پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷   |   Thu December 13, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
عمارت جنانی به زودی تعیین تکلیف می شود
«گیاه شناس» جانشین «مولوی» شد
پیشرفت فیزیکی70 درصدی پروژه سایت جدید نمایشگاه بین المللی همدان
افزایش 4 برابری اعتبارات 2400 هکتار محدوده بازآفرینی شهر
تقاطع ناهمسطح سردار همدانی باید تا شهریور 98 بهره برداری شود
طرح جامع متناسب با نیاز شهر بازنگری شود
ارتقای مشارکت شهروندان با تقویت نواحی شهرداری ممکن است
فعالیت 700 عضو انبوه ساز با سرمایه ای افزون بر 3 هزار میلیارد تومان در استان
پرهيز از موازي کاري مجموعه هاي اجرايي در تحقق اهداف اقتصادي، سرمايه گذاري و گردشگري همدان
استاندار همدان به دنبال احیای دوباره پاس است
     آخرین اخبار
رسیدگی به مشکلات 30 نفر از شهروندان منطقه یک
تخفیف 10 و 15 درصدی عوارض پروانه ساختمانی به شهروندان همدانی
طرح جمع آوری آب های سطحی بازنگری می شود
تلاش می کنیم برای پل شهید همدانی بودجه جذب کنیم
تصویب 8 پروژه ملی جدید در همدان
بحث داغ مکان یابی ایستگاه شهری قطار همدان
تقاطع ناهمسطح سردار همدانی باید تا شهریور 98 بهره برداری شود
با ایجاد حلقه سوم شهر زمین خواری از بین می رود
آماده سازی 100 خودرو برف روب و یخ زدا
آغاز فعالیت اداره کل راه آهن غرب کشور در همدان
پیشرفت فیزیکی70 درصدی پروژه سایت جدید نمایشگاه بین المللی همدان
تخریب باغ رستوران غیر قانونی جاده حیدره
میزبانی از المپیاد فوتسال، شایستگی های همدان را اثبات کرد
هندی ها بافنده و صادرکننده فرش همدان
«گیاه شناس» جانشین «مولوی» شد
تجلیل شورا از موسی رسولی معاون سابق عمرانی شهردار
رضایتمندی مردم از مدیریت شهری از اولویت های شورای پنجم است
صدور بیش از 600 اخطاریه و جمع آوری 130 تابلو غیرمجاز در همدان
فعالیت رابطان برای پیگیری مصوبات ستاد اقامه نماز شهرداری همدان
فوتبال شهرداری برای نیم فصل تقویت می شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۶۶ نسخه چاپی
 
 
 


ناحيه محوري؛ تسهيل و تسريع در خدمات دهي به شهروندان-منطقه سه

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدير منطقه 3 شهرداري همدان با بيان اينکه مديران نواحي با تخصصي که دارند مي توانند شهرداري را در انجام وظايف خود ياري دهند گفت: رويکرد ناحيه محوري يکي از رويکردهاي اصلي شهرداري است.

 
 

رحيم الوندي با بيان اينکه اميدواريم نواحي شهرداري بتوانند در راستاي کسب هر چه بيشتر رضايتمندي شهروندان گام بردارند اظهار کرد: اگر بتوانيم با سياستهايي که رهبر انقلاب دارند نواحي را در سطح مناطق تقويت کنيم ميتوانيم گامهاي خوبي در راستاي توسعه شهر برداريم.

وي با اشاره به اينکه اگرچه کارهاي جزيي در نواحي انجام ميشود بيان کرد: اما همين کارهاي کوچک ميتواند نارضايتيهاي زيادي در شهر ايجاد کند.

اين مسؤول با بيان اينکه تاکنون عملکرد نواحي در منطقه 3 خوب بوده است گفت: واگذاري امور به نواحي باعث تمرکززدايي، تحقق مديريت محلهاي، افزايش بهرهوري در منابع و نيروي انساني، افزايش رضايت شهروندان، تسريع و تسهيل افزايش کيفيت خدمات و افزايش مشارکت شهروندان را در پي دارد.

گفتني است سعي نواحي همواره بر اين بوده است که با تلاش مضاعف بتوانند در راستاي رضايت هرچه بيشتر شهروندان ناحيه قدم بردارند و جواب گوي شهردار همدان باشند.

رويکرد شهرداري رعايت تکريم ارباب رجوع و توجه به کيفيت با شعار " ناحيه محوري، تسهيل و تسريع در ارائه خدمات " براي خدمت به شهروندان است.

*حسيني: 25 هزار نفر در ناحيه يک منطقه 3 سکونت دارند

مدير ناحيه يک منطقه 3 با بيان اينکه اين ناحيه داراي 551 هکتار مساحت است گفت: در اين ناحيه جمعيتي بالغ بر 25 هزار نفر سکونت دارند.

سيد محمد حامد حسيني با اشاره به اينکه محلههاي 301،302،303،304،305 و 306 در ناحيه يک قرار دارند اظهار کرد: اين محلات شامل، نظربيگ، سرگذر، گل چهره، جولان، شهر ماشين، 20متري شهيد مفتح( قانطور) خضريان، خضر(کوي وحدت) و مجيدآباد(کوي توحيد) است.

وي در ادامه سخنان خود به وظايف و فعاليتهاي نواحي که نظارت و پيگيري مشکلات و مسائل شهروندان و شهر است اشاره کرد و گفت: اين ناحيه با همکاري معاونت خدمات شهري شهرداري به صورت روزانه و مستمر اقدام به لکه گيري معابر، آسفالت، خاکبرداري زمينهاي باير، عمليات برفروبي در زمستان و نظافت و شستشوي جدولهاي معابر ميکند.

اين مسؤول با بيان اينکه اين ناحيه در سال گذشته اقدام به رفع نواقص جزيي به تعداد 237 مورد در سطح ناحيه کرده است بيان کرد: اين نواقص از جمله جداول شکسته، شکستگي لولههاي آب و مشکلات مربوط به پياده روها بوده است.

حسيني با اشاره به اينکه اين ناحيه در بخش سيما و منظر شهري تاکنون پيشنهاد نامگذاري 122 کوچه را داده است اظهار کرد: ناحيه يک منطقه 3 پيگيريهاي متفاوتي نيز در رابطه با پلاک گذاري معابر سطح ناحيه انجام داده است.

وي به نورپردازي پل عابر پياده مجيدآباد هم اشاره کرد و گفت: اين اقدام در راستاي زيباسازي شهر انجام شده است.

اين مسؤول با بيان اينکه در زمينه درآمدهاي کوششي نيز در اين ناحيه پروندههايي تشکيل شده است بيان کرد: بازديد از 51 واحد تجاري و املاک شاخص سطح ناحيه و تشکيل پرونده و ارسال آنان به کميسيون ماده صد از جمله فعاليتهاي ناحيه در زمينه درآمدهاي کوششي است.

وي در ادامه سخنان خود به نظارت و پيگيريهاي لازم در رابطه با رفع خطر در سطح معابر ناحيه اشاره کرد و گفت: در اين زمينه نظارتهاي لازم بر رفع خطر در کوي قانطور، 20 متري شهيد مفتح، سر گذر، جولان و 12 متري فاضل امجام شده است.

حسيني بيان کرد: اين ناحيه همچنين نظارت و پيگيريهاي لازم را در رابطه با آسفالت معابر درجه 2 و 3 ناحيه انجام داده است تا در اين رابطه شهروندان با مشکلي مواجه نشوند.

وي با بيان اينکه رضايتمندي شهروندان از خواستههاي اساسي شهرداري است اظهار کرد: تمامي سعي نواحي بر حل مشکلات ناحيه و داشتن شهري بدون مشکل است.

اين مسؤول به پروژههاي عمراني در اين ناحيه نيز اشاره کرد و گفت: پيگيري و نظارت بر لوپ پارک نواري خضر، لوپ خروجي خضر، طرح پايانه امام حسين(ع)، پايانه سرگذر، پارک و فضاي سبز پارک محلهاي (قانطور) و ترميم و بازسازي پارک شهيد جگريان از جمله پروژههاي اين ناحيه است.

وي با بيان اينکه نظارت و پيگيري بر احداث سرويس بهداشتي در حاج عنايت از جمله فعاليتهاي ديگر در ناحيه يک منطقه 3 بوده است گفت: اصلاح هندسي ابتداي خيابان توپچي و ابتداي کوي خضر نيز در راستاي داشتن شهري زيبا انجام شده است.

*ميهن: 52 هزار و 360 نفر در ناحيه 2 منطقه 3 سکونت دارند

مدير ناحيه 2 منطقه 3 همدان نيز با بيان اينکه به منظور ارائه خدمات بهتر در زمان کوتاه در آذرماه سال 1392 12 ناحيه شهري در مجموعه مديريت شهري شهرداري همدان رسماً کار خود را آغاز کرده است گفت: محلههاي 308،309،310،311، 316 و 317 در اين ناحيه هستند.

مسعود ميهن با بيان اينکه محلههاي سيلو، کوي رضوان، کوي جنت، کوي خضر و کوي الهيه(زمين شهري سابق) و يکي از سه ورودي شهر همدان زير پوشش اين ناحيه قرار دارد اظهار کرد: اين ناحيه مساحتي افزون بر 715 هکتار دارد که 52 هزار و 360 نفر در آن سکونت دارد.

وي با اشاره به اينکه از بدو شروع فعاليت نواحي 12 گانه اقدامات مختلفي در شهر انجام شده است بيان کرد: نواحي در حوزههاي مختلفي از قبيل خدمات شهري، شهرسازي و معماري، سيما و منظر شهري، فني و عمراني، درآمدي و... نظارت و پيگيريهاي لازم را سر لوحه کار خود قرار داده اند.

اين مسؤول در ادامه سخنان خود به فعاليتهاي اين ناحيه اشاره کرد و گفت: در حوزه خدمات شهري ميتوان به نظارت بر عمليات برف روبي، نظارت بر پاکسازي نهرها و کانالهاي هدايت آبهاي سطحي به منظور پيشگيري از آب گرفتگي نهرها و...، حمل نخاله و خاکهاي مازاد موجود در معابر و زمينهاي باير در محدوده شهر در راستاي کمک به آرام سازي محيطي و ايجاد جلوههاي سمعي و بصري با نشاط اشاره کرد.

وي تصريح کرد: اين ناحيه در صورت فرسوده بودن ادوات ورزشي و مجموعه بازي در پارکها نظارت و پيگيريهاي لازم را در راستاي تعويض آن انجام داده است.

اين مسؤول به رنگ آميزي نمادهاي شهري نيز اشاره و اظهار کرد: اين ناحيه نظارت و پيگيريهاي لازم را در راستاي نصب علائم و تابلوهاي معرفي معابر و هدايتي را انجام داده است که در حوزه خدمات شهري اين ناحيه بوده است.

اين مسؤول در پايان سخنان خود اظهار کرد: اميد آن ميرود که در آيندهاي نزديک با حمايتهاي بيش از پيش مجموعه مديريت شهري شاهد تحقق شعار ناحيه محوري؛ تسهيل و تسريع در ارائه خدمات به شهروندان باشيم.

*معتمدي: در بودجه امسال 12 هزار تن آسفالت سهميه ناحيه 3 منطقه 3 است

مدير ناحيه 3 منطقه 3 نيز با بيان اينکه مساحت اين ناحيه 343 هکتار است گفت: جمعيتي در حدود 40 هزار نفر در اين منطقه سکونت دارد.

محمد معتمدي با بيان اينکه محلههاي 312، 313،314،315،318 و 319 در اين ناحيه قرار دارد اظهار کرد: محدوده ناحيه سه منطقه 3 از پل روگذر بهشت شروع شده و تا ميدان شهيد سردار حاج حسين همداني ادامه مييابد که شامل کوي شهيد مدني، کوي انديشه، کوي گلستان، کوي امام رضا(ع)، بزرگراه حضرت امام (ره) و بلوار شهيد سردار همداني است.

وي با اشاره به اينکه رويکرد شهرداري همدان و نيز نواحي افزايش هرچه بيشتر سطح رضايتمندي شهروندان و توجه به شعار ناحيه محوري تسهيل و تسريع در ارائه خدمات است گفت: در راستاي تحقق اين شعار ناحيه سه منطقه سه نيز همواره سعي داشته است با تلاش بيشتر بتواند در راستاي رفع مشکلات پيش روي شهروندان در حد توان رضايتمندي را در شهروندان به وجود آورد.

اين مسؤول به فعاليتهاي اين نهاد اشاره و اظهار کرد: شناسايي زمينهايي با کاربري فضاي سبز و پيگيري در راستاي احداث پارکها و بوستانهاي محلهاي از جمله طراحي و تجهيز پارک محلهاي فجر کوي شهيد مدني، بوستان شهيد گلزاري واقع در خيابان ايثار کوي شهيد مدني، بوستان شهدا کوي شهيد مدني، احيا فضاي سبز کوي امام رضا(ع)، پيگيري احداث راه دسترسي سوم از معبر جنب بيمارستان تأمين اجتماعي براي سهولت هرچه بيشتر عبور و مرور خودروهاي کوي شهيد مدني، بازديدهاي روزانه از بوستانها و پارک ها، پيگيري احيا و کشت فضاي سبز فاز دوم بوستان شهيد مدني و تجهيز آن و نيز رفع نواقص جزيي در حوزه عمراني اين ناحيه بوده است.

وي به نامگذاري معابر نيز اشاره کرد و گفت: در اين رابطه نامگذاري معابر کوي گلستان و کوچههاي بي نام ناحيه سه منطقه سه از جمله اين موارد بوده است.

اين مسؤول اظهار کرد: در حوزه اجراي عمليات روکش و لکه گيريهاي آسفالت نيز در سال 96 افزون بر 17 هزار تن آسفالت در مساحت صد هزار مترمربع انجام شد.

وي بيان کرد: در بودجه سال 97 نيز 12 هزار تن آسفالت در مساحت 72 هزار مترمربع پيشبيني و تصويب شده است.

معتمدي تصريح کرد: در يک ماه اخير کوچههاي گلچين، ياس و شبنم کوي شهيد مدني نيز به صورت روکش با فينيشر آسفالت شده است.

اين مسؤول به فعاليتهاي اين ناحيه در حوزه خدمات شهري اشاره و اظهار کرد: با نظارت و پيگيريهاي مستمر و روزانه در بخش تنظيف معابر اقدامات مختلفي هم چون خاکروبي و عملياتهاي برف روبي معابر انجام شده است.

وي بيان کرد: در سطح ناحيه و به خصوص کوي شهيد مدني شاهد افزايش ساخت و سازهاي غير مجاز به صورت احداث طبقه فوقاني و نيز تبديل کاربري مسکوني به تجاري هستيم به طوري که در 5 ماه اخير تعداد 25 پرونده جهت ارجاع به کميسيون ماده صد ارسال شده است.

اين مسؤول اظهار کرد: در زمينه فعاليتهاي اجتماعي و فرهنگي نيز اين ناحيه همواره سعي بر آن داشته است تا با تعامل هرچه بيشتر با مراکز فرهنگي، مساجد سطح ناحيه و هيأتهاي مذهبي بتواند از نزديک با مشکلات آنان آشنا و درحد توان در راستاي رفع آنها گام بردارد که از جمله کارهاي انجام شده ميتوان به بازسازي فضاي سبز و تجهيز محوطه و اطراف مسجد امام حسين (ع) و نيز نصب تابلو معرف مسجد سيد الشهدا(ع) کوي شهيد مدني اشاره کرد.

وي در ادامه سخنانش به پروژههاي عمراني در حال انجام اين ناحيه اشاره و اظهار کرد: پياده روسازي واقع در بلوار نبوت کوي شهيد مدني با اعتبار 3ميليارد و 500 ميليون تومان با پيشرفت 70 درصدي هم اکنون در حال انجام است.

اين مسؤول تصريح کرد: در خصوص ساماندهي و پوشش رودخانه فجر کوي شهيد مدني در سالهاي 95 و 96 اعتباري افزون بر يک ميليارد تومان جهت ديوارکشي و پوشش رودخانه هزينه شده است.

وي افزود: در روزهاي آينده نيز اجراي فاز دوم تعريض بلوار سردار شهيد همداني در راستاي ساماندهي وروديهاي شهر همدان با اعتباري در حدود يک ميليارد و 200 ميليون تومان آغاز خواهد شد.

معتمدي بيان کرد: احداث دو پارک محلهاي ياس و بوستان واقع در کوي شهيد مدني نيز در مرحله طراحي و شروع عمليات اجرايي است.

وي اضافه کرد: در خصوص کوي گلستان نيز هر چند مذاکرات و پيگيريها در خصوص تحويل اين مسکنها از سوي اداره کل مسکن و شهرسازي به شهرداري در حال انجام است اما اين امر از ارائه خدمات شهري به شهروندان کوي گلستان نميکاهد و شهرداري ناحيه سه با تمام ظرفيت و توان خود در خدمت به شهروندان خواهد بود.

اين مسؤول در پايان سخنان خود از حمايتهاي شهردار همدان و شهردار منطقه 3 به لحاظ داشتن اعتماد به نواحي تشکر کرد.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۶۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٨  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۲۰,۷۲۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان