جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷   |   Fri October 19, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
جایگاه شوراها باید حفظ شود
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان است
شهرداری همدان مقابل مقاومت تهران شکست خورد
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
     آخرین اخبار
تحقق مدیریت واحد شهرداری در مسیر عدالت محوری است
توسعه فضای کسب و کار در اولویت مدیریت شهری قرار دارد
همدان، قهرمان مسابقات تپانچه کشور شد
45 ایستگاه صلواتی استان همدان در مسیر رفت و برگشت زائران اربعین
قاچاق شیر، لبنیات همدان را زمین گیر کرد
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
جایگاه شوراها باید حفظ شود
قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان است
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/١٨ تعداد بازدیـد : ١٠٣ نسخه چاپی
 
 
 


برنامه مدیریت شهری تعامل با سازمان های مردم نهاد است

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار همدان در اجلاس مدیریت شهری با سازمان های مردم نهاد استان همدان بر تعامل با سمن ها در راستای جلب مشارکت اجتماعی و ارتقای مشارکت شهروندی و نشاط اجتماعی تأکید کردند.

 
 

ابراهیم مولوی عصر سهشنبه در اجلاس مدیریت شهری با سازمانهای مردمنهاد استان همدان که در تالار فجر برگزار شد، با تأکید بر اینکه همه به دنبال افزایش مشارکت اجتماعی و ایجاد نشاط اجتماعی در شهر همدان هستیم، گفت: هدف ما این است که شهر همدان را به شهری تبدیل کنیم که هر روز کیفیت بهتری را برای شهروندان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بیشتر سازمانهای مردمنهاد منجر به فعالیت بیشتر مسؤولان شهری میشود، اظهار کرد: سرانه فضای سبز همدان 11 متر است که میتواند الگوی خوبی برای سایر شهرها باشد.

مولوی به همدان 2018، پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی اشاره کرد گفت: این رویدادها فرصتی برای معرفی همدان و ظرفیتهای آن است که در این حوزه سازمانهای مردمنهاد بسیار تأثیرگذار هستند.

* شهردار همدان: فرهنگسازی نگهداری از زیرساختهای شهر بر عهده سمنهاست

شهردار همدان نیز ابراز کرد: استان همدان دارای 400 سمن فعال است که 200 سمن تنها در شهر همدان فعالیت میکنند و این نشان میدهد افرادی دلسوز به دنبال کار برای مردم هستند.

عباس صوفی حرکت به سمت جلب مشارکت اجتماعی و توسعه پایدار را مهم دانست و گفت: سازمانهای مردمنهاد باید به دنبال جلب مشارکت اجتماعی و به دنبال آن توسعه پایدار باشند و قانون سمنها که در مجلس مصوب شده، قانون محکمی است.

وی در ادامه به هماهنگی و همکاری سمنها با مدیریت شهری تأکید کرد و با اشاره به اینکه مدیریت شهری و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا به این موضوع اهمیت میدهد، عنوان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که در جلب مشارکتهای شهروندی از سازمانهای مردمنهاد استفاده کنیم.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه تعامل با سازمانهای مردمنهاد جزء سیاست مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر همدان است، عنوان کرد: سازمانهای مردمنهاد میتوانند در حوزههای مختلف سلامت، محیط زیست، مدیریت پسماند، حمل و نقل و فضای سبز با مدیریت شهری همکاری کنند.

صوفی به اقدامات انجام شده در راستای افزایش سرانه فضای سبز در همدان اشاره کرد و با اعلام این خبر که قرار است سرانه فضای سبز در همدان را از استاندارد آن عبور دهیم، افزود: ساخت پارک 100 هکتاری ولایت در منطقه فخرآباد و پارک 300 هکتاری اکباتان که در تاریخ همدان ماندگار خواهد شد از جمله اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت از مدیریت شهری و فرهنگسازی برای نگهداری بر عهده سازمانهای مردمنهاد است، گفت: روزانه 500 تن زباله از همدان به خارج از شهر حمل میشود که باید با فرهنگسازی آن را به نصف تبدیل کرد.

صوفی به آغاز فعالیتهای مختلف قرآنی، مذهبی، فرهنگی، هنری و گردشگری در مدیریت شهری اشاره و بیان کرد: مدیریت شهری در راستای مناسبسازی شهر اقدام به ایجاد پیادهراه و حذف پله کرده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در این مراسم، هدف سازمانهای مردمنهاد را ایجاد سرمایه اجتماعی و توسعه پایدار شهری عنوان کرد و با اعلام اینکه جامعه کنونی نیازمند افزایش سرمایه اجتماعی است، عنوان کرد: نگاه ما به سمنها به عنوان بازوان اجرایی نیست بلکه نگاه ما به آنها به عنوان دیدهبان جامعه است.

سعید خوشبخت با اشاره به اینکه سازمانهای مردمنهاد مشکلات را رصد میکنند و میتوانند شهروندان را در عرصه اجتماعی و اقتصادی توانمند کنند، ابراز کرد: مدیریت شهری به مشارکت اجتماعی شهروندان نیاز دارد و سمنها میتوانند به افزایش سرمایه اجتماعی کمک کنند.

وی عنوان کرد: سمنها باید در این حوزه با قدرت و دانش و توان ورود پیدا کنند.

مصطفی موسوی، رئیس مجمع استانی سازمانهای مردمنهاد استان همدان نیز به تشکیل 8 کمیسیون در مجمع اشاره و بیان کرد: فعال کردن سمنهای شهرستانها، آموزش و توانمندسازی سمنها و مشارکت در تصمیمگیریها از جمله اهداف مجمع است.

دبیر مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد  نیز گفت: برنامههای هفته گرامیداشت سازمانهای مردمنهاد استان همدان که از 16 مرداد آغاز شده و تا 22 مرداد ادامه دارد امروز با مسابقه تنیس روی میز آقایان دنبال میشود. همچنین نمایشگاه دستاوردهای سمنهای کمیسیون بهداشت و سلامت از ساعت 16 تا 20 در بوستان مردم برپاست، در همین روز نمایشگاه عکس جاذبههای گردشگری استان همدان نیز از ساعت 16 تا 21 در پیادهراه میدان امام خمینی(ره) برگزار میشود.

میلاد فضلیان ادامه داد: برنامههای فردا هم شامل همایش پیادهروی خانوادگی اعضای سازمانهای مردمنهاد استان، ساعت 6:30، در میدان قائم(عج) به سمت مجتمع تفریحی عباس‌‌آباد، سرکشی از خانه سالمندان (کمیسیون فرهنگی و اجتماعی)، ساعت 17، سرای سالمندان یاس سفید خواهد بود.

وی افزود: برنامههای روز شنبه نیز دربرگیرنده مسابقه ویلچررانی توانیابان استان ساعت 8 تا 9:30، انتهای سعیدیه، بلوار جوان، مسابقه شنا (بانوان) در استخر الوند، مسابقه تیراندازی (آقایان و بانوان) در هیأت تیراندازی استان همدان، مسابقه مینی گلف (آقایان) در مجموعه ورزشی شهید شمسیپور است. دبیر ستاد هفته بزرگداشت سازمانهای مردم نهاد گفت: روز یکشنبه نیز برنامهها با مسابقه شنا (آقایان) در استخر الوند، مسابقه دارت (آقایان و بانوان) در مجموعه ورزشی شهید شمسیپور، همایش استارتاپی با موضوع گردشگری در ساعت 16 تا 18:30، پیگیری میشود.

فضلیان گفت: در روز دوشنبه، 22 مرداد نیز آیین پایانی گرامیداشت سازمانهای مردمنهاد استان برگزار میشود که علاقمندان میتوانند برای شرکت در مسابقات ورزشی مشخصات خود را به شماره 09185000979 پیامک کنند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/١٨ تعداد بازدیـد : ١٠٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۴۴,۹۹۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان