شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷   |   Sat February 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
شهرداری همدان صعود کرد
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
     آخرین اخبار
جلسه راهبری شورای اجتماعی محلات برگزار شد
اهداء خون جمعی کارکنان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان در مرکز انتقال خون
وعده حرکت قطار همدان - تهران تا پیش از نوروز
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
تعدادی از مادران شهدای همدان در صحن شورا تقدیر شدند
جمع‌آوری دست‌فروشان پیاده‌ راه اکباتان
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
شهرداری همدان صعود کرد
رونق پرواز‌های همدان نیازمند عزم مسؤولان استانی است
ذخیره میوه شب عید همدان
مراجعه سالانه 30 هزار نفر به مرکز ناباروری غرب کشور در همدان
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
نمایشگاه بین المللی گردشگری فرصت درخشیدن دوباره همدان بود
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
روزنامه هگمتانه 21 ساله شد‌
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ۵۶ نسخه چاپی
 
 
 


رهاورد رویداد گردشگری 2018 از نگاه نمایندگان در مجلس

روزنامه هگمتانه  : 
همدان در سالی که گذشت یعنی سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده بود و طی این سال رویدادهای مختلفی را پشت سر گذاشت که هر یک به دنبال معرفی ظرفیت ها و ویژگی های همدان بودند اما آنچه که در اینجا مهم می نماید

 
 

رهاورد این رویداد برای همدان و برنامهریزی برای آینده گردشگری استان است.

از طرفی در ابتدا مبلغ 9 میلیارد تومان بودجه برای برگزاری این رویداد مصوب شده بود که بعدها از سوی مسؤولان اعلام شد 10 میلیارد تومان است سپس نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که از دبیرخانه 2018 واقع در تالار قرآن داشت، اعلام کرد: که دو میلیارد تومان از سوی نمایندگان به این رویداد اختصاص یافته است و رسانهها به افزایش بودجه رویداد 2018 پرداختند، حال پس از پایان سال 2018، بر آن شدیم تا گفتگویی را در خصوص رهاورد 2018 با مسؤولان همدان داشته باشیم و در خصوص بودجه این رویداد بیشتر سؤال کنیم.

 

*حاجی بابایی: 2018 برای همدان مفید بود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در خصوص رویداد 2018 و فواید و عایدی آن برای همدان در گفتگو با خبرنگار هگمتانه اظهار کرد: اینکه بگوییم رویداد 2018 به تمام اهداف خود رسیده است، نه نرسید و اما میتوان گفت که برای همدان مفید بود.

حمیدرضا حاجیبابایی در ادامه عنوان کرد: رویداد 2018 و برگزاری کنفرانس کشورهای آسیایی و از سوی دیگر اجلاس جهانی گردشگری در شناسایی همدان به آسیا و دنیا مؤثر بود.

وی با بیان اینکه حضور معاون رئیس جمهور و مقامات و مسؤولان در این رویداد و در همدان نوید خوبی برای همدان بود، گفت: زمانی که معاون رئیس جمهور میگوید، من از پایتخت تاریخ و تمدن ایرانزمین با شما سخن میگویم و این پیام به تمام دنیا مخابره میشود خود این موضوع در معرفی همدان مؤثر است.

 

* همدان در بسته سفر تورهای خارجی نیست

وی با اشاره به اینکه همدان در معرفی به دنیا مغفول مانده است، اظهار کرد: در حال حاضر همدان در فهرست سفر تورهای خارجی و گردشگران خارجی قرار ندارد و این رویداد میتواند به معرفی همدان و قرار گرفتن همدان در بسته سفر گردشگران خارجی کمک کند.

حاجیبابایی بیان کرد: در حال حاضر نمیتوان روی خروجی رویداد 2018 برای همدان صحبتی کرد؛ چراکه در طولانی مدت آثار آن مشخص میشود. وی با اشاره به اینکه معرفی همدان به رونق گردشگری و تولید و اشتغال کمک میکند، افزود: از این رهرو میتوان آثار تاریخی همدان را هم ثبت جهانی کرد.

 

* بودجه 2018، 9 میلیارد تومان است

نماینده مردم همدان در خانه ملت در خصوص بودجه رویداد 2018، اظهار کرد: مجموع بودجه این رویداد 9 میلیارد تومان بود و هرکدام از ادارات نسبت به کاری که انجام دادند دریافت شد و این بودجه باید شفافسازی شود.

 

* خجسته: استمرار برنامههای 2018، مهم است

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه،

با اشاره به اینکه اولویت اول استان گردشگری است، عنوان کرد: گردشگری کمهزینه و زودبازده است و استمرار 2018 و برنامهها بسیار مهم است.

خجسته با بیان اینکه رویداد 2018 برای همدان مفید بود، اظهار کرد: یکی از مواردی که عاید همدان شد رسیدن به این باور بود که گردشگری میتواند صنعتی برای رشد و توسعه همدان باشد و از همینرو برنامهها باید استمرار داشته باشد.

 

*مالمیر: ارزیابیها از 2018 مثبت است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه عنوان کرد: ارزیابی ما از 2018، از آنچه که به دنبال آن بودیم یک ارزیابی مثبت است و البته این بازخورد را از میهمانان، دبیرکل ای.سی.دی و دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و میهمانان خارجی دریافت کردیم.

علی مالمیر در ادامه بیان کرد: همه این افراد بر برگزاری مطلوب این رویداد صحه گذاشتند و از طرفی کارشناسان داخلی نیز بر این مدعا تأکید کردند.

وی با اشاره به شرکت تعداد بالای کشورهای خارجی در این کنفرانس و اجلاس عنوان کرد: مطرح شدن استان در سطح کشور، اخبار، همافزایی در استان دستاوردهای مثبتی است.

 

* ادامه روند 2018، منوط به همکاری بخش خصوصی گردشگری

این مقام مسؤول با بیان اینکه از طرف دیگر نمیتوان گفت که این رویداد هیچ نقصی نداشت، ابراز کرد: رویداد 2018 ظرفیت بالایی بود و چنانچه مشارکت بین دستگاهها و شهرداریها بیشتر بود میتوانستیم بیش از اینها دستاورد داشته باشیم.

مالمیر با تأکید بر اینکه ادامه این روند منوط به ورود و همکاری بخش خصوصی است، تصریح کرد: اگر بخش خصوصی ورود پیدا نکند و این موجی را که شکل گرفته هدایت نکنند، به طبع روند ادامه نمییابد.

وی با اشاره به اینکه برای طی کردن این شیب نیاز به همکاری بخش خصوصی است، اظهار کرد: هرچه بیشتر شاهد مشارکت بخش خصوصی، اصناف و بازار باشیم، شاهد تداوم این رویداد خواهیم بود.

 

* تنها 4.5 میلیارد تومان از بودجه 2018 تخصیص داده شد

این مسؤول در خصوص اعتبار رویداد 2018 نیز ابراز کرد: مجموع اعتبار آن 9 میلیارد تومان بود که 4.5 میلیارد تومان تخصیص یافت که کل رویدادهای 2018 از این اعتبار استفاده کردند که البته برخی مشارکتی بود.

مالمیر در مورد دو میلیاردی که از طرف نمایندگان مصوب شده بود نیز گفت: من اطلاعی ندارم و کل مبلغی که تخصیص یافته 4.5 میلیارد تومان است. با این تفاسیر میتوان اذعان کرد که توسعه صنعت گردشگری در همدان هنوز جای کار بسیار دارد و تا رسیدن به اهداف واقعی گردشگری همچون رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال، فرهنگ سازی در حوزه گردشگری، توجه به زیرساختها، راهی طولانی در پیش است که برای رسیدن به این هدف مسؤولان و مدیران باید در کنار بخش خصوصی وارد کار شوند و از طرفی با توجه به سخنان مختلفی که در خصوص بودجه 2018 بیان شد، نیاز به شفافسازی در این خصوص وجود دارد و یکی از مطالبات افکار عمومی و رسانهها شفافسازی در این خصوص است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٠/٣٠ تعداد بازدیـد : ۵۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۹۰,۵۴۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان