوان از بخش خصوصی برای انجام آن استفاده کرد.

وی وعده داد که این رویداد از تبریز هم بهتر برگزار شود.

* اعتبارات همدان 2018 ابلاغ شده، اما تخصیص پیدا نکرده است

عراقی در خصوص اعتبارات همدان 2018 تصریح کرد: 10 میلیارد تومان اعتبار همدان 2018، ابلاغ شده اما هنوز تخصیص نیافته که در طول سال و به فراخور تخصیص مییابد و البته از آن دو میلیارد اعتبار که اعلام شد خبر ندارم و تکلیفش باید مشخص شود.

* مالمیر: صدور مجوز 22 خانه بومگردی در استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این نشست با بیان اینکه گردشگری همدان رو به جلو است، گفت: در حال حاضر 18 موافقتنامه اصولی برای سرمایهگذاری گردشگری در دست اقدام است.

علی مالمیر با اشاره به اینکه 22 مجوز خانه بومگردی در استان صادر شده است، گفت: با توجه به تبلیغات انجام شده میزان اقامت در استان همدان 35 درصد، میزان بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری 18 درصد و میزان اشغال هتلها 85 درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه سعی ما بر این است که در رویداد همدان 2018، همه شهرستانها را درگیر کنیم، تصریح کرد: از شهرستانها درخواست کردیم برنامههای خود را اعلام کنند که ملایریها در این زمینه اقدام کردند.

مالمیر در بخش دیگر سخنانش عنوان کرد: برای دو برنامه بالنسواری و اجرای سیرک دو متقاضی داریم که در حال بررسی است.

وی تغییر زمان نشست سفیران گردشگری آسیایی از تیرماه به شهریورماه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این نشست در شهریورماه، باعث اوجگیری برنامهها و رویدادها تا زمان نشست میشود.

مالمیر ابراز کرد: کشورهای عضو گردشگری آسیایی، از جمله ترکیه، تایلند، سنگاپور، روسیه، کره جنوبی، قزاقستان، ژاپن، اندونزی، هند، چین، ویتنام، ازبکستان و... جزء میهمانان نشست هستند که البته تعداد میهمانان هنوز قطعی نشده است.

* صوفی: آغاز تبلیغات گسترده همدان 2018

شهردار همدان نیز در این نشست با بیان اینکه ساماندهی ورودیهای همدان را نمیتوان به رویداد 2018 نسبت داد، گفت: ساماندهی ورودیها نیاز به عملیات زیرساختی دارد و زمانبر است هرچند ساماندهی ورودیها آغاز شده اما نیاز به توافق با مالکان و املاک تجاری دارد.

عباس صوفی با تأکید بر اینکه همدان دارای ظرفیتهای بسیاری در حوزه گردشگری است که باید قدر آن را دانست و آن را به دنیا معرفی کرد، گفت: شهرداری همدان به عنوان مسؤول کمیته تبلیغات 2018، کار تبلیغات در حوزه تبلیغات محیطی، فضای مجازی، تلویزیونی، رادیویی و... آغاز کرده است.

وی به آغاز تبلیغات گسترده همدان 2018 بعد از ماه رمضان اشاره و بیان کرد: شهرداری همدان در حوزه درونشهری بدون یک ریال بودجه، از محل خود شهرداری برای همدان 2018 تبلیغ کرده است که کاشت 4 میلیون گل و 30 هزار نهال از جمله این اقدامات است.

صوفی در مورد راهاندازی دفتر وزارت امور خارجه در همدان نیز ابراز کرد: یکی از مواردی که مطرح شد این بود که دفتر وزارت امور خارجه باید در مکانی با اصالت باشد که ساختمان موجود در پارک پرواز که در قدیم کنسولگری بوده برای این کار انتخاب شده است.

* یاری: همدان 21 آبان ماه میزبان اجلاس جهانی گردشگری

مدیرعامل شرکت علیصدر هم در این نشست با بیان اینکه اجلاس سازمان جهانی گردشگری به مدت 3 روز از 21 تا 23 آبان ماه در همدان برگزار میشود، گفت: مجموع برنامههای این اجلاس بر عهده خود این سازمان بوده و نشست اعضا نیز به زبان انگلیسی در هتل باباطاهر همدان برگزار خواهد شد.

حمیدرضا یاری با اشاره به اینکه برنامههای پیشتور و پستور هم برای میهمانان اجلاس در نظر گرفتیم، عنوان کرد: 20 آبان ماه پیشتور و 24 آبان نیز پستور برگزار میشود که بازدید از اماکن گردشگری و تاریخی همدان است.

وی تصریح کرد: تمهیدات برای میزبانی و اقامت میهمانان اندیشیده شده و همدان را روسفید میکنیم.

وی عنوان کرد: سازمان جهانی گردشگری 500 عضو وابسته دارد که سعی ما بر این بوده که تعداد بیشتری از این افراد را میزبانی کنیم.

یاری با اشاره به اینکه شرکت علیصدر رایزنی با شرکتهای گردشگری را آغاز کرده است، گفت: تبلیغات بیرون استان نیز برنامهریزی شده که بعد از ماه رمضان تبلیغات به صورت ضربتی آغاز میشود.

گفتنی است در این مراسم اعلان همدان پایتخت گردشگری آسیا توسط معاون امور عمرانی استاندار همدان و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان همدان رونمایی شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢١ تعداد بازدیـد : ١٠۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۲۳,۴۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان