چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸   |   Wed August 21, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
تصویب انتقال آب از سدهای «قوچم» و «آزاد» به همدان
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
     آخرین اخبار
سامانه جدید اتوماسیون اداری در راستای تحقق میز خدمت الکترونیک
آیین پایان تابستانه‌های شاد سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان
نخستین دانشکده جواهرشناسی کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود
نبود نظارت عامل ایجاد گره‌های ترافیکی در شهر
8500 مترمربع به فضای سبز منطقه سه اضافه می‌شود
گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه یک وظیفه است
بهره‌وری سرمایه انسانی شهرداری همدان بهبود می‌یابد
پایان بازآفرینی 115 هزار مترمربع توسط شهرداری همدان
همدان آزمونه اجرای طرح پرداخت عوارض و قبوض شرکت‌های خدمات‌رسان می‌شود
جشن بزرگ غدیر در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود
52 مجموعه ورزشی و 71 زمین بازی کودکان در بوستان‌های شهر
بهره برداری از فاز نخست تقاطع غیر همسطح شهید همدانی در آینده‌ای نزدیک
آیین تجلیل از آزادگان شهر همدان برگزار می‌شود
ساختار شبکه معابر پیشنهادی طرح جامع همدان مرتبط با حوزه ترافیک، مردود اعلام شد
مسؤولان مسئله اجاره‌نشین‌ها را حل کنند
فرهنگ‌سازی و ارتباطات تعاملی برای دریافت عوارض از شهروندان
نگاه ریزبینانه‌تر به مشکلات شهری با شوراهای اجتماعی محلات
مناسب سازی بیش از ٧٠ درصد بوستان‌های شهر
مدیران میدان را برای جوان‌ها باز کنند
بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان ساخته می‌شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢١ تعداد بازدیـد : ١٩۴ نسخه چاپی
 
 
 


افتتاح دو کتابخانه عمومی در فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش های قرآنی همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
آیین افتتاح کتابخانه های فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش های قرآنی همدان در هفتمین روز از ایام الله مبارک دهه فجر فاطمی برگزار شد.

 
 

* حاجی بابایی: دو کتابخانه به سرانه کتابخانههای عمومی همدان اضافه شد

به گزارش خبرنگار هگمتانه نماینده مردم همدان در خانه ملت با بیان اینکه فرهنگسرای ولایت یکی از بهترین فرهنگسراهای استان است، اظهار کرد: توسعه فرهنگ در جامعه به خصوص در مناطق کم برخوردار شهر باید در اولویت دستگاههای اجرایی باشد چرا که حجم زیادی از جمعیت شهرستان در این مناطق سکونت دارند.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب بصیرت، آگاهی و ارتقا جایگاه انسان است، گفت: با وجود سه برابر شدن جمعیت کشور، امروز امکانات، تولید و رفاه 10 برابر شده است اما همچنان در این حوزهها احساس نیاز میشود که ضرورت دارد با اقدامات اجرایی این محرومیتها را رفع کنیم.

وی در ادامه مردم را سرمایههای انقلاب دانست و افزود: ابرقدرتها میدانند که این انقلاب با صلابت است و همچنان با سرعت در مسیر خود حرکت میکند و ما نیز باید با اقدامات ماندگار و اثرگذار خود این حرکت را سرعت ببخشیم.

* خجسته: حدود 350 شبکه بین المللی برضد انقلاب تبلیغ میکنند

دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مردم با انقلاب مأنوس هستند و همواره با پشتیبانی از نظام و انقلاب برنامههای آمریکا را خنثی کرده اند، گفت: امروز نزدیک به 350 شبکه بین المللی با تبلیغ دروغین، علیه انقلاب اسلامی، فرهنگ انقلاب و دین مبارزه میکنند که بایستی با انجام اقدامات و فعالیتهای فرهنگی در نقاط مختلف شهر این اقدامات شوم و پلید را خنثی کنیم که در این میان توسعه فضای فرهنگی و ورزشی در شهر به ویژه مناطق کم برخوردار در اولویت قرار دارد.

امیرخجسته با بیان اینکه حق مردم این منطقه است که از خدمات مناسب برخوردار شوند، اضافه کرد: فرهنگسرای ولایت یکی از برجستهترین فرهنگسراهای همدان است که در منطقه کم برخوردار خضر قرار دارد و با انجام فعالیتها و خدمات فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی موجب رشد فرهنگ در این منطقه شده است، امروز با افتتاح کتابخانه در این فرهنگسرا شاهد اقدام مناسب دیگری در این منطقه هستیم که جای تقدیر دارد.

* افشاری: برای توسعه شهر نیازمند همراهی و مشارکت شهروندان مناطق کم برخوردار هستیم

سرپرست فرمانداری همدان نیز با بیان اینکه شاهد فعالیتهای گسترده و متنوعی در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان همدان هستیم، گفت: امام(ره) کتاب و رسالهای با عنوان "طلب و اراده" در حدود 100 صفحه تألیف کرده اند که اگر با دقت مطالعه شود سرنخها و راهبردهای انقلاب اسلامی و تداوم انقلاب را میتوان در این کتاب ردیابی کرد.

افشاری در این خصوص افزود: واژه "طلب" در این کتاب به انگیزه و خاستگاه درونی امام(ره) تأکید دارد که ما نیز باید در مسیر آرمانهای انقلاب و تداوم آن این موضوع را همواره دنبال کنیم و واژه "اراده" نیز اشاره به خودباوری دارد که این امر امروز در سطح ایران اسلامی و کشورهای منطقه و جهان ایجاد شده است که بایستی این موارد را به درستی تبیین و بررسی کنیم تا به اهداف و موضوعات انقلاب برسیم.

وی افزود: جمله "ما میتوانیم" که همواره مورد تأکید رهبر انقلاب است از همین خود اتکایی و انگیزه قوی نشأت میگیرد و در خصوص مسایل شهرستان نیز بایستی با انگیزه و اراده لازم و کافی به مناطق کم برخوردار توجه شود که خوشبختانه سیاست مدیریت ارشد استان، نمایندگان مردم همدان در خانه ملت، شهردار، مجموعه شورای اسلامی شهر و سایر دستگاههای اجرایی نیز به اجرای پروژههای مهم و راهگشا در جهت رشد مناطق کم برخوردار تأکید و اهتمام ویژه دارند که در این بین نیازمند همراهی و مشارکت شهروندان این مناطق هستیم.

افشاری بیان کرد: بازگشایی معابر و سایر طرحهای عمرانی نظیر جانمایی بیمارستانهای بزرگ و مجهز در مناطق کم برخوردار نشان از توجه مسؤولان به آرمانهای انقلاب دارد که در همین رابطه و در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استاندار همدان با حضور در منطقه کم برخوردار کوی جنت و در جمع نمازگزاران مسجد قمر بنی هاشم(ع) بر ضرورت رفع موانع و محدودیتها تأکید کرد که در همین راستا افتتاح کتابخانه در مناطق مختلف شهر نشان از توجه و اهتمام مسؤولان به نگاه توسعهای در شهر حکایت دارد.

* صوفی: سه کتابخانه به صورت مشارکتی در شهر همدان در حال فعالیت است

شهردار همدان نیز با بیان اینکه بر اساس تأکید رهبر معظم انقلاب توسعه مباحث فرهنگی در اولویت مدیریت شهری قرار دارد، افزود: کتاب و کتابخوانی یک وظیفه دینی و ملی است که خوشبختانه توجه به اولویتهای فرهنگی و توسعه فرهنگ شهروندی در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری قرار دارد که در همین راستا و با همکاری اداره کل کتابخانههای استان همدان سه باب کتابخانه به صورت مشارکتی در شهر همدان در حال فعالیت است که کتابخانههای فرهنگسرای ولایت کوی خضر و مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی افتتاح شد و پیش از این نیز شاهد راهاندازی کتابخانه مجموعه فرهنگی عین القضات همدانی بودیم که هدف از اجرای این سه کتابخانه تخصصی شدن امور در نقاط مختلف شهر به ویژه مناطق کم برخوردار و همچنین استفاده از ظرفیتهای کم نظیر فرهنگسراهای شهر در جهت توجه و توسعه فرهنگ شهروندی است.

عباس صوفی در ادامه افزود: تعامل با مجموعههای فرهنگی در جهت توسعه مباحث فرهنگی در همه حوزهها در اولویت قرار دارد و با تمامی دستگاههای متولی حوزه فرهنگ در حال انعقاد تفاهم نامه هستیم تا موضوعات مختلف را به نتیجه برسانیم که در این بین تفاهم نامههایی با دانشگاه علوم پزشکی در حوزههای مباحث پزشکی و خانواده، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی و... در حال پیگیری است که امیدواریم تمامی این موارد منجر به ارتقای فرهنگ شهروندی در شهر شود.

صوفی در ادامه گذری نیز به برخی برنامههای توانمندی و توسعهای منطقه کم برخوردار کوی خضر داشت و گفت: اقدامات و کارهای خوبی توسط مدیریت شهری با تأکید و همراهی استاندار، فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و سایر دستگاههای اجرایی و خدمات رسان در خصوص توسعه و رشد این منطقه در حال انجام و پیگیری است که در گام نخست طرح جامع جمع آوری مشاغل مزاحم در اولویت قرار گرفت و در این منطقه اجرایی شد که علاوه بر این موضوع در حوزه مباحث توسعهای و عمرانی نیز بعد از چهار دهه شاهد بازگشایی کامل بلوار قدر در سال جاری توسط شهرداری منطقه سه بودیم که مراحل نهایی آن نظیر توسعه و گسترش فضای سبز، پوشش کامل رودخانه خضر و آسفالت در سال آینده انجام میشود که امیدواریم با اجرای این موارد زمینه و بستر لازم جهت رشد و اعتلای همه جانبه فرزندان این منطقه فراهم شود تا در آینده شاهد بروز و ظهور استعدادهای کم نظیر کودکان و نوجوانان کوی خضر باشیم.

* سلماسی: تعداد کتابخانههای نهادی و مشارکتی شهرستان به 27 کتابخانه رسید

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز در این مراسم اظهار کرد: با افتتاح این دو کتابخانه، تعداد کتابخانههای نهادی و مشارکتی شهرستان به 27 کتابخانه رسید که به سرانه فرهنگ همدان کمک شایانی خواهد کرد.

رضوان سلماسی با بیان اینکه فضای کتابخانهای شهرستان همدان به 19 هزار و 894 مترمربع افزایش پیدا کرد، گفت: وجود کتابخانهها موجب افزایش فرهنگ یادگیری در مردم میشود و در عصر حاضر کسی که مطالعه نکند و به دانش خود نیافزاید بی سواد است.

وی افزود: کتابخانه عمومی، یکی از نیازهایی بود که در این منطقه احساس میشد و در سال 1395 و در جلسهای پیشنهاد ساخت این مجتمع فرهنگی در این منطقه داده شد و در آن زمان پیشنهاد ساخت کتابخانه نیز ارائه شد و پس از آن با همکاری شهردار و شورای شهر شاهد افتتاح کتابخانه در فرهنگسرای ولایت و نیز مرکز همایشهای قرآنی و بینالمللی هستیم.

* زارعی: به همت شهردار و شورای شهر یکهزارمترمربع به فضای کتابخانههای شهر همدان افزوده شد

مدیرکل کتابخانههای عمومی استان همدان نیز در این مراسم گفت: کتابخانه یکی از مراکزی است که به ارتقای رفتار شهروندی کمک میکند و اگر بخواهیم شاهد ارتقای فرهنگی جامعه و یادگیری شهروندان باشیم بایستی به این موضوعات توجه ویژه داشته باشیم که در همین راستا پیشنهاد ایجاد کتابخانه در فرهنگسرای ولایت کوی خضر و مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی از سوی این اداره کل در سال 1395 به شورا و شهرداری ارائه شد.

زارعی با تأکید بر اینکه روند احداث کتابخانه در برخی نقاط شهر نیازمند تأمین بودجه است افزود: احداث کتابخانه در منطقه خضر و بلوار ارم اگر در ردیف پروژههای عمرانی این اداره کل قرار میگرفت شاید بیش از یک دهه زمان نیاز داشت که خوشبختانه با همکاری و رویکرد فرهنگی شهردار، شورای شهر به ویژه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و همچنین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یکی از نیازهایی که در این مناطق احساس میشد امروز مرتفع شد و شاهد افتتاح دو کتابخانه در فرهنگسرای ولایت کوی خضر و مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی هستیم.

وی با تقدیر از رویکرد فرهنگی شورای شهر و شهرداری همدان در این باره اظهار کرد: این دو کتابخانه به صورت حق انتفاعی در این مراکز فعالیت خواهند داشت که بر این اساس فضای کتابخانه از سوی شهرداری به مدت 15 سال به اداره کل کتابخانههای استان همدان واگذار میشود که مدیریت فضای کتابخانه از لحاظ تأمین نیرو، ساماندهی منابع اطلاعاتی و نظارت بر امور کتابخانه بر عهده این اداره کل خواهد بود.

زارعی با بیان اینکه با افتتاح این دو کتابخانه مجموعا بیش از یکهزار مترمربع به فضای کتابخانه شهر همدان افزوده شده است، اظهار کرد: کتابخانه فرهنگسرای ولایت با زیر بنای 330 مترمربع دارای 6500 منابع اطلاعاتی در حوزههای مختلف از جمله حوزه کودکان میباشد که در ایام هفته صبحها و روزهای پنجشنبه به صورت دو شیفت صبح و بعدازظهر به ارائه خدمت به شهروندان این منطقه میپردازد که در همین راستا کتابخانه مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی همدان نیز با زیر بنای 704 مترمربع و با 7500 منابع اطلاعاتی در دوشیفت صبح و بعدازظهر به شهروندان خدمت ارائه میکند.

وی با اشاره به اینکه در این دو مرکز به صورت همزمان به خانمها و آقایان خدمات ارائه میشود، افزود: در این مراکز غیر از امانت کتاب، موضوعات فرهنگی نظیر نشستهای کتابخوانی، معرفی کتابخوان، قصه گویی و سایر شیوههای مختلف مرتبط با کتابخوانی نیز ارائه میشود که لازم به یادآوری است در مدت فعالیت غیررسمی این دو مرکز شاهد ثبت نام 120 نفر در کتابخانه فرهنگسرای ولایت و 300 نفر در کتابخانه مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی (تالار قرآن) هستیم.

گفتنی است در پایان این مراسم تقدیر نامه دبیرکل نهاد کتابخانههای عمومی کشور به دلیل زحمات، تلاشها و پیگیریهای عباس صوفی شهردار همدان در راستای حق انتفاع و افتتاح دو کتابخانه در فرهنگسرای ولایت و مرکز همایشهای قرآنی و بینالمللی همدان توسط نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به وی اهدا شد، همچنین جمعی از مردم و معتمدین کوی خضر به نمایندگی از اهالی با اهدای لوحی از تلاشها و اقدامات شهردار همدان در راستای توسعه و رفع مشکلات منطقه به ویژه بازگشایی بلوار قدر تجلیل و قدردانی کردند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢١ تعداد بازدیـد : ١٩۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۸۶,۲۵۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان