دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸   |   Mon May 20, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
مجید درویشی سرپرست شرکت سیاحتی علیصدر شد
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
نگرانی‌ها از دست‌اندازی به باغ‌های شهر
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
     آخرین اخبار
مدیران خدمت به مردم را در رأس امور قرار دهند
بازگشایی 23 معبر در منطقه چهار
شهروندان برای مصرف سبزیجات احتیاط کنند
افتتاح کلینیک ویژه امید در همدان
کاهش آسیب‌های سیلاب همدان با همکاری همه دستگاه‌ها
رشد 45 درصدی پوشش بیمه تکمیلی درمان کارکنان شهرداری‌ها
عزم شورا برای حل مشکل کسبه پیاده راه اکباتان
بازرسی و نظارت بر دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است
فروچاله سطحی در 20 متری شیر سنگی
ترساندن از جنگ برای فرار از پاسخ‌گویی به چرایی گرانی‌ها است
دیپلماسی شهری؛ ابزاری برای رشد فرهنگی و اقتصادی همدان
ضرب و جرح مأمور شهرداری همدان توسط عاملان ساخت و ساز غیر مجاز
آموزش نوین قوانین راهنمایی به دانش آموزان مدرسه شهید مدرس 2
مخالف قطع حتی یک درخت هستیم
سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد
شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی است
299 تماس مزاحم با آتش نشانی همدان طی یک روز
پاسخگویی به شهروندان منطقه 2 در مرکز 137 شهرداری همدان
نمایشگاه یاد ایام در فرهنگسرای پرواز
شورای اقامه نماز شهرداری همدان تشکیل شد
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢٣ تعداد بازدیـد : ٧٧ نسخه چاپی
 
 
 


فعالیت بیش از 52 شرکت دانش بنیان در استان همدان

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس پارک علم و فناوری استان همدان از فعالیت بیش از 52 شرکت دانش بنیان و 165 واحد فناور مستقر در استان همدان خبر داد.

 
 

مجید کزازی در نشستی با اهالی رسانه در خصوص فضاهای کالبدی پارک علم و فناوری اظهار کرد: 21 هکتار فضا به صورت عرصه (زمین) قبل از فرودگاه در محل مشهور به «باغ میوه» در اختیار پارک علم و فناوری استان همدان است.

وی با بیان اینکه در 10 هزار مترمربع از این فضا به صورت اعیانی ساخت و ساز انجام شده است، ادامه داد: این ساخت و سازها به دو فاز تقسیمبندی شدهاند که فاز اول این سایت با زیربنای شش هزار مترمربع بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امسال به بهرهبرداری میرسد اما فاز دوم این سایت با زیربنای چهار هزار مترمربع سال آینده به بهرهبرداری خواهد رسید که در این صورت 450 مترمربع نمایشگاه دائمی خواهیم داشت.

کزازی به فضای در حال بهرهبرداری دیگری با زیربنای بیش از چهار هزار مترمربع اشاره کرد و گفت: 958 مترمربع از این سایت در اختیار واحدهای فناور، 192 مترمربع در اختیار واحدهای خدماتی و 947 مترمربع در اختیار کارگاهها و آزمایشگاهها قرار دارد ضمن اینکه بخشی از این سایت نیز در اختیار واحد ستادی است.

وی از فعالیت پنج مرکز رشد مستقل، یک مرکز رشد مشترک با سازمان تحقیقات کشاورزی، سه مرکز نوآوری و پنج کانون شکوفایی خبر داد و افزود: در حال حاضر 165 واحد فناور مستقر در استان و بیش از 52 شرکت دانشبنیان فعال هستند که از این تعداد حدود 27 شرکت دانشبنیان در پارک علم و فناوری مستقر هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در خصوص آمار فروش سال 96 نیز اظهار کرد: در سال 96، واحدهای فناور حدود 38 میلیارد تومان و شرکتهای دانشبنیان بیش از 150 میلیارد تومان فروش داشتهاند که در مجموع شرکتهای دانشبنیان و واحدهای فناور دو میلیون دلار فروش ارزی داشتهاند.

* اشتغال 2 هزار نفر در شرکتهای دانشبنیان و واحدهای فناور استان همدان

کزازی با بیان اینکه دو هزار نفر در مجموعه واحدهای فناور و شرکتهای دانشبنیان در سطح استان به صورت تمام وقت و یا پاره وقت مشغول به کار هستند، تصریح کرد: شاغلان در تولید کالای دانشبنیان مشغول به کار هستند.

وی در خصوص دریافت تسهیلات نیز گفت: در سال 97 بیش از 130 میلیون تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی گرفته شده است ضمن اینکه در خصوص حمایت از واحدهای فناور بیش از 800 میلیون تومان تسهیلات را مصوب کردیم که تاکنون 380 میلیون تومان دریافت کردیم و 500 میلیون تومان نیز در شرف پرداخت است.

وی اعتبارات هزینهای را بیش از دو میلیارد و 800 میلیون تومان، درآمدهای اختصاصی را بیش از 380 میلیون تومان و اعتبارات ابلاغی از معاونت علمی را 300 میلیون تومان برشمرد و اضافه کرد: سه میلیارد و 500 میلیون تومان مجموع این اعتبارات است که تاکنون 71 درصد آن وصول شده است.

وی در حوزه دریافت اعتبارات تملک دارایی، سال 97 را سال بسیار خوبی ارزیابی کرد و گفت: مجموع مصوبات ما در تملک دارایی شش میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است که 53 درصد آن تخصیص پیدا کرده است و امیدواریم تا پایان سال باقی اعتبارات نیز پرداخت و وصول شود.

کزازی ادامه داد: اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون تومان از ردیف تعمیر و تجهیز در سال 97 دریافت کردهایم این در حالی است که تنها مبلغی بالغ بر 400 میلیون تومان به پارکهای علم و فناوری جهت تعمیر و تجهیز پروژهها اختصاص مییابد؛ بنابراین این مهم حاصل نمیشد مگر با پیگیریهای مسؤولان پارک علم و فناوری و نیز همکاری نمایندگان مردم در مجلس.

وی با اشاره به اینکه امسال سه میلیارد تومان اعتبار عمرانی مصوب و دو میلیارد تومان اعتبار متوازن دریافت کردهایم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استاندار همدان و سازمان مدیریت و برنامهریزی استان همدان رویکرد ویژهای نسبت به پارکهای علم و فناوری دارند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در خصوص خدمات بازاریابی پارک نیز اظهار کرد: واحد بازاریابی پارک علم و فناوری جلساتی برای سرمایهگذاران با هدف معرفی واحدهای فناور به آنها برگزار میکند.

وی برگزاری نمایشگاهها را از جمله اهداف کاری ویژه پارک علم و فناوری عنوان کرد و گفت: تلاش میکنیم از این نمایشگاهها برای فروش کالاها بهرهمند شویم که در سال جاری، پارک علم و فناوری استان همدان دو نمایشگاه استانی برگزار و در 12 نمایشگاه ملی شرکت کرده است.

وی ضمن اشاره به امضای 10 تفاهمنامه در سال 97 برای همکاریهای مشترک با دیگر دستگاهها افزود: امسال 245 مورد خدمات آزمایشگاهی هم توسط واحدهای فناور و هم توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاهها صورت گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با تأکید بر اینکه به دنبال استقرار استانداردهای معتبر در خرید تجهیزات آزمایشگاهی هستیم، افزود: امسال بیش از 50 واحد فناور پذیرش کردهایم ضمن اینکه بیش از چهار مورد از واحدهای ما از مؤسسهای و واحد فناور به دانشبنیان تبدیل شدهاند.

کزازی کسب مقام دوم کشوری در جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت»، کسب مقام سوم در رویداد ملی «لیگ اینترنت اشیاء کشور»، معرفی پنج واحد فناور برتر استان در سال جاری و تأییدیه نانو مقیاس برای یکی از شرکتها را از جمله عناوین به دست آمده پارک علم و فناوری استان همدان در سال 97 برشمرد و ادامه داد: در سال 96، 64 ادعای مالکیت فکری و ثبت اختراع بررسی شد که 39 مورد از این تعداد پذیرش شد ضمن اینکه در 99 ماهه ابتدایی امسال نیز 48 مورد ادعای مالکیت فکری و ثبت اختراع داشتهایم که از این تعداد 38 مورد بررسی و در نهایت 20 مورد پذیرش شده است.

وی نقش نمایشگاهها را در معرفی خدمات شرکتها بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: یک واحد فناور ما در سال جاری و در نمایشگاه تهران 760 میلیون تومان قرارداد همکاری با یک سرمایهگذار را به امضا رساند که این موفقیت بسیار بزرگی است.

* اختصاص 16 هکتار زمین به شرکتهای دانشبنیان در آیندهای نزدیک

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان از اختصاص 16 هکتار زمین به شرکتهای دانشبنیان در آیندهای نزدیک و برای ساخت کارگاهها خبر داد و تصریح کرد: اقدامات ابتدایی این طرح انجام شده است که در حال حاضر مشغول فراهم کردن زیرساختها هستیم و امیدواریم با حمایت مسؤولان استانداری این فضا هرچه سریعتر در اختیار شرکتهای دانشبنیان قرار بگیرد.

کزازی در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه در خصوص چگونگی روند حمایت از ایدههای برتر رویداد همدان 2018 نیز گفت: از پنج ایده برتر معرفی شده در ایده پارک همدان 2018، دو مورد از نهاوند و ملایر مراجعه، مستقر و مورد حمایت قرار گرفته‌‌اند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢٣ تعداد بازدیـد : ٧٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۷۰,۲۶۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان