دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸   |   Mon March 25, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
     آخرین اخبار
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
رضایت 76 درصدی شهروندان از شهرداری
امضای تفاهم‌نامه شهرداری و اصناف در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض شهرداری
تدابیر مدیریت شهری برای چهارشنبه پایان سال ایمن
تأکید بر تعامل و تعاون مدیریت شهری با دستگاه تعلیم و تربیت
پدافند غیرعامل لازمه رسیدن به توسعه پایدار در مدیریت شهری
ضرورت رفع موانع و دغدغه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری در همدان
شنبه آغاز توزیع میوه عید در غرفه‌های شهرداری
آماده‌باش 161 نیروی آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال
اطلاعات گردشگران نوروزی در نرم افزار ثبت می‌شود
پایان خوش شهرداری همدان در سال جاری، شاگردان گل محمدی گل کاشتند
با حکم امام خامنه‌اي حجت‌الاسلام شعباني‌ نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه همدان شد
ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان
پیمودن راه گام دوم انقلاب با قدرت، نشاط و طراوت جوانی میسر است
اختصاص 70 اتوبوس برای جابه‌جایی شهروندان در پنجشنبه آخر سال
نام‌گذاری پارک منطقه 4 شهر همدان به نام "شهید نفیسی"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٢ تعداد بازدیـد : ٢٨۶ نسخه چاپی
 
 
 

شهردار همدان در شورای اداری عنوان کرد:
تسهیل کارِ مردم و سالم سازی محیط اولویت شهرداری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شهردار همدان تأکیدکرد: تسهیل کار ِ مردم و سالم سازی محیط اولویت شهرداری همدان است.

 
 

عباس صوفی عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرداری، با بیان اینکه نهاد شهرداری و سازمانهای زیر مجموعه آن در چشم مردم است، با تأکید براینکه تسهیل کار مردم و سالمسازی محیط نکتهای است که هیچ وقت و در هیچ لحظه نباید فراموش شود، اظهار کرد: همه ما نسبت به مردم مسؤول هستیم.

شهردار همدان تصریح کرد: در شهرداری مسؤولیت حقوقی و شرعی نسبت به مردم داریم و تسهیل در کار مردم و سالمسازی محیط برای ما بسیار با اهمیت است.

وی با تأکید بر اینکه رضایتمندی مردم برای بنده بسیار مهم است، عنوان کرد: جدی گرفتن جلسات در صحن شورا از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

شهردار همدان با اشاره به اینکه دنبال آرامش روانی در سازمانها و مناطق هستیم، افزود: همه 200 پروژه را از روی بودجه سازماندهی کردیم تا بازخورد عملکردها را داشته باشیم.

شهردار همدان تصریح کرد: از ظرفیت روزنامه هگمتانه باید در راستای اطلاعرسانی و انعکاس گزارشات و برنامههای مدیریت شهری استفاده کرد.

وی در مورد میز خدمت هم اضافه کرد: باید در تمام مناطق و سازمانها و جاهایی که با ارباب رجوع سر و کار دارند میز خدمت بر اساس مصوبه هیأت دولت تشکیل شود.

صوفی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیتهای سازمانهای شهرداری استفاده کنیم، بیان کرد: مدیران عامل باید ارتباط با تهران و ظرفیتهای آن و ارتباط با کلان شهرها را در دستور کار قرار دهند.

وی عنوان کرد: طرح جامع شهر همدان بسیار مهم است که نبایداز آن غافل شد و شهر باید به کارگاه عمرانی تبدیل شود.

*کاووسی: ضرورت توجه به مردمداری در مدیریت شهری

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست گفت: باید مردمداری را با محوریت امام محوری در نظر قرار دهیم زیرا کلید مردم سالاری دینی است.

اکبر کاووسی با بیان اینکه شهر به کارگاه عمرانی تبدیل شده است اظهار کرد: همه مدیران و مسؤولان شهرداری باید توجه داشته باشند که پروژه‌‌هایی که کلنگ زنی شده پشتوانه علمی دارند که باید به خوبی انجام شوند.

وی گفت: مدیران مناطق باید با توجه به تأکیدات رهبرانقلاب نسبت به اجرای میز خدمت حساس باشند.

کاووسی در پایان سخنان خود بر ضرورت تقویت نواحی شهرداری تأکید کرد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان نیز در این جلسه گفت: بر اساس توافقات شهرداری با بانک شهر، حسابهای سازمانها و مناطق به بانک شهر منتقل میشود که تا اول تیرماه فرصت هست.

مجید درویشی با بیان اینکه بانک شهر همکاری خوبی را با شهرداری دارد، عنوان کرد: بانک شهر 150 میلیارد تومان خط اعتباری برای شهرداری باز کرده است.

درویشی تصریح کرد: 99 میلیارد تومان مطالبات شهرداری از دستگاهها شناسایی شده است که تا سقف بودجه میتوان از دستگاهها وصول کرد.

معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی نیز با بیان اینکه جلسه شورای اداری شهرداری باید به جلسهای تبدیل شود که نتیجه آن اقدامات خوب برای مدیریت شهری باشد، گفت: موضوعات مهم در دستور کار جلسه قرار میگیرد و چند موضوع مهم درآن مطرح میشود.

مرتضی حضرتزاده با قدردانی از معاونتها و سازمانهای شهرداری در تحویل بودجه 97 که در آن نهایت اهتمام را کردند، ابراز کرد: تحویل بودجه به موقع انجام شد و موضوع تفریغ بودجه به گونهای باید باشد که نتیجه آن عملکرد حوزههای عملیاتی باشد.

وی در ادامه به کلنگزنی پروژههای عمرانی شهرداری اشاره و بیان کرد: این کلنگزنیها انتظارات ویژه در عرصه مدیریت شهری به وجود آورده است که در حوزه فضای سبز و آسفالت قرار است اقدامات شاخصی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه شورای اداری باید به کاربردیترین جلسه تبدیل شود، تأکید کرد: موضوع دیگر اینکه کسانی که در جلسات شرکت میکنند باید با اطلاعات کامل و به موقع حضور پیدا کنند و دغدغههای مدیریت شهری در این جلسه عنوان میشود.

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در این جلسه، اظهار کرد: در یک هفته گذشته 12 دامداری در منطقه خضر پلمب شد که اتفاق ارزشمندی است.

وحید علی ضمیر با بیان اینکه از تیرماه حوزه خدمات شهری با ساختار جدید فعالیت میکند، عنوان کرد: به طور قطع یک دوره گذار را پیش رو داریم که خواستار همکاری و مشارکت بیشتر نواحی در این حوزه هستیم و نباید هیچ خللی به این حوزه وارد شود.

وی بیان کرد: موضوع مهم دیگر این است که نیروهای شرکتی و قراردادی اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری به بخش خصوصی واگذار میشود و با توجه به اهمیت آن همراهی مدیران مناطق را میطلبد.

علی ضمیر از برنامهریزیهای انجام شده و اقدامات برای عید فطر در شهر خبر داد و گفت: محل برگزاری نماز عید فطر نیز از نظر مناسبسازی و ایجاد شرایط پذیرایی درحال آماده شدن است.

وی به استقبال از مسافران تابستانی نیز اشاره کرد و گفت: بوستانها، معابر شهری، پارکها و... برای پذیرایی از مسافران آماده شده است.

رئیس سازمان اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری همدان نیز با اشاره به فعالیت مدیریت اجتماعی در مناطق گفت: طرح شورای اجتماعی محلات در شورای اسلامی شهر تصویب شده است که در چهار ناحیه با هدف مشارکت مردم در مدیریت شهری اجرا میشود.

حسن محمدی با اشاره به اینکه کمیته آموزش شهروندی شکل گرفته است، ابراز کرد: در چهار منطقه بودجه آموزش شهروندی داریم و رویکرد آن این است که در کمیته آموزش شهروندی بر اساس سند حقوق شهروندی مسایل بیان میشود.

وی اضافه کرد: برای نامگذاری معابر نیز جلساتی با مدیران نواحی برگزار شده و چهره تابلوها متحول شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار همدان نیز در این نشست درباره تغییر کاربریها سخن گفت و اظهار کرد: اگر تغییری بر روی اراضی قابل انجام است که به ایجاد ارزش افزوده برای شهرداری بیانجامد ضروری است در این رابطه اقدامات لازم صورت گیرد.

مجید یوسفی نوید با بیان اینکه امسال 200 پروژه در شهر همدان اجرا میشود گفت: این امر کار سادهای نیست و برای بهره برداری از آن باید زحمات زیادی متحمل شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تعداد پیشنویسهایی که در ساخت و سازها موقت است تا یکم خرداد امسال 202 مورد بوده است بیان کرد: هر روز تعداد پیش نویسها در این رابطه افزایش مییابد.

وی با تأکید بر اینکه اهتمام داریم زمان صدور پروانه را کاهش دهیم عنوان کرد: ضروری است به جای آنکه فعالیتهای پیش پا افتاده را انجام میدهیم سعی کنیم پروژههایی اجرایی شود که به تحول شهر و شهرداری کمک کند.

یوسفینوید همچنین بر ضرورت پاسخگویی سریع به مردم تأکید کرد و گفت: باید با تعهد بر روی پروندهها کار شود.

وی با بیان اینکه 200 پروژه امسال در همدان اجرا میشود بیان کرد: باید از این تعداد حداقل صد مورد بهره اقتصادی برای شهرداری داشته باشد.

*عسگری: ایجاد زیرساختها یکی از مهمترین فعالیتها است

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان نیز در این نشست با بیان اینکه ایجاد زیرساختها یکی از مهمترین اولویتها و فعالیتها است گفت: بایگانیها باید به صورت الکترونیک انجام و در هم ادغام شوند.

رضا عسگری با اشاره به اینکه در شهر همدان 160 هزار پرونده اسکن شده است بیان کرد: باید پروندههای فیزیکی حذف شوند.

وی تأکید کرد: باید کارشناسان نسبت به اسکن پروندهها اهتمام بیشتری داشته باشند.

عسگری با بیان اینکه پروندههای واحد درآمد املاک اسکن شدهاند اظهار کرد: برای توسعه شبکه فیبر نوری نیازمند یک نقشه راه برای شهر همدان هستیم.

عسگری با اشاره به اینکه شرکتهای سرمایهگذاری این طرح به فکر منافع خود هستند بیان کرد: یک ردیف در رابطه با فیبر نوری در همدان مشخص شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید افق 10-15 ساله توسط مشاور طرح تهیه شود گفت: چشم انداز توسعهای مقدمات کار فراهم شده است تا براساس آن سرمایهگذار در این حوزه فراخوان شود.

عسگری در پایان سخنان خود بر ضرورت مستقر شدن تمام دادههای شهرداری در دیتا سرور تأکید و بیان کرد: امسال 2 میلیارد تومان بودجه برای این منظور دیده شده است که از لحاظ امنیتی ساختمان مدیریت بحران برای این منظور انتخاب شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز در این نشست با بیان اینکه میتوان برای بهتر برگزار شدن جلسات موضوعات در جلسات قبلی مطرح شود تا در جلسه آتی آن را جمعبندی و نتیجهگیری کنیم.

امیر فتحیان نسب افزود: اگر فرایند درآمدی و قراردادی کاهش یابد تحول چشمگیری در شهر برای کسانی که میخواهند سرمایهگذاری کنند به وجود خواهد آمد.

مدیر منطقه 2 شهرداری همدان نیز در این نشست با بیان اینکه روند خوبی در زمینه صدور پروانه اتفاق افتاده است گفت: با توجه به تحقیقی که به وجود آمده است امیدواریم کمک خوبی در این زمینه به شهرداری شود.

رضا ابرار خرم بیان کرد: برای 200 پروژه عمرانی همدان در چند وقت گذشته انتخاب پیمانکار صورت گرفته و مناقصه نیز برگزار شده و برای تعدادی دیگر از پروژههای نیز منتظر ارائه طرح هستیم که تا یکی دو هفته آتی عملیات اجرایی آن آغاز میشود.

در پایان این جلسه، درگاهی به عنوان رئیس حوزه شهردار، حاجیان به عنوان سرپرست سازمان سرمایهگذاری، آزاد به عنوان سرپرست سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری، کریمی به عنوان معاونت تاکسیرانی سازمان حمل ونقل بار و مسافر، طبیمسرور به عنوان مشاور سرمایهگذاری و جانشین معاونت معماری و شهرسازی، خورشیدوند به عنوان سرپرست سازمان آرامستانها، بلالی به عنوان معاون سازمان ساماندهی مشاغل شهری، سیدمنصور موسوی به عنوان معاون سازمان مدیریت پسماند، خوشبخت به عنوان سرپرست سازمان اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری همدان، حسن محمدی به عنوان مشاور عالی و دبیر دبیرخانه شهر سبز، یوسفی به عنوان جانشین معاون ترافیک معاونت زیر بنایی و عمرانی، معرفی شدند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٢ تعداد بازدیـد : ٢٨۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۲۲,۸۷۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان