پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸   |   Thu September 19, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
     آخرین اخبار
جداسازی بافت تاریخ‌دار و جدید شهر
همت مدیریت‌ شهری برای رفع مشکلات ایمنی بازار
افزایش20 تا30 درصدی نرخ سرویس مدارس
تلاش شهرداری همدان برای احیای تعزیه‌خوانی
خدمات رسانی به زائران اربعین در همدان، مرز خسروی و کربلا
مدل 98 فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
قطار شهری همدان در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفت
سرپرست جدید مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان معرفی شد
افزایش 4 اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی همدان در مهر ماه
کاهش 15 درصدی تصادفات فوتی با اقدامات شهرداری همدان
از یکم تا هفتم مهرماه، همدان میزبان نشست جهانی "راه ابریشم"
چکيده‌اي از فعاليت‌هاي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري همدان
همدان آماده مهمترین رویداد فوتبالی
بررسی وضعیت 5 رودخانه شهر
بهره‌برداری از بهسازی بلوار ارم در نیمه دوم مهرماه
برپایی عزاداری‌های دهه اول محرم در امنیت کامل
لیگ فوتبال محلات به مرحله حذفی رسید
هیأت رئیسه شورای شهر همدان انتخاب شدند
مرکز 137گامی برای ایجاد میز خدمت الکترونیکی
استقبال گسترده شهروندان از پویش "عزاداری پاک"
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠١/٢۵ تعداد بازدیـد : ١۶٢ نسخه چاپی
 
 
 

یک هزار میلیارد تومان خسارت سیلاب به استان همدان
تقدیر استاندار از عملکرد شهردار همدان در مدیریت سیلاب

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان گفت: به مردم همدان و شورای اسلامی شهر به خاطر داشتن شهردار انقلابی، باتدبیر و جهادی تبریک می‌گویم و در روزهای بحران و بارندگی‌ها دیدم که شهردار همدان و همکارانش چگونه با تعصب وارد کار شدند و از این موضوع احساس غرور کردم.

 
 

 

صبح شنبه نخستین شورای اداری استان همدان در سالی که از سوی رهبر انقلاب «رونق تولید» نام گرفته است، تشکیل شد.

استاندار همدان در این جلسه با اشاره به بارندگیهای اخیر در استان اظهار کرد: اقدامات پیشگیرانه در استان موجب شد تا استان مانند سایر استانها با بحران جدی مواجه نشود.

سید سعید شاهرخی با اعلام اینکه عملکرد ستاد بحران در استان مطلوب بود و سدهای موجود در استان و پاکسازی آنها در مهار سیل بسیار تأثیر گذاشت، افزود: در حال حاضر سدهای استان برای یک کشاورزی غنی پرآب است.

وی عنوان کرد: به مردم همدان و شورای اسلامی شهر همدان به خاطر داشتن شهردار انقلابی، باتدبیر و جهادی تبریک میگویم در زمان بحران و بارندگیها دیدم که شهردار همدان و همکارانشان با تعصب پیگیر امور هستند و احساس غرور کردم.

استاندار با اعلام اینکه بیش از یک هزار میلیارد تومان خسارت سیل به استان است و این میزان به وزارت کشور اعلام و تأیید شده است، بیان کرد: مرحله بعد از سیلاب بازسازی خسارتها است که بعد از تأمین اعتبار انجام میشود.

شاهرخی در بخش دیگر سخنانش به دشمنی دیرینه استکبار و در رأس آن آمریکا با جمهوری اسلامی اشاره کرد و با محکوم کردن سخنان رئیس جمهور آمریکا علیه سپاه، عنوان کرد: این فشارها ناشی از عصبانیت آمریکا از توفیقات بزرگی است که سپاه کسب کرده و آمریکا در طول چهل سال نتوانسته نقشههای خود را عملی کند اما این سپاه است که در تمام صحنهها پیشتاز است و همواره از کشور صیانت کرده و در مقابل تروریست ایستاده است و به واقع این رفتارها خودزنی است؛ چراکه بعد از این حرکت سپاه محبوبتر شد.

وی با بیان این مطلب که دشمن طی چندین سال گذشته تولید و اقتصاد ایران را هدف قرار داده و شدیدترین تحریمها را اعمال کرده است، گفت: تولید نقطه تحول توسعه کشور است و امیدواریم بتوانیم در جهت اجرای منویات رهبر انقلاب گام برداریم.

استاندار همدان اظهار کرد: بنده بارها اعلام کردم که اولویت استان توجه به معیشت، اشتغال و تولید است و برنامههایی برای اجرایی کردن این سیاست پیشبینی شده است.

شاهرخی سال جدید را سال تصمیمگیری، انسجام و دقت و سرعت در کارها در راستای رونق تولید عنوان کرد و افزود: سند راهبردی و عملیاتی استان در افق سال 1400، با همکاری و مشارکت دستگاهها تدوین و نهایی شده و تا 3 سال آینده اهداف مشخص شده است.

 

*هر سال باید 20 هزار شغل به صورت واقعی در استان ایجاد شود

وی ضمن بیان این مطلب که به دنبال اتمام پروژههای مهم و تأثیرگذار در عمران و آبادانی استان و توسعه تولید هستیم، ابراز کرد: تمام قد در اختیار سرمایهگذار بخش خصوصی هستیم و حمایت از تولید در سرلوحه کار قرار دارد و طی 3 سال هر سال باید 20 هزار شغل به صورت واقعی در استان ایجاد شود.

شاهرخی میزان سرمایهگذاری برای امسال را 4 هزار و 800 میلیارد تومان اعلام کرد و با بیان اینکه این رقم تا سال 1400 باید به 6 هزار میلیارد تومان برسد، گفت: تاکنون در حوزه صنعت، کشاورزی و معدن استان 4 هزار و 388 میلیارد تومان سرمایهگذاری شده است.

شاهرخی با اشاره به وجود 104 هکتار گلخانه در استان بیان کرد: 210 هکتار گلخانه دیگر نیز باید طی 3 سال در استان ایجاد شود و سال گذشته 18 هزار و 700 شغل در استان ایجاد شد.

وی میزان صادرات سال گذشته استان را 943 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: اگرچه عملکرد اکثر بانکهای استان در پرداخت تسهیلات مطلوب است، اما از عملکرد برخی بانکها گله دارم و در مجموع 2 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات بانکی سال گذشته پرداخت شد.

شاهرخی گریزی هم به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زد و با تأکید بر اینکه باید شرایط برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود، اضافه کرد: باید طوری عمل کنیم که زمینه مشارکت مردم را فراهم کنیم و کاملاً در چهارچوب قانون عمل کنیم.

 

*رسانههای استان با تمام مشکلات شانه به شانه مسؤولان در کنار مردم هستند

وی به تشکیل 30 جلسه تنظیم بازار هم اشاره کرد و گفت: 3 هزار و 500 تن برنج، 583 تن مرغ منجمد، 893 تن گوشت قرمز، 228 تن گوشت گرم وارد بازار شد و سعی کردیم به دست مصرفکنندگان برسد و 120 هزار مورد بازرسی نیز در این خصوص صورت گرفت.

شاهرخی در بخش دیگری از سخنانش فعالان رسانه استان را یک فرصت بیبدیل عنوان کرد و افزود: رسانههای استان با تمام مشکلات شانه به شانه مسؤولان در کنار مردم هستند.

استاندار همدان در ادامه سخنان خود به سخنان آیتالله موسوی اصفهانی در خطبههای نماز جمعه در خصوص رویداد 2018 اشاره کرد و گفت: انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری یک افتخار است و البته گزارش اثرات اقتصادی آن را بارها بیان کردیم و باید بگویم به هیچ عنوان 10 میلیارد تومان نگرفتیم.

شاهرخی در همین خصوص اضافه کرد: برای این رویداد 10 میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده بود اما دولت پول نداشت و تنها 4.5 میلیارد تومان اعتبار جذب شد که در اجلاس جهانی و 100 رویداد برگزار کردیم و در حال حاضر 4 میلیارد تومان نیز بدهی داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: تحقق فرامین رهبر انقلاب در سال جاری نیاز به کار جهادی دارد و مدیری که عزم دارد بماند وگرنه اجازه بدهد جایگزین معرفی کنیم و رونق تولید در گرو حمایت از تولیدکننده و تسهیلگری است.

 

* حسین افشاری فرماندار همدان شد

استاندار همدان به اجرای طرح سپاس، دیدار مدیران با خانواده شهدا و جانبازان و طرح تفقد از خانواده محرومان و دیدار مدیران با افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) اشاره کرد و با اعلام اینکه من در انتخابهایم تحت تأثیر هیچ جوی قرار نمیگیرم مظاهر پورمجاهد را به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و حسین افشاری را به عنوان فرماندار همدان معرفی کرد.

 

* آیتالله شعبانی: مدیریت اقتصادی نیاز به برنامهریزی استانی دارد

در ادامه این شورا، نماینده ولی فقیه در استان همدان از ستاد تسهیلات نوروزی، مدیریت بحران و نیروهای سپاه و ارتش در مهار بحران سیلاب قدردانی کرد و خواستار توجه به آسیبدیدگان سیل شد.

آیتالله حبیبالله شعبانی به شعار سال با عنوان «رونق تولید» اشاره و بیان کرد: دشمن جنگ اقتصادی را علیه ایران در پیش گرفته است و از همینرو چندین سال است که رهبر انقلاب شعار سال را اقتصادی عنوان میکنند.

 

*مسؤولیت در نظام اسلامی طعمه نیست بلکه یک مسیر و فرصت برای خدمت واقعی به مردم است

وی با تأکید بر اینکه رونق تولید و معیشت در استان باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: مدیریت باید به صورت جهادی باشد و اعتقاد دارم که اگر مدیریت جهادی باشد به طور قطع مشکلات حل میشود.

وی در ادامه با بیان اینکه اگرچه سیل خساراتی را به بار آورد اما از سوی دیگر مشکلات کمآبی و کشاورزی نیز حل شد، عنوان کرد: مدیریت خوب، مدیریتی است که بتواند فرصت‌‌های اقتصادی را هم ایجاد کند و نیاز به برنامهریزی استانی دارد.

امام جمعه همدان با اعلام این موضوع که نوسانات قیمت در بازار برای مردم آزاردهنده است، تصریح کرد: گرانی وجود دارد اما آنچه آزاردهنده است نوسان قیمتها است که اگر ثبات قیمت باشد به طور قطع مشکلات کاهش مییابد.

آیتالله شعبانی ادامه داد: اگرچه تحریمها و شرایط بر اقتصاد تأثیر دارد اما مدیریت اقتصادی و برنامهریزی استانی در این زمینه بسیار مهم است.

وی عامل اصلی توسعه و رشد استان همدان را مسؤولان استانی عنوان کرد و ضمن بیان این مطلب که امام جمعه در کنار کار فرهنگی میتوان حمایت کننده سرمایهگذار در استان باشد، عنوان کرد: اگر تعامل سازنده و وحدت در استان شکل بگیرد و تنشها کمرنگ و به حد صفر برسد، توسعه دستیافتنی است و البته تعامل خوبی در استان وجود دارد.

وی در بخش دیگری به سخنان ترامپ علیه سپاه اشاره کرد و گفت: این شخص میخواهد اولینها را در دنیا انجام دهد اما اولینهایی را انجام میدهد که با عقلانیت بشر منافات دارد و آمریکا و استکبار که در رأس تروریسم و حامی تروریست هستند و القاعده و داعش را ایجاد کردند امسال بزرگترین جبههها علیه تروریسم را هدف قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه اگر آمریکا خودش را از غرب آسیا جمع کند با غرب آسیا مشکلی نداریم، ابراز کرد: امروز بسیاری از دولتمردان عملکرد ترامپ را مذمت میکنند.

آیتالله شعبانی در نهایت تصریح کرد: ارزش تمام این منصبها و ریاستها به میزان خدمتگزاری به مردم است و مسؤولیت در نظام اسلامی طعمه نیست بلکه یک مسیر و فرصت برای خدمت واقعی به مردم است و حل معیشت مردم باید در اولویت باشد.

 

* خجسته: رونق تولید در گرو مبارزه با فساد و قاچاق کالاست

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز رونق تولید را دوای درد اقتصاد جامعه دانست و با تأکید بر اینکه هر سه قوه باید با قدرت منویات رهبر انقلاب را اجرایی کنند، اظهار کرد: رونق تولید، بدون مبارزه با فساد و قاچاق کالا امکانپذیر نیست و ریشه قاچاق باید در کشور کنده شود.

امیرخجسته با تأکید بر اینکه بانکها باید آنچه را که مصوب می‌‌شود، عمل کنند و سرمایه‌‌گذار را خسته نکنند، افزود: توجه نکردن به این امر مشکلساز میشود.

وی در ادامه سخنانش، سخنان ترامپ علیه سپاه را محکوم کرد و با بیان اینکه آمریکا سیلی محکمی را از هسته مقاومت و سپاه خورد، عنوان کرد: سپاه پوزه آمریکا را به خاک مالید و هر سه قوه حمایت خود را از سپاه اعلام کردند.

خجسته در قسمت دیگری از سخنان خود بر لزوم تأمین بودجه برای مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه تأکید کرد و گفت: 136 نقطه حادثهخیز در همدان مشخص شده بود که با پیشبینی و پیشگیری لازم کارها به نحو مطلوب انجام شد.

وی در ادامه گرانی را کودتای خاموش عنوان و اظهار کرد: نیازهای مردم نباید به خارج از کشور صادر شود و این موضوع باید مدیریت شود.

خجسته خطاب به مدیران خواست تا تکریم ارباب رجوع را سرلوحه کار خود قرار بدهند و ملاقات مردمی و بازدید از خانواده شهدا و جانبازان را جزء اولویتهای خود داشته باشند.

 

* آزادیخواه: پرهیز از حاشیهسازی و مدیریت جهادی برای توسعه استان

نماینده مردم همدان و ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: سپاه پاسداران باعث شد که دست تروریست در منطقه کوتاه شود.

حجتالاسلام احد آزادیخواه در ادامه ضمن بیان این مطلب که فضای استان، فضای کار و تلاش است، تأکید کرد: از حاشیهسازی باید دوری کرد و به خدمت به مردم پرداخت.

وی به تقویت روحیه جهادی مدیران نیز اشاره و بیان کرد: سند راهبردی استان با کار و تلاش و مدیریت جهادی محقق میشود.

وی تصریح کرد: با نظارت دقیق میتوان فسادهای مالی و اقتصادی در هر دستگاه را کنترل کرد و جلوی آن را گرفت.

 

* بهرامنیا: وجود 70 هزار پروژه در نهاوند

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سال گذشته 110 هزار میلیارد تومان کسری بودجه در کشور داشتیم، گفت: پروژههایی که در قالب تملک دارایی تعریف شده بود محقق نشد.

حسن بهرامنیا با اشاره به اینکه اما در همدان درصد بالایی از اعتبارات مصداق یافت، ابراز کرد: در شهرستان نهاوند 70 هزار پروژه داریم که 20 سال تکمیل آنها زمان میبرد که از این تعداد 5 هزار پروژه ملی و 65 هزار پروژه استانی است.

وی اضافه کرد: علیرغم وجود این پروژهها، سال گذشته 6 پروژه ملی نیز در نهاوند تعریف شد.

وی به پروژه راهآهن نهاوند با 170 میلیارد تومان اعتبار، پروژه کارخانه تولید شکر با 600 میلیارد تومان اعتبار و راهاندازی معدن طلا در نهاوند نیز اشاره کرد و در ادامه با اشاره به بارندگیهای اخیر در نهاوند گفت: 22 منطقه در نهاوند دچار رانش زمین شده و برای جبران خسارت نیاز به تأمین اعتبارات دارد و 5 درصد از اعتبارات ملی به عنوان تنخواه به ستاد بحران تخصیص داشته است که امیدواریم به نهاوند توجه ویژه شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠١/٢۵ تعداد بازدیـد : ١۶٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۲۲۷,۱۲۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان