سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Tue May 21, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
بازگشایی 23 معبر در منطقه چهار
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
     آخرین اخبار
شرح اقدامات بهاره سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان
فردا پاسخ به مشکلات شهروندان منطقه 4 در چهارشنبه های پاسخگویی به شهروندان
99 درصد شیر لبنیاتی های محلی تقلبی است
مدیران خدمت به مردم را در رأس امور قرار دهند
بازگشایی 23 معبر در منطقه چهار
شهروندان برای مصرف سبزیجات احتیاط کنند
افتتاح کلینیک ویژه امید در همدان
کاهش آسیب‌های سیلاب همدان با همکاری همه دستگاه‌ها
رشد 45 درصدی پوشش بیمه تکمیلی درمان کارکنان شهرداری‌ها
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
ترساندن از جنگ برای فرار از پاسخ‌گویی به چرایی گرانی‌ها است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
آموزش نوین قوانین راهنمایی به دانش آموزان مدرسه شهید مدرس 2
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
299 تماس مزاحم با آتش نشانی همدان طی یک روز
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٨/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۴٢ نسخه چاپی
 
 
 

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری:
همدان می تواند یکی از مقصدهای گردشگری جهانی شود

روزنامه هگمتانه  : 
چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری با شرکت اعضای وابسته به این سازمان به مدت سه روز در همدان آغاز به کار کرد.

 
 

ظهر دوشنبه، چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری با شرکت اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری، زوراب پولولیکا شویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 61 مهمان از کشورهای خارجی، استاندار همدان، نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی و خبرنگاران به مدت سه روز در همدان آغاز به کار کرد.

* دبیرکل سازمان جهانی گردشگری: همدان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران است و میتواند در حوزه گردشگری جهان نیز به یکی از مقاصد گردشگری مطلوب تبدیل شود

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این مراسم، با بیان اینکه اجلاس جهانی گردشگری فرصت مغتنمی است، از حضور در همدان ابراز خرسندی کرد و افزود: ایران یکی از کشورهای فعال در اجلاس جهانی گردشگری است و معتقدم حضور در ایران باعث افزایش تعاملات خواهد شد.

زوراب پلولیکاشویلی با تأکید بر اینکه اولویت سازمان جهانی گردشگری حمایت از توسعه گردشگری است، گفت: 16 مجموعه از ایران و سه عضو از همدان در سازمان جهانی گردشگری عضو هستند که نشانه ظرفیتهای بالای گردشگری همدان است.

وی تأکید کرد: همدان یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران است و میتواند در حوزه گردشگری جهان نیز به یکی از مقاصد گردشگری مطلوب تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه آینده درخشانی برای گردشگری ایران در جهان متصور هستم، توجه به گردشگری فرهنگی را یک اولویت دانست و بر لزوم استفاده از فناوریهای برتر و مدرن برای توسعه گردشگری تأکید کرد.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با تأکید بر اینکه از 27 کشور در این اجلاس حضور دارند و امیدواریم شاهد یک اجلاس خوب و پرثمر باشیم، گفت: اسپانیا، ژاپن، آمریکای جنوبی در این اجلاس حضور دارند.

*غار علیصدر از مهمترین شاخصهای ارتقا و پیشبرد اهداف گردشگری ایران

زوراب پلولیکاشویلی با بیان اینکه در عرصه گردشگری یک رقابت جدی وجود دارد که نباید از این عرصه عقب بمانیم، اظهار کرد: باید پروژههای گردشگری جدیدی تعریف شود و هدف ما افزایش تعداد اعضای سازمان جهانی گردشگری است.

وی غار علیصدر را یکی از مهمترین شاخصهای ارتقا و پیشبرد اهداف گردشگری ایران دانست و حفاظت و صیانت از این غار بسیار زیبا و شگفتانگیز را یک ضرورت دانست و گفت: ما روی این ظرفیت در همدان حساب میکنیم.

زوراب پلولیکاشویلی بابیان اینکه موضوع مورد نظر این اجلاس، توسعه گردشگری فرهنگی است، عنوان کرد: بسیاری از گردشگران با هدف گردشگری فرهنگی مسافرت میکنند و باید در این عرصه از فناوریهای نوین به بهترین نحو استفاده کرد و به ارتقا فرهنگی کشورهای مقصد پرداخت.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با اشاره به امکان همکاری با دانشگاهها در این عرصه گفت: رقابت در عرصه گردشگری جدی است و نباید از آن غافل شد و باید با تعریف و تدوین پروژههای جدید در این عرصه قدم برداشت.

وی با بیان اینکه روی حمایتها حساب میکنیم و باید جاذبههای گردشگری ایران را به همه دنیا بشناسانیم، گفت: همدان و جمهوری اسلامی ایران در رأس صنایع دستی دنیا قرار دارند و باید به این موضوع توجه ویژه داشت، باید مطالعات لازم انجام شود تا صنایع دستی را بیشتر معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: این اجلاس یک اجلاس عادی نیست و میتوان اعضای کشورهای جهان را در یک فرصت خوب دید و به انتقال تجربیات پرداخت.

در ادامه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری نیز با بیان اینکه همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران و پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی است، اظهار کرد: امیدوارم حضور چند روزه مهمانان در این رویداد ضمن بهره مندی از محتوای علمی و فرصت تعامل با یکدیگر و با توجه به برنامهریزیهای انجام شده برای گشتهای شهری و استانی، مجالی برای سیاحت و تماشای بخشی از جاذبههای کشورمان باشد.

علی اصغر مونسان گفت: در سالهای اخیر شاهد برگزاری رویدادهای ارزنده بین المللی با محوریت گردشگری در کشور هستیم و تحرک و پویایی حاصل از این رویدادها انرژی مضاعفی به کالبد صنعت گردشگری ایران دمیده و فرصتی برای تعامل، همفکری، هماندیشی و توسعه همکاریهای بین المللی ایجاد کرده است.

مونسان با تأکید بر اینکه امروزه دیگر هیچ تردیدی برای مسؤولان و برنامهریزان توسعه در سراسر جهان باقی نمانده که صنعت گردشگری بهترین ابزار برای توسعه پایدار با کمترین هزینه اقتصادی و اجتماعی و بیشترین بازده است، گفت: با چنین رویکردی شاهد رشد روزافزون و شتابان گردشگری در جهان هستیم.

وی اضافه کرد: گردشگری امروزه به عنوان صنعتی پویا اهمیت روزافزونی یافته و کشورهای مختلف بهویژه کشورهای در حال توسعه به منظور کاهش نرخ بیکاری، بهبود توزیع درآمد، تعامل سازنده و مؤثر با جهان و استفاده از منابع سرشار اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، به دنبال گسترش آن به عنوان ابزاری برای توسعه پایدار هستند.

مونسان با بیان اینکه گردشگری همچنین موجب ایجاد فضای نشاط در ابعاد اجتماعی و فرهنگی و تحرک سایر بخشهای اقتصادی همچون کسب و کارهای شهری، محلی و روستایی میشود و از این منظر عدالت اجتماعی و اقتصادی را بسط میدهد، گفت: دربخش صنعت و بسیاری دیگر از بخشها وابستگی به فناوری وجود دارد که ممکن است نیاز به ورود فناوری باشد، ولی در بخش گردشگری وابستگی وجود ندارد و برای ارتقا این بخش میتوان بر داشتههای داخلی تکیه کرد.

معاون رئیس جمهور تأکید کرد: در حوزه اشتغال نیز سرعت گردشگری نسبت به سایر بخشها 2.5 برابر و هزینه ایجاد اشتغال در این بخش بین یک پنجم تا یک دهم سایر حوزه هاست.

وی با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران با درک اهمیت صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی و توسعه پایدار، عزم خود را برای ایفای سهم واقعی گردشگری کشورمان در اقتصاد داخلی و بین المللی جزم کرده است، گفت: در این میان برگزاری رویدادهای بین المللی به عنوان یکی از ابزارهای مؤثر و کارآمد در معرفی مقاصد گردشگری، میتواند نقشی مؤثر در معرفی ظرفیتهای بالقوه و بالفعل این صنعت بزرگ و رو به رشد ایفا کند.

مونسان با بیان اینکه تحریمهای ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه کشورمان در برابر توانمندیهای گردشگری ایران کاری از پیش نبرده و با توجه به ویژگی فرهنگی گردشگری در عرصه بین المللی و دیپلماسی عمومی، مانعی در برابر اشتیاق گردشگران جهان برای تماشای این دیار هفت هزار ساله نبوده است، گفت: شمار گردشگر ورودی کشورمان نه تنها کاهش نداشته بلکه افزایش قابل توجهی نیز یافته است، چرا که ما مردمان صلحطلب و میهمان نوازی هستیم و در جهانی که در سایه ارتباطات نمیتوان واقعیتها را انکار کرد، تحریم کنندگان نیز نمیتوانند خوبیها و جاذبههای سرزمین ایران را تحریم و گردشگران جهان را از تماشای ایران محروم کنند.

وی تأکید کرد: در واقع با وجود هجمههای دشمن، ایرانهراسی و فشارهای سیاسی خارجی که وجود دارد شاهد رشد گردشگری در ایران هستیم.

مونسان با اشاره به اینکه با مشارکت و سرمایهگذاری فعالان بخش خصوصی و برخی شرکتها و سرمایهگذاران خارجی شاهد اجرای 1900 پروژه در حوزه زیرساختهای گردشگری با حجم سرمایهگذاری 43هزار میلیارد تومان در کشور هستیم، گفت: تلاش میکنیم تا پایان دولت دوازدهم، 1200 پروژه در حوزه زیرساختهای گردشگری را به اتمام برسانیم که با بهره برداری از این پروژهها وضعیت زیرساختها در کشور بهبود پیدا خواهد کرد و شاهد افزوده شدن شمار گردشگران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این یک واقعیت آشکار است که داشتههای تاریخی، فرهنگی و طبیعی ایران، غنای این سرزمین در جاذبههای گردشگری را در جهان به نمایش میگذارد، گفت: وجود یک میلیون اثر تاریخی و فرهنگی، هزاران اثر ثبت شده به عنوان آثار ملی و ثبت 23 اثر به عنوان آثار جهانی، ایران را در زمره یکی از 10 کشور برتر دنیا از نظر جاذبههای گردشگری قرار داده است.

وی بابیان اینکه قدمت و غنای تمدنی و تاریخ هفت هزار ساله، کثرت آثار بی بدیل و دیدنی طبیعی و جغرافیایی، آب و هوای چهار فصل، جلوههای متنوع فرهنگی و وجود قومیتهای مختلف با آداب و رسوم زیبا و جذاب، ایران را به گنجینه گران بهایی از میراث مادی و معنوی و تابلویی زیبا و چشم نواز از جاذبههای گردشگری تبدیل کرده است، گفت: برخورداری از بالاترین ضریب امنیت، پایین بودن هزینههای سفر، ارائه تسهیلات ویژه به گردشگران و مهمان نوازی متفاوت و صمیمانه اقوام ایرانی، شرایط مناسبی برای میزبانی از گردشگران جهان فراهم ساخته است.

وی با تأکید بر اینکه در این میان خوشبختانه شاهد رصد دقیق نهادهای بین المللی گردشگری برای شناخت ظرفیتهای بالقوه اما کمتر شناخته شده جهان در عرصه گردشگری هستیم، گفت: در این مسیر روشن است که جهان، داشتههای گردشگری ایران را به رسمیت میشناسد و توفیقهایی پی در پی نصیب ما میشود که رویداد همدان 2018 یکی از آنهاست.

وی اضافه کرد: معرفی استان همدان به عنوان یک مقصد گردشگری جدید و پویا در سطح آسیا و جهان، دستاوردهایی همچون برنامهریزی و بهره برداری از این رویداد به منظور جذب گردشگر، معرفی ظرفیتهای گردشگری شهر همدان به وزیران گردشگری، سفیران و نمایندگان کشورهای آسیایی، ایجاد بستر تعامل در حوزههای گردشگری بین کشورهای عضو ای. سی. دی و جذب سرمایهگذاران بین المللی فعال در حوزه گردشگری را به همراه خواهد داشت.

*مونسان: همدان دارای بسترهای لازم برای تبدیل به قطب گردشگری ملی و جهانی

مونسان گفت: انتخاب همدان به عنوان پایتخت گرشگری کشورهای آسیایی، برگزاری نشست بین المللی همدان پایتخت گردشگری آسیایی 2018 و همچنین برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO) در همدان، در کنار سایر رویدادهای برگزار شده و درحال اجرا و نیز رویدادهایی که در ماههای آتی برگزار خواهد شد، زمینه مناسبی را برای تبلیغ ظرفیتهای گردشگری کشور و به ویژه استان همدان فراهم میآورد.

وی گفت: استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران دارای 1800 آثار تاریخی شناسایی شده و جاذبه منحصر به فردی همچون غار علیصدر و عناوین بین المللی همچون لالجین شهر جهانی سفال، ملایر و تویسرکان شهر ملی مبل و منبت است و تمام بسترهای لازم برای تبدیل شدن به یک قطب گردشگری ملی و جهانی را دارد.

*نیکبخت: سرمایهگذاری خارجی در همدان مانند تمام ایران تضمین شده است

 استاندار همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه همدان استانی تاریخی و مؤثر در تاریخ جهان به ویژه علم و اندیشه است، اظهار کرد: در گذشته همدان را با بوعلی سینا میشناختند اما امروز علاوه بر این، همدان را با مرکز فعالیت دانشگاه بین المللی دی 8 میشناسند.

محمدناصر نیکبخت با اشاره به اینکه همدان با سه عضو در سازمان جهانی گردشگری فعال است، تصریح کرد: توجه جدی به گردشگری همدان از 5سال پیش آغاز و مطالعات در این زمینه، انجام شده است و گردشگری به عنوان محور توسعه استان همدان انتخاب شد.

وی در ادامه سخنانش به افزایش هتلها، خانههای بومگردی و برگزاری همایشها و نشستها به عنوان اقدامات انجام شده اشاره و بیان کرد: دارا بودن 1800 اثر تاریخی، صنایع دستی متنوع، بهره مندی از بزرگترین غار آبی جهان و شهرت اندیشمندانی همچون بوعلی سینا و میرسیدعلی همدانی و مردمانی مهمان دوست، بهترین شرایط را برای توسعه گردشگری استان همدان فراهم کرده است.

وی با تأکید بر اینکه در کنار گردشگری، اشتغال و حفظ محیط زیست را جزء اولویتهای استان میدانیم، افزود: با این نگاه، کار آماده سازی زیرساختهای گردشگری در همدان آغاز شد و همدان توانست این کار را به سرعت انجام دهد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه جهان امروز همدان را با غار علیصدر، آرامگاه پیامبران از جمله حبقوق نبی و... میشناسد، ابراز کرد: همدان با دارا بودن هتلهای به روز و خانههای بوم گردی آماده پذیرش گردشگران است و سرمایهگذاری خارجی در همدان مانند تمام ایران تضمین شده است؛ چراکه امنیت سرمایهگذار تأمین شده به طوری که 200مگاوات نیروگاه خورشیدی با سرمایهگذاری خارجی صورت گرفته  و آماده اجرای 800مگاوات نیروگاه خورشیدی نیز هستیم.

*نیکبخت: مردم ما علاقهای به جنگ ندارند اما سلطه و زورگویی را از هیچ کس نمیپذیرند

نیکبخت در ادامه با تأکید بر اینکه ما گردشگری را راهی برای صلح در جهان میدانیم و اعتقاد داریم هیچ قدرتی نمیتواند مانع ارتباط مردم با هم باشد، عنوان کرد:

مردم ما علاقهای به جنگ ندارند اما سلطه و زورگویی را از هیچ کس نمیپذیرند و امروز غرب آسیا باید افتخار کند که ایران با ثبات و آرامش را در کنار خود دارد.

وی با اشاره به اینکه ما تحریمهای اعمال شده توسط ترامپ را غیرقانونی، ظالمانه، یک جانبه و برخلاف روند صلح جهانی میدانیم، تصریح کرد: از همه کشورها انتظار داریم با تداوم همکاریهای بین المللی این تحریمها را به رسمیت نشناخته و در کنار ملت ایران مقابله با یک جانبه گرایی آمریکا را فریاد بزنند.

وی به آمادگی استان همدان برای تعامل در تمام زمینهها و البته گردشگری با کشورهای خارجی تأکید کرد و خواستار ایجاد دفتر منطقهای سازمان جهانی گردشگری در همدان شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٨/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۴٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۷۱,۲۲۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان