جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸   |   Fri April 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
1400 تاکسی شهر نیازمند نوسازی
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب
تغيير ساعت حرکت قطار همدان-تهران
گردشگری در برنامه‌ریزی و سیاست‌های سازمان فرهنگی شهرداری لحاظ شود
سعيديه، پرديس و شهيدان ديباج آزمونه پرداخت‌ الکترونيکي کرايه تاکسي مي‌شوند
ساماندهی مصالح‌فروشان با عزم جدی پیگیری شود
امنیت امروز مردم مدیون جانبازان و شهیدان است
پیشرفت 35 درصدی انتقال آب‌های سطحی از میدان رسالت به میدان امام حسین(ع)
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
     آخرین اخبار
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
سعيديه، پرديس و شهيدان ديباج آزمونه پرداخت‌ الکترونيکي کرايه تاکسي مي‌شوند
گردشگری در برنامه‌ریزی و سیاست‌های سازمان فرهنگی شهرداری لحاظ شود
1400 تاکسی شهر نیازمند نوسازی
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب
تغيير ساعت حرکت قطار همدان-تهران
امنیت امروز مردم مدیون جانبازان و شهیدان است
فرهنگسرای کسب‌وکار همدان در سال «رونق تولید» راه‌اندازی می‌شود
ساماندهی مصالح‌فروشان با عزم جدی پیگیری شود
پیشرفت 35 درصدی انتقال آب‌های سطحی از میدان رسالت به میدان امام حسین(ع)
خدمت‌رسانی 10 دستگاه ماشین آلات ونیروهای امدادی سازمان مدیریت پسماندشهرداری همدان به مناطق سیل زده لرستان
پرچم سپاه مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر همدان برافراشته شد
اتصال قطار همدان - پردیس به خطوط مترو و اتوبوسرانی تهران
ضرورت تدوین برنامه‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها جهت پیشگیری از بروز حوادث ناگوار
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٨/١۴ تعداد بازدیـد : ۶٢ نسخه چاپی
 
 
 


در راهپیمایی یوم ا... 13 آبان استعمارستیزی خروشان تر همدانی ها

روزنامه هگمتانه  : 
حضور مردم همدان و دانش آموزان همدانی در یوم ا.. 13 آبان و سالروز تسخیر لانه جاسوسی، مشت کوبنده ای بر دهان زورگوی آمریکا بود.

 
 

در یوم ا...13 آبان، مردم همدان بار دیگر پا به میدان گذاشتند و پیر و جوان، زن و مرد، مشتهای گره کرده خود را بر دهان استکبار جهانی کوبیدند.

13 آبان ماه امسال، با 13 آبانهای سالهای قبل تفاوت داشت و آن اینکه رئیس جمهور آمریکا از مدتها قبل اعلام کرده بود که قصد تشدید تحریمها و اعمال تحریمهای جدید علیه ایران را دارد، از همین رو همه دنیا چشم به این دوخته بود تا ببیند ملت ایران چه عکس العملی خواهد داشت.

یوما... 13 آبان 1397، رنگ و بویی دیگر داشت، مشتها کوبندهتر از قبل و صداها «مرگ بر آمریکا» را فریاد میزد، قدمها راسختر از قبل به میدان آمده بود، همه آمده بودند، مردان و زنان دیار دارالمؤمنین از خیابانهای منتهی به میدان امام(ره) شهر همدان، به سمت این میدان با شعارهای، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر منافق، مرگ بر آمریکا و... در حرکت بودند.

اما در بین جمعیت حضور گسترده دانشآموزان همدانی، دختران و پسران آینده ساز این مملکت، موج عظیمی از مشتهای کوبندهای بود که بر دهان استکبار جهانی میخورد، دانشآموزانی که با خروش وصف ناشدنی فریاد «یاحسین(ع)» سر میدادند و با در دست داشتن پارچهنوشتههایی در محکومیت آمریکا و اسرائیل، فریاد« تا خون در رگ ماست، خامنهای رهبر ماست» و «هیهـات منـا الـذلـه» را سر میدادند.

فوج فوج جمعیت در میدان امام(ره) همدان جمع شده بود و در بین جمعیت مسؤولان از جمله آیتالله محمدی نماینده ولی فقیه در استان و آیتالله موسوی اصفهانی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری، معاون سیاسی استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران و فرماندهان نظامی و انتظامی نیز حضور داشتند.

مردم شعار مرگ بر منافق، مرگ بر آل سعود کافر، مرگ بر اسرائیل را سر میدادند.

*حاجیبابایی: انقلاب اسلامی متوقف نمیشود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، در سخنرانی مراسم 13 آبان ماه، با بیان اینکه مردم ایران امروز یکپارچه به پا خواستند، اظهار کرد: اینها مردمی هستند که با وجود فشار اقتصادی از تفکر اشرافی گری و غربی رنج میبرند، ملتی که شهید تقدیم کردند باز هم این کار را میکنند، ملتی که با انقلاب اسلامی و رهبرشان پیوند جدانشدنی دارند، به میدان آمدند.

حمید رضا حاجی بابایی با اشاره به شرکت باشکوه مردم در راهپیمایی اربعین و 13 آبان، اظهار کرد: ایستادگی ملت ایران و شرکت آنها شکست قطعی آمریکا را نشان میدهد، چرا که انقلاب ما یک انقلاب عاشورایی بود و در طول چهل سال مردم و رهبرش یک قدم از اصول و ارزشها عقب نشینی نکردند و در طول این سالها رهبر انقلاب و مردم در تمام صحنههای داخلی و خارجی موفق بودند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی و مردم در مسیر اهداف خود قدرتمند ایستادند، عنوان کرد: شهادت تعطیل نشده است و شهید حججیها و شهدای مدافع حرم نشان از حرکت رو به جلو انقلاب دارد، اما در این میان آمریکا حرکت چهل ساله ما را نمیپسندد و آن را مغایر با منافع خود میداند و مبارزه او با رهبر انقلاب، عاشورا و مردم است و دروغ میگوید که با دولت مبارزه میکنم، زیرا وقتی اجازه نمیدهد دارو برای بیمار سرطانی داخل ایران شود، پس یعنی دشمن ملت است.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با تأکید بر اینکه آمریکا دشمن اربعین و عاشوراست، اظهار کرد: اگر قرار بود در این مملکت فقط انرژی هستهای و موشک باشد، اما عاشورا نباشد، آمریکا با ایران کاری نداشت.

وی تصریح کرد: آمریکا با نوع تفکر عاشورایی در جمهوری اسلامی ایران مخالف است.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه، آمریکا با دانشجو، دانشمند و دانشآموز نخبه ما مخالف است، گفت: در تمام زمینههایی که ما بر اساس اسلام و عاشورا عمل کردیم آمریکا با ما دشمن شد و هرگاه از این اصول دور شدیم آمریکا از این راه وارد شد تا به ملت ضربه بزند.

حاجی بابایی گفت: انقلاب ما توانسته فرهنگ اهل بیت(ع) را در دنیا نهادینه کند و رمز موفقیت ایران در این است، آمریکا از موضعی وارد مسائل کشور ما میشود که در آن ضعف داریم و البته که این انقلاب در هیچ جا، متوقف نمیشود.

وی با اشاره به این مطلب که انقلاب ما در دو مسیر موازی با همدیگر، شامل اقتصاد و ارزشها حرکت کرده است، تصریح کرد: اقتصاد لیبرالی در کشور ما عملکرد قدرتمندانه نداشت، اما در کشور جولان داد و امروز تفکر و اندیشه ما را گروگان گرفته و این با ارزشها و تفکر انقلابی ما همخوانی ندارد.

*مردم در تنگنا هستند و گلایه دارند که البته حق با مردم است

وی ادامه داد: اقتصاد لیبرالی، اقتصادی است که به یک مسؤول اجازه میدهد هزاران میلیارد پول جمع کند و ما بر این باوریم که مسؤولان نباید دنبال اقتصاد لیبرالی بروند اما امروز آنان که دستی در قدرت دارند برای حفظ پول، چشم به آمریکا دوختند.

حاجی بابایی اظهار کرد: مگر میشود وقتی معیشت مردم در تنگنا قرار دارد اینگونه باشد و من بارها گفتم که هم مجلس، هم دولت و هم قوه قضاییه ضعیف عمل میکنند و مردم از ما شکایت دارند و البته حق با مردم است.

وی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: امروز آمریکا ما را تحریم میکند وای به روزی که تمام حسابهای بانکی خود را در اختیارش قرار دهیم، و تصویب CFT این را به ارمغان میآورد و عدهای میگویند بگذار شفافیت باشد، نه! این شفافیت نیست، بلکه شفافیت آن است که ما در برنامه ششم توسعه گفتیم دریافتی افراد مشخص شود، چرا این را اجرا نمیکنند و میگویند محرمانه است، چطور برای مردم محرمانه بوده اما برای ترامپ محرمانه نیست.

حاجیبابایی با بیان مطلب که شفافیت یعنی کسی چهل سال در انقلاب کار کند اما یک ریال کار اقتصادی نکند، ابراز کرد: ملت امروز باید پشت سر کسی بایستید که یک قدم از عاشورا و امام راحل، کوتاه نیامده و عبور نکرده است و این یعنی شخص حضرت امامخامنهای که همه اینها را رعایت کردند.

حاجی بابایی اضافه کرد: اما آمریکا گفته است در 13 آبان میخواهد کارهایی بکند، آمریکا هر غلطی خواسته انجام داده است و حرکت آمریکا در تحریم جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده و نمیتواند فروش نفت ما را به صفر برساند.

وی تصریح کرد: عدهای میخواهند مشکلات گوناگون کشور را که باید مسؤولان انجام دهند به پای رهبر انقلاب بگذارند در حالی که

فتح قلهها و همه شکستها و مشکلات از مدیریتها است.

*انقلاب نیاز به اتحاد دارد

حاجی بابایی با بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی، همه باید کنار هم باشند، گفت: شرم بر آن مسؤولی که با سوء استفاده از جایگاه خود به این نظام خیانت کند، برخی با اشرافیگری همچون طلحه و زبیرها این انقلاب را تحت فشار میگذارند.

وی تأکید کرد: امروز اصول گرا و اصلاح طلب نداریم، بلکه انقلابی و غیر انقلابی داریم و باید نیروهای انقلابی پشت هم باشند چراکه انقلاب نیازمند اتحاد است.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه این انقلاب کسانی که که در قدرت و ثروت از مردم سوء استفاده کردند را رسوا میکند، بیان کرد: امروز خون در رگهای انقلاب جاری است و مردم پشت سر رهبر انقلاب ایستادند و همراه ایشان انقلاب را به صاحبش تحویل میدهند.

*قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم ا... 13 آبان

قطعنامه تظاهرات سراسری مردم متدین و همیشه در صحنه ایران اسلامی به مناسبت یوما... 13 آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» در پایان مراسم قرائت شد.

متن کامل قطعنامه بدین شرح است:

با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاس توفیق الهی چهل سال مقاومت، ایستادگی و صلابت سرافرازانه در برابر چهل سال پیشه و ترفند نظام سلطه با محوریت طاغوت اعظم آمریکای سلطهجو و به شکستکشاندن و انزوای چهل ساله شیطان بزرگ، اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و غلبه حق بر باطل و سلام و درود به روح ملکوتی احیاگر اسلام ناب محمدی صل ا... علیه و آله و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام خمینی رضوان ا... تعالی علیه دمنده روح جهاد و استکبارستیزی در کالبد ملت سلحشور ایران اسلامی و با تأکید بر تعطیلناپذیری و نشأتگرفته از تعالیم دینی و آموزه قرآنی بودن استکبارستیزی، ما شرکتکنندگان در تظاهرات ضداستکباری یوما... سیزدهم آبان ماه با ندای ملکوتی ا... اکبر ـ خامنهای رهبر و شعار همیشه زنده مرگ بر آمریکا اعلام می‌‌داریم:

1ـ استکبارستیزی یکی از مهمترین شاخصههای انقلاب اسلامی و نزاع بین اسلام و کفر است که هرگز محدود به زمان خاصی نبوده و نیست لذا کماکان با عمل به وظیفه دینی و انقلابی خود، این مبارزه مقدس را تا نابودی کامل نظام سلطه و خوی استکباری دولت سلطهجو و استعمارگر آمریکا به عنوان کاملترین مصداق استکبار ادامه خواهیم داد.

2ـ خروج عهدشکنانه آمریکا از برجام و تشدید سیاستهای خصمانه سردمداران جنایتپیشه امالفساد قرن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تحمیل جنگ خاص از نوع روانی ـ رسانهای، اقتصادی و عملی علیه ملت، بار دیگر دشمن شماره یک و غیرقابل اعتماد بودن طاغوت اعظم، آمریکای پلید را اثبات نمود که در همین رابطه با تبعیت از مواضع حکیمانه مقتدای عظیمالشأن عزیزتر از جانمان، مخالفت قاطع خود با تکرار هر نوع مذاکره و در هر موضوع با رژیم عهدشکن و شیطان صفت آمریکا را اعلام میداریم.

3ـ با الهام از رهنمودهای گهربار مقام معظم رهبری مدظله العالی لازمه عزت و حفظ استقلال کشور را اتکا به توانمندیهای داخلی و شرط غلبه بر تنگناهای معیشتی کنونی تحمیلشده از سوی شیطان بزرگ آمریکا را جامه عمل پوشاندن به معنای واقعی کلمه به اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد دانسته و اقدامات عملی مسؤولین ذیربط در این رابطه را قاطعانه خواستاریم.

4ـ با همان روحیه، صلابت و ایستادگی چهل ساله در برابر چهل سال توطئه و دسیسه طاغوت اعظم، آمریکای جهانخوار علیه نظام اسلامی و به شکست انجامیدن دشمن شماره یک بشریت، بار دیگر با استعانت از خداوند قادر متعال، لحظهشناسی و تمرکز بر ترفند رذیلانه اخیر مصداق اتَم استکبار آمریکا و جنگ تحمیلی از نوع خاص روانی ـ رسانهای، اقتصادی و عملی از جمله تحریمهای ظالمانه اخیر را با شکست مفتضحانهای دیگر مواجه و انشاءا... تعالی سرافرازانه از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد.

5ـ استمرار حمایت از ملل تحت ستم آمریکای سلطهجو و رژیم جعلی و کودککش صهیونیستی را وظیفه دینی و انسانی خود دانسته و پشتیبانی همهجانبه مسؤولین محترم نظام از جبهه مقاومت در برابر خوی استکباری نظام سلطه را خواهانیم.

6ـ لازمه بالندگی بیش از پیش نظام اسلامی با دستاوردهای بیبدیل چهل سال گذشته را عدم دلبستگی به قدرتهای پوشالی و عهدشکن و استفاده حداکثری از توانمندیهای بالقوه نسل جوان پویا، خلاق و انقلابی دانسته و اهتمام مسؤولین در تحقق این مهم را مصرانه خواهانیم.

7ـ شکستن هیمنه پوشالی طاغوت اعظم آمریکای جهانخوار در وقوع انقلاب دوم و تسخیر عزتآفرین لانه جاسوسی شیطان بزرگ را ارج نهاده و بار دیگر بر ضرورت عمل به وظیفه دستاندرکاران تعلیم و تربیت اعم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در اختصاص بخشی از محتوای کتب درسی به اسناد درسآموز لانه جاسوسی آمریکای پلید را مطالبه جدی خود اعلام میداریم.

8ـ غلبه بر دشمن ددمنش و به شکست انجامیدن جنگ ترکیبی تحمیلی آمریکای سلطهجو مستلزم حفظ روحیه استکبارستیزی تمامی مسؤولین تحت زعامت مقتدای عظیمالشأن امت اسلامی میباشد که ضمن فراخوان تمامی مدیران نظام اسلامی برای عمل به این وظیفه دینی و انقلابی، آمادگی تا پای جان خود برای اطاعت محض از فرامین و رهنمودهای گهربار و حکیمانه امامالمسلمین، مقام معظم رهبری، حضرت آیتا... العظمی امام خامنهای مدظله العالی را اعلام میداریم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٨/١۴ تعداد بازدیـد : ۶٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۴۴,۸۴۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان