پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸   |   Thu August 22, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
     آخرین اخبار
قدردانی امام جمعه همدان از تلاش‌های شهرداری برای رفع معضلات شهر
"اردوهای خاطرات ماندگار" در شهر
رونمایی از تندیس بوعلی‌سینا
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٩٢ نسخه چاپی
 
 
 


رونق فرودگاه همدان توسعه استان را به دنبال دارد

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با حضور رئیس و اعضای شورا در دفتر مدیرکل فرودگاه همدان پیرامون هم اندیشی در فرایند حمل و نقل هوایی و صنعت گردشگری برگزار شد.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در جلسه این کمیسیون که در دفتر مدیرکل فرودگاه برگزار شد، گفت:

با توجه به اهمیت حوزه گردشگری در همدان جلسه کمیسیون را در فرودگاه تشکیل دادیم تا ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت، در جهت تقویت حمل و نقل هوایی شهرمان که در جذب گردشگر تأثیر بسیار زیادی دارد کمک کنیم.

حسین قراباغی با بیان اینکه رونق فرودگاه همدان میتواند توسعه شهر و استان را به دنبال داشته باشد، اضافه کرد:

با توجه به دلایل خاص در همدان و به خصوص مباحث فرهنگی و درآمد مردم، حمل و نقل هوایی و صنعت فرودگاهی مورد استقبال قرار نگرفته است بر این اساس همه دستگاهها باید همت کنند تا فرودگاه پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین تقویت شود.

قراباغی با اشاره به اینکه در فرودگاه همدان اقدامات سخت افزاری خوبی انجام شده است، اظهار کرد: این فرودگاه در حال حاضر نیازمند تقویت تبلیغات دفاتر مسافرتی است که این دفاتر باید پای کار باشند و استان را معرفی کمک کنند.

وی با بیان اینکه همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است اظهار کرد: همدان با داشتن این عنوان چرا نباید یک فروند هواپیمای خوب برای این شهر گردشگری خریداری کنند؟

قراباغی اضافه کرد: فرودگاه همدان به عنوان یکی از مراکز پروازی با کد شناسایی خاص خود در سطح بین الملل دارای قدمت 80 ساله است که با ایجاد زیرساختهای لازم قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را دارد.

قراباغی یادآور شد: وجود تنوع در خطوط هوایی افزایش کیفیت خدمات دهی و ایجاد فضای رقابت را به دنبال خواهد داشت.

وی همچنین به تحریمهای اقتصادی و افزایش نرخ بلیت سفرهای هوایی اشاره و اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و عدم استقبال از گردشگری هوایی، لازم است علاوه بر حمایت مسؤولان ذیربط، در راستای کاهش قیمتها از ظرفیت حامیان مالی نیز باید بهره گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: باید تفاهم نامه همکاری آژانسهای مسافرتی و انجمن صنفی راهنمایان گردشگری با اداره کل فرودگاه برای انجام تورهای گردشگری هوایی ارزان قیمت تنظیم و انجام شود.

وی با تأکید بر برنامهریزی برای صادرات هوایی گمرکی، اظهار کرد: همچنین برای رونق گردشگری خارجی با محوریت همدان در منطقه غرب کشور باید برنامهریزی درستی صورت پذیرد.

حسین قراباغی فرودگاه را یک صنعت حمل و نقل لوکس برشمرد و اظهار کرد: برای رونق اقتصادی و گردشگری باید اقدامات فرهنگی صورت پذیرد چرا که با ایجاد جذابیت و امنیت میتوان در این راستا موفق عمل کرد.

وی پیشنهاد داد: میتوان در فرودگاه همدان جهت بهرهگیری از ظرفیتهای هواپیماهای فرسوده در ورودی شهر غذاخوری ایجاد کرد و این میتواند جذابیت ایجاد کند.

قراباغی همچنین یادآور شد: فرودگاه همدان میتواند موزه فرودگاهی غرب کشور را جهت نمایش امکانات قدیمی صنعت فرودگاهی ایجاد کند.

*گردان: اعلام آمادگی شورا برای حمایت از حمل و نقل هوایی استان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گردشگری را یکی از اولویتهای نخست استان همدان دانست و گفت: در این راستا در سالهای گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته است.

کامران گردان اضافه کرد: اتفاقات و رویدادهای سال گذشته و امسال نشان داد که ما میتوانیم در زمینه جذب گردشگر موفق عمل کنیم و برای حضور گردشگران داخلی و به خصوص خارجی در همدان باید حمل و نقل هوایی را تقویت کنیم.

گردان با اعلام اینکه شورا آمادگی این را دارد که در حوزه حمل و نقل هوایی در کنار مدیریت فرودگاه باشد، افزود: با همکاری هم باید در راستای رونق و تقویت حمل و نقل هوایی استان تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: مدیریت فرودگاه همدان اقدامات موردنیازی که لازم است انجام دهد را به صورت پیشنهاد به شورای اسلامی شهر ارائه دهد و شورا میتواند آن را به صورت مصوبه برای شهرداری ابلاغ کند.

گردان افزود: شورای اسلامی شهر همدان با تمام توان در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری همدان آمادگی کمک و حمایت را دارد.

*عسگریان: لزوم تخصیص اعتبار برای تهیه و خرید هواپیما از بودجه 98 استان

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز اظهار کرد: ما نمایندگان شهروندان در پارلمان محلی امروز در فرودگاه همدان شاهد هستیم که کارهای خوب و قابل توجهی در ایجاد زیرساختهای فرودگاه انجام شده و آن را به یکی از بهترین فرودگاههای کشور تبدیل کرده است.

سید مسعود عسگریان ادامه داد: بنابراین مطالبه ما نمایندگان مردم این است که با همکاری و کمک متولیان امر از جمله مدیریت ارشد استان و نمایندگان مجلس باید برای تأمین بودجه جهت خرید یک فروند هواپیما تلاش کنیم و در اختیار استان قرار دهیم.

وی معتقد است: با توجه به اینکه همدان جزو کلانشهرهای کشور است باید متناسب با شأن مردم استان به ویژه شهروندان همدانی در بودجه سال 98 سهم مناسبی برای تهیه و خرید هواپیما مختص استان اختصاص یابد چرا که با قوانین جدید هواپیمای چارتری برای فرودگاه همدان اختصاص نخواهند داد و هواپیمای برنامه‌‌ای نیز به لحاظ عدم صرفه اقتصادی اعزام نخواهند کرد که در این صورت تمامی زیرساختهای ایجاد شده بلا استفاده خواهد ماند.

* فرودگاه همدان نیازمند مسیر دسترسی مناسب است

در ادامه مدیرکل فرودگاه همدان هم ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر جهت توجه به حمل و نقل هوایی اظهار کرد: محور توسعه هر استانی بخش حمل و نقل به ویژه بخش هوایی است که فرودگاه همدان در این راستا زیرساختهای خوبی را ایجاد کرده که از جمله آنها توسعه و بهسازی سطوح پروازی باند نشست و برخاست هواپیما، ساخت پایانه جدید، ترمیم و بازسازی پایانه قدیم و اختصاص آن برای سفرهای حج، ساخت برج مراقبت، افزایش پارکینگ، ساخت مرحله نخست محوطه سازی، ساخت سازه جدید سر در ورودی فرودگاه و... است.

کلوندی با بیان اینکه فرودگاه همدان در منطقه غرب کشور بینظیر است، افزود: اقدامات صورت گرفته و ایجاد زیرساخت در راستای ایمن سازی پرواز و رضایت شهروندان بوده است.

وی به برقراری پروازهای همدان به مشهد، کیش و تهران اشاره کرد و گفت: در راستای رونق اقتصادی و گردشگری باید تمهیدات ویژهای اندیشیده شود و تمامی دستگاههای مرتبط با انسجام و همکاری در این راستا قدم بردارند.

وی به مشکلات فرودگاه همدان هم اشاره کرد و یادآور شد: فرودگاه برای مواقع بحرانی نیازمند ایجاد راه دسترسی مناسب است.

کلوندی در ادامه اعلام کرد: فرودگاه همدان آمادگی همکاری با مدیریت شهری را دارد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٩٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٠۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۸,۰۰۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان