چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷   |   Wed November 14, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشرفت 90 درصدی پروژه تفکیک 36 هکتاری غدیر
تسریع در اجرای پروژه بلوار ارم
خوش آمدگویی رئیس شورای اسلامی شهر همدان به میهمانان اجلاس جهانی گردشگری همدان 2018
همدان می تواند یکی از مقصدهای گردشگری جهانی شود
میزبانی همدان از اجلاس سازمان جهانی گردشگری فرصتی ارزنده و بی نظیر است
بودجه آموزش های شهروندی نباید در سایر بخش ها هزینه شود
شهرداری همدان مهیای اجلاس جهانی گردشگری
تخریب 14 واحد تجاری غیرقانونی در مرکز خرید ایران
12 کشور میهمان همدان در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
ضرورت حرکت جهادی برای آبادانی منطقه 3 شهرداری
     آخرین اخبار
خوش آمدگویی رئیس شورای اسلامی شهر همدان به میهمانان اجلاس جهانی گردشگری همدان 2018
بودجه آموزش های شهروندی نباید در سایر بخش ها هزینه شود
پیشرفت 90 درصدی پروژه تفکیک 36 هکتاری غدیر
همدان می تواند یکی از مقصدهای گردشگری جهانی شود
میزبانی همدان از اجلاس سازمان جهانی گردشگری فرصتی ارزنده و بی نظیر است
12 کشور میهمان همدان در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
تسریع در اجرای پروژه بلوار ارم
شهرداری همدان مهیای اجلاس جهانی گردشگری
تخریب 14 واحد تجاری غیرقانونی در مرکز خرید ایران
فردا چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان
ضرورت حرکت جهادی برای آبادانی منطقه 3 شهرداری
با انسجام و همدلی از تحریم ها عبور می کنیم
برگزاری پنل تخصصی شهرداران کشور در اجلاس همدان 2018
پارک مشاهیر در همدان ایجاد می شود
پیروزی پاس مقابل شهرداری فومن
جمع آوری بیش از 200 قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
در راهپیمایی یوم ا... 13 آبان استعمارستیزی خروشان تر همدانی ها
اصناف با قوت بیشتر در اجلاس همدان 2018 مشارکت کنند
حضور کشورهاي مختلف در اجلاس همدان 2018 نشانه اهميت ايران در دنيا است
صعود شهرداری همدان به لیگ فوتبال نوجوانان کشور
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ٧٩ نسخه چاپی
 
 
 


فعالان سمن ها، سرمایه های اجتماعی شهر هستند

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان از فعالان سازمان های مردم نهاد استان به عنوان سرمایه های اجتماعی شهر یاد کرد و از آنان خواست با ارائه راهکارهای بدیع، یاری رسان مدیریت شهری باشند

 
 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان از فعالان سازمانهای مردمنهاد استان به عنوان سرمایههای اجتماعی شهر یاد کرد و از آنان خواست با ارائه راهکارهای بدیع، یاریرسان مدیریت شهری باشند، زیرا تأثیرپذیری و تصمیمگیری شورا از بودجه تا برنامهریزیهای خُرد و کلان به طرح نظرات کارشناسی نخبگان شهری برمیگردد و به طور قطع در برنامهریزیها موفقتر عمل خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامینجات در مراسم اهدای احکام عضویت اعضای سازمانهای مردمنهاد مجمع استانی سمنهای همدان در کارگروههای تخصصی مطالعات شورا، گفت: ارائه برنامه و مطالعات پژوهشی، حمایت از تحقیقات، پژوهشها و ایدههای نو در حوزه مدیریت شهری و ارائه نظرات کارشناسی در زمینه طرحها و لوایح شورای شهر از اصلیترین رسالتهای این مرکز علمی و پژوهشی محسوب میشود که خروجی تمامی این مباحث در شهر قابل لمس خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان به منظور ارتقای کمی و کیفی سطح خدمات و نیز افزایش مشارکت شهروندان نخبه در اداره شهر، تمام تلاش خود را به کار گرفته است، اظهار کرد: در حال حاضر جزو 3 مرکز پژوهشی برتر کشور شناخته میشود که نرخ رشد عملکرد خوبی را داشته است.

بادامینجات افزود: این مرکز به عنوان بازوی علمی- تحقیقاتی شورای شهر و با هدف مدیریت طرحهای مطالعاتی و تحقیقاتی به منظور انجام مطالعات برای ارائه نظرات کارشناسی و مشورتی به مدیریت شهری شکل گرفته است.

وی با اشاره به برخی وظایف مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا، گفت: شناسایی، بررسی و اولویتبندی نیازهای علمی و مطالعات و پژوهشهای راهبردی و همچنین بررسی برنامههای شهرداری همدان و تطابق آن با اسناد بالادستی و سیاستهای راهبردی شورا با هدف رفع مسائل و مشکلات در حوزه مدیریت شهری از مهمترین وظایف این مرکز علمی است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: حوزه پژوهشی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر همدان به منظور پیشبرد برنامهها و اهداف تعریف شده، به تشکیل کمیتههای تخصصی 9گانه با حضور اساتید برجسته و توانمند هیأت علمی، مدیران و کارشناسان خبره شهرداری و اعضای شورای شهر اقدام کرده است؛ همچنین برنامه و طرحهای اثرگذار در شهر به منظور بررسی ساختار شهر در تمام ابعاد، چالشها و فرصتها برای ارائه راهکار صحیح در راستای توسعه پایدار شهری در کارگروهها و هیأتهای اندیشهورز مطرح میشوند.

بادامینجات همچنین ارتباط فعالان سمنهای استان همدان با مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا را مؤثر دانست و گفت: این مرکز را نیروهای جوان و فعال سازمانهای مردمنهاد مدیریت میکنند که نشاندهنده نگاه ویژه شورای شهر نسبت به فعالان مدنی و نخبگان شهری است.

وی، برگزاری کارگروهها و همایشهای تخصصی، برگزاری رویدادهای تخصصی از جمله نشستهای شهراندیشی، کتابخوان و ایده شهر ملی، برپایی هیأت اندیشهورز و حمایت از فعالیتهای پژوهشی با محوریت مدیریت شهری، تدوین و تصویب سند راهبردی آموزش شهروندی و برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده همدان را از عمده فعالیتهای سال 97 مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان برشمرد.

رئیس مجمع استانی سمنهای همدان هم در این نشست گفت: فعالیتهای مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان در راستای فرهنگسازی برای مشارکت شهروندان است.

سید مصطفی موسوی ادامه داد: سمنها به عنوان نهادهای غیردولتی و غیر سیاسی فعالیت دارند که عضویت فعالان این نهادهای مردمی در اتاق فکر این مجموعه پژوهشی به عنوان یک رخداد اثرگذار شهری برای یاریرسانی به مجموعه مدیریت شهری است.

وی تأکید کرد: سازمانهای مردمنهاد استان همدان جزو 3 استان برتر کشور محسوب میشوند که میتوان از ظرفیتهای بالقوه آنها بهرهمند شد.

موسوی، مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان را هم جزو مراکز موفق در حوزههای مختلف مدیریت شهری دانست و گفت: افراد مؤثر و فعال سازمانهای مردم نهاد با عضویت در کارگروهها و هیأتهای اندیشهورز مرکز مطالعات شورا همراه با توجه به تخصص و ارائه پیشنهادات سازنده در حوزه مدیریت شهری به طور قطع مثمر ثمر خواهند بود که نگاه مثبت مسؤولان این مجموعه پژوهشی نسبت به بهرهگیری از این ظرفیتها ستودنی است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ٧٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۴  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۸۸,۰۱۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان