سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Tue April 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
احسان صباغی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شد
پیش‌بینی اردیبهشت زمستانی برای همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
تجليل از روابط عمومي‌هاي مديريت شهري همدان
     آخرین اخبار
کمک‌های مدیریت شهری همدان تا زمان لازم در لرستان ادامه دارد
احسان صباغی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شد
انتظارات گردشگری نوروزی همدان ناکام ماند
ویزیت گروهی شایع‌ترین شکایت مردم از پزشکان
افزایش نظارت‌ها بر لبنیات فروشی‌های محلی
پیش‌بینی اردیبهشت زمستانی برای همدان
همدان غرق در سرور میلاد امام زمان(عج)
تجليل از روابط عمومي‌هاي مديريت شهري همدان
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
سعيديه، پرديس و شهيدان ديباج آزمونه پرداخت‌ الکترونيکي کرايه تاکسي مي‌شوند
گردشگری در برنامه‌ریزی و سیاست‌های سازمان فرهنگی شهرداری لحاظ شود
1400 تاکسی شهر نیازمند نوسازی
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب
تغيير ساعت حرکت قطار همدان-تهران
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ١۵٨ نسخه چاپی
 
 
 


فعالان سمن ها، سرمایه های اجتماعی شهر هستند

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان از فعالان سازمان های مردم نهاد استان به عنوان سرمایه های اجتماعی شهر یاد کرد و از آنان خواست با ارائه راهکارهای بدیع، یاری رسان مدیریت شهری باشند

 
 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان از فعالان سازمانهای مردمنهاد استان به عنوان سرمایههای اجتماعی شهر یاد کرد و از آنان خواست با ارائه راهکارهای بدیع، یاریرسان مدیریت شهری باشند، زیرا تأثیرپذیری و تصمیمگیری شورا از بودجه تا برنامهریزیهای خُرد و کلان به طرح نظرات کارشناسی نخبگان شهری برمیگردد و به طور قطع در برنامهریزیها موفقتر عمل خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامینجات در مراسم اهدای احکام عضویت اعضای سازمانهای مردمنهاد مجمع استانی سمنهای همدان در کارگروههای تخصصی مطالعات شورا، گفت: ارائه برنامه و مطالعات پژوهشی، حمایت از تحقیقات، پژوهشها و ایدههای نو در حوزه مدیریت شهری و ارائه نظرات کارشناسی در زمینه طرحها و لوایح شورای شهر از اصلیترین رسالتهای این مرکز علمی و پژوهشی محسوب میشود که خروجی تمامی این مباحث در شهر قابل لمس خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان به منظور ارتقای کمی و کیفی سطح خدمات و نیز افزایش مشارکت شهروندان نخبه در اداره شهر، تمام تلاش خود را به کار گرفته است، اظهار کرد: در حال حاضر جزو 3 مرکز پژوهشی برتر کشور شناخته میشود که نرخ رشد عملکرد خوبی را داشته است.

بادامینجات افزود: این مرکز به عنوان بازوی علمی- تحقیقاتی شورای شهر و با هدف مدیریت طرحهای مطالعاتی و تحقیقاتی به منظور انجام مطالعات برای ارائه نظرات کارشناسی و مشورتی به مدیریت شهری شکل گرفته است.

وی با اشاره به برخی وظایف مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا، گفت: شناسایی، بررسی و اولویتبندی نیازهای علمی و مطالعات و پژوهشهای راهبردی و همچنین بررسی برنامههای شهرداری همدان و تطابق آن با اسناد بالادستی و سیاستهای راهبردی شورا با هدف رفع مسائل و مشکلات در حوزه مدیریت شهری از مهمترین وظایف این مرکز علمی است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: حوزه پژوهشی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر همدان به منظور پیشبرد برنامهها و اهداف تعریف شده، به تشکیل کمیتههای تخصصی 9گانه با حضور اساتید برجسته و توانمند هیأت علمی، مدیران و کارشناسان خبره شهرداری و اعضای شورای شهر اقدام کرده است؛ همچنین برنامه و طرحهای اثرگذار در شهر به منظور بررسی ساختار شهر در تمام ابعاد، چالشها و فرصتها برای ارائه راهکار صحیح در راستای توسعه پایدار شهری در کارگروهها و هیأتهای اندیشهورز مطرح میشوند.

بادامینجات همچنین ارتباط فعالان سمنهای استان همدان با مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا را مؤثر دانست و گفت: این مرکز را نیروهای جوان و فعال سازمانهای مردمنهاد مدیریت میکنند که نشاندهنده نگاه ویژه شورای شهر نسبت به فعالان مدنی و نخبگان شهری است.

وی، برگزاری کارگروهها و همایشهای تخصصی، برگزاری رویدادهای تخصصی از جمله نشستهای شهراندیشی، کتابخوان و ایده شهر ملی، برپایی هیأت اندیشهورز و حمایت از فعالیتهای پژوهشی با محوریت مدیریت شهری، تدوین و تصویب سند راهبردی آموزش شهروندی و برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده همدان را از عمده فعالیتهای سال 97 مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان برشمرد.

رئیس مجمع استانی سمنهای همدان هم در این نشست گفت: فعالیتهای مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان در راستای فرهنگسازی برای مشارکت شهروندان است.

سید مصطفی موسوی ادامه داد: سمنها به عنوان نهادهای غیردولتی و غیر سیاسی فعالیت دارند که عضویت فعالان این نهادهای مردمی در اتاق فکر این مجموعه پژوهشی به عنوان یک رخداد اثرگذار شهری برای یاریرسانی به مجموعه مدیریت شهری است.

وی تأکید کرد: سازمانهای مردمنهاد استان همدان جزو 3 استان برتر کشور محسوب میشوند که میتوان از ظرفیتهای بالقوه آنها بهرهمند شد.

موسوی، مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان را هم جزو مراکز موفق در حوزههای مختلف مدیریت شهری دانست و گفت: افراد مؤثر و فعال سازمانهای مردم نهاد با عضویت در کارگروهها و هیأتهای اندیشهورز مرکز مطالعات شورا همراه با توجه به تخصص و ارائه پیشنهادات سازنده در حوزه مدیریت شهری به طور قطع مثمر ثمر خواهند بود که نگاه مثبت مسؤولان این مجموعه پژوهشی نسبت به بهرهگیری از این ظرفیتها ستودنی است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ١۵٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۴۹,۲۹۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان