جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷   |   Fri September 21, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پایان تعریض معبر مقابل بیمارستان بوعلی
رؤسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
کامران گردان رئیس شورا شد
پایان کاوش های میدان امام(ره) همدان
سیمای شهر عاشورایی می شود
اقدامات شهرداری همدان در آستانه بازگشایی مدرسه ها
همه گیری ویلاسازی تهدید نابودی باغ های همدان
ادامه مرمت یادمان های شهیدان و شخصیت های انقلابی همدان با یک میلیارد ریال اعتبار
پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت نان در همدان
شهرداری همدان استقلال اهواز را زمین گیر کرد
     آخرین اخبار
پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت نان در همدان
اعلام محدودیت های ترافیکی در همدان طی روزهای عزاداری محرم
فعالیت 2 هزار و 200 هیأت حسینی در همدان
فعالیت 2 هزار و 200 هیأت حسینی در همدان
رؤسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
ادامه مرمت یادمان های شهیدان و شخصیت های انقلابی همدان با یک میلیارد ریال اعتبار
اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان امام خمینی(ره) همدان
همدان مشکلي براي تأمين دارو ندارد
شهرداری همدان استقلال اهواز را زمین گیر کرد
کامران گردان رئیس شورا شد
پایان کاوش های میدان امام(ره) همدان
همه گیری ویلاسازی تهدید نابودی باغ های همدان
پایان تعریض معبر مقابل بیمارستان بوعلی
اقدامات شهرداری همدان در آستانه بازگشایی مدرسه ها
سیمای شهر عاشورایی می شود
11 آتش سوزی مراتع طی یک روز در همدان
هم نوایی مادران و کودکان همدانی با 6 ماهه رباب شور شیرخوارگان حسینی
خدمات بسیجیان به 139 هزار نفر از اقشار مستضعف همدان
ابهام در عوامل ایجاد بوی نامطبوع جاده همدان - تهران
اضافه شدن 15 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر از اول مهر
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/١۴ تعداد بازدیـد : ١٢٧ نسخه چاپی
 
 
 


فرصت سوزی مسؤولان در خصوص رویداد 2018

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: فرصت سوزی تخصص ما همدانی هاست و متأسفانه مسؤولان ما در خصوص رویداد همدان 2018 در غفلت بسر میبرند.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی فتحی در جمع خبرنگاران با انتقاد از عملکرد مسؤولان در زمینه پیشبرد اقدامات برای آماده سازی همدان برای رویداد 2018 افزود: این رویداد بزرگ فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیتها و داشتههای همدان در سطح بین الملل است که باید به نحو احسن از آن بهره گرفت.

فتحی با بیان اینکه رویداد همدان 2018 در حد یک رؤیا برای هر شهری است، اضافه کرد: این رؤیا برای ما محقق شده اما متأسفانه نتوانستیم به خوبی از آن استفاده کرده و قدر آن را بدانیم.

فتحی با اشاره به اینکه کمیتهای برای این رویداد بزرگ تشکیل شده که بنده اطلاعی از خروجی این کمیته نداریم و طبق گفته مجمع نمایندگان استان حدود 10 میلیارد تومان برای این رویدا اعتبار اختصاص یافته است، افزود: چند سازمان و ارگان متولی هم هیچگونه مبلغی برای این امر هزینه نمیکنند که پیشنهاد بنده این است که ارگانها چند صد میلیون از حوزه خود برای این مهم اختصاص داده و پس از دریافت 10 میلیارد تومان اعتبار آن را دریافت کنند،

وی با بیان اینکه متأسفانه ما استاد نابود کردنیم، افزود: جشنواره کودک با ظرفیت خوب به همدان آمد و ما از آن در حد یک جنگ شادی استفاده کردیم در حالی این جشنواره چند روز همدان را در آنتنهای ملی و بین المللی مطرح میکرد و متأسفانه به حدی ضعیف عمل کردیم که در حد جنگ شادی استفاده شد که باعث شد دوباره به اصفهان انتقال دهند.

وی به ظرفیت تیم فوتبال پاس که زمانی قهرمان آسیا بود نیز اشاره کرد و گفت: به حدی عدم مدیریت داشتیم و با ضعف مدیریتی کاری کردیم که به لیگ دسته سه سقوط کرد و الان در حد یک تیم محلی با آن برخورد میشود.

فتحی اضافه کرد: ما قدر فرصتهای به دست آمده را ندانسته و از آنها استفاده نمیکنیم و شهر همدان نه صنعتی و نه کشاورزی است و تنها راه نجات این شهر و رفع معضل بیکاری و رونق اقتصادی توریست است که متأسفانه اهمیت نمیدهیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: متولیان و اعتبارات رویداد 2018 مشخص نیست و تا کنون معلوم نشده چه برنامههایی دارند و چه شرکتهای تبلیغاتی در این زمینه فعال هستند و در این خصوص هم هیچ گونه گزارشی به شورای شهر داده نمیشود.

فتحی با بیان اینکه تنها نماینده شورا و شهرداری در کمیته تبلیغاتی 2018 معاون خدمات شهری شهرداری است، یادآور شد: تجربه مدیران همدان ثابت کرده که از این رویداد بزرگ در حد یک همایش استفاده میشود. نایب رئیس شورای شهر همدان ادامه داد: اینگونه اقدامات هیچ دردی از شهر و صنعت گردشگری را درمان نمیکند چرا که هماهنگی درستی بین ارگانها و ادارات مربوطه وجود ندارد حتی یک عضو شورای شهر همدان به عنوان نماینده مردم در این کمیته نیست.

فتحی با انتقاد از اینکه تا کی باید فرصت سوزی کرده و فرصتهای خوب را به راحتی از دست داد، گفت: زمان برگزاری رویداد همدان2018 به سرعت میرسد و ما تاکنون هیچ گزارشی به مردم ارائه نکرده ایم.حتی سازمان میراث فرهنگی متولی اصلی کار اقدامی مهمی انجام نداده چرا که نمونه همین اقدام را در تبریز شاهد بودیم که به خوبی تبلیغات محیطی و سراسری داشتند اما اینجا حتی در سربرگ نامههای ادارات اسمی از همدان2018 دیده نمیشود تنها در حد چند بنر تبلیغاتی و چند برنامه مختصر خلاصه شده است،

وی تأکید کرد: در این راستا باید به گونهای عمل میشد که در سطح کشورهای آسیایی اسم و نام همدان مطرح میشد که متأسفانه نه تنها در آسیا بلکه در کشور و حتی همدان اقدام خاصی صورت نگرفته و این بی توجهی و فرصت سوزی به ضرر شهر و استان همدان و متعاقب آن مردم این استان است. چرا که جوانان ما به امید پیشرفت و توسعه و اشتغال زنده اند و ما با بی تدبیری این فرصتها را از دست میدهیم.

وی اظهار امیدواری کردکه نگاه و رویکرود گردشگری در مدیریت مربوطه و میراث فرهنگی تغییر کند و نگاه سنتی در این زمینه عوض شود چرا که اگر همدان را نتوانیم از طریق این رویداد یا رویدادهای مشابه نجات دهیم قطعا در زمانهای عادی هم نخواهیم توانست.

وی افزود: لازم است کمیتهای که در زمینه رویداد 2018 تشکیل شده گزارش نهایی را به مردم ارائه دهد و خروجی کار مشخص شده و نهادهای مسول حتی بخش خصوصی هر کدام مشخص شود و به وظایف خود عمل کنند تا حکایت نوشدارو پس از مرگ سهراب رخ ندهد.

وی در پایان سخنانش ضمن ابراز نگرانی از فرصت سوزی در خصوص رویداد بزرگ و مهم همدان 2018 به شعر قیصر امین پور اشاره کرد که چقدر زود دیر میشود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/١۴ تعداد بازدیـد : ١٢٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۱۷,۲۸۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان