دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Mon May 20, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
مجید درویشی سرپرست شرکت سیاحتی علیصدر شد
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
نگرانی‌ها از دست‌اندازی به باغ‌های شهر
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
     آخرین اخبار
مدیران خدمت به مردم را در رأس امور قرار دهند
بازگشایی 23 معبر در منطقه چهار
شهروندان برای مصرف سبزیجات احتیاط کنند
افتتاح کلینیک ویژه امید در همدان
کاهش آسیب‌های سیلاب همدان با همکاری همه دستگاه‌ها
رشد 45 درصدی پوشش بیمه تکمیلی درمان کارکنان شهرداری‌ها
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
ترساندن از جنگ برای فرار از پاسخ‌گویی به چرایی گرانی‌ها است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
آموزش نوین قوانین راهنمایی به دانش آموزان مدرسه شهید مدرس 2
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
299 تماس مزاحم با آتش نشانی همدان طی یک روز
پاسخگویی به شهروندان منطقه 2 در مرکز 137 شهرداری همدان
نمایشگاه یاد ایام در فرهنگسرای پرواز
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢٧ تعداد بازدیـد : ٨۶ نسخه چاپی
 
 
 


فعالیت 2 هزار و 200 هیأت حسینی در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: پیشرفت و الگو بودن نظام حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران که به عنوان الگویی جدید در جهان مطرح شده باعث شده تا جبهه کفر و نظام سرمایه گذاری به فکر ناکارآمد جلوه دادن آن باشند.

 
 

حجتالاسلام علی دشتکی با بیان این مطلب افزود: در نظام توحیدی و اسلامی محور پیشرفت و تعالی اولویت آن در تمام مسائل فرهنگی، آموزشی و تربیتی است و بر همین اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با هدف فرهنگی و عقیدتی قیام کرد و همانگونه که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) مردم را به سوی این که دین در خطر است و این که پایههای حاکمیتی اسلام توسط رژیم طاغوت متزلزل است سوق دادند.

حجت الاسلام دشتکی اظهار کرد: حتی در زمان پیامبران و سیدو سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) هم هدف از قیام برای برپایی حاکمیت توحیدی، اسلامی، نبوی، علوی و ولایی در جامعه بود که مورد حمله جبهه باطل آن زمان قرار داشت و ایشان قیام کردند تا حاکمیت دین پابرجا بماند و قیام آن روز هم نتیجه داد.

وی ادامه داد: در حاکمیت نظام اسلامی امام خمینی(ره) ایشان هم موفق شدند تا یک حاکمیت اسلامی که در جهان بینظیر بود پیاده کنند و امروز در تمام حاکمیتهای جهان نظام سرمایهداری محور است.

وی با بیان اینکه نظام سرمایهداری جلوه، رنگ و ویترین زیبایی دارد اما پشت این نظام چه استخوانها خرد و چه حیاتهایی از افراد ضعیف جامعه دفن شده است، هویدا نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در بخش دیگری از سخنان خود دفاع مقدس را از نقاط عطف و درخشان تاریخ انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: ملت غیور ایران اسلامی مجاهدانه در مقابل جبهه کفر ایستاد، همچنین در جنگ تحمیلی ما از 40 کشور مختلف اسیر داشتیم که نشان میدهد ما در مقابل یک جنگ تمام عیار نظامی ایستادگی کردیم.

حجتالاسلام علی دشتکی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بعد مسائلی از قبیل استقلال و آزادی واقعی و خوداتکایی که نیاز یک جامعه است و در بعد مبارزه با نظام سرمایهداری، همه مردم صاحب حق هستند و مردمسالاری دینی به معنای واقعی آن در کشور ما حاکم است.

حجتاسلام دشتکی تصریح کرد: کشور ایران و نظام حاکمیتی آن در همه زمینهها از جمله مسائل علمی، اقتصادی، اکتشافات و... قابل مقایسه با گذشته نیست ولی تفاوتی که هست این است که ما به مستندات گذشته توجه نمیکنیم و خود را با یک نظام سرمایهداری قیاس میکنیم؛ چرا که آن روزی که ما شروع کردیم آنها از ما 50 سال جلوتر بودند و هرقدر هم سرعت پیشرفت داشته باشیم باز آنها چند قدم جلوتر قرار دارند هر چند در برخی از مسائل علمی در رتبههای خوب جهان قرار داریم.

وی همچنین با بیان اینکه ما در قیام حضرت امام خمینی(ره) که برگرفته از قیام عاشوراست، برپایی حاکمیت دینی صورت گرفت و امروز این استقلال ملت و پیشرفت و الگو بودن جمهوری اسلامی ایران که الگوی جدیدی در جهان است مورد ترس جبهه کفر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: جبهه کفر و صهیونیست در مطالعات خود به این مهم رسیدهاند که با گذشت زمان این الگوی جدید نظام حاکمیتی، جهان را فرا خواهد گرفت و تلاش میکند با غول رسانهای خود و تمام فناوری نظام سرمایهداری این نظام را به نوعی ناکارآمد جلوه دهد و تمام هیاهوی دشمن از این است که این الگوی نظام حاکمیتی در جهان اجرایی شود.

حجتالاسلام دشتکی همچنین تأکید کرد: متأسفانه برخی در داخل نیز به این نیت و هدف استکبار خواسته و ناخواسته دامن میزنند که در شأن نظام و مردم نیست و مردم ما به خصوص جوانان باید این را بدانند که دشمن امروز به دلیل تأثیرگذار بودن و به دلیل رشد الگویی نظام اسلامی و رشد الگوی نظام علمی باعث ترس نظام استکبار شده و طبیعی است آنها هم از خود دفاع کنند تا نظام سرمایهداری آنها از هم نپاشد و جای خود را به نظام حاکمیتی فقیه ندهد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از راههای مختلف ورود پیدا کرده است، عنوان کرد: تهاجم نظامی، تهاجم فرهنگی و امروز هم از طریق تهاجم اقتصادی برای براندازی نظام اسلامی ورود پیدا کرده است و بدون شک تهاجم هویتی نیز در برنامه آنها وجود دارد؛ هویتی که اسلام و ملت ایران براساس سابقه دینی در دنیا بینظیر هستند و بدون شک آن را مورد هجمه خود قرار میدهند.

وی با اشاره به نقش نظام تبلیغی اظهار کرد: نظام تبلیغی ما از شورای عالی فرهنگی تا وزارتخانهها و دستگاه اطلاع رسانی و تبلیغی نظام تا اطلاع رسانی و شبکه تبلیغی مردم باید به این مهم توجه کنند و بدانند که هدف جبهه استکبار از این تهاجمات چه چیزی است و آن را تبیین کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان به تأثیرگذاری و گستردگی محرم در بحث فرصتهای تبلیغی اشاره کرد و گفت: یکی از فرصتهای تبلیغی همین محرم به خصوص دهه اول آن است و در ستاد اهتمام ویژهای به این مهم صورت گرفته است.

وی پرداختن به اهداف قیام عاشورا، ولایتپذیری و تبیین مبانی ولایت فقیه، عصر غیبت و مدیریت آن و ترویج سبک زندگی حسینی را از اولویتهای تبلیغی دانست و ادامه داد: در ترویج سبک زندگی حسینی صرفاً نباید به مسائل عاشورا پرداخت بلکه توجه به مسائل اجتماعی و چرایی قیام، توجه به اقشار ضعیف جامعه و نجات انسانها را نیز باید مد نظر داشت.

حجتالاسلام دشتکی با بیان اینکه امروز در توجه به امور اجتماعی توجه به سبک زندگی اباعبدا... الحسین(ع) حائز اهمیت است، افزود: از ظرفیت فضای مجازی برای این منظور و در رفع آسیبهای اجتماعی استفاده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:: اولویت نخست برنامههای تبلیغی در محرم امسال تشکیل بسیج شبکه تبلیغی استان متشکل از هزار و 700 مبلغ که به دو هزار و 200 نقطه اعزام شدند و همچنین امسال دو هزار و 200 هیأت مذهبی در محرم امسال در حسینیهها، تکایا و مساجد و منازل فعال هستند و در مجموع شبکه تبلیغی ما در محرم 12 هزار نفر در سطح استان هستند که برنامههای فرهنگی دینی را به صورت مستقیم مدیریت و اجرا میکنند و امیدواریم خروجی آن سبک زندگی حسینی باشد.

وی در ادامه از سازماندهی دو هزار و 40 مداح در سطح هیأتها و مساجد خبر داد و با اهمیت به بهرهگیری از آموزههای عاشورایی از منظر قرآن تأکید کرد: 280 مؤسسه و مرکز قرآنی و نیز 70 کانون فرهنگی تبلیغی در قالبهای مختلف قرآنی و تفسیری در این دهه پیگیر هستند تا سبک زندگی اسلامی در جامعه فرا گیر شود.

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد بتوانیم با تلاش شبکه تبلیغی فاصله بین جبهه کفر و باطل ایجاد کنیم تا سعادت و خوشبختی در جامعه نهادینه شود و این نظام متصل به نظام مهدویت شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢٧ تعداد بازدیـد : ٨۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢١  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۷۰,۲۸۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان