دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Mon May 20, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
مجید درویشی سرپرست شرکت سیاحتی علیصدر شد
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
نگرانی‌ها از دست‌اندازی به باغ‌های شهر
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
     آخرین اخبار
مدیران خدمت به مردم را در رأس امور قرار دهند
بازگشایی 23 معبر در منطقه چهار
شهروندان برای مصرف سبزیجات احتیاط کنند
افتتاح کلینیک ویژه امید در همدان
کاهش آسیب‌های سیلاب همدان با همکاری همه دستگاه‌ها
رشد 45 درصدی پوشش بیمه تکمیلی درمان کارکنان شهرداری‌ها
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
ترساندن از جنگ برای فرار از پاسخ‌گویی به چرایی گرانی‌ها است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
آموزش نوین قوانین راهنمایی به دانش آموزان مدرسه شهید مدرس 2
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
299 تماس مزاحم با آتش نشانی همدان طی یک روز
پاسخگویی به شهروندان منطقه 2 در مرکز 137 شهرداری همدان
نمایشگاه یاد ایام در فرهنگسرای پرواز
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٧/١۴ تعداد بازدیـد : ١١١ نسخه چاپی
 
 
 


برگزاری همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی 56 کشور در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی 56 کشور در ادامه رویدادهای همدان 2018 و با موضوع گردشگری دینی برگزار شد.

 
 

این همایش که در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه گذشته با حضور150نفر از نخبگان فرهنگی 56 کشور از 5 قاره جهان در همدان برگزار شد به همت تبلیغات اسلامی استان همدان و جامعه المصطفی قم و با موضوع تبیین و بررسی گردشگری دینی برگزار شد.

استاندار همدان در نشست این همایش که صبح پنج شنبه در مرکز همایشهای استانداری برگزار شد با اشاره به دایره المعارف 16 جلدی مشاهیر و مفاخر همدان گفت: از زمانی که مدنیت در دنیا شروع شد تاریخ همدان هم شروع شد و اولین مدنیت جهان متعلق به همدان است.

محمدناصر نیکبخت ادامه داد: همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برای همیشه شناخته شد همچنین همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شد و قرار است مجمع گردشگری آسیا در آیندهای نزدیک برگزار شود که این دستاوردها به آسانی صورت نگرفته است بلکه تاریخ بلند همدان و نام و آوازه مشاهیر آن باعث این انتخاب شد.

استاندار در بیان ظرفیتهای استان همدان به غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی دنیا، سرابهای زیبا و ارزشمند نهاوند، طبیعت بی نظیر استان و همجواری همدان با 9 استان اشاره کرد و افزود: همدان با خصوصیاتی که دارد به درستی برای 500 سال پایتخت امپراطوری ایران انتخاب شد.

وی ضمن آرزوی تجربهای خوش برای مهمانان فرهنگی استان به دلیل شرکت در رزمایش 20 هزارنفری بسیجیان استان از حاضرین عذرخواهی و جلسه را ترک کرد.

*آیتا... محمدی: میرسید علی همدانی عامل گرایش 36هزار نفر به اسلام

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز در این نشست به شخصیت درخشان عارف بزرگ میر سید علی همدانی که در تاجیکستان مدفون است اشاره کرد و افزود: این شخصیت بزرگ 36 هزار نفر را در آسیای صغیر به دین مبین اسلام گرایش داده است.

آیتا... غیاث الدین طه محمدی با تأکید بر اینکه زیبایی شهر به وجود اخلاق انسانی در آن است ادامه داد: اگر شهر را فرش کنند اما انسانیت در آن نباشد، ارزشی ندارد.

امام جمعه همدان در تشریح تفاوت بین مشرق زمین و مغرب زمین نیز گفت: در مشرق زمین انسانهای والایی چون میرسیدعلی، باباطاهر، بوعلیسینا و شیخ محمد بهاری تربیت میشوند ولی در مغرب زمین کمر به ترور این شخصیتها بسته میشود.

*حجت الاسلام آزادیخواه: گردشگری باید با نگاه دینی تبلیغ شود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تأکید بر اهمیت گردشگری دینی گفت: بیش از 220 بقعه متبرک در استان همدان داریم که از این تعداد حدود 60 بقعه جزء شاخصهای استانی شناخته شده است.

حجت الاسلام احد آزادیخواه افزود: بوعلی سینا باید به طور رسمی در این همایش به عنوان یک عالم دینی معرفی شود؛ چراکه وی هر زمان که با در بسته روبهرو میشد با دو رکعت نماز گرهگشایی میکرد.

وی بیان کرد: باباطاهر، شیخ محمد بهاری و آخوند ملاعلی همدانی مثلثی که اوج عرفان را میرساند تشکیل میدهند و از مفاخر دینی و مذهبی استان به شمار میروند.

وی در پایان سخنان خود از شهید محراب آیتا...مدنی، شهید ترور آیتا... مفتح، شهید هستهای احمدی روشن و شهید مدافع حرم حاج حسین همدانی و نیز شهید حاج رسول حیدری از ملایر یادکرد و افزود: گردشگری باید با نگاه دینی تبلیغ شود و ما هم باید برای این مهم مبلغ خوبی باشیم.

*حاجی بابایی: همدان شهری با مدنیت 3300ساله

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به نگاه ویژه رهبر انقلاب به قدمت تاریخی همدان اذعان کرد: 3 هزار و 300 سال از مدنیت همدان قطعی است و در زمینه تمدن استان همدان اگر اولین نباشد قطعاً در زمره اولینها است.

حمیدرضا حاجی بابایی همدان را پایتخت تمدن و علم، طب، سیاست، عرفان، فلسفه، هنر و... دانست و عنوان کرد: مهمترین ویژگی همدان این است که در همه اعصار مدنیت خود را حفظ کرده است.

حاجی بابایی با اشاره به بزرگانی چون عین القضات، خواجه رشید، ابوالعلاء همدانی، رفیع الدین علیشاه مفرد همدانی، بدیع الزمان همدانی، مفتون همدانی، شمس همدانی، فخرالدین علاءالدوله عربشاهی، میرسید محمد همدانی،خواجه نصیرالدین همدانی، محمد امامی همدانی، شیخ شرف الدین درگزینی، که کمتر به نام آنها اشاره میشود اذعان کرد: عین القضات همدانی از نوابغ روزگار خود در قرن پنجم بود و باباطاهر و بوعلی سینا چهرههای بین المللی هستند.

وی اضافه کرد: همدان دارای 8 هزار شهیدی است که برای دفاع از اسلام و انقلاب حاضر به ایثارگری شدند و به این دلیل است که انقلاب ما به عنوان بزرگترین انقلاب فرهنگی دنیا محسوب میشود.

حاجی بابایی از سفیران و نخبگان فرهنگی خواست تا به تمامی شهرستانهای استان همدان سفر کنند.

*حجت الاسلام قنبری: جامعه المصطفی نماینده علمی و معرفتی انقلاب اسلامی در سراسر دنیا است

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی نیز در این همایش در معرفی جامعه المصطفی گفت: امروز جامعه المصطفی نماینده علمی و معرفتی انقلاب اسلامی در سراسر دنیا است که آماده میشویم تا 40 سالگی انقلاب را و کمال اقتدار و عظمت آن را جشن بگیریم.

حجت الاسلام محسن قنبری ادامه داد: هجرت اول هجرت از جامعه خود به دارالعلم و هجرت دوم هجرت از دارالعلم به موطن خود برای گستراندن مکتب علم است که این دو نوع هجرت به موضوع این همایش و گردشگری دینی مربوط میشود.

وی اضافه کرد: امروز مرکز علم اسلامی در شهر مقدس قم و ایران اسلامی قرار دارد و ما میزبان هزاران المصطفایی مهاجر به قم هستیم که در حال اندوختن علم و معرفت هستند.

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی با تأکید بر گفتگوی میان مذهبی و بحثهای درون دینی که میتوان از آن با عنوان گردشگری دینی یاد کرد گفت: المصطفاییان شعار وحدت بین مذهبهای مختلف را سر میدهند و همگی به فراگیری علوم مذهبی مشغول هستند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در شهر مقدس مشهد و قم موضوع گردشگری دینی را دنبال میکند افزود: ما امروز به همدان آمدیم تا بزرگان این دیار را بشناسیم و تبادلات فرهنگی، مدنی و دینی نیز شکل خواهد گرفت.

رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی جامعه المصطفی نیز گفت: گردشگری دینی از دو واژه خاص تشکیل شده است که معنای خاص خود را دارد و متأسفانه از ادبیات علمی خوبی برخوردار نیست و وظیفه ما این است که بتوانیم از دریچههای علوم مختلف ادبیات گردشگری دینی را غنی کنیم.

علی حاجی دهآبادی از تدوین دانشنامه بزرگ گردشگری مذهبی توسط جامعه المصطفی خبر داد و افزود: در ایران گردشگری مجازی خیلی قوی نیست و امروز با استفاده از ظرفیت اینترنت و شبکههای اجتماعی میتوان گردشگری مجازی را تسهیل کرد.

گفتنی است در بخشی از این نشست نمایندگان سفیران فرهنگی 5 قاره جهان در خصوص توسعه گردشگری و نیز مشکلات و موانع این حوزه با محوریت همدان و ایران به بحث و تبادل نظر پرداختند و نکته جالب توجه در این نشست این بود که تقریباً تمامی سفیران فرهنگی از ضعف تبلیغات و اطلاع رسانی در خصوص آشنایی با بناهای تاریخی و بزرگان و مشاهیر همدان سخن گفتند تا جایی که سمیع الحق سفیر فرهنگی بنگلادش گفت: مردم بنگلادش داروهای ابن سینا را خریداری میکنند اما نمیدانند مقبره این شخصیت بزرگ در ایران و همدان است.

همچنین توفیق اسدوف سفیر فرهنگی آذربایجان به توطئه دشمنان در رابطه با اینکه به ایران اجازه نمیدهند با وجود جاذبههای بسیار زیاد تبلیغات و اطلاع رسانی کند اشاره کرد و افزود: با تبلیغات سوء دشمنان ذهنیت منفی از ایران در برخی از کشورها شکل گرفته است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٧/١۴ تعداد بازدیـد : ١١١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۷۰,۲۸۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان