چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸   |   Wed July 24, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
حمید گلی پور مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان شد
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
شفافیت مالی شهرداری در گرو اجرای خزانه داری کل است
تیم داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست
تأمین ایمنی بازار نیازمند همکاری کسبه
فرهنگسرای مهر پذیرای سومین دورهمی محله با نشاط
برنامه پنج ساله شهرداری کاربردی باشد
فعالیت سالانه 10 هزار همدانی در ورزش محلات
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر همدان از نیروگاه شهید مفتح
     آخرین اخبار
دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با دادستان جدید همدان
شهرداری ها فرصت ندارند به هوشمندسازی شهر فکر کنند
12 میلیارد تومان هزینه سالانه شهرداری برای فضای سبز شهری
برنامه پنج ساله شهرداری کاربردی باشد
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر همدان از نیروگاه شهید مفتح
تور رسانه ای بازدید از فرهنگسراهای شهر
پوشش 75 درصدی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در همدان
حمید گلی پور مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان شد
فعالیت سالانه 10 هزار همدانی در ورزش محلات
سوم مرداد آغاز سفر حجاج از فرودگاه همدان
تأمین ایمنی بازار نیازمند همکاری کسبه
فرهنگسرای مهر پذیرای سومین دورهمی محله با نشاط
تیم داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست
شفافیت مالی شهرداری در گرو اجرای خزانه داری کل است
بوعلی سینا می‌تواند نماد هویت همدان باشد
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان
تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان
مدیریت شهری به تنهایی نمی تواند آثار تاریخی را حفظ کند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠١/٢٩ تعداد بازدیـد : ١۵۴ نسخه چاپی
 
 
 


تدوین تقویم زمانی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال 98

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از تدوین تقویم زمانی و عملیاتی فعالیت‌های این کمیسیون در شش ماهه نخست سال 98 خبر داد.

 
 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در نخستین جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا در سال 98 گفت: اگر به دنبال رونق اقتصادی و افزایش سرمایهگذاری در شهر همدان هستیم، نباید تنها به شعار بسنده کرد.

قراباغی به ارائه و تدوین تقویم زمانی پیشنهادی برنامههای سرمایهگذاری و گردشگری شورا در شش ماه نخست سال 98 پرداخت و ادامه داد: در سال جدید امید است حمایتهای همه جانبه بالفعل و برنامهها در حوزه سرمایهگذاری و گردشگری عملیاتی شود.

وی با اشاره به انتقادات بعضی از افراد در خصوص سرمایهگذاریها، اظهار کرد: دیدگاهها و افکار منفی برخی از افراد در بحث سرمایهگذاری وجود دارد که باعث دلسردی سرمایهگذاران و کاهش انگیزه آنها در امر سرمایهگذاری در همدان میشود.

قراباغی با بیان اینکه همدان شهر صنعتی نیست، تأکید کرد: پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین ظرفیتهای خوبی در امر سرمایهگذاری دارد و چنانچه در این راستا سرمایهگذار را حمایت نکنیم به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید و ایجاد سرمایهگذاری اشتغال هزاران نفر را به دنبال دارد.

*سرمایهگذاران مبلغان و سفیران اقتصادی هستند

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان سرمایهگذاران را مبلغان و سفیران اقتصادی دانست و افزود: چنانچه سرمایهگذاران مورد حمایت قرار بگیرند میتوانند علاوه بر تبلیغ، عامل افزایش انگیزه در جذب سرمایهگذاران دیگر برای شهر همدان باشند.

وی تأکید کرد: ما باید با حمایتهای خود قطار سرمایهگذاری که راه افتاده است را تقویت بخشیم.

قراباغی از پیگیری و رفع موانع برخی از سرمایهگذاران خبر داد و یادآور شد: با پیگیریهای به عمل آمده در کمیسیون متبوعه مشکلات تعدادی از پروژههای شهری که با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری در حال اجرا بود، مرتفع شده است.

وی همچنین به تدوین برنامه گذر فرهنگی وگردشگری برای پیادهراههای همدان اشاره کرد و یادآور شد: باید این گذرها هدفمند تدوین شود و در این راستا میطلبد کار مطالعاتی صورت پذیرد تا شاهد یک محور هدفمند گردشگری درکهن شهرهمدان باشیم.

قراباغی همچنین به فعالیت کارتن به دستان و خانه مسافرهای غیر مجاز در شهر اشاره کرد و یادآور شد: قرار بود این خانه مسافرها ساماندهی و کانکسی برای این موضوع در شهر مستقر شود ولی این امر محقق نشد و شهرداری باید پیگیریهای لازم را انجام دهد و با کمک ادارات و سازمانهای ذیربط در این راستا حرکت کند.

*گردان: تدوین تقویم سرمایهگذاری اقدام ارزشمندی است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با بیان اینکه کمیسیون سرمایهگذاری با تلاش و فعالیتهایی که انجام داده و انگیزه مضاعفی هم که در دبیرخانه کمیسیون و رئیس کمیسیون وجود دارد باعث شده اقدامات مناسبی انجام شود.

کامران گردان با اشاره به اینکه سرمایهگذاری زمان بر است، افزود: علی رغم این موضوع باید مقدمات سرمایهگذاری را فراهم کرد و تا پایان سال تعدادی از طرحهای سرمایهگذاری به نتیجه برسد.

گردان با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا روش مناسبی را در جذب سرمایهگذار و رونق گردشگری در پیش گرفته است، اضافه کرد: تدوین تقویم سرمایهگذاری اقدام ارزشمندی است که بر اساس آن برنامهها را پیش خواهد برد و آنچه باید در این کمیسیون و شهر همدان دیده شود به ثمر رسیدن این تلاشها است.

وی تأکید کرد: باید موانع سرمایهگذاری را با جدیت پیگیری کرده و رفع کرد و چنانچه در شهرداری مانعی وجود دارد ضمن شناسایی این موانع با کمک اعضای شورا در راستای رفع آن اقدام کنیم.

گردان همچنین به فعالیت و عملکرد ستاد تسهیلات نوروزی اشاره کرد و یادآور شد: حضور مستمر ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان یکی از نقاط قوت این ستاد بود.

به گفته گردان امسال رضایتمندی خوبی را مقامات استان و مسافران ابراز داشتند و لازم است عوامل اجرایی ستاد تسهیلات نوروزی و ستاد مدیریت بحران سیلاب تقدیر به عمل آید.

*بادامی نجات: برف زمستان همدان ظرفیتی برای جذب گردشگران

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به اینکه سرمایهگذاری زمانبر است و شاید سالها طول بکشد که نتیجه دهد، افزود: تهیه تقویم سرمایهگذاری توسط کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا اقدام ارزشمندی بود که علاوه بر محتویات برنامه، این تقویم میتواند مدیریت شهری را در اجرای برنامههای هدفمند کمک کند.

حمید بادامی نجات با شاره به تأکید اعضای شورا در بها دادن به سرمایهگذار، اظهار کرد: امیدواریم به بلوغی برسیم که سرمایهگذاران را کمک کنیم تا در این راستا اتفاقات خوبی در استان رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه برنامهریزیهای خوبی هم در حوزه سرمایهگذاری صورت گرفته است، اظهار کرد: انتظار میرود از ظرفیتهای سرمایهگذاری و گردشگری همدان در حوزههای مختلف بهره گرفته شود و تمام فصول سال همدان در جذب گردشگر مورد توجه باشد به ویژه فصل زمستان با داشتن برف جاذبهای برای گردشگران باشد.

بادامی نجات حضور گردشگران را باعث رونق چرخه گردشگری و اقتصادی شهر دانست و یادآور شد: لازم است در راستای جذب گردشگر داخلی و خارجی برنامههای مختلفی لحاظ شود و در این راستا شناسایی نقاط ضعف امری ضروری است تا همدان به عنوان مقصد گردشگری واقع شود.

وی تبلیغات محیطی به ویژه در شهرهای مبدأ جهت لحاظ کردن همدان به عنوان مقصد گردشگری را ضروری و حائز اهمیت دانست.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز اظهار کرد: مسایل و امور سرمایهگذاری باید خارج از نوبت پیگیری شود.

مسعود عسگریان اظهار کرد: تأکید شورا باید بر تسریع در روند تسهیل رفع مشکلات و رفع موانع پرونده سرمایهگذاران باشد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠١/٢٩ تعداد بازدیـد : ١۵۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۵۰,۸۸۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان