سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷   |   Tue August 14, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
احداث شهرک اداری و پزشکان، اولویت های سرمایه گذاری در همدان
شهرداری منتظر تحویل پروژه سایت موزه میدان امام(ره) از سوی میراث فرهنگی است
خودروهای پلاک تاکسی به شخصی تبدیل می شوند
ملاقات عمومی شهردار همدان با شهروندان منطقه یک و چهار
تعطیلی تعجب برانگیز پروازهای همدان به مشهد و کیش
همدان پیشرو بازآفرینی اراضی
نشست رئیس شورای اسلامی شهر همدان با رسانه ای ها به مناسبت بزرگداشت خبرنگار
جشنواره شهروندان برگزیده تابلویی از عملکرد شورا در دوره پنجم است
تخفیف عوارض پروانه ساختمانی در دهه ولایت
برنامه مدیریت شهری تعامل با سازمان های مردم نهاد است
     آخرین اخبار
«همدان 2018» بدون رهاورد مفهمومی ندارد
رقابت بیش از 2هزار اثر در جشنواره عکس«شهروندان برگزیده»
کارگران خدمات شهری و مشارکت شهروندان ارکان مهم پاکیزگی شهر
غفلت مسؤولان همدان را تا 20 سال آینده بی آب می کند
تخفیف عوارض پروانه ساختمانی در دهه ولایت
خودروهای پلاک تاکسی به شخصی تبدیل می شوند
برون سپاری فرهنگسراها نیازمند طرح و برنامه کامل است
برگزاری اولین کارگاه آموزشی معرفی سامانه یکپارچه شهرسازی
تصویب لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در هیأت دولت
شهرداری همدان در تدارک جشن های دهه ولایت
جشنواره شهروندان برگزیده تابلویی از عملکرد شورا در دوره پنجم است
برنامه مدیریت شهری تعامل با سازمان های مردم نهاد است
نشست رئیس شورای اسلامی شهر همدان با رسانه ای ها به مناسبت بزرگداشت خبرنگار
احداث شهرک اداری و پزشکان، اولویت های سرمایه گذاری در همدان
ملاقات عمومی شهردار همدان با شهروندان منطقه یک و چهار
بدون حمایت رسانه ها اقدامات توسعه شهر ناقص است
شهرداری منتظر تحویل پروژه سایت موزه میدان امام(ره) از سوی میراث فرهنگی است
وقوع 7 آتش سوزی مراتع طی یک روز در همدان
همدان پیشرو بازآفرینی اراضی
تعطیلی تعجب برانگیز پروازهای همدان به مشهد و کیش
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٣٠ تعداد بازدیـد : ٩۴ نسخه چاپی
 
 
 

شهردار همدان:
30 میلیارد تومان برای جابجایی سالانه زباله ها در همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
پویش «همه داناییم برای نه به کیسه های پلاستیکی» با هدف تشویق شهروندان به استفاده کمتر از کیسه های پلاستیکی با حضور مردم و هنرمندان از جمله رسول نجفیان بازیگر تئاتر و تلویزیون پنجشنبه گذشته در پیاده راه بوعلی برگزار شد.

 
 

در این مراسم شهردار همدان با اشاره به اینکه هزار و500 نفر در 24 ساعت، بیش از 420 تن زباله را از شهر جمع آوری میکنند گفت: سالانه حدود30 میلیارد تومان برای جابجایی این زبالهها به محل دفن زباله هزینه میشود که علاوه بر تحمیل هزینهها احتمال شیوع انواع بیماریها را هم افزایش میدهد.

عباس صوفی افزود: بخش زیادی از این زبالهها کیسههای پلاستیکی است و سرانه هر شهروند روزی 2 پلاستیک است.

صوفی با بیان اینکه همدان با توجه به پیشینهای که دارد باید در هر کاری اولین باشد ادامه داد: پویش «همه داناییم برای نه به کیسههای پلاستیکی» به عنوان یک کار عالی در کشور مطرح شده که امیدواریم به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن در کارهای فرهنگی همچنان پیشتاز باشیم.

صوفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و سازمان مدیریت پسماند شهرداری اقداماتی داشته است، خاطرنشان کرد: حفاظت محیط زیست، سازمان مدیریت پسماند و سازمانهای مرتبط اقداماتی برای کاهش استفاده از کیسههای پلاستیک داشتهاند.

صوفی با اشاره به دو رویداد پیش رو در سال جاری، اظهار کرد: سال 2018 دو رویداد بسیار بزرگ را پیش رو داریم و همدان در شهریورماه پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی خواهد بود و در آبان ماه نیز فعالان گردشگری دنیا به همدان میآیند.

وی با تأکید بر اینکه همدان به عنوان مدار گردشگری دنیا قرار گرفته و این موضوع امری مهم است، گفت: افتخار ماست گردشگران در این دو رویداد با شهری پاکیزه مواجه شوند.

* گردان: استفاده از نظرات شهروندان در مسائل فرهنگی

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان هم در این مراسم گفت: مسائل فرهنگی را با شهروندان در میان میگذاریم و از ظرفیت و نظرات آنها در مسائل مختلف فرهنگی استفاده میکنیم.

کامران گردان گفت: با اینکه رتبه هفدهم جمعیت را در دنیا داریم اما متأسفانه در تولید زباله و پلاستیک رتبه پنجم را به خود اختصاص دادهایم.

گردان ادامه داد: تمام مقامات استان به این پویش پیوستهاند و باید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، صدا و سیما و سایر رسانهها این پویش در کشور ترویج شود.

*سیبی: جایگزینی ساکهای پارچهای و سبد با کیسههای پلاستیکی

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان هم گفت: یکی از سیاستهای سازمان مدیریت پسماند فرهنگسازی در راستای کاهش تولید زباله در شهر است که شهرداریها این سیاستگذاری را پیگیری میکنند.

حسین سیبی میزان تولید زباله روزانه در شهر را 420 تن دانست و گفت: 12 تن از زباله تولیدی کیسههای پلاستیکی است که به معضل بسیار بزرگی برای محیط زیست تبدیل شده است.

سیبی تصریح کرد: شهرداری نزدیک به 30 میلیارد تومان برای پاکسازی شهر هزینه میکند که در صورت کاهش تولید زباله بخشی از این هزینه میتواند صرف پیشرفت پروژههای عمرانی شود.

وی با اشاره به اینکه این رقم هزینه بسیار بزرگی بر دوش شهر است، خاطرنشان کرد: تجزیهناپذیری و ماندگاری 400 ساله نایلون، مراتع و چراگاهها را آلوده میکند و احشام و آبزیان را از بین میبرد که شهروندان میتوانند در این زمینه گامهای مؤثری بردارند.

*عربی: سبک زندگی و استفاده از ظروف پلاستیکی تهدیدی برای محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان هم در سخنان کوتاهی از هنرمند برجسته کشور " رسول نجفیان" به منظور ارائه مطالب ارزشمند در زمینه محیط زیست قدردانی کرد و گفت: پسماند یکی از موضوعاتی است که همه کشورها به خصوص ایران با آن درگیر هستند و عمده آن به سبک زندگی ما که مصرف کننده ظروف یکبار مصرف و کیسههای پلاستیکی شدهایم برمیگردد.

عادل عربی افزود: ماهانه 200 هزار تن پلاستیک در کشور تولید میشود و متأسفانه بازیافت نمیشود چراکه صرفه اقتصادی ندارد.

وی تصریح کرد: مردم ما بافرهنگ هستند و در عرصههای مختلف میتوانند مؤثر باشند، همچنین باید حواسمان به تولید زباله در حاشیه جادهها و دریاها باشد زیرا در غیر این صورت طی چندسال آینده زباله اطراف دریا چندین برابر آبزیان میشود.

وی با بیان اینکه حامی این پویش هستم و امیدوارم این پویش ادامه داشته باشد، یادآور شد: شهرداری کارهای زیربنایی بسیاری انجام داده و امیدواریم پایان سال به نتایج خوبی در زمینه پسماند برسیم.

* رسول نجفیان: همدان یکی از تمیزترین شهرهای ایران است

بازیگر تئاتر و تلویزیون نیز از همدان به عنوان یکی از تمیزترین شهرهای ایران یاد کرد و گفت: بدون تعارف همدان واقعاً تمیز و پاکیزه است و در سفری که چند روز پیش به کلاردشت داشتم این را عنوان کردم، چرا که کلاردشت وضعیت بسیار نامناسبی از نظر پاکیزگی داشت.

رسول نجفیان افزود: کیسههای پلاستیکی در حال نابودسازی محیط زیست، آب و انسانهاست و در تمام کشورهای توسعه یافته و به ویژه اسکاندیناوی، به شکل یک خطر و میکروب با آن برخورد میکنند.

وی با تأکید بر استفاده از ساکهای پارچهای و سبد برای خرید، اظهار کرد: خوشحالم به این پویش پیوستم و این خبر خوب نیز دریافت کردم که در مرکز توانبخشی «مریم» به دوخت کیسههای پارچهای برای خرید اقدام شده تا از استفاده از نایلون دوری کنیم.

در ادامه با حضور مدیران مناطق شهر و عضو شورای اسلامی شهر همدان از سعید گلستانی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به دلیل همکاری با سازمان مدیریت پسماند شهرداری در پیشگیری از ریزش پسماندها در محیط زیست با اهداء هدیهای قدردانی شد.

همچنین در این مراسم پیوستن هنرمندان کشوری به این پویش اعلام و پیام هدیه تهرانی به این پویش به نمایش درآمد و نیز فروشگاههای رفاه و آفتابگردان نیز به این پویش پیوستند.

در پایان مراسم نیز به 17 نفر از شهروندانی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ پویش " همه داناییم برای نه به کیسههای پلاستیکی" کردند هدایایی داده شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٣٠ تعداد بازدیـد : ٩۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۴  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۸۲,۱۹۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان