پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸   |   Thu July 18, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 11 پروژه مدیریت شهری در منطقه چهار
برای نخستین بار نشست شهرداری منطقه سه با هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی
اجرای همزمان تملک، بازگشایی و بهسازی بلوار نظربیگ در کمتر از یک روز
تعریض معبر پیرامون حسینیه امام( ره ) ضروری است
نورمهال در حال نابودی است مسؤولان چارهای بیندیشید
بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های منطقه چهار شهرداری
مدیریت زمان و لحظه در بحران
موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری
ساخت پارک رضوان اولویت منطقه 3 شهر
٢6 تیرماه، اختتامیه جشنواره «ایده برتر شهری» برگزار می شود
     آخرین اخبار
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان
تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان
مدیریت شهری به تنهایی نمی تواند آثار تاریخی را حفظ کند
ساخت پارک رضوان اولویت منطقه 3 شهر
تعبیه سازه های فلزی برای دست فروشان گنجنامه
کمیته مطالعه آسیب های فرهنگی در همدان تشکیل شود
برای نخستین بار نشست شهرداری منطقه سه با هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی
نصب دیوارنگاره 59 شهید کوی قصابان
آغاز سفرهای اقامتی قطار گردشگری همدان از مهرماه
تعریض معبر پیرامون حسینیه امام( ره ) ضروری است
٢6 تیرماه، اختتامیه جشنواره «ایده برتر شهری» برگزار می شود
مدیریت زمان و لحظه در بحران
بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های منطقه چهار شهرداری
اهدای 22 قلم جهیزیه به زوج های نیازمند
مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند
نورمهال در حال نابودی است مسؤولان چارهای بیندیشید
افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 11 پروژه مدیریت شهری در منطقه چهار
موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٩۶ نسخه چاپی
 
 
 

حضور شهردار همدان در مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور
تصویب لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در هیأت دولت

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
نود و هفتمین "نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران "، ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون استمرار خدمات رسانی در شرایط اقتصادی پیش رو، روز پنج شنبه هجدهم مرداد به میزبانی کلانشهر مشهد برگزار شد.

 
 

شهردار تهران در این نشست گفت: این گونه تصمیمگیری شده که در موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی 50 درصد هزینه را دولت متقبل شود، 30درصد وام به مالکان خودروها اختصاص یابد و 20 درصد سهمی است که خود مالکان خودروها در جریان نوسازی میپردازند.

افشانی با بیان این مطلب در نشست خبری شهرداران کلانشهرهای کشور با خبرنگاران که به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: لایحه درآمد پایدار شهرداریها برای پیشگیری از شهر فروشی و تخریب شهرها تصویب شد؛ دولت در هفته گذشته لایحه درآمد پایدار شهرداریها را مصوب کرد و امیدوارم مجلس نیز این لایحه را تصویب کند.

وی با اشاره به اینکه با تحقق این مهم درآمد شهرداریها افزایش مییابد، افزود: در این صورت نگران نیستیم که برای ارائه خدمات و تأمین هزینهها چه کنیم.

شهردار تهران در خصوص نحوه اختصاص درآمدها توضیح داد: در لایحه دولت مقرر شد 50 درصد درآمد حاصل از محل ارزش افزوده به شهرداریها اختصاص یابد و 50 درصد سهم دولت باشد.

افشانی با تأکید بر اینکه دولت با نگاه مثبت سهم شهرداریها را در لایحه درآمدهای پایدار شهرداریها افزایش داده است، گفت: مجلس نیز پیگیر مسائل حوزه شهری است و دشواریهای مدیریت شهری را میداند و مطمین هستم از این لایحه حمایت میکند.

وی در خصوص طرحهای تفصیلی و جامع، بیان کرد: نگران این هستیم که طرحهای جامع و تفصیلی در کمیسیون ماده 5 دستخوش تغییرشود. تراکم کلمه بدی نیست، بلکه این بد است که طرح جامع و تفصیلی خسارت ببیند. یا حقوق مردم تضییع و سلب شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تغییر کاربری باغات در تهران ممنوع شده چون برای مردم سوپاپ تنفسی محسوب میشود.

شهردار تهران بازآفرینی بافتهای ناکارآمد شهری را از دیگر مباحث مطرح شده در نشست شهرداران کلانشهرها خواند و گفت: امروز مهمترین شاخصه زیست پذیری شهرها، ایمنی شهر است اما باید گفت بافتهای ناکارآمد ایمنی لازم ندارند و با تکانه بالای 6 ریشتر خسارتهای هنگفتی به افرادی که در آنجا زیست میکنند وارد میشود.

افشانی با بیان اینکه بحث بازآفرینی بافتهای ناکارمد شهری در سال 97 مورد تأکید دولت دوازدهم است، افزود: باید خدمات عمومی در بافتهای ناکارآمد شهری ارائه شود و افزایش یابد تا مردم رغبت به نوسازی در این بافتها پیدا کنند و مشوقهای لازم برای سرمایهگذاران به وجود آید.

وی ادامه داد: حمل و نقل عمومی،بهداشت و سلامت عمومی، احداث کتابخانه، نوسازی و ایمنی محیط و... از جمله مواردی است که در افزایش خدمات عمومی بافتهای ناکارآمد شهری دارای اهمیت است.

شهردار تهران ادامه داد: از دیگر مباحث مطرح شده گسترش شرکتهای دانش بنیان است. در واقع با خدماتی که شهرداریها ارائه میدهند، این شرکتها باید توسعه یافته و از جوانان مستعد برای این منظور استفاده شود.

افشانی با اشاره به ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، توضیح داد: این گونه تصمیمگیری شده که در موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی 50 درصد هزینه را دولت متقبل شود، 30درصد وام به مالکان خودروها اختصاص یابد و 20 درصد سهمی است که خود مالکان خودروها در جریان نوسازی میپردازند.

وی در خصوص لایحه مدیریت یکپارچه شهری نیز گفت: 25 سال است که این موضوع مطرح شده و شاید بهتر باشد موضوع مدیریت هماهنگ شهری را برای حصول نتیجه مطرح کنیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در کوتاه مدت موضوع مدیریت یکپارچه جوابگو نیست؛ چرا که بسیاری از شرکتها زیانده هستند و شهرداریها هم نمیتوانند این شرکتهای زیانده را تحویل بگیرند.

افشانی بیان کرد: پس بهتر است به دنبال مدیریت هماهنگ شهری با مدیریت شهرداری و هماهنگی سایر دستگاهها با آن باشیم.

وی در خصوص مصوبه مجلس برای بازنشستگی برخی مدیران، گفت: باید منتظر بود و دید نظر شورای نگهبان در این رابطه چیست. هم اکنون مصوبه مجلس در مرحله بررسی در شورای نگهبان قرار دارد و پس ازآن میتوان اظهار نظر کرد.

شهردار تهران با اشاره به بدهیهای دولت و شهرداری، گفت: امسال 100 هزار میلیارد تومان در قالب بودجه برای تسویه دیون شهرداری در نظرگرفته شده است که میتوان تهاتر کرد.

بررسی گزارش و مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص "مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده " و تأثیر آن بر بودجه شهرداریها، پیشنهاد پیگیری عضویت یکی از شهرداران کلانشهرها به نمایندگی "سایر کلانشهرها " در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها در دولت در این نشست مطرح شد.

در این جلسه همچنین قاسم تقی زاده خامسی شهردار مشهد به عنوان میزبان و منتخب شهرداران در "شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی " در خصوص مسائل و موضوعات مطروحه در شورا به ارائه گزارش پرداخت.

بحث پیرامون نامه معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در خصوص" اتوبوسهای دربستی در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت " و بحث کارشناسی در خصوص استمرار خدمات رسانی به شهروندان در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی پیش رو از دیگر مباحث پیشنهادی در این نشست بود.

شهرداران کلانشهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، قم، کرج، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان،کرمان و اراک اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل میدهند و سید محمد علی افشانی شهردار تهران در حال حاضر دبیر کلی این مجمع را بر عهده دارد.

عباس صوفی شهردار همدان نیز در این نشست حضور داشت.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٩۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۴۳,۵۱۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان