پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸   |   Thu August 22, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
     آخرین اخبار
قدردانی امام جمعه همدان از تلاش‌های شهرداری برای رفع معضلات شهر
"اردوهای خاطرات ماندگار" در شهر
رونمایی از تندیس بوعلی‌سینا
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٧ تعداد بازدیـد : ٢١٢ نسخه چاپی
 
 
 


آغاز به کار دوربین های محدوده طرح ترافیک از اردیبهشت ماه 98

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان از آغاز به کار دوربین های محدوده طرح ترافیک شهر همدان از اردیبهشت ماه سال 98 خبر داد.

 
 

احسان صباغی در نشستی با خبرنگاران با اشاره به نصب دوربینهای محدوده طرح ترافیک اظهار کرد: در حال حاضر 4 عدد از این دوربینها راهاندازی شده است و از اردیبهشت 98 آغاز به کار خواهد کرد ضمن اینکه محدوده طرح ترافیک شهر همدان از سال آینده زیر پوشش دوربینهای مکانیزه خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری افزایش ایمنی تردد شهروندان و تردد با ایمنی بالا است، ادامه داد: بنابراین تمام اقدامات صورت گرفته در جهت ایمنی آمد و شد شهری، تسهیل عبور و مرور و رفع گرههای ترافیکی است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان در ارائه گزارش عملکرد این سازمان در 6 ماه ابتدایی سال 97 به اجرای خطکشیهای محوری و طولی معابر شهر اشاره کرد و گفت: این خطکشیها جهت نظمدهی و تردد منظم خودروها در معابر شهری استفاده میشود که نقش بسزایی در کاهش میزان تصادفات نیز داشته است.

وی افزود: 540 کیلومتر خطکشی منقطع و 255 کیلومتر خطکشی ممتد در معابر شهر همدان انجام شده است.

صباغی به اجرا و ترمیم خطکشی عرضی معابر شهر اشاره کرد و گفت: خطکشیهای عرضی عابر پیاده برای آگاهی رانندگان و مشخص شدن محل گذر عابران پیاده استفاده میشود که در مجموع 9هزار و 600 مترمربع اجرای خطکشی عابر پیاده، 12 هزار مترمربع کفنوشته و 7هزار و 400 مترمربع نیز طرحواره انجام شده است.

* رنگآمیزی، ترمیم و اجرای سرعتکاههای آسفالتی

وی در خصوص اجرا و ترمیم و رنگ‌‌آمیزی سرعتکاههای آسفالتی نیز بیان کرد: این مهم در راستای آرامسازی معابر شهری انجام میشود که در سال 97، 40 عدد سرعتکاه به مساحت 325 متر طول و ترمیم 50 عدد سرعتکاه به مساحت 120 مترطول انجام شده است.

وی اضافه کرد: سرعتکاههای 3.5 و 6 متری و گذرگاههای ذوزنقهای انواع سرعتکاههای موجود در شهر همدان است ضمن اینکه دائماً در حال تحقیق و بهروز رسانی استانداردها هستیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان به اجرای گذرگاههای عابر پیاده و یا اصطلاحاً پاساژ عابر پیاده اشاره کرد و افزود: پاساژهای عابر پیاده در معابری اجرا میشود که عرض معبر زیاد است ضمن اینکه در جهت رفاه حال افرادی که از نظر جسمی توان پیمودن مسافت طولانی به صورت یکباره را ندارند نیز انجام میشود و با توجه به محدودسازی عرض معبر به راننده این حس را القا میکند که سرعت خود را کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 23 گذرگاه عابر پیاده در شهر همدان داریم که هر ساله با اقداماتی چون تعویض استوانههای ایمنی، تعویض تابلوی سولار و... ترمیم میشوند.

صباغی با تأکید بر اینکه شهروندان در حفظ تجهیزات ترافیکی اعم از استوانه ایمنی، تابلوها و... دقت لازم را داشته باشند، ادامه داد: هزینه این تجهیزات را خود شهروندان پرداخت میکنند بنابراین هر میزان که به حفظ این تجهیزات توجه شود میتوان در بخشهای دیگری که حادثهخیز و مشکل‌‌آفرین است هزینه کرد.

* نصب و بهسازی چراغهای راهنمایی چشمکزن سولار و برقی

وی به نصب چراغهای چشمکزن در شهر همدان اشاره کرد و گفت: درحال حاضر 20 تقاطع زماندار در شهر داریم که هر روز بررسی میشوند و نصب 35 چراغ چشمکزن سولار در مناطق پرخطر و نیز نصب 70 چراغ چشمکزن برقی انجام شده است.

صباغی با بیان اینکه از نظر علائم عمودی بالاتر از سطح استاندارد در کشور هستیم، اضافه کرد: نصب و تعویض 9هزار و 950 سیلندر، نصب 200 شبکه ترافیکی، نصب 70 شبکه کوشن تانک و نصب و ترمیم 3 هزار گلمیخ، استپر و چشم گربهای از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی در خصوص اجرای لرزانندهها نیز بیان کرد: در شهر همدان به طول 6 هزار مترمربع اجرای لرزانندهها صورت گرفته است که شایان ذکر است اجرای این لرزانندهها نه به دلیل کاهش سرعت بلکه صرفاً برای آگاهسازی راننده در معابر نصب میشود.

وی با بیان اینکه در معابری که رده عملکرد بالایی دارند لرزانندهها نصب میشود، افزود: بلوار شهید سردار همدانی (فرودگاه)، ورودی همدان از سمت ملایر و 2 سمت زیرگذر صداوسیما از جمله معابری است که از لرزانندهها استفاده شده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان به نصب و ترمیم تابلوهای ال.ای.دی و وی.ام.اس اشاره و اظهار کرد: 8 تابلوی وی.ام.اس بزرگ و 19 تابلوی کوچک در پلهای عابر پیاده و پیشانی زیرگذرها نصب شده است.

وی تعداد پلهای عابر پیاده در شهر همدان را 19 عدد و تعداد پلهای مکانیزه را 14 عدد عنوان کرد و گفت: نصب 910 راهبند اُمگا شکل، 600 راهبند یو شکل و 60 راهبند مخصوص عبور معلولان نیز از دیگر اقدامات انجام شده در سال 97 است.

* مکانیزه فنی و هیدرواستاتیک تست

صباغی یادآور شد: 7 خط معاینه فنی جهت خودروهای سبک، 3 ایستگاه تست چشمی برای خودروهای دوگانهسوز و سه خط تست هیدرواستاتیک در حال حاضر در شهر همدان وجود دارد.

وی تصریح کرد: خودروهایی که بالای 4 سال عمر دارند باید طبق قانون دریافت برگ و برچسب معاینه فنی داشته باشند ضمن اینکه خودروهایی که بالای 6 سال از عمر مخزن آنها گذشته است نیز باید تست هیدرواستاتیک انجام دهند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان با تأکید بر اینکه شهروندان دریافت برگ و برچسب معاینه فنی را به روزهای پایانی سال موکول نکنند، اضافه کرد: بهسازی و استانداردسازی معابر (جالیزکاری)، نصب ال.سی.دی در خروجی تمامی پارکینگهای طبقاتی شهر، نگهداری از کانکس دوچرخه و مسیر دوچرخه، اصلاحات هندسی و ترمیم تجهیزات و جهتبندی ترافیکی معابر جهت روانسازی و از بین بردن گره ترافیکی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

* طرح مکانیزه پارک حاشیهای هوشمند (الیت)

صباغی در خصوص مدیریت پارک حاشیهای نیز اظهار کرد: ردیابی لحظهای پارکبان، گزارش لحظهای میزان شارژ صورت گرفته، ریز تراکنشات پارکبان و خودرو، امکان ارائه خدمات از طریق نرمافزار همراه پارک و مدیریت تعرفه پارکینگها از امکانات فنی این سامانه است.

* تجهیز خودروی ثبت مکانیزه تخلفات رانندگی

وی به خودرو ثبت تخلفات ساکن اشاره کرد و گفت: این خودرو در همدان تجهیز شده است و تخلفات خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان (توقفات ساکن) را ثبت میکند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان با بیان اینکه ایمنسازی 130 مدرسه اولویتدار را در سال 97 و از بین 487 مدرسه در دستور کار قرار دادیم گفت: تمامی مدارس شهر همدان به استثنای مدارس غیرانتفاعی آن هم به دلیل جابهجاییهای فراوانی که دارند، از حداقل امکانات ایمنی همچون خطکشی، سرعتکاه و تابلو، چراغ و... برخوردار هستند.

وی مطالعات و شبیهسازی ترافیکی در معابر شهر همدان را از دیگر اقدامات سازمان ترافیک شهرداری برشمرد و گفت: مطالعات و طبقهبندی عملکردی معابر شهر، مطالعات و شبیهسازی میدان 13 آبان، ورودی کوی شهید مدنی و دوربرگردان بلوار سید جمالالدین اسدآبادی در این حوزه انجام شده است.

وی با اشاره به آموزش و ترویج فرهنگ ترافیکی خاطرنشان کرد: نصب و اجرای بنر در شهر، آموزش 7 هزار دانشآموز در پارک ترافیک، توزیع بازیهای آموزشی و جورچین در بین دانشآموزان، طراحی بازی با اخذ مجوز از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همایش موتورسواران قانونمند از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای آموزش ترافیکی است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان در پایان سخنان خود تصریح کرد: هزینه ایمنی و بهسازی معابر شهری در 9 ماه سال 97، بالغ بر 7 میلیارد تومان بوده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٧ تعداد بازدیـد : ٢١٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢١  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۸,۰۳۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان