دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸   |   Mon March 25, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
     آخرین اخبار
رفاه مردم در گرو عملکرد مدیریت شهری است
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سال نو
آمادگی کامل شهر برای استقبال از بهار و گردشگران نوروزی
اعلام ضوابط اجرای سامانه‌های مهار آتش در ساختمان‌ها
اجراي46 رأي تخريب و 118 راُي پلمب در همدان
رضایت 76 درصدی شهروندان از شهرداری
امضای تفاهم‌نامه شهرداری و اصناف در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض شهرداری
تدابیر مدیریت شهری برای چهارشنبه پایان سال ایمن
تأکید بر تعامل و تعاون مدیریت شهری با دستگاه تعلیم و تربیت
پدافند غیرعامل لازمه رسیدن به توسعه پایدار در مدیریت شهری
ضرورت رفع موانع و دغدغه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری در همدان
شنبه آغاز توزیع میوه عید در غرفه‌های شهرداری
آماده‌باش 161 نیروی آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال
اطلاعات گردشگران نوروزی در نرم افزار ثبت می‌شود
پایان خوش شهرداری همدان در سال جاری، شاگردان گل محمدی گل کاشتند
با حکم امام خامنه‌اي حجت‌الاسلام شعباني‌ نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه همدان شد
ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان
پیمودن راه گام دوم انقلاب با قدرت، نشاط و طراوت جوانی میسر است
اختصاص 70 اتوبوس برای جابه‌جایی شهروندان در پنجشنبه آخر سال
نام‌گذاری پارک منطقه 4 شهر همدان به نام "شهید نفیسی"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ۶٢ نسخه چاپی
 
 
 


خانه مسافرها در کوتاه‌ترین زمان شناسنامه‌دار شوند

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان با تأکید بر ساماندهی و شناسنامه‌دار شدن خانه مسافرها در همدان گفت: وجود خانه‌ مسافرهای غیرمجاز به لحاظ اخلاقی، امنیتی، بهداشتی و... زیبنده نیست و ساماندهی آنها باید در کوتاه‌ترین زمان انجام پذیرد.

 
 

 سید سعید شاهرخی بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد اجرایی سفر استان همدان با بیان اینکه وجود خانه مسافرهای غیرمجاز به هیچوجه مورد قبول نیست، اظهار کرد: وجود خانه مسافرهای غیرمجاز به لحاظ امنیتی، اخلاقی، بهداشتی و... زیبنده شهر همدان نیست و باید در کوتاهترین زمان ممکن ساماندهی شود.

وی با تأکید بر اینکه این درست نیست که افرادی کارتن به دست مسافران را بخواهند به منازلی ببرند که منطبق با استاندارد نیست، بر شناسنامهدار کردن خانه مسافرها تأکید کرد و گفت: این خانهها باید طبق ضوابط دارای کد باشند و البته نباید در ضوابط نیز سختگیری شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه ساماندهی نشدن خانه مسافرها مشکلات عدیدهای را ایجاد میکند، عنوان کرد: دیدن صحنههایی چون ایستادن افرادی کارتن به دست و یا خودروهایی که در کنار خیابان کارتنهایی را برای اجاره منزل به مسافر تبلیغ میکنند، زیبنده نیست.

وی خطاب به میراث فرهنگی بر ضرورت ساماندهی خانه مسافرها در کوتاهترین زمان تأکید کرد و گفت: اگر در این خصوص نیاز به همکاری بین بخشی است، همکاری خواهیم کرد.

استاندار همدان بر اینکه برای گردشگری همدان در برنامه 3 سال آینده اعتبار کافی دیده شود، بر آمادگی کمیتههای خدمات سفر برای نوروز تأکید کرد و گفت: مدیریت صفر تا صد کمیتههای شهرستان بر عهده فرمانداران است.

شاهرخی بر استفاده از ظرفیت سمنها در حوزه گردشگری تأکید کرد و با اعلام اینکه در زیباسازی شهر همدان اقدامات مطلوبی انجام شده است و سال گذشته نیز شهرداری اقدامات خوبی را انجام داد، عنوان کرد: البته در برخی بلوارها خطکشیهای مناسب نداریم که باید اصلاح شود.

وی با اعلام اینکه همدان یکی از استانهای امن کشور است، اظهار کرد: پلیس راه و راهور به این توجه کنند که با کمین کردن بر سر راه مسافر و جریمه کردن مسافران اوقات را به کام آنها تلخ نکنند.

استاندار همدان بر اهمیت ساماندهی و باز بودن سرویسهای بهداشتی و نمازخانه پمپ بنزینها نیز تأکید و ابراز کرد: کمفروشی و گرانفروشی در بازار نیز به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی همچنین با بیان اینکه شهرداری، شرکت علیصدر و تلهکابین گنجنامه باید به تبلیغات ملی بپردازند، اضافه کرد: تبلیغات در شبکههای استانهای مرکزی، تهران، قزوین و خوزستان باید در دستور کار قرار بگیرد، یکی از مهمترین جامعه هدف گردشگری همدان، تهران است که تبلیغات شرکت علیصدر سال گذشته باعث شد آمار مسافران از 60 هزار به 112 هزار نفر برسد.

شاهرخی همچنین تأکید کرد: عملکرد تمام دستگاههای اجرایی، کمیتهها و فرمانداران در نوروز مورد ارزیابی قرار میگیرد و اگر کسی بد عمل کند، او را توبیخ نمیکنم و از وی خداحافظی میکنیم.

* صوفی: اتوبوسهای گردشگری در کنار مجموعه عینالقضات مستقر میشوند

شهردار همدان نیز در این جلسه به راهاندازی ستاد استقبال از بهار در سه حوزه معاونت شهرداری اشاره و بیان کرد: این ستاد از 15 اسفند کار عملیاتی خود را شروع میکند و برنامهریزی ما این است که تا 25 اسفندماه کارها تمام شود.

عباس صوفی به رشد 30 درصدی اقدامات مدیریت شهری برای نوروز سال 98، اشاره کرد و گفت: پاکسازی شهر، رنگآمیزی، مبلمان شهری، نصب نماد و... 30 درصد افزایش دارد.

وی به نصب 150 نماد در نوروز اشاره کرد و با بیان اینکه این نمادها با طراحی اساتید کشوری در حال ساخت است، عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات کاشت گل و گیاه است که سال گذشته 2 میلیون و 700 هزار بوته گل در شهر کاشته شد که امسال کاشت 4 میلیون بوته گل از 15 اسفند تا 29 اسفندماه انجام میشود. شهردار همدان گفت: امسال از نهالهای بالای 7 سال استفاده کردیم.

وی به استقرار کیوسک راهنمای مسافر در نمازخانه راه کربلا نیز اشاره کرد و گفت: ستاد مرکزی نیز در مجموعه عینالقضات مستقر است و اتوبوسهای خاص گردشگری نیز از مجموعه عینالقضات مسافران را در نقاط مختلف شهر میگردانند که این اتوبوسها دارای راهنمای تور نیز هستند.

صوفی با بیان اینکه سال گذشته جمعآوری دستفروشان گنجنامه انجام شد و امسال نیز جمع‌‌آوری آنها در دستور کار است، ابراز کرد: شهرداری همدان برای استقبال از مسافران اقدامات ویژهای را چون آسفالت خیابانها انجام میدهد در زمینه آمادهسازی شهر هیچ نگرانی نداریم و شهرداری همدان آماده استقبال از مسافران است.

شهردار همدان بر انجام تبلیغات محیطی و پخش فیلم کوتاه تبلیغاتی از صداوسیما تأکید کرد و گفت: مسافران هرساله از بسته بودن بازار همدان گلایه دارند، به ویژه مغازههای پیادهراه بوعلی باید باز باشند و به طور قطع یکی از مواردی که در ماندگاری مسافر تأثیر دارد باز بودن بازار است.

* نانکلی: آمادگی 162 مدرسه برای اسکان مسافران

معاون آموزش ابتدایی استان همدان نیز در این جلسه به آمادگی 19 پایگاه اسکان در استان اشاره کرد و گفت: 162 مدرسه برای اسکان مسافران تجهیز شده است.

یاسر نانکلی ادامه داد: 6 مرکز خانه معلم با 93 اتاق و ظرفیت 323 نفر، 70 اتاق با ظرفیت اسکان 280 نفر در پردیس فرهنگیان آماده نوروز هستند.

وی ظرفیت اردوگاهها را نیز 569 نفر عنوان و بیان کرد: سال گذشته 7 هزار و 269 نفر از طریق آموزش و پرورش در استان اسکان داده شدند.

* مالمیر: رشد 80 درصدی اقامت مسافر در اقامتگاههای استان در نوروز 97

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم با اعلام اینکه ماندگاری مسافر در نوروز 97، بین 2 تا 3 شب بود، گفت: غار علیصدر، آرامگاه بوعلی سینا و کتیبههای گنجنامه در صدر بازدیدکنندگان قرار داشتند.

علی مالمیر به اجرای 291 نوروزگاه در 104 عنوان در نوروز 97 اشاره کرد و افزود: در نوروز سال 96، 86 هزار نفر در تأسیسات اقامتی استان ساکن شدند که این مقدار در سال 97، به 140 هزار نفر رسید و رشد بیش از 80 درصد داشت. وی به تشکیل کمیتههای ده‌‌گانه برای خدمات سفر اشاره کرد.

* یاری: بازدید 112 هزار نفر از غار علیصدر در نوروز 97

حمیدرضا یاری، مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 623 هزار نفر از غار علیصدر بازدید کردهاند، گفت: در نوروز سال 97، 112 هزار نفر از غار بازدید کردند که این عدد در سال 96، 64 هزار نفر بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ۶٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۰۲۲,۹۱۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان