پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸   |   Thu August 22, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
     آخرین اخبار
قدردانی امام جمعه همدان از تلاش‌های شهرداری برای رفع معضلات شهر
"اردوهای خاطرات ماندگار" در شهر
رونمایی از تندیس بوعلی‌سینا
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٨٩ نسخه چاپی
 
 
 


خدمت رسانی به شهروندان هدف تلاشگران منطقه سه شهرداری

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
سرپرست منطقه سه شهرداری همدان گفت: خدمت رسانی به شهروندان هدف تلاشگران شهرداری منطقه سه همدان است.

 
 

محمدامین مجذوبی با بیان اینکه با توجه به تنگناهای اقتصادی موجود و افزایش قیمتها در سال جاری تأثیری در سطح عملکرد و تحقق اهداف عمرانی و خدماتی شهرداری منطقه سه ایجاد نشد به تشریح خدمات شهرداری منطقه سه در سال جاری پرداخت.

* 3 میلیارد تومان هزینه تکمیل و ساخت مغازههای مجتمع صنعتی شهید بهشتی

وی به تکمیل و ساخت مغازههای مجتمع صنعتی شهید بهشتی نیز اشاره کرد و گفت: این عملیات با مبلغ سه میلیارد تومان انجام شده است.

مجذوبی با بیان اینکه ساخت و احیای سرویسهای بهداشتی منطقه سه در سال 97 دنبال شده است، ادامه داد: سرویس بهداشتی پارک شاهد با مبلغ 260 میلیون تومان و با پیشرفت 60 درصد در حال ساخت است.

سرپرست منطقه سه شهرداری همدان خاطرنشان کرد: ساخت سرویس بهداشتی سرگذر (ایستگاه اتوبوسهای شهری) 150 میلیون تومان با پیشرفت 98 درصد رو به اتمام است.

وی با اشاره به بازسازی سرویس بهداشتی سرگذر راسته میوه و تره بار، بازسازی و تعمیر سرویس بهداشتی پارک بهشت رو به روی باغ بهشت، بازسازی و تعمیر سرویس بهداشتی خیابان 24 متری صنعت، ادامه داد: این طرحها در مجموع با مبلغ 60 میلیون تومان در سال جاری انجام شده است.

مجذوبی به طرحهای تعویض جدول رفیوژ وسط بلوار امام خمینی(ره) به طول بیش از سه هزار و 500 متر، جدولگذاری ورودی شهرک صنعتی شهید بهشتی به طول 800 متر، اصلاح رفیوژ وسط بلوار وحدت خضر به همراه جانمایی باغچه جهت کاشت درختچه، جدولگذاری و زیرسازی در تسطیح محوطه و آسفالتریزی در محوطه امید اکباتان به عنوان دیگر اقدامات انجام شده اشاره کرد.

* پیادهرو سازی بلوار توحید کوی شهید مدنی با مبلغ 400 میلیون تومان و پیشرفت 98 درصد رو به اتمام است

وی گفت: در بخش زیرسازی و جدولگذاری معابر نیز خرید بیس به میزان سه هزار تن جهت تسطیح در معابر جدید الاحداث و کوچههای شهر انجام شده است.

مجذوبی بیان کرد: خرید جدول پرسی برای اجرای جدولهای شهری و کانیوی در سطح منطقه به میزان 30 هزار قالب، پروژه زیرسازی و جدولگذاری معبر 35 متری خضر به بلوار امام خمینی(ره) با مبلغ یک میلیون و 400 هزار تومان و 25 درصد پیشرفت فیزیکی، پیاده روسازی بلوار آیتا... تألهی (جولان) با 65 میلیون تومان و پنج درصد پیشرفت، پیادهرو سازی بلوار توحید کوی شهید مدنی با مبلغ 400 میلیون تومان و پیشرفت 98 درصد رو به اتمام است.

* پایان جابهجایی تیرهای برق و ترانس برق در انتهای منطقه خضر، خیابان شهید سرداری

مجذوبی بیان کرد: تعریض بلوار سردار شهید همدانی شامل خاک برداری، زیرسازی، جدولگذاری و بیسریزی با مبلغ یک میلیارد و 150 میلیون تومان با پیشرفت 40 درصد صورت گرفته است.

وی با اشاره به رنگ آمیزی جدولها و پارکهای منطقه با مبلغ 110 میلیون تومان ادامه داد: جابهجایی تیرهای برق و ترانس برق در انتهای منطقه خضر، خیابان شهید سرداری با مبلغ 35 میلیون و پیشرفت 100 درصدی به پایان رسیده است.

سرپرست منطقه سه شهرداری تصریح کرد: روشنایی میدان امام حسین(ع) با توجه به اصلاح هندسی انجام شده توسط واحد فنی و عمرانی شهرداری در سال گذشته، امسال با مبلغ 100 میلیون تومان احیا و انجام شده است.

وی افزود: در بخش ساخت بوستانها نیز با توجه به وسعت منطقه سه، تلاش ویژهای صورت گرفته است که احداث پارک یاس کوی شهید مدنی به مبلغ 300 میلیون تومان با پیشرفت 40 درصد که شامل ساخت مخزن سنگی، مسیر عبوری، پارکینگ و فضای سبز است، احداث پارک شقایق کوی شهید مدنی با هزینه 200 میلیون تومان با پیشرفت 40 درصد، ساخت پارک محلهای انتهای خضر و خیابان شهید سرداری در راستای این امر بوده است.

مجذوبی بیان کرد: احداث مخزن سنگی به مبلغ 85 میلیون تومان با پیشرفت 35 درصد، جهت آبیاری فضای سبز محوطه پل هوایی انتهای خیابان 17 شهریور از دیگر اقدامات بوده است.

* 19705 تن میزان آسفالت تسطیح شده در کل منطقه 3

وی گفت: تناژ کلی آسفالت تسطیح شده در کل منطقه سه به میزان 19 هزار و 705 تن با مبلغی بالغ بر 49 میلیارد و 250 هزار ریال است که با وجود افزایش قیمتها در سال جاری و تأثیر مستقیم آن بر افزایش قیمت مصالح با مدیریت و عملکرد مناسب در این حوزه توانستیم رضایتمندی مناسبی داشته باشیم.

مجذوبی ادامه داد: با توجه به رویکرد استفاده از مصالح جدید در پخش آسفالت، در منطقه سه با بهرهگیری از مواد پلیمری مانند ژئوگرید و ژئوتکستال در مناطقی که زیرسازیها از قبل به دلیل حفاریهای متعدد دارای مشکل بود و انواع ترکها را ایجاد میکرد استفاده شد.

وی تصریح کرد: این نوع مصالح باعث افزایش طول عمر آسفالت و جلوگیری از به وجود آمدن ترکهای موجود در سطح آسفالت شده و از بروز مشکلات آتی جلوگیری میکند. وی درباره مسیرهایی که آسفالتریزی در آنها به صورت دستی انجام شده، گفت: لکهگیری معابر شهر در منطقه خضر از جمله کوچههای یارمطاقلو، ظهرابی، احمدی، قدر 12، کوچه هدایت، حفاری خضر، گلبرگ 1، و در منطقه مزدقینه از جمله کوچههای ابوریحان، ابوذر غفاری، معبودی، نیکو، فرهانی، انصار 10، انصار 5، آرومندی و کوچه فرعی 6، کوچه انصار 16، انصار 3 و شهید رجایی به صورت آسفالتریزی به صورت دستی انجام شده است.

مجذوبی در زمینه معابری که آسفالتریزی آنها به صورت دستی بوده، ادامه داد: کوچههای صفری، آسایش، پرورش، مرادعلیان، واقع در سیلو و کلانتری کوی شهید مدنی، گلچهره 8، کوچه جامی 1، کوچه مرکزی در جولان نیز جزء این معابر هستند.

وی با اشاره به اینکه در شهرک اندیشه کوچه دانش 3، کوچه برزین، کوچه برزین 2، سه راهی اندیشه، آپارتمانهای امید اکباتان و زمین شهری نیلوفر 5، و در مجیدآباد نیز کوچه رحیمی فرعی 2، به صورت دستی آسفالتریزی شده، تصریح کرد: در خیابان شهدا کوچه توانیابان، کوچه سرچشمه، آهن فروشها، زمین شهری آلاله 1، زمین شهری لادن 6، زمین شهری نیلوفر 9 نیز از معابری در شهر هستند که آسفالتریزی در آنها به صورت دستی انجام شده است.

سرپرست منطقه سه شهرداری همدان ادامه داد: در شهر مسیرهایی نیز به صورت فینیشری آسفالت شده که از آن جمله میتوان به کوچههای گلچین 2و 3، گلچین 1، یاس، یاسمن 1، کوچه مسجد، خیابان قلیانی و خیابان توپچی، بلوار توحید، خیابان گلچهره، پل غدیر، بلوار بدیع الزمان، بلوار خلیج فارس، آپارتمانهای امیداکباتان، کندرو بلوار انقلاب، 12 متری ولایت، معبر خدمات موتوری در کوی شهید مدنی اشاره کرد.

مجذوبی تشریح کرد: در خضر کوچههای دلیران، فرهنگ، فرهنگسرای خضر و خیابان سپهر نیز به صورت فینیشری آسفالت شده است.

* ادامه ساماندهی رودخانههای منطقه 3

مجذوبی گفت: در سال جاری دفتر فنی و عمرانی منطقه سه با بیش از 50 پروژه عمرانی در سطح منطقه مشغول خدمترسانی به همشهریان است که یکی دیگر از پروژههای انجام شده در سال 97 ساماندهی رودخانههای موجود در سطح منطقه است.

مجذوبی در این باره ادامه داد: دیوارکشی رودخانه شهید صفری با پیشرفت 50 درصدی و با مبلغ کل حدود 300 میلیون تومان، دیوارکشی و پوشش کانال سنگی کوثر با پیشرفت 50 درصد و با مبلغ کل حدود 505 میلیون تومان، پوشش رودخانه فجر پشت بیمارستان آتیه با پیشرفت 25درصد و با مبلغ کل حدود 605 میلیون تومان از جمله اقدامات است.

وی بیان کرد: پوشش رودخانه خضر، پشت فرهنگسرای ولایت با پیشرفت 15درصد و با مبلغ کل حدود 420 میلیون تومان، دیوارکشی محوطه فرهنگسرای ولایت (ضلع غربی) با پیشرفت 10درصد و با مبلغ کل حدود 145 میلیون تومان، نوکنی قنات خیابان توپچی مدرسه دهخدا با پیشرفت 95 درصد و با مبلغ کل حدود 102 میلیون تومان، نوکنی و هدایت آب قنات گیجیله (جولان) با پیشرفت 40 درصد و با مبلغ کل حدود 198 میلیون تومان از دیگر اقدامات است.

*هزینهکرد بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون ریال برای نگهداری فضای سبز در سطح منطقه سه

مجذوبی گفت: مجموعه هزینهکرد نگهداری فضای سبز در سطح منطقه سه با مبلغی بالغ بر دو میلیارد و 200 میلیون ریال و خرید گونههای گیاهی درختها و درختچهها و نیز گلهای فصلی در سه نوبت کاشت بهاره، تابستانه و پاییزه با مبلغی معادل نیم میلیارد ریال صورت گرفته است. وی ادامه داد: خدمات شهری شامل تنظیف، برف روبی، شستشوی معابر و جداول، جمع آوری مشاغل مزاحم، رفع خطر و... با مبلغ 63 میلیارد ریال در سال 97 انجام شده است.

* راهاندازی موکب امام حسن(ع) به مدت 14 روز در اربعین حسینی در سال 97

سرپرست منطقه سه شهرداری همدان ادامه داد: در بخش روابط عمومی راهاندازی موکب امام حسن(ع) به مدت 14 روز و پذیرایی از زوار عازم اربعین حسینی در سال 97، همکاری با مدیریت بحران در حوزه برپایی مانور زلزله آذر امسال، بزرگداشت دهه فجر فاطمی در سال 97، ارائه گزارش عملکرد سالانه و آذین بندی سطح منطقه در مناسبات مختلف ملی و مذهبی و انتشار اخبار خدمات صورت گرفته در منطقه در فضای مجازی انجام شده است.

وی در پایان گفت: تملک و بازگشایی بلوار سردار شهید همدانی، بلوار قدر، کوی خضر، املاک تجاری ورودی شهر از سمت ملایر و تملک و بازگشایی معابر اصلی خضریان عمده فعالیتهای صورت گرفته در واحد املاک منطقه سه است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٨٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٣١  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۸,۰۱۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان