جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸   |   Fri April 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
1400 تاکسی شهر نیازمند نوسازی
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب
تغيير ساعت حرکت قطار همدان-تهران
گردشگری در برنامه‌ریزی و سیاست‌های سازمان فرهنگی شهرداری لحاظ شود
سعيديه، پرديس و شهيدان ديباج آزمونه پرداخت‌ الکترونيکي کرايه تاکسي مي‌شوند
ساماندهی مصالح‌فروشان با عزم جدی پیگیری شود
امنیت امروز مردم مدیون جانبازان و شهیدان است
پیشرفت 35 درصدی انتقال آب‌های سطحی از میدان رسالت به میدان امام حسین(ع)
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
     آخرین اخبار
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
سعيديه، پرديس و شهيدان ديباج آزمونه پرداخت‌ الکترونيکي کرايه تاکسي مي‌شوند
گردشگری در برنامه‌ریزی و سیاست‌های سازمان فرهنگی شهرداری لحاظ شود
1400 تاکسی شهر نیازمند نوسازی
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب
تغيير ساعت حرکت قطار همدان-تهران
امنیت امروز مردم مدیون جانبازان و شهیدان است
فرهنگسرای کسب‌وکار همدان در سال «رونق تولید» راه‌اندازی می‌شود
ساماندهی مصالح‌فروشان با عزم جدی پیگیری شود
پیشرفت 35 درصدی انتقال آب‌های سطحی از میدان رسالت به میدان امام حسین(ع)
خدمت‌رسانی 10 دستگاه ماشین آلات ونیروهای امدادی سازمان مدیریت پسماندشهرداری همدان به مناطق سیل زده لرستان
پرچم سپاه مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر همدان برافراشته شد
اتصال قطار همدان - پردیس به خطوط مترو و اتوبوسرانی تهران
ضرورت تدوین برنامه‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها جهت پیشگیری از بروز حوادث ناگوار
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٧/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٢۵ نسخه چاپی
 
 
 


توانمندی نواحی 12گانه شهرداری نباید محدود شود

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه قدرت و مسؤولیت نواحی نباید محدود شود، گفت: مسؤولان نواحی 12گانه شهرداری تمامی اختیارات قانونی مدیران مناطق شهرداری همدان به جز مباحث مالی و صدور پروانه را برعهده دارند.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی فتحی در نشست هماندیشی کمیسیون خدمات شهری شورا با مدیران نواحی 12گانه و مسؤولان امور شهری مناطق شهرداری اظهار کرد: مسؤولان نواحی بر اساس یکسوم اختیارات مدیر منطقه و یک دوازدهم اختیارات شهردار، محدوده مسؤولیتی خود را در شهر مدیریت میکنند؛ بنابراین برای به حداقل رساندن زمان مراحل اجرایی همراه با قدرت مورد نیاز باید با همفکری یکدیگر، یاریرسان مجموعه مدیریت شهری باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: قدرت اجرایی نواحی با همت شهرداری و شورای شهر همدان بالاتر برود که به طور قطع خروجی آن، رضایت مردم است.

فتحی با تأکید بر اینکه اعضای شورای اسلامی شهر همدان به تقویت نواحی اعتقاد دارند؛ افزود: به طور قطع تقویت نیروهای نواحی با به کارگیری افراد جوان و متخصص به منظور ایجاد انگیزه خدمت و کار در نواحی و در نظر گرفتن بودجه پیشنهادی سال 98 نواحی، مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر اینکه کادر اداری نواحی 12گانه شهرداری باید بر اساس نیازها تکمیل شود، ادامه داد: بودجه پیشنهادی نواحی برای تقویت آنها در سال آینده باید با هماهنگی اعضای شورا بررسی شود تا اقدامات عمرانی در سطح ناحیه را برای کاهش نارضایتیهای شهروندان عملیاتی کنند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر الزام ارسال گزارش ماهیانه عملکرد نواحی، اظهار کرد: به صورت ماهانه باید خروجی عملکرد مسؤولان ناحیه مشخص شود، زیرا برخی از مسؤولان طی چند سال گذشته کاری انجام ندادهاند؛ هرچند مشکلات به مرور زمان مشخص خواهد شد.

فتحی با بیان اینکه نواحی جبهه نخست برخورد مردم با شهرداریها هستند، عنوان کرد: مردم مسائل ریز شهر را بیشتر میبینند و این موضوع بر زندگی شخصی آنها تأثیرگذار است. وی با بیان اینکه باید کمک کنیم تا نواحی قدرتمندتر عمل کنند، گفت: نواحی ظرفیتهای لازم را دارند و اگر کاری به نواحی سپرده شود، تجربه ثابت کرده که خروجی خوبی را شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در ادامه با بیان اینکه بحث صورت وضعیتها بهویژه سازمان ترافیک، سیماومنظر و مدیریت پسماند باید به تأیید مسؤولان نواحی برسد، افزود: رؤسای سازمانها باید با مسؤولان نواحی تعامل داشته باشند تا مسؤولان نواحی علاوه بر نظارت دقیقتر، در جریان ریز امور شهری قرار بگیرند.

فتحی با تأکید بر اینکه اگر امکانات باشد کار بهتر پیش میرود، بیان کرد: اراده شخصی نیز در تحقق این امر جایگاه مهمی دارد، همچنین اگر مسؤولان خدمات شهری و واحدهای فنی مناطق با نواحی همکاری بهتری داشته باشند این خلأها جبران میشود.

وی با بیان اینکه شهر باید با مدیریت صحیح اداره شود، گفت: واحدهای تجاری و مسکونی بدون سابقه و مازاد سابقه در مناطق شهرداری بهویژه مناطق 3 و 4 وجود دارد که کمیسیون ماده 100 و 77 باید برای پروندههای کلی جلسه فوقالعاده تشکیل دهد؛ این موارد میتوانند به عنوان درآمد پایدار شهرداری محسوب شوند؛ زیرا افراد باید برای پرداخت عوارض سالیانه نوسازی به شهرداری مراجعه کنند.

* گردان: اجرای طرح ناحیهمحوری در شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به استقبال از طرح ناحیهمحوری در همدان گفت: این طرح به منظور واگذاری برخی مسؤولیتهای امور شهری و تقویت نیروها باید در شهرداری همدان اجرایی شود.

کامران گردان با اشاره به استقرار 6 ساله نواحی 12گانه در شهرداری همدان، افزود: متأسفانه در این زمینه وعدههایی که شورا به مردم و شهرداری به شورا دادهاند، عملیاتی نشده است.

گردان با تأکید بر اینکه شهرداریهای کوچک باید از نظر اداری کادرسازی شوند، بیان کرد: باید به گونهای عمل کنیم تا افراد در این نواحی ظرفیت این را داشته باشند به عنوان شهرداران آینده انتخاب شوند، اما متأسفانه گزارشهای خوبی در این زمینه نرسیده است.

وی با بیان اینکه نواحی جایگاه ارتباط مستقیم بین مردم و شهرداری از طریق مسؤولان نواحی است، افزود: مسؤولان نواحی پل ارتباطی اولیه بین مردم و شهرداری همدان هستند که محوریت هم در نواحی است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه نواحی به عنوان خط مقدم ارتباط با شهروندان شناخته میشوند، ابراز امیدواری کرد: مشکلات ریز هر ناحیه باید احصا شود تا بتوانیم معضلات شهری را با محوریت شهرداری رفع و یا وعده اجرای آنها را بررسی کنیم.

گردان با بیان اینکه در محلات شهر و مساجد، نشستهای هماندیشی و بازدیدهای میدانی صورت میگیرد، ادامه داد: بهتر است قبل از اینکه مردم مسائل و مشکلات را بازگو کنند، تیم منسجمی متشکل از مسؤولان مناطق و نواحی و چند تن از اعضای شورا با رصد محلات و پیگیری از مردم، مشکلات شهر را احصا کنند تا نواقص بررسی و ایرادات در بودجه سال آینده برنامهریزی شود.

وی با بیان اینکه نواحی 12گانه شهرداری باید تقویت شوند، معتقد است: مسؤولان نواحی باید نواقص جزیی را ضربتی برطرف کنند؛ اما با وضعیت فعلی این امکان وجود ندارد.

گردان در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد شورای اجتماعی محلات، عنوان کرد: شورای اجتماعی محلات باید با محوریت نواحی و معتمدان محلات شکل گیرد که در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود و لازمه این امر، به کارگیری نیروهای متخصص و سرآمد است تا تصمیمگیری درستی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته بهویژه در دوره چهارم شورا مسؤولان نواحی گزارشهای کاملی را به کمیسیون ارائه میدادند، یادآور شد: این موضوع در دوره چهارم همراه با آسیبشناسی اجتماعی و فرهنگی به انجام میرسید که امیدواریم این مهم پیشرفت داشته باشد؛ در غیر این صورت باید احیا و بررسی شود که البته لازمه این امر هم تقویت نواحی است.

* عسگریان: تأکید بر ارائه دادههای واقعی مسؤولان نواحی برای تصمیمسازی

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان هم در ادامه با تأکید بر اینکه اهمیت کار مسؤولان نواحی بالاتر از اقدامات هر کارشناس و مدیری در سطح شهرداری است، گفت: دادههای منطقی و واقعی مسؤولان نواحی برای تصمیمسازیهای مدیریت شهری ارائه میشود که از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است.

سید مسعود عسگریان با بیان اینکه نواحی 12گانه در سال 86 در ساختار سازمانی شهرداری همدان گنجانده شدند و در سال 92 اجرایی شد، عنوان کرد: باید بخشی از نظام نظارتی و گردش کار روزانه به مسؤولان نواحی داده شود و آنچه را که مدیران منطقه برای انجام آن فرصت کامل ندارند، مسؤولان نواحی به صورت تخصصی به آن موارد توجه خاص داشته باشند.

وی با بیان اینکه در بحث نواحی یکی از شاخصههای مهم، تعریف 17 شرح وظیفه است، افزود: وظیفه هجدهم هم اجرای دستورالعملهای ابلاغی است.

عسگریان با تأکید بر اینکه آنچه در امور نظارتی و اجرایی شهرداری است میتوان در سطح نظارتی اعم از کارهای عمرانی و خدماتی به مدیران ناحیه محول کرد، بیان کرد: صف نخست اقدامات در حوزه مدیریت خدمات شهری برای مسؤولان نواحی این است که میتوانند سرنوشت یک سال فعالیت شهرداری را رقم بزنند که این کار قابل توجه و در حد انتظار است.

به گفته رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان، انتظارات مازادی برای مسؤولان شهرداری و شورا ایجاد شده که باید نیمی از مشکلات شهر در نواحی اجماع شود و توقع و انتظار از نواحی چند برابر هم شده است.

عسگریان با بیان اینکه برای ماهها و سال آینده اعضای شورا باید بتوانند برنامههای مهمتری را اتخاذ کنند، یادآور شد: اعتبارات پیشنهادی نواحی در دستور بودجه سالیانه آورده شود.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به تأکیدات قانونی و انتظارات شاهد پیشبرد اهداف مدیریت شهری و امور شهر و شهروندان در حوزه نواحی باشیم.

* علیضمیر: چشمانداز هدف تأسیس نواحی، درست است

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز با بیان اینکه موضوع نواحی در شهرداری همدان حدود 6 سال پیش کلید خورده است، اظهار کرد: چشمانداز هدف تأسیس نواحی، درست تعریف شده است که باید بررسی شود آیا مسیر آن درست بوده و یا در برخی موارد نیازمند اصلاح و تغییر روند فرآیند کاری است تا بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.

وحید علیضمیر افزود: عملکرد مدیران نواحی با موفقیت تقریباً نسبی همراه بوده است که برای بهتر شدن فرآیند و روند کاری قطعاً باید نقاط ضعف پوشش داده و نقاط قوت هم تقویت شوند.

معاون خدمات شهری شهردار همدان معتقد است: برای موفقیت شهری، کارها در حوزههای مختلف باید خُرد شوند و از جزء به کل رسیدن را اصل قرار دهیم. وی با بیان اینکه مسؤولان نواحی قرار است در 3 بخش شهری، فنی عمرانی و فرهنگی فعالیت کنند، ادامه داد: این آمادگی وجود دارد که کار از حوزه خدمات شهری آغاز و در اختیار مسؤولان نواحی قرار داده شود.

علیضمیر در ادامه با تأکید بر اینکه این اختیارات در نواحی قانونی است، خاطرنشان کرد: امکانات و ابزار اجرایی هم باید در اختیار نواحی قرار گیرد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با بیان اینکه روابط کاری در نواحی درست تعریف نشده بود، یادآور شد: به رغم اینکه باید نیروی انسانی در اختیار مسؤولان نواحی قرار بگیرند و این امر باید تقویت شود؛ تمام تلاشها در حال انجام است تا محدودیتها برداشته شود و تجهیزات در اختیار نواحی قرار گیرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٧/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٢۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۴۴,۸۱۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان