چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸   |   Wed June 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
نمایشگاه صنایع دستی پیاده راه اکباتان تا 28 خرداد برپاست
آغاز فعالیت شورای اجتماعی محلات از 24 خرداد در 4 محله شهر
گشایش رسمی مرکز 137 همدان
رونق کسب و کار شهر همدان اولویت مدیریت شهری
بازگشایی 3 معبر در منطقه 4 شهر
کمک به ارتقای کیفیت زندگی در شهر با شوراهای اجتماعی محلات
امشب آغاز سم‌پاشی درختان شهر
دولت سهم شهرداری همدان از جرایم رانندگی را پرداخت نکرده است
اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی در مدارس شهر
ارسال 256 ایده به جشنواره گردشگری مدیریت شهری همدان
     آخرین اخبار
آغاز فعالیت رسمی مرکز 137 شهرداری همدان
پاسخ‌گویی شهردار همدان به شهروندان در سامد
مهار آتش‌سوزی انبار لوازم یدکی خودرو به کوشش 10 گروه عملیاتی آتش‌نشانی
برای چندمین بار دوچرخه در همدان جایگزین خودرو شد
برپایی پانزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف از 2 تا 8 تیر در همدان
زیباسازی شهر با گل کاری تابستانه
453 مزاحمت تلفنی برای آتش نشانی در 24 ساعت
برای لیگ یکی شدن پاس تلاش می کنیم
برگزاری همایش پیاده روی کاروان نشاط و سلامت در همدان
بازگشایی 3 معبر در منطقه 4 شهر
کمک به ارتقای کیفیت زندگی در شهر با شوراهای اجتماعی محلات
وقوع 15 آتش سوزی در مراتع همدان طی یک روز
دولت در اجرای قانون افزایش حقوق‌ها تعلل نکند
گشایش رسمی مرکز 137 همدان
اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی در مدارس شهر
امشب آغاز سم‌پاشی درختان شهر
رونق کسب و کار شهر همدان اولویت مدیریت شهری
نمایشگاه صنایع دستی پیاده راه اکباتان تا 28 خرداد برپاست
آغاز فعالیت شورای اجتماعی محلات از 24 خرداد در 4 محله شهر
فوتسال کارکنان شهرداری همدان به ایستگاه نیمه نهایی رسید
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠١/٢٢ تعداد بازدیـد : ١١٧ نسخه چاپی
 
 
 


پرچم سپاه مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر همدان برافراشته شد

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شورای اسلامی شهر همدان به نشانه محکومیت به اقدام دولت آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و به منظور حمایت قاطع از سپاه، پرچم این نهاد مقدس را در مقابل ساختمان شورا به اهتزاز درآورد.

 
 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در دومین جلسه صحن علنی شورا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اقدام ترامپ در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی را محکوم کرد و گفت: تروریستی خواندن سپاه پاسداران توهین محرز و مستقیم به ملت ایران است.

کامران گردان با بیان اینکه طبق اصل 150 قانون اساسی، سپاه پاسداران جزو نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است، افزود: این اقدام رئیس جمهور آمریکا، توهین به قانون اساسی و مردم ایران است که باید در این برهه زمانی، همه از قانون اساسی کشور دفاع کنیم.

گردان با بیان اینکه این اقدام موجب ایجاد شور و هیجان در جامعه و مردم در حمایت بیشتر از سپاه پاسداران شده است، اضافه کرد: با محکوم کردن این اقدام وقیحانه، تلاش میکنیم تا این توطئهها خنثی شود و به سپاه پاسداران و مملکت خللی وارد نشود.

وی با اشاره به اقدام نهادها و سازمانهای مختلف از سپاه پاسداران، افزود: شورای اسلامی شهر همدان نیز به منظور اعلام همبستگی و حمایت از سپاه پاسداران، علاوه بر پرچم افراشته شده جمهوری اسلامی و شورای اسلامی شهر، پرچم سپاه پاسداران را نیز مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر برافراشت.

گردان ضمن تبریک روز جانباز، قدردانی از جانبازان سرافراز را ضروری دانست و اظهار کرد: روز جانباز یادآور ایمان، فداکاری بی دریغ و وفاداری به آرمانهای انسانی بزرگانی است که قامت غیرت، برافراشتهاند تا لوای اقتدار ایران اسلامی را استوار بدارند.

*گیاهشناس: دولت ترامپ از گذشته به خوبی درس نگرفته است

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا، با تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: اقدام کنونی دولت ایالات متحده آمریکا در تروریستی اعلام کردن یک نهاد نظامی برآمده از متن مردم و پاسدار ارزشهای بنیادین نظام جمهوری اسلامی بار دیگر نشان داد، دولت ترامپ از گذشته تاریخی روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران به خوبی درس نگرفته است.

جواد گیاه شناس همچنین گفت: پس از نقض عهد و نشان دادن عدم پایبندی به تعهدات بینالمللی در برجام بار دیگر اقدام یکجانبه دولت ترامپ نشان داد که این کشور هیچ ارزشی برای معیارهای جهانی و بینالمللی قائل نیست و حتی مهمترین حق سیاسی یعنی حاکمیت سیاسی برآمده از رأی مردم را هدف بنیادین خود قرار داده و به دنبال خیالی خام برای تغییر نظام در ایران است.

وی با تأکید بر اینکه اما دشتها، کوهها و سرزمین ایران اسلامی و منطقهها همگی نشان از رشادتهای سرداران بیسری است که حافظ امنیت، صلح و ثبات در منطقه بوده است، افزود: فرزندان برآمده از انفاس شهدای معزز، پیشگامان و یاران شهادت با تأسی از سردارانی چون همت، باکری، صیاد شیرازی، تهرانیمقدمها و همدانیها همگی در سرلوحه خویش در هم پیچاندن طومار کسانی را دارند که خود پرورش تروریسم به ویژه تروریسم دولتی در منطقه ما بوده است.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: دیر صباحی نیست که طالبان و القاعده به دست با کفایت همین سرداران و سپاه پر افتخار به تاریخ پیوست و اکنون دولت ترامپ خوب میداند که برهم زننده خیال خام تروریستهای دستپرورده ایشان چه کسی است؛ بنابراین دست به چنین اقدام بیشرمانهای برای اعلام این نهاد انقلابی زده است.

گیاهشناس عنوان کرد: ضمن محکوم نمودن چنین اقدامی و تحسین تصمیم شورای عالی امنیت کشور در تروریست اعلام کردن بخشهایی از ارتش آمریکا مستقر در غرب آسیا، از مجامع جهانی میخواهیم در برابر تضییع حقوق ملت ایران که یک بار در برجام و از جانب همین دولت انجام گرفته، ایستاده و با محکوم نموندن این اقدام در برابر موتور تولید تروریستهای دست ساخته در منطقه و کودککش در فلسطین اشغالی که مانع حقیقی ثبات و امنیت منطقه است بایستند.

وی ادامه داد: بدانند و آگاه باشند که ملت ایران نیرویی را که برآمده از خویش است و در بسیاری جهات ضامن ثبات و امنیت در کشور و منطقه بوده است را هیچگاه تنها نمیگذارند و در برابر چنین اقداماتی نیز سکوت نمیکنند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان در پایان سخنانش گفت: اما امروز آزمون جهانی است که ملت ایران را به نظاره از رفتار سرداران صلح و ثبات و درس دموکراسی و عدم مداخله در منطقه و امور دیگران کرده است.

*عسگریان: ضرورت شفاف سازی اختصاص اعتبار به برخی هیأتها و تشکلها

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز اظهار کرد: سپاه یک نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی و فرامین امام (ره) بوده و ما هم در حمایت و حفاظت از این ارگان انقلابی ورود میکنیم.

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه شورا زبان گویای مردم است، بیان کرد: باید قاطع، شفاف و کامل اینگونه مباحث از زبان شورا مطرح شود و در کنار نصب پرچم سپاه در حمایت از این نهاد انقلابی، نصب بنر را نیز در شهر داشته باشیم.

وی با انتقاد از اختصاص اعتبار به برخی هیأتها و تشکلها توسط شهرداری، افزود: کمکها و مساعدتها باید به طور شفاف صورت پذیرد و این کمکها نباید تنها مختص افراد و هیأتها و تشکلهای خاص باشد؛ بلکه باید در توزیع این سهم عدالت رعایت شود.

*کاوسیامید: تصمیم ترامپ حربهای برای جلوگیری از رشد سپاه است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور مالی شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با بیان اینکه پاسداران ما به سیدالشهدا (ع) پاسدار واقعی اسلام ناب اقتدا میکنند، گفت: پاسداری از انقلاب در امتداد حرکت امام حسین(ع) است و این مسیر تا ظهور حضرت ولیعصر (عج) ادامه مییابد.

اکبر کاوسی امید با اشاره به اینکه این عمل مذبوحانه رئیس دولت آمریکا در اعلام سپاه در فهرست گروههای تروریستی را محکوم میکنم، اضافه کرد: پیروزیهای پی در پی رزمندگان و جبهه مقاومت در غرب آسیا یکی از دلایلی این اقدام بود چراکه دیگر تحمل رشد سپاه را نداشتند و با این حربه میخواهند جلوی رشد این نهاد را بگیرند؛ 40 ساله شدن انقلاب دلیل دیگر بوده که صهیونیسم در اوج عصبانیت این عمل را انجام داده است.

وی خطاب به ترامپ و این اقدام مفتضحانه او، بیان کرد: چه نشان خوش رنگی بر عاقلان عالم است که احمقوار و وارونه انگار آنان را تروریسم بنامند؛ در قاموس کسانی که نتانیاهو و آل سعود با همه جنایاتشان شریک و حامی حقوق بشر است باید هم، سپاه تروریست خوانده شود.

کاوسی امید افزود: احمقی که سیاه را سفید و سفید را سیاه می‌‌خواند یقیناً آل سعود و آل خلیفه را حامی حقوق بشر و سپاه را تروریست خواهد خواند و به غیر از این هم از آنان انتظار نیست.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام رئیس جمهور آمریکا را محکوم میکنیم، عنوان کرد: این اقدام باعث شد اقشار مختلف مردم در حمایت از سپاه و آرمانهای انقلاب در کنار هم و در یک جبهه متحد مقابل جبهه صهیونیسم بایستند.

*قراباغی: اتمام و تکمیل پروژههای نیمه تمام اولویت کار شهرداری باشد

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه از دوره چهارم و ابتدای شورای پنجم در خصوص بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و کمک به نیازمندان کمک کردهایم، گفت: اما برای پیشگیری از پیش آمدن برخی مسائل در جامعه باید مراقبت کنیم.

حسین قراباغی با بیان اینکه امسال سال انتخابات است، گفت: کار نکرده و کرده امسال تجزیه و تحلیل میشود و باید به گونهای کار کنیم که مطرح نشود انتخاباتی است و یا به نفع گروه خاصی نباشد چراکه شائبهها هست.

وی اولویت مطالبات شورا را انجام کارهای نیمه تمام پروژهها دانست و بیان کرد: برای من مهم است کارها در شهر به سرعت انجام شود و پاسخگوی وجدان خود و مطالبات مردم باشم؛ در سال جاری اتمام و تکمیل پروژههای نیمه تمام صورت گیرد.

گفتنی است؛ در جلسه دیروز صحن شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز از جانبازان سرافراز شورا؛ علی رحیمی فر رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورا و اکبر رنجبران دبیر کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی تقدیر به عمل آمد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠١/٢٢ تعداد بازدیـد : ١١٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴١  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۰۶,۰۲۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان