دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸   |   Mon March 25, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
     آخرین اخبار
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
رضایت 76 درصدی شهروندان از شهرداری
امضای تفاهم‌نامه شهرداری و اصناف در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض شهرداری
تدابیر مدیریت شهری برای چهارشنبه پایان سال ایمن
تأکید بر تعامل و تعاون مدیریت شهری با دستگاه تعلیم و تربیت
پدافند غیرعامل لازمه رسیدن به توسعه پایدار در مدیریت شهری
ضرورت رفع موانع و دغدغه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری در همدان
شنبه آغاز توزیع میوه عید در غرفه‌های شهرداری
آماده‌باش 161 نیروی آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال
اطلاعات گردشگران نوروزی در نرم افزار ثبت می‌شود
پایان خوش شهرداری همدان در سال جاری، شاگردان گل محمدی گل کاشتند
با حکم امام خامنه‌اي حجت‌الاسلام شعباني‌ نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه همدان شد
ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان
پیمودن راه گام دوم انقلاب با قدرت، نشاط و طراوت جوانی میسر است
اختصاص 70 اتوبوس برای جابه‌جایی شهروندان در پنجشنبه آخر سال
نام‌گذاری پارک منطقه 4 شهر همدان به نام "شهید نفیسی"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٢۶ تعداد بازدیـد : ١٨١ نسخه چاپی
 
 
 


آغاز جشنواره عکس شهروند برگزیده همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس جشنواره شهروند برگزیده همدان از برگزاری جشنواره عکس شهروندان برگزیده از 25 تیر ماه تا 15 مرداد ماه خبر داد.

 
 

حمید بادامی نجات در نشست خبری جشنواره عکس شهروندان برگزیده، با بیان اینکه حدود پنج ماه از آغاز این جشنواره میگذرد، عنوان کرد: این جشنواره در راستای تقویت زیر بنای مدیریت شهری برگزار میشود.

وی با اعلام اینکه نزدیک به یک هزار ثبت نام در وبگاه جشنواره شهروند برگزیده انجام شده، گفت: بعد از پالایش پروندهها 700 نفر به صورت خود اظهاری و معرفی دستگاهها و افراد باقی ماندند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه 700 پرونده تکمیل شد، ابراز کرد: پروندهها پس از بررسیها به 170 پرونده رسید و در 20 جلسه داوری مورد بررسی قرار گرفت و اکنون در مراحل پایانی است و با افرادی که شانس انتخاب شدن دارند از نزدیک گفتگو میکنیم و سپس به آنها امتیاز میدهیم. بادامی نجات با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره شهروند برگزیده سوم شهریور ماه، همزمان به هفته همدان است، تصریح کرد: شهروندان در شش دسته اقشار، شهروند فعال در محیط زیست و انرژی تجدیدپذیر، نواحی، شایسته تقدیر و شهروند افتخاری انتخاب میشوند.

وی با بیان اینکه درکنار جشنواره بخشهای جنبی نیز برگزار میشود، اظهار کرد: مهمترین هدف ما از برگزاری این جشنواره آموزش شهروندی است که هر یک از شهروندان میتوانند به عنوان شهروند نمونه ظاهر شوند و با ارتقا فرهنگ شهروندی هزینهها از روی دوش مدیریت شهری کم میشود.

بادامی نجات از برگزاری جشنواره عکس شهروند برگزیده به صورت استانی خبر داد و عنوان کرد: برای برگزیدگان آن جوایزی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه از شبکههای اجتماعی میتوان در راستای ارتقا فرهنگ شهروندی استفاده کرد، گفت: تعداد خانمهای داوطلب برای شهروند برگزیده کم نیست همچنین بیشترین انتخاب در بخش فعالان مدنی بوده که در انتهای جشنواره 60 نفر انتخاب میشوند.

*شهردار همدان: تبیین رفتار شهروندی یکی از مؤلفههای مهم در مدیریت شهری

شهردار همدان نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از مؤلفههای مهم در مدیریت شهری تبیین رفتار شهروندی در حوزههای مختلف است، اظهار کرد: برای آموزش شهروندی بسیار اهمیت قائل هستیم و برگزاری جشنواره شهروند برتر بسیار دارای اهمیت است.

عباس صوفی با اشاره به اینکه معرفی این چنین شهروندانی مؤلفههایی در حوزه شهروند خوب است و اتفاقات خوبی در این راستا انجام میشود، گفت: همه کارهای عمرانی و اقدامات طوری است که فرهنگ شهری را اجرا کنیم و شهروندان در کنار مدیریت شهری، شهر خوب و قابل زندگی بسازند. وی با بیان اینکه وظیفه شهرداری تقدیر از شهروندان برگزیده است، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره یکی از کارهای موفق شهرداری میتواند باشد.

شهردار همدان با اعلام اینکه در کنار شهروند برگزیده شهروندان افتخاری نیز معرفی میشوند، ابراز کرد: کسانی که برای همدان زحمت کشیدند نیز انتخاب میشوند و برگزاری آن در روز همدان به این روز معنا میدهد.

صوفی تصریح کرد: شاید سال اول ضعفهایی در این برنامه وجود داشته باشد اما مهم این است که این اتفاق خوب شروع شده است و جشنواره عکس شهروندان برگزیده هم برگزار میشود و قسمت اصلی کار تمام شده و امیدواریم اجرای خوبی داشته باشیم.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز با بیان اینکه وظیفه ذاتی مدیریت شهری تکریم از شهروندان است، عنوان کرد: انتخاب شهروند برگزیده الگو میشود و هر شهروند برگزیده یک سرمایه اجتماعی است.

سعید خوشبخت با اشاره به اینکه عکس، پدیدههای اجتماعی و فرهنگی را به خوبی بیان میکند، اظهار کرد: یکی از نقاط عطف شهروندان برگزیده، این موارد است و عکسهای شهروند برگزیده به عنوان الگوهای شهروندی در مجموعه عین القضات به نمایش گذاشته میشود و در فرصت مناسب در پیاده راه بوعلی و میدان امام(ره) در معرض دید عموم قرار میگیرد.

دبیر جشنواره عکس شهروند برگزیده، هم در ادامه با بیان اینکه اهم موضوعات جشنواره عکس شهروندان برگزیده شامل اقدامات شهروندان عادی برای شهر بهتر، قانون مداری، رعایت حقوق شهروندان، مشارکت شهروندی و شهروندان مسؤولیت پذیر، استفاده از سامانه حمل و نقل عمومی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، و... است، عنوان کرد: موضوع دیگر در این جشنواره به تصویر کشیدن رفتار شاخص شهروندی از نگاه عموم مردم است.

لیلا یوسفی با اعلام اینکه بخش عکاسی با تلفن همراه نیز جزء جشنواره بوده، گفت: شهروندان میتوانند آثار خود را به صورت نامحدود ارسال کنند زیرا شهروندان عادی هم میتوانند دیدگاه عادی را به تصویر بکشند.

وی بیان کرد: افرادی که در بخش دوربین حرفهای و نیمه حرفهای در جشنواره شرکت میکنند میتوانند تا 10 عکس به جشنواره ارسال کنند.  وی با بیان اینکه انتشار فراخوان جشنواره 25 مرداد ماه است، گفت: برگزاری کارگاه عکاسی برای تلفن همراه از جمله برنامهها است و آخرین مهلت ارسال آثار 15 مرداد ماه است.

در پایان این نشست از اعلان جشنواره عکس شهروندان برگزیده، رونمایی شد، این اعلان نمادی از استان همدان است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٢۶ تعداد بازدیـد : ١٨١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۲۳,۰۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان