شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷   |   Sat February 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
شهرداری همدان صعود کرد
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
     آخرین اخبار
جلسه راهبری شورای اجتماعی محلات برگزار شد
اهداء خون جمعی کارکنان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان در مرکز انتقال خون
وعده حرکت قطار همدان - تهران تا پیش از نوروز
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
تعدادی از مادران شهدای همدان در صحن شورا تقدیر شدند
جمع‌آوری دست‌فروشان پیاده‌ راه اکباتان
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
شهرداری همدان صعود کرد
رونق پرواز‌های همدان نیازمند عزم مسؤولان استانی است
ذخیره میوه شب عید همدان
مراجعه سالانه 30 هزار نفر به مرکز ناباروری غرب کشور در همدان
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
نمایشگاه بین المللی گردشگری فرصت درخشیدن دوباره همدان بود
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
روزنامه هگمتانه 21 ساله شد‌
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٢١ تعداد بازدیـد : ٢۶٠ نسخه چاپی
 
 
 


تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل وترافیک شورای اسلامی شهر همدان بر تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی تأکید کرد.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در جلسه کمیسیون خدمات شهری حمل و نقل وترافیک و محیط زیست شورا که در دفتر مدیریت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری برگزار شد، افزود: طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی که توسط شهرداری تهیه و مورد تأکید اعضای شورا بوده اما هنوز اجرایی نشده است که شهرداری باید با عزمی جدی در این زمینه وارد شود.

گردان با اشاره به بودجه هنگفتی که برای طرح پیاده راه بوعلی هزینه شده و با اشاره به پیش رو بودن رویداد همدان 2018 تأکید کرد: برای حفظ پیاده راه و فضای ایجاد شده باید طرح جداره سازیها شروع شود چرا که این امر در زیباسازی شهر برای رویداد همدان 2018 نیز بسیار تأثیرگذار است.

وی ضمن تشکر از زحمات مجموعه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری همدان، اظهار کرد: با مدیریت جدید انتظار میرود شاهد تحولات و نوآوریهایی در شهر از لحاظ سیما و منظر و فضای سبز شهر باشیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان اقدامات انجام شده در امر فضای سبز شهر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کاشت گونههای مختلف فصلی از جمله گلهای اطلسی، آبیاری قطرهای و حذف یا کاهش چمن در برخی از فضاها اقدام ارزشمندی بود که قابل تقدیر است.

گردان همچنین ساخت و نصب نمادهای فاخر و ماندگار در شهر را ضروری برشمرد و یادآور شد: با توجه به اینکه همدان در سطح جهان با نماد آرامگاه بوعلی شناخته شده است، لازم است امروز نیز نمادی به روز و جدید احداث شود تا شاخصهای برای پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین باشد.

وی در ادامه به طرح بهنام (برند همدانی، نماد افتخار ملی) اشاره کرد و افزود: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان " سال حمایت از کالای ایرانی" از سوی رهبر انقلاب و جایگاه ویژه شورای اسلامی شهر، شهرداری همدان و سازمانهای وابسته به عنوان نهادهای اثرگذار و مرتبط با بدنه جامعه، اعضای شورا در راستای تحقق عینی اهداف، "افزایش سطح کیفی تولیدات استان"، "کاهش نرخ بیکاری"، "افزایش تولید ناخالص داخلی" و "رونق کسب و کارهای بومی استان همدان" را در قالب اجرای طرح "بهنام" اعلام کردند.

وی اضافه کرد: طرح بهنام برای اجرا به شهرداری ابلاغ شده اما اقدام خاصی صورت نگرفته و نیاز است در اجرای آن سرعت عمل داشته باشند.

* ضرورت توجه به فضای سبز محلات

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: با توجه به بحران آب، میطلبد تا حد امکان تمامی فضاهای سبز شهر به آبیاری قطرهای مجهز شود و در صورت کمبود منابع مالی روند تجهیز را حداقل هر ساله درصدی افزایش داد.

علی فتحی به جایگاه همدان در کشور و داشتن عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین اشاره کرد و افزود: متأسفانه فضای سبز محلات به فراموشی سپرده شده نیاز است برای داشتن شهری سبز به این مقوله در محلات توجه شود.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه در بخش فضای سبز همدان اخیراً اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که قابل تقدیر است، گفت: امروز با توجه به بحران آب مصرف و مدیریت آب بسیار حائز اهمیت است و باید رعایت شود.

سید مسعود عسگریان استفاده از آبیاری تحت فشار در فضای سبز را ضروری دانست و اضافه کرد: باید از تجربه دیگر شهرهای کشور در این زمینه استفاده کرد و از تردد تانکرهای آب برای آبیاری فضای سبز کاست.

*نوراله زاده: لزوم اجرای طرح بهنام در حمایت از تولید داخلی

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با تأکید بر اجرای طرح بهنام توسط شهرداری، اظهار کرد: شهرداری در این راستا علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان در استفاده از فضاهای تبلیغاتی باید تولید محتوا نیز داشته باشد.

نرگس نوراله زاده به نامگذاری سال جاری به عنوان سال حمایت از تولید ایرانی اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری در حوزه وظیفه خود برای حمایت از تولید داخلی و بومی در زمینه اطلاع رسانی نیز باید وارد شده و با تولید محتوا درزمینه فرهنگ سازی مصرف کالای داخلی گام بردارد چرا که در این راستا به صورت غیر مستقیم از تولیدکننده و کالای داخلی حمایت میشود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: برای موفقیت در سازمان سیما منظر و فضای سبز، مدیریت باید حضور میدانی در شهر داشته باشد.

اکبرکاوسی امید به نامتعارف بودن بعضی از دیوارنویسیها و اغتشاشات بصری ایجاد شده در برخی از نقاط شهر اشاره کرد و افزود: با اقدامی جهادی باید این جدارهها امحاء و پاکسازی کرد.

*علیضمیر: مرکز جامع گل و گیاه در همدان احداث میشود

معاون خدمات شهری شهرداری همدان نیز گفت: با توجه به اینکه در بحث آبیاری فضای سبز بر استفاده از پس آب تأکید شده استفاده از پس آب کارخانجات خوش نوش و کیوان پس از تصفیه در دستور کار ما قرارگرفته است.

وحید علی ضمیر با بیان اینکه قنوات شهر همدان ظرفیت خوبی برای تأمین آب فضای سبز است، افزود: این موضوع در دستور کار ما قرار گرفته که در این راستا مطالعات قنوات را امسال عملیاتی خواهیم کرد.

علی ضمیر همچنین از احداث مرکز جامع گل و گیاه در آیندهای نزدیک خبرداد و اضافه کرد: برای اجرای این مرکز تمامی امکانات و تجهیزات لازم دیده شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان از جمع آوری سه هکتار چمن از سطح شهر خبر داد و یادآور شد: کاشت گونههای دائمی و پایدار جایگزین این چمنها شده که این اقدام در مدیریت و صرفهجویی آب بسیار تأثیر گذار بوده است.

*آزاد: ساخت نمادی فاخر به عنوان شاخص همدان در دستور کار شهرداری است

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان نیز در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه سیما منظر و فضای سبز شهری پرداخت و گفت: مراحل بهره برداری از طرح بهنام توسط واحدهای تولیدی همدان تدوین شده و تاکنون 50 واحد متقاضی بوده است.

بابک آزاد افزود: تعدادی سازه تبلیغاتی در شهر برای اجرای طرح بهنام در سطح شهر در اختصاص داده شده است.

آزاد اضافه کرد: در راستای زیبا سازی و ایجاد جذابیت در شهر ساخت نمادی فاخر و ماندگار به عنوان شاخص همدان در دستور کار قرار گرفته است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٢١ تعداد بازدیـد : ٢۶٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۴  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۹۰,۵۴۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان