شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷   |   Sat February 23, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
شهرداری همدان صعود کرد
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
     آخرین اخبار
جلسه راهبری شورای اجتماعی محلات برگزار شد
اهداء خون جمعی کارکنان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان در مرکز انتقال خون
وعده حرکت قطار همدان - تهران تا پیش از نوروز
تصويب کليات بودجه 805 ميلياردي شهرداري همدان در شورا
تعدادی از مادران شهدای همدان در صحن شورا تقدیر شدند
جمع‌آوری دست‌فروشان پیاده‌ راه اکباتان
برگزاری سومین گردهمایی بزرگ پژوهشی شورا با محوریت بودجه
شهرداری همدان صعود کرد
رونق پرواز‌های همدان نیازمند عزم مسؤولان استانی است
ذخیره میوه شب عید همدان
مراجعه سالانه 30 هزار نفر به مرکز ناباروری غرب کشور در همدان
اتمام عملیات هرس و باز پیرایی درختان شهر
نمایشگاه بین المللی گردشگری فرصت درخشیدن دوباره همدان بود
پروازهای مشهد و کیش در حال تعطیلی
تدوین لایحه جامع محلات با هدف تقویت جایگاه شوراها
خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند
روزنامه هگمتانه 21 ساله شد‌
شورای اجتماعی محلات شهر همدان می تواند الگوی کشوری باشد
تعیین اولویت پروژه ها توسط شورای اجتماعی محلات
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢١ تعداد بازدیـد : ٢۶ نسخه چاپی
 
 
 


دشمن با سیاه نمایی به دنبال تخریب دستاوردهای بی نظیر انقلاب اسلامی است

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان در دیدار با نمازگزاران مسجد قمربنی هاشم(ع) کوی جنت گفت: بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی، تجلی دموکراسی دینی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان است که منجر به تحقق آرمان های دینی ملت شد.

 
 

نماینده ولی فقیه در استان، استاندار همدان، سرپرست فرمانداری همدان، شهردار همدان و تنی چند از مدیران دستگاههای خدماترسان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه کم برخوردار کوی جنت حضور پیدا کردند که در این دیدار شاهرخی استاندار همدان ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر فاطمی به بیان برخی دستاوردهای انقلاب در چهل سال اخیر پرداخت و گفت: در این چهار دهه از عمر انقلاب دشمن تمام تلاش خود را به کار بسته است تا با تحمیل تحریمهای اقتصادی شدید روحیه ایثار و شهادت را در بین مردم به ویژه جوانان کمرنگ کند تا به اهداف شوم خود دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با بهره گیری از ابزارهای رسانهای به دنبال پشیمان کردن جوانان از دستاوردهای نسل انقلابی است، به بیان برخی دستاوردهای چهل ساله انقلاب در حوزههای مختلف پرداخت و اظهار کرد: پیش از انقلاب شاهد حضور پزشکان عمومی از کشورهای هندوستان و پاکستان در شهرهای مختلف ایران بودیم اما اکنون به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه مختلف درمان جزء برترین کشورهای جهان به شمار میرویم که حتی پیچیدهترین جراحیهای قلب و مغز توسط متخصصان ایرانی در کشور و استان همدان انجام میشود و در این عرصه حتی پا را فراتر نیز گذاشتهایم و امروز شاهد حضور بیماران کشورهای مختلف در داخل کشور برای درمان هستیم.

استاندار همدان اضافه کرد: پیش از انقلاب در استان همدان به ازای هر یک هزار نفر جمعیت 79 تخت درمانی وجود داشت که امروز این میزان به 185 تخت به ازای هر یک هزار نفر افزایش یافته است و در حوزه سوادآموزی نیز 37 درصد جمعیت با سواد بودند که امروز بیش از 85 درصد جمعیت با سواد هستند که جای بسی افتخار است.

شاهرخی تصریح کرد: در ابتدای انقلاب تنها 1.2 درصد از جمعیت کشور دارای دفترچه بیمه درمانی بودند اما امروز 99 درصد مردم کشور از خدمات دفترچه بیمه بهره مند هستند.

وی در ادامه به دستاوردهای حوزه ارتباطات نیز اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب تنها 15 هزار مشترک تلفن ثابت در استان وجود داشت اما این تعداد در حال حاضر به بیش از 61 هزار مشترک افزایش یافته است که علاوه براین موضوع و در حوزه خطوط تلفن همراه تا پیش از انقلاب هیچ مشترکی در کشور وجود نداشت اما امروز به برکت انقلاب تعداد خطوط تلفن همراه بیش از جمعیت کشور افزایش یافته است.

استاندار همدان اشارهای نیز به تأمین زیرساختهای توسعهای استان در بعد از انقلاب کرد و گفت: وجود دو خط راه آهن، فرودگاه، توسعه راهها و بزرگراهها در شهرها و روستاهای استان، احداث چندین سد در استان و... موجب رشد و توسعه همدان در حوزههای مختلف شده است.

شاهرخی بیان کرد: تا قبل از انقلاب در کل استان همدان یک تصفیه خانه ناقص وجود داشت اما اکنون و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شاهد 12 تصفیه خانه مجهز و به روز در استان هستیم و با توجه به اینکه بزرگترین شبکه گازی دنیا در ایران ایجاد شده است، امروز در استان همدان نزدیک به 700 هزار مشترک گاز خانگی داریم در حالی که پیش از این مردم با کپسول و نفت سوخت مورد نیاز خود را تأمین میکردند.

وی در این دیدار افزود: دشمن با سیاه نمایی به دنبال تخریب دستاوردهای کشور در این چهار دهه است تا با القای دروغ و آمارهای غلط بگوید انقلاب اسلامی هیچ کاری انجام نداده است اما نسل جوان باید با درایت و هوشیاری آمارها را ببیند و مقایسه کند که خوشبختانه در این خصوص امروز نسل چهارمیها همچون نسل اول، دوم و سوم انقلاب باورها و تواناییهای خود را به خوبی نشان داده اند.

شاهرخی با بیان اینکه بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی، تجلی دموکراسی دینی و حاکمیت سرنوشت مردم به دست خودشان است، گفت: اگر چه در حوزه اقتصادی با مشکلات زیادی روبهرو هستیم اما در مسیر رشد قرار داریم و اکنون در حوزههای مختلف علوم جدید نظیر نانوتکنولوژی، پزشکی و هستهای در بین کشورهای برتر دنیا قرار داریم.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه اولویت نخست دولت در استان توجه به معیشت مردم و اشتغال جوانان است، اظهار کرد: با حمایت از تولید به دنبال ایجاد بازار کار در استان هستیم که در این بین با ارائه تسهیلات ویژه به توانمندان حوزههای تولیدی درصدد هستیم تا با افزایش اشتغالزایی بار سنگین بیکاری در استان تا حدودی سبک شود که در این میان شاهد حضور جوانان با مدارک تحصیلی بالا هستیم که متأسفانه بنا به دلایلی فرصت شغلی برای آنان فراهم نیست که از این موضوع ناراحت هستیم.

شاهرخی با بیان اینکه توجه ویژه به مناطق کم برخوردار شهر همدان ضروری است، افزود: با بررسیهای صورت گرفته بیش از نود درصد مشکلات ساکنان کوی جنت همدان (پرسی گاز) به راحتی قابل حل است که در این خصوص از مدیران دستگاههای خدماترسان تقاضا دارم ظرف یک تا دو هفته آینده این مشکلات را بررسی و مرتفع کنند که در این بین از شرکت برق میخواهیم مشکل روشنایی منطقه را در اسرع وقت مرتفع کند و همچنین با توجه به بافت قدیمی و سنتی کوی جنت درخواست دارم شهرداری متناسب با وضعیت منطقه خدمات بیشتری ارائه کند.

استاندار از سرپرست فرمانداری همدان نیز خواست با کمک نیروی انتظامی طرح پاکسازی معتادان متجاهر در این منطقه اجرا شود.

شاهرخی گفت: مردم همواره در تمامی زمانها جانانه و بزرگوارانه پای آرمانهای نظام و انقلاب ایستاده اند و هر چقدر به این مردم خدمت کنیم باز هم کم است و تأکید میکنم که این میزها و سمتها در دست ما مدیران امانت است و اگر مردم نباشند ما نیز هیچ جایگاهی نداریم، لذا بایستی در جهت رفع موانع، مشکلات و درخواستهای شهروندان مناطق کم برخوردار به ویژه مردم کوی جنت تمامی تلاش خود را به کار ببندیم.

وی خطاب به ساکنان این منطقه گفت: طی هفتههای آینده باز هم به صورت سرزده در این منطقه حضور پیدا خواهم کرد تا از روند حل درخواستهای شهروندان مطلع شود و از مدیران نیز درخواست دارم در اسرع وقت نسبت به حل مشکلات و مطالبات ساکنان اقدام کنند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢١ تعداد بازدیـد : ٢۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٠  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۹۰,۴۱۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان