پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸   |   Thu August 22, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
     آخرین اخبار
قدردانی امام جمعه همدان از تلاش‌های شهرداری برای رفع معضلات شهر
"اردوهای خاطرات ماندگار" در شهر
رونمایی از تندیس بوعلی‌سینا
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢١ تعداد بازدیـد : ١۴٣ نسخه چاپی
 
 
 

توصيف امام خامنه اي از حماسه راهپيمايي يوم الله 22 بهمن امسال:
فردايي دشمن شکن تر

روزنامه هگمتانه  : 
حضرت آيت ا... خامنه اي تأکيد کردند: 22 بهمن امسال به ياري پروردگار و در پرتو همين عوامل تاريخ ساز به معناي واقعي کلمه دشمن شکن خواهد شد و با هوشياري ملت و حضور همه سلايق و ديدگاه ها، پرشکوه تر از سال هاي قبل خواهد بود.

 
 

رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح روز جمعه در ديدار فرماندهان و جمعي از کارکنان نيروي هوايي و پدافند هوايي ارتش، بيعت شگفتيساز همافران با امام خميني(ره) در 19 بهمن 1357 را تجسم شجاعت، اميد به پروردگار، نهراسيدن از دشمن و عمل به وظيفه برشمردند و تأکيد کردند: 22 بهمن امسال به ياري پروردگار و در پرتو همين عوامل تاريخساز به معناي واقعي کلمه دشمنشکن خواهد شد و با هوشياري ملت و حضور همه سلايق و ديدگاهها، پرشکوهتر از سالهاي قبل خواهد بود.

حضرت آيتا... خامنه اي، راهپيمايي 22 بهمن را از مسائل شگفتيساز خواندند و افزودند: جشن سالانه انقلاب در کشورهايي که انقلاب کرده اند به رژه نيروهاي مسلح در مقابل چند نفر تبديل شده است اما در ايران سرافراز، 40 سال است مردم در سراسر کشور به خيابانها ميآيند و بر ادامه راه انقلاب تأکيد ميکنند که اين مسئله، از معجزات شگفتيساز انقلاب است و بايد با تمام قدرت ادامه يابد.

ايشان حضور انبوهِ بيشمار ملت در راهپيمايي 22 بهمن را «دشمنشکن و مرعوب کننده آن»، «نشاندهنده حضور عمومي ملت در صحنه» و «تجلي عزم و وحدت ملي» برشمردند و خاطرنشان کردند: در جامعه اختلاف سليقه وجود دارد اما وقتي پاي انقلاب و نظام و 22 بهمن به ميان ميآيد، همه اختلافها رنگ ميبازد و همه در کنار هم به ميدان ميآيند.

* مرگ بر آمريکا يعني مرگ بر ترامپ، بولتون و پمپئو؛ ما کاري با ملت آمريکا نداريم

رهبر انقلاب اسلامي رژيم آمريکا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران سازي و جنگ آفريني» خواندند و افزودند: مسؤولان رژيم آمريکا ضمن اهانت به ملت ايران ميگويند چرا «مرگ بر آمريکا» ميگوييد، براي روشن شدن ذهن مقامات آمريکايي تأکيد ميکنيم که ما کاري به ملت آمريکا نداريم و مرگ بر آمريکا يعني مرگ بر حاکمان آمريکا که در اين دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» ميشود.

ايشان افزودند: تا وقتي رژيم آمريکا بر مبناي شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حرکت ميکند، شعار مرگ بر آمريکا از دهان ملت مقتدر ايران نخواهد افتاد.

حضرت آيتا... خامنهاي در بخش ديگري از سخنانشان درباره پيشنهادهاي اروپاييها افزودند: به مسؤولان توصيه ميکنم به اينها هم اعتماد نکنند البته نميگوييم با آنها مراوده نداشته باشيم بلکه با چشم بدبيني به اروپاييها نگاه کنيد.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: درباره آمريکا هم از چند سال قبل و در مذاکرات هستهاي، هم در جلسات خصوصي و هم در جلسات عمومي مکرر به مسؤولان ميگفتم به آمريکاييها اعتمادي ندارم و شما هم به قول و حرف و لبخند و امضاي آنها اعتماد نکنيد. اکنون نتيجه اين شده است مسؤولاني که آن روزها مذاکره ميکردند، خودشان ميگويند آمريکا غيرقابل اعتماد است. بايد از اول اين را تشخيص ميدادند و بر اين مبنا حرکت ميکردند.

ايشان افزودند: همين اروپاييها که با وقاحت از ايران مطالبه حقوق بشري ميکنند در پاريس نيروهاي مسلح را به جان مردم مياندازند و مردمشان را کور ميکنند اما در عين حال متکبرانه از ايران طلبکاري ميکنند در حالي که بايد به آنها گفت شما اصلاً حقوق بشر را ميشناسيد؟

حضرت آيتا... خامنهاي تأکيد کردند: در جايگاه يک کشور مقتدر و توانا با همه دنيا به جز چند استثنا ارتباط داريم و خواهيم داشت اما بايد بدانيم با چه کساني داريم حرف ميزنيم و اقدامات فرانسويها، انگليسيها و ديگران را در مقاطع مختلف از ياد نبريم.

* مکرر گفتم به آمريکا اعتماد نکنيد، امروز هم ميگويم اروپاييها غيرقابل اعتمادند

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان همراه شدن ارتش با ملت در جريان انقلاب اسلامي را يک نعمت بزرگ و نقش نيروي هوايي را در اين موضوع بسيار برجسته دانستند و گفتند: نيروي هوايي در پيروزي انقلاب اسلامي و مراحل مختلف بعد از آن، نقش آفرين بود که 19 بهمن سال 1357 و بيعت جمعي از نيروي هوايي ارتش با امام راحل (ره)، اولين نقش آفريني و همانند خودِ انقلاب، شگفتي ساز و «رزق لا يُحتَسب» بود.

ايشان افزودند: 19 بهمن 57، جلوه تسلط بر نفس، احساس وظيفه و احساس قدرت بود؛ چرا که در آن رويداد جوانان از طاغوت نترسيدند و با غلبه بر ترس خود و اميدواري به خداوند، با شجاعت به ديدار امام آمدند که امروز هم به همين ويژگيها نياز داريم.

حضرت آيتا... خامنهاي گفتند: نقش نيروي هوايي در قضاياي شب 21 بهمن سال 1357، افشاي کودتا در پايگاه شهيد نوژه همدان بوسيله يک افسر جوان نيروي هوايي، تشکيل جهاد خودکفايي بوسيله نيروي هوايي، اولين واکنش کوبنده در روزهاي آغاز جنگ تحميلي بوسيله جنگندههاي نيروي هوايي و بمباران بسياري از پايگاههاي عراق و نقش آفريني در طول دوران دفاع مقدس، آغاز ساخت هواپيماي جنگي و پشتيباني از مدافعان حرم از جمله اقدامات برجسته نيروي هوايي و جزء تاريخ و هويت اين نيرو است.

رهبر انقلاب اسلامي بر لزوم حفظ و تقويت اين هويت و انسانسازي و تربيت جواناني همچون شهيدان بابايي و ستاري و ديگر شهدا تأکيد و خاطرنشان کردند: تنها نيرويي که توانست چنين شخصيتهاي برجستهاي را تربيت کند و استعداد دروني آنها را به فعليت برساند، انقلاب اسلامي و حرکت عظيم ملت ايران است.

حضرت آيتا... خامنهاي با اشاره به پايبندي ملت به «استقلال، عزت و سرافرازي حاصل از انقلاب اسلامي» افزودند: بنده از گرفتاريها، گرانيها و ديگر مشکلات مطلع هستم اما به کشور نگاه خوشبينانه دارم؛ چرا که مشاهده ميکنم ملت همچون يک قهرمان و يک شخصيت قوي در مقابل جبهه دشمن ايستاده است و ميداند چه مسير و اهدافي را بايد دنبال کند.

ايشان تأکيد کردند: مردم گله مندي، ناراحتي و توقعاتي دارند اما هيچ مسئلهاي هرگز موجب نشده و نميشود که ملت از پشتيباني همه جانبه از آرمانها و اهداف امام و انقلاب و نظام رويگردان شود.

رهبر انقلاب اسلامي همه مسؤولان و آحاد مردم را به همت و کار و تلاش بيوقفه فراخواندند و افزودند: هرکس در هر جا که هست به وظايف خود عمل کند تا همه خانههاي جدول عموميِ وظايف ملت و مسؤولان پر شود و شتاب حرکت ايران عزيز به سمت اهداف بيشتر شود.

ايشان دلهره افکندن و نااميد کردن را کار اصلي دشمن و عناصر نفوذي برشمردند و با استناد به آيات متعدد قرآني و رويدادهاي درس آموز صدر اسلام افزودند: منطق اسلام اين است که از دشمن نهراسيد بلکه از انحراف از صراط مستقيم بترسيد و اگر درست عمل کنيد به ياري پروردگار حتماً پيروز خواهيد شد.

حضرت آيتا... خامنه اي، انحراف از راه خدا و تسليم در مقابل دشمنان را موجب ذلت و بيپناهي ملت خواندند و خاطرنشان کردند: در آن صورت سرنوشت ايرانِ ما همچون دوران رژيم پهلوي يا کشورهايي همچون عربستان ميشود که آمريکا بر سرنوشت و منابع و منافعشان مسلط شده است.

ايشان همچنين در توصيهاي درباره راهپيمايي 22 بهمن افزودند: ممکن است کساني به هر دليل و منطق و مبنايي، از فلان مسؤول يا فلان آقا خوششان نيايد اما نبايد با شعار دادن بر ضد او، راهپيمايي را به مظهر اختلاف و درگيري تبديل کنند؛ چرا که اين حرکت پرشور ملي بايد همچنان با عظمت و وحدت ادامه يابد.

رهبر انقلاب اسلامي، فرداي کشور و جوانان و ملت را به مراتب بهتر از امروز خواندند و تأکيد کردند: در سايه توکل، احساس مسؤوليت و عمل مردم و مسؤولان به وظايف خود، پروردگار با لطف و عنايت خويش، راه را براي ملت ايران باز خواهد کرد.

پيش از سخنان فرمانده کل قوا، امير سرتيپ نصيرزاده فرمانده نيروي هوايي ارتش با بيان گزارشي از دستاوردها و توانمنديهاي اين نيرو در حوزههاي مختلف، گفت: کارکنان غيرتمند نيروهوايي و قرارگاه پدافند هوايي با تمسک به سيره شهيدان و مدافعان حرم براي دفاع از عزت و مرزهاي ايران اسلامي آمادگي کامل دارند.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢١ تعداد بازدیـد : ١۴٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢١٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۸,۰۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان