سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Tue April 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
احسان صباغی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شد
پیش‌بینی اردیبهشت زمستانی برای همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
تجليل از روابط عمومي‌هاي مديريت شهري همدان
     آخرین اخبار
کمک‌های مدیریت شهری همدان تا زمان لازم در لرستان ادامه دارد
احسان صباغی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شد
انتظارات گردشگری نوروزی همدان ناکام ماند
ویزیت گروهی شایع‌ترین شکایت مردم از پزشکان
افزایش نظارت‌ها بر لبنیات فروشی‌های محلی
پیش‌بینی اردیبهشت زمستانی برای همدان
همدان غرق در سرور میلاد امام زمان(عج)
تجليل از روابط عمومي‌هاي مديريت شهري همدان
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
سعيديه، پرديس و شهيدان ديباج آزمونه پرداخت‌ الکترونيکي کرايه تاکسي مي‌شوند
گردشگری در برنامه‌ریزی و سیاست‌های سازمان فرهنگی شهرداری لحاظ شود
1400 تاکسی شهر نیازمند نوسازی
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب
تغيير ساعت حرکت قطار همدان-تهران
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٧ تعداد بازدیـد : ١١٨ نسخه چاپی
 
 
 

شهردار همدان:
جشنواره های شاد و عامه پسند در ایام نوروز برگزار می شود

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
جلسه ستاد استقبال از بهار شهرداری همدان با هدف برنامه ریزی دقیق و آماده سازی مناسب فضاهای شهر با حضور شهردار، معاونان، مدیران مناطق و مدیران سازمان ها عصر روز دوشنبه در مرکز همایش های قرآنی و بین المللی همدان برگزار شد.

 
 

شهردار همدان در این جلسه با بیان اینکه همدان همواره به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور در ایام نوروز به شمار میرود، گفت: در ماه پایانی سال تلاش و کار مضاعف مجموعه مدیریت شهری از اهمیت ویژهای برخوردار است که لازم است مدیران و کارکنان شهرداری به صورت ویژهای به وظایف خود بپردازند تا با شروع سال جدید میزبان شایستهای برای همشهریان و گردشگران نوروزی باشیم.

* صوفی: در رنگ آمیزیها از رنگهای شاد و نشاط آور استفاده شود

عباس صوفی با بیان اینکه طرح استقبال از بهار همه ساله از 15 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه اجرا میشود، گفت: با توجه به مدت باقی مانده تا پایان سال برنامهریزی دقیق و مناسب به منظور آماده سازی فضاهای شهر در طرح استقبال از بهار در اولویت قرار دارد که تمامی دستگاههای مجموعه مدیریت شهری بایستی با آمادگی کامل برنامهها و وظایف خود را پیگیری و اجرایی کنند.

عباس صوفی ابراز کرد: با توجه به بارندگیهای فصل زمستان، ترمیم و لکه گیری آسفالت برخی معابر اصلی و فرعی شهر ضروری است، که با توجه به زمان باقی مانده تا پایان سال از مدیران فنی مناطق چهارگانه درخواست دارم نسبت به لکهگیری معابر شهر با همراهی سازمان عمران و بازآفرینی شهری اقدامات لازم را با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه بر ضرورت نصب بیلبوردهای خوشآمدگویی در ورودیها و مراکز ستاد نوروزی اشاره کرد و گفت: ظرفیتهای گردشگری همدان بسیار مغفول مانده است که میطلبد دستگاهها در ایام نوروز در تبلیغ ظرفیتهای بالقوه گردشگری استان به ویژه شهر همدان از تمامی ظرفیتها و امکانات خود بهره ببرند که شهرداری همدان همچون سالهای گذشته اقدام به نصب نمادهای نوروزی و فضاسازی شهری خواهد کرد که در همین رابطه بایستی بیلبوردهای شهر از 15 اسفند به طرح استقبال از بهار اختصاص پیدا کند و در رنگ آمیزیها از رنگهای شاد و نشاط آور استفاده شود.

شهردار همدان در ادامه این جلسه به اقدامات و فعالیتهای مدیریت شهری در این ایام اشاره کرد و گفت: ساماندهی و پاکسازی ورودیهای شهر، اصلاح و تعمیر و نظافت سرویسهای بهداشتی پارکها، تعویض جداول شکسته و فرسوده، نصب نمادهای نوروزی، خطکشی معابر اصلی، اصلاح و تعویض تابلوهای راهنما و علائم ترافیکی، توسعه و اصلاح فضای سبز، کاشت گل و گیاه، نصب مخازن تفکیک زباله، نورپردازی، رنگ آمیزی و... از جمله اقداماتی است که با توجه به شروع سال جدید در اولویت قرار دارد که بر همین اساس تنوع و اقدامات جدید در فضاسازی نقاط مختلف شهر بیش از پیش ضروری است.

صوفی برگزاری برنامهها و جشنوارههای شاد و عامه پسند در این ایام را ضروری برشمرد و گفت: پیاده راههای همدان یکی از بی نظیرترین زیرساختهای گردشگری شهر محسوب میشوند که برای نمونه جشنواره غذاهای محلی و بومی در پیاده راه اکباتان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه بر ضرورت مستندسازی و ارائه اقدامات انجام شده توسط مناطق، سازمانها و دستگاههای مختلف مدیریت شهری تأکید کرد و گفت: مدیران و مسؤولان موظف هستند تا 25 اسفندماه تمامی فعالیتها و وظایف خود را به اتمام برسانند تا شهر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی باشد و همچنین نسبت به مستندسازی فعالیتها و اقدامات حوزه کاری خود توجه و دقت بیشتری داشته باشند و شهروندان را در جریان برنامه ها، اقدامات، فعالیتها و خدمات انجام شده قرار دهند.

* حضرتزاده: از ظرفیت سامانه مدیریت شهری 137 در ستاد تسهیلات نوروز استفاده شود

مرتضی حضرتزاده معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان نیز بر لزوم تقویت زیرساختها و برنامهریزیهای مناسب جهت اجرای بهتر طرح استقبال از بهار تأکید کرد و گفت: تجربه همدان در سالهای گذشته در بحث ستاد تسهیلات نوروزی به عنوان یک الگوی موفق و نمونه کشوری مطرح است که همین موضوع میتواند در جذب مسافران نوروزی برای سفر به همدان مؤثر واقع شود که علاوه بر این موضوع میتوان از ظرفیت سامانه مدیریت شهری 137 شهرداری همدان در جهت ارائه خدمات بهتر و شایسته به مسافران و همچنین نظرسنجیهای مردمی بهره برد.

* علی ضمیر: پویش "من یک پاکبانم" امسال نیز برگزار خواهد شد

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در ادامه این جلسه به بیان وظایف و برنامههای این معاونت اشاره کرد و گفت: در طرح استقبال از بهار اجرای عملیات پاکسازی و زیباسازی معابر شهر و فضاهای گردشگری در اولویت قرار دارد که در همین خصوص برنامهریزیها به منظور پاکسازیهای جدارههای شهری، پاکسازی زمینهای بایر، آماده سازی سرویس بهداشتی، لایروبی انهار، پر کردن دریچهها و حفاری ها، جمع آوری خاک و نخاله، جمع آوری زباله، تحویل لباس نو به کارگران، پاکسازی و رفت و روب معابر اصلی، شستشو و رنگآمیزی جدولها و رنگ آمیزی مخازن زباله، ترمیم و لکه گیری برخی معابر و... در دست اقدام است.

وحید علی ضمیر اشارهای نیز به فعالیتهای سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری داشت و تصریح کرد: در این حوزه نیز انجام اقداماتی چون آماده سازی میادین، کاشت گلهای بهاره، حذف شاخههای زائد و شکسته درختان، تنظیف و شستشوی پارکها، سرویسهای بهداشتی، نمادها، آبنماها، تعمیر روشنایی بوستانها، رنگآمیزی وسایل بازی و ورزشی داخل پارک و توزیع نهال در هفته درختکاری و... انجام خواهد شد که در حوزه زیباسازی نیز نصب نمادهای نوروزی، امحاء دیوار نویسی، نصب تابلوهای راهنما، نصب علائم و راهنمای مسیر برای مسافران، شستشو و رنگ آمیزی مبلمان شهری، اجرای نقاشی دیواری، نورپردازی پلهای شهر و درختان خیابان، اجرای نمادهای نورانی، نصب مبلمان شهری و نیمکت، نصب وسایل بازی در پارکها و... انجام میگیرد.

وی افزود: در حوزه ساماندهی مشاغل و فرآوردههای کشاورزی نیز استقرار غرفههای ارائه سبزه، ماهی قرمز و توزیع میوه دولتی در 40 نقطه شهر، فعال بودن بازارچه ها، ساماندهی وانت بارها در دستور کار قرار دارد و همچنین در حوزه مدیریت پیشگیری از تخلفات شهری جلوگیری از سد معبر در خیابانها و تفریحگاهها و همچنین ساماندهی دست فروشان در پیادهراهها با هماهنگی اصناف انجام خواهد شد.

علی ضمیر با اشاره به اینکه حوزه سازمان حمل بار و مسافر، حوزه اتوبوسرانی و پایانهها با توجه به حجم مسافران نوروزی از ساعت 6 صبح تا 9 شب فعالیت دارند، عنوان کرد: شستشوی داخل و بیرون اتوبوسها، نصب سایه بانها و بهسازی آنها انجام میشود.

معاون خدمات شهری شهردار در ادامه به اجرای برنامه ویژه در مورد پاکبانها اشاره کرد و با بیان اینکه این قشر از جامعه زحمات زیادی میکشند اما کمتر دیده میشوند، عنوان کرد: از همینرو همچون سال گذشته به پویش "من یک پاکبانم" با هدف آشنایی شهروندان با زحمات این عزیزان و احترام بیشتر به این قشر برگزار خواهد شد که در این خصوص به مدت یک هفته هر روز در چهار منطقه شهر همدان برنامههای پاکسازی انجام خواهد شد که خدماتی نظیر رفت و روب، رسیدگی به فضای سبز، نظافت و... در یک خیابان انجام میشود.

* فتحیان نسب: از ظرفیت اصناف شهر در ستاد تسهیلات نوروزی استفاده شود

امیر فتحیان نسب مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز در این جلسه اظهار کرد: بایستی از ظرفیت اصناف شهر در ستاد تسهیلات نوروزی بهره برد و با هماهنگیهای لازم محصولات مختلف به ویژه صنایع دستی و سوغات بومی همدان در جهت معرفی و جذب گردشگران را به شهر فراهم کرد که متأسفانه در سالهای گذشته و برخلاف سایر استانها شاهد تعطیلی بازار همدان در ایام نوروز هستیم که انتظار میرود امسال برخلاف ادوار گذشته شاهد تغییر رویه و حضور پررنگ اصناف و بازاریان همدان در این ایام باشیم.

* پوروخشوری: 17 دستگاه اتوبوس تا پایان سال به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان اضافه میشود

سیدمحمد پوروخشوری سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: با برنامهریزیهای صورت گرفته درصدد هستیم نسبت به سالهای گذشته کیفیت خدمات رسانی به شهروندان را افزایش دهیم که تا پایان سال جاری 17 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه خواهد شد که در طرح استقبال از بهار نیز برای نخستین بار 3 دستگاه اتوبوس روباز گردشگری و 10 دستگاه اتوبوس گردشگری مزین به نمادهای نوروزی جهت استقبال از مسافران نوروزی انجام خواهد شد که در همین راستا نظافت اتوبوس ها، تاکسیها و سایه بانهای نیز انجام خواهد شد.

* خوشبخت: جشنوارههای فرهنگی در پیاده راههای شهر همدان از 29 اسفند تا 13 فروردین برگزار میشود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در ابتدای این جلسه گفت: بر اساس سیاستگذاریها و برنامهریزیهای صورت گرفته و تأکید ویژه شهردار همدان، جلسه هماهنگی ستاد استقبال از بهار امسال زودتر از سالهای گذشته برگزار شده است که با توجه به تجربه موفق و بیش از یک دهه شهرداری همدان در این زمینه برنامهریزی دقیق و مناسب در راستای برگزاری شایسته و باشکوهتر این طرح بیش از پیش پرورش پیدا کرده است که هدف از برگزاری این جلسه استفاده از نقطه نظرات دستگاههای مجموعه مدیریت شهری در جهت ارتقا کمی و کیفی برنامههای پیش رو است که درصدد افزایش رضایتمندی مسافران نوروزی و شهروندان هستیم که در این بین شهرداری همدان در کنار سایر دستگاههای متولی حوزه گردشگری میکوشد با تقویت نقاط قوت و جبران نقاط ضعف به اهداف مورد نظر در حوزه گردشگری دست پیدا کند.

سعید خوشبخت اضافه کرد: در این خصوص سه جلسه درون سازمانی برگزار شده است که با توجه به ظرفیت کم نظیر تالار مشاهیر مجتمع فرهنگی عین القضات همدانی و تأکید شهردار همدان ستاد تسهیلات نوروزی در این مکان فعال خواهد شد که علاوه بر این موضوع اجرای برنامههای متنوع فرهنگی، هنری و گردشگری در نظر گرفته ایم که در زمان مقرر برگزار خواهد شد که برای نمونه میتوان به برگزاری جشنوارههای فرهنگی در پیاده راههای شهر همدان از 29 اسفند تا 13 فروردین سال آینده اشاره کرد که در این برنامهها از ظرفیتهای سمنها و نهادهای مردم نهاد دارای مجوز در برگزاری برنامهها استفاده خواهد شد که در این میان اجرای مراسم نورافشانی، آتش بازی، اجرای برنامههای طنز و متنوع که شور و نشاط اجتماعی را به همراه دارد، در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی در ادامه به بیان برخی از اقدامات برنامهریزی شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: بیش از سیزده غرفه در ایام نوروز به شهروندان و مسافران نوروزی خدمات ارائه خواهند کرد که برای نمونه میتوان به غرفه خانه ریاضیات، آموزش شهروندی، نمایشگاه محصولات صنایع دستی، محصولات فرهنگسراها، غرفه کودک، رصد خانه، غرفه ورزش و... اشاره کرد که علاوه بر این موضوع و با همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر یک دستگاه اتوبوس گردشگری با عنوان ارائه خدمات گردشگری و با حضور کارشناسان مختلف به صورت سیار در شهر حضور خواهد داشت.

در ادامه این جلسه سایر مدیران مجموعه مدیریت شهری نیز به بیان برنامهها و اقدامات خود در خصوص ستاد استقبال از بهار 98 پرداختند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٧ تعداد بازدیـد : ١١٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۴۹,۲۶۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان