شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷   |   Sat February 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
شهرداری همدان صعود کرد
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
     آخرین اخبار
جلسه راهبری شورای اجتماعی محلات برگزار شد
اهداء خون جمعی کارکنان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان در مرکز انتقال خون
وعده حرکت قطار همدان - تهران تا پیش از نوروز
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
تعدادی از مادران شهدای همدان در صحن شورا تقدیر شدند
جمع‌آوری دست‌فروشان پیاده‌ راه اکباتان
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
شهرداری همدان صعود کرد
رونق پرواز‌های همدان نیازمند عزم مسؤولان استانی است
ذخیره میوه شب عید همدان
مراجعه سالانه 30 هزار نفر به مرکز ناباروری غرب کشور در همدان
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
نمایشگاه بین المللی گردشگری فرصت درخشیدن دوباره همدان بود
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
روزنامه هگمتانه 21 ساله شد‌
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/٢٠ تعداد بازدیـد : ١۴٩ نسخه چاپی
 
 
 

حضور شهردار همدان در مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور
تصویب لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در هیأت دولت

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
نود و هفتمین "نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران "، ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون استمرار خدمات رسانی در شرایط اقتصادی پیش رو، روز پنج شنبه هجدهم مرداد به میزبانی کلانشهر مشهد برگزار شد.

 
 

شهردار تهران در این نشست گفت: این گونه تصمیمگیری شده که در موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی 50 درصد هزینه را دولت متقبل شود، 30درصد وام به مالکان خودروها اختصاص یابد و 20 درصد سهمی است که خود مالکان خودروها در جریان نوسازی میپردازند.

افشانی با بیان این مطلب در نشست خبری شهرداران کلانشهرهای کشور با خبرنگاران که به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: لایحه درآمد پایدار شهرداریها برای پیشگیری از شهر فروشی و تخریب شهرها تصویب شد؛ دولت در هفته گذشته لایحه درآمد پایدار شهرداریها را مصوب کرد و امیدوارم مجلس نیز این لایحه را تصویب کند.

وی با اشاره به اینکه با تحقق این مهم درآمد شهرداریها افزایش مییابد، افزود: در این صورت نگران نیستیم که برای ارائه خدمات و تأمین هزینهها چه کنیم.

شهردار تهران در خصوص نحوه اختصاص درآمدها توضیح داد: در لایحه دولت مقرر شد 50 درصد درآمد حاصل از محل ارزش افزوده به شهرداریها اختصاص یابد و 50 درصد سهم دولت باشد.

افشانی با تأکید بر اینکه دولت با نگاه مثبت سهم شهرداریها را در لایحه درآمدهای پایدار شهرداریها افزایش داده است، گفت: مجلس نیز پیگیر مسائل حوزه شهری است و دشواریهای مدیریت شهری را میداند و مطمین هستم از این لایحه حمایت میکند.

وی در خصوص طرحهای تفصیلی و جامع، بیان کرد: نگران این هستیم که طرحهای جامع و تفصیلی در کمیسیون ماده 5 دستخوش تغییرشود. تراکم کلمه بدی نیست، بلکه این بد است که طرح جامع و تفصیلی خسارت ببیند. یا حقوق مردم تضییع و سلب شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تغییر کاربری باغات در تهران ممنوع شده چون برای مردم سوپاپ تنفسی محسوب میشود.

شهردار تهران بازآفرینی بافتهای ناکارآمد شهری را از دیگر مباحث مطرح شده در نشست شهرداران کلانشهرها خواند و گفت: امروز مهمترین شاخصه زیست پذیری شهرها، ایمنی شهر است اما باید گفت بافتهای ناکارآمد ایمنی لازم ندارند و با تکانه بالای 6 ریشتر خسارتهای هنگفتی به افرادی که در آنجا زیست میکنند وارد میشود.

افشانی با بیان اینکه بحث بازآفرینی بافتهای ناکارمد شهری در سال 97 مورد تأکید دولت دوازدهم است، افزود: باید خدمات عمومی در بافتهای ناکارآمد شهری ارائه شود و افزایش یابد تا مردم رغبت به نوسازی در این بافتها پیدا کنند و مشوقهای لازم برای سرمایهگذاران به وجود آید.

وی ادامه داد: حمل و نقل عمومی،بهداشت و سلامت عمومی، احداث کتابخانه، نوسازی و ایمنی محیط و... از جمله مواردی است که در افزایش خدمات عمومی بافتهای ناکارآمد شهری دارای اهمیت است.

شهردار تهران ادامه داد: از دیگر مباحث مطرح شده گسترش شرکتهای دانش بنیان است. در واقع با خدماتی که شهرداریها ارائه میدهند، این شرکتها باید توسعه یافته و از جوانان مستعد برای این منظور استفاده شود.

افشانی با اشاره به ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، توضیح داد: این گونه تصمیمگیری شده که در موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی 50 درصد هزینه را دولت متقبل شود، 30درصد وام به مالکان خودروها اختصاص یابد و 20 درصد سهمی است که خود مالکان خودروها در جریان نوسازی میپردازند.

وی در خصوص لایحه مدیریت یکپارچه شهری نیز گفت: 25 سال است که این موضوع مطرح شده و شاید بهتر باشد موضوع مدیریت هماهنگ شهری را برای حصول نتیجه مطرح کنیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در کوتاه مدت موضوع مدیریت یکپارچه جوابگو نیست؛ چرا که بسیاری از شرکتها زیانده هستند و شهرداریها هم نمیتوانند این شرکتهای زیانده را تحویل بگیرند.

افشانی بیان کرد: پس بهتر است به دنبال مدیریت هماهنگ شهری با مدیریت شهرداری و هماهنگی سایر دستگاهها با آن باشیم.

وی در خصوص مصوبه مجلس برای بازنشستگی برخی مدیران، گفت: باید منتظر بود و دید نظر شورای نگهبان در این رابطه چیست. هم اکنون مصوبه مجلس در مرحله بررسی در شورای نگهبان قرار دارد و پس ازآن میتوان اظهار نظر کرد.

شهردار تهران با اشاره به بدهیهای دولت و شهرداری، گفت: امسال 100 هزار میلیارد تومان در قالب بودجه برای تسویه دیون شهرداری در نظرگرفته شده است که میتوان تهاتر کرد.

بررسی گزارش و مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص "مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده " و تأثیر آن بر بودجه شهرداریها، پیشنهاد پیگیری عضویت یکی از شهرداران کلانشهرها به نمایندگی "سایر کلانشهرها " در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها در دولت در این نشست مطرح شد.

در این جلسه همچنین قاسم تقی زاده خامسی شهردار مشهد به عنوان میزبان و منتخب شهرداران در "شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی " در خصوص مسائل و موضوعات مطروحه در شورا به ارائه گزارش پرداخت.

بحث پیرامون نامه معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در خصوص" اتوبوسهای دربستی در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت " و بحث کارشناسی در خصوص استمرار خدمات رسانی به شهروندان در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی پیش رو از دیگر مباحث پیشنهادی در این نشست بود.

شهرداران کلانشهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، قم، کرج، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان،کرمان و اراک اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل میدهند و سید محمد علی افشانی شهردار تهران در حال حاضر دبیر کلی این مجمع را بر عهده دارد.

عباس صوفی شهردار همدان نیز در این نشست حضور داشت.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/٢٠ تعداد بازدیـد : ١۴٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۴  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۹۰,۵۷۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان