سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Tue April 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
احسان صباغی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شد
پیش‌بینی اردیبهشت زمستانی برای همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
تجليل از روابط عمومي‌هاي مديريت شهري همدان
     آخرین اخبار
کمک‌های مدیریت شهری همدان تا زمان لازم در لرستان ادامه دارد
احسان صباغی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شد
انتظارات گردشگری نوروزی همدان ناکام ماند
ویزیت گروهی شایع‌ترین شکایت مردم از پزشکان
افزایش نظارت‌ها بر لبنیات فروشی‌های محلی
پیش‌بینی اردیبهشت زمستانی برای همدان
همدان غرق در سرور میلاد امام زمان(عج)
تجليل از روابط عمومي‌هاي مديريت شهري همدان
تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98
ادامه خدمت‌رساني معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در مناطق سيل زده لرستان
برگزاری شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه همدان در اردیبهشت
عملیات پاک‌سازی «پلدختر» با خدمات 20 گروه جهادی همدان
ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها
افزایش 20 درصدی بهای آب‌وفاضلاب برای ایجاد زیرساخت‌ها
اعلام خیابان‌های پرتخلف شهری
سعيديه، پرديس و شهيدان ديباج آزمونه پرداخت‌ الکترونيکي کرايه تاکسي مي‌شوند
گردشگری در برنامه‌ریزی و سیاست‌های سازمان فرهنگی شهرداری لحاظ شود
1400 تاکسی شهر نیازمند نوسازی
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب
تغيير ساعت حرکت قطار همدان-تهران
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٢١ نسخه چاپی
 
 
 


رونق فرودگاه همدان توسعه استان را به دنبال دارد

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با حضور رئیس و اعضای شورا در دفتر مدیرکل فرودگاه همدان پیرامون هم اندیشی در فرایند حمل و نقل هوایی و صنعت گردشگری برگزار شد.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در جلسه این کمیسیون که در دفتر مدیرکل فرودگاه برگزار شد، گفت:

با توجه به اهمیت حوزه گردشگری در همدان جلسه کمیسیون را در فرودگاه تشکیل دادیم تا ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت، در جهت تقویت حمل و نقل هوایی شهرمان که در جذب گردشگر تأثیر بسیار زیادی دارد کمک کنیم.

حسین قراباغی با بیان اینکه رونق فرودگاه همدان میتواند توسعه شهر و استان را به دنبال داشته باشد، اضافه کرد:

با توجه به دلایل خاص در همدان و به خصوص مباحث فرهنگی و درآمد مردم، حمل و نقل هوایی و صنعت فرودگاهی مورد استقبال قرار نگرفته است بر این اساس همه دستگاهها باید همت کنند تا فرودگاه پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین تقویت شود.

قراباغی با اشاره به اینکه در فرودگاه همدان اقدامات سخت افزاری خوبی انجام شده است، اظهار کرد: این فرودگاه در حال حاضر نیازمند تقویت تبلیغات دفاتر مسافرتی است که این دفاتر باید پای کار باشند و استان را معرفی کمک کنند.

وی با بیان اینکه همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است اظهار کرد: همدان با داشتن این عنوان چرا نباید یک فروند هواپیمای خوب برای این شهر گردشگری خریداری کنند؟

قراباغی اضافه کرد: فرودگاه همدان به عنوان یکی از مراکز پروازی با کد شناسایی خاص خود در سطح بین الملل دارای قدمت 80 ساله است که با ایجاد زیرساختهای لازم قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را دارد.

قراباغی یادآور شد: وجود تنوع در خطوط هوایی افزایش کیفیت خدمات دهی و ایجاد فضای رقابت را به دنبال خواهد داشت.

وی همچنین به تحریمهای اقتصادی و افزایش نرخ بلیت سفرهای هوایی اشاره و اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و عدم استقبال از گردشگری هوایی، لازم است علاوه بر حمایت مسؤولان ذیربط، در راستای کاهش قیمتها از ظرفیت حامیان مالی نیز باید بهره گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: باید تفاهم نامه همکاری آژانسهای مسافرتی و انجمن صنفی راهنمایان گردشگری با اداره کل فرودگاه برای انجام تورهای گردشگری هوایی ارزان قیمت تنظیم و انجام شود.

وی با تأکید بر برنامهریزی برای صادرات هوایی گمرکی، اظهار کرد: همچنین برای رونق گردشگری خارجی با محوریت همدان در منطقه غرب کشور باید برنامهریزی درستی صورت پذیرد.

حسین قراباغی فرودگاه را یک صنعت حمل و نقل لوکس برشمرد و اظهار کرد: برای رونق اقتصادی و گردشگری باید اقدامات فرهنگی صورت پذیرد چرا که با ایجاد جذابیت و امنیت میتوان در این راستا موفق عمل کرد.

وی پیشنهاد داد: میتوان در فرودگاه همدان جهت بهرهگیری از ظرفیتهای هواپیماهای فرسوده در ورودی شهر غذاخوری ایجاد کرد و این میتواند جذابیت ایجاد کند.

قراباغی همچنین یادآور شد: فرودگاه همدان میتواند موزه فرودگاهی غرب کشور را جهت نمایش امکانات قدیمی صنعت فرودگاهی ایجاد کند.

*گردان: اعلام آمادگی شورا برای حمایت از حمل و نقل هوایی استان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گردشگری را یکی از اولویتهای نخست استان همدان دانست و گفت: در این راستا در سالهای گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته است.

کامران گردان اضافه کرد: اتفاقات و رویدادهای سال گذشته و امسال نشان داد که ما میتوانیم در زمینه جذب گردشگر موفق عمل کنیم و برای حضور گردشگران داخلی و به خصوص خارجی در همدان باید حمل و نقل هوایی را تقویت کنیم.

گردان با اعلام اینکه شورا آمادگی این را دارد که در حوزه حمل و نقل هوایی در کنار مدیریت فرودگاه باشد، افزود: با همکاری هم باید در راستای رونق و تقویت حمل و نقل هوایی استان تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: مدیریت فرودگاه همدان اقدامات موردنیازی که لازم است انجام دهد را به صورت پیشنهاد به شورای اسلامی شهر ارائه دهد و شورا میتواند آن را به صورت مصوبه برای شهرداری ابلاغ کند.

گردان افزود: شورای اسلامی شهر همدان با تمام توان در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری همدان آمادگی کمک و حمایت را دارد.

*عسگریان: لزوم تخصیص اعتبار برای تهیه و خرید هواپیما از بودجه 98 استان

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز اظهار کرد: ما نمایندگان شهروندان در پارلمان محلی امروز در فرودگاه همدان شاهد هستیم که کارهای خوب و قابل توجهی در ایجاد زیرساختهای فرودگاه انجام شده و آن را به یکی از بهترین فرودگاههای کشور تبدیل کرده است.

سید مسعود عسگریان ادامه داد: بنابراین مطالبه ما نمایندگان مردم این است که با همکاری و کمک متولیان امر از جمله مدیریت ارشد استان و نمایندگان مجلس باید برای تأمین بودجه جهت خرید یک فروند هواپیما تلاش کنیم و در اختیار استان قرار دهیم.

وی معتقد است: با توجه به اینکه همدان جزو کلانشهرهای کشور است باید متناسب با شأن مردم استان به ویژه شهروندان همدانی در بودجه سال 98 سهم مناسبی برای تهیه و خرید هواپیما مختص استان اختصاص یابد چرا که با قوانین جدید هواپیمای چارتری برای فرودگاه همدان اختصاص نخواهند داد و هواپیمای برنامه‌‌ای نیز به لحاظ عدم صرفه اقتصادی اعزام نخواهند کرد که در این صورت تمامی زیرساختهای ایجاد شده بلا استفاده خواهد ماند.

* فرودگاه همدان نیازمند مسیر دسترسی مناسب است

در ادامه مدیرکل فرودگاه همدان هم ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر جهت توجه به حمل و نقل هوایی اظهار کرد: محور توسعه هر استانی بخش حمل و نقل به ویژه بخش هوایی است که فرودگاه همدان در این راستا زیرساختهای خوبی را ایجاد کرده که از جمله آنها توسعه و بهسازی سطوح پروازی باند نشست و برخاست هواپیما، ساخت پایانه جدید، ترمیم و بازسازی پایانه قدیم و اختصاص آن برای سفرهای حج، ساخت برج مراقبت، افزایش پارکینگ، ساخت مرحله نخست محوطه سازی، ساخت سازه جدید سر در ورودی فرودگاه و... است.

کلوندی با بیان اینکه فرودگاه همدان در منطقه غرب کشور بینظیر است، افزود: اقدامات صورت گرفته و ایجاد زیرساخت در راستای ایمن سازی پرواز و رضایت شهروندان بوده است.

وی به برقراری پروازهای همدان به مشهد، کیش و تهران اشاره کرد و گفت: در راستای رونق اقتصادی و گردشگری باید تمهیدات ویژهای اندیشیده شود و تمامی دستگاههای مرتبط با انسجام و همکاری در این راستا قدم بردارند.

وی به مشکلات فرودگاه همدان هم اشاره کرد و یادآور شد: فرودگاه برای مواقع بحرانی نیازمند ایجاد راه دسترسی مناسب است.

کلوندی در ادامه اعلام کرد: فرودگاه همدان آمادگی همکاری با مدیریت شهری را دارد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٢١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۴۹,۳۰۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان