چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٠٧ تعداد بازدیـد : ١٣۴ نسخه چاپی
 
 
 


عقب ماندگی 30 درصدی بانک های همدان از کشور در پرداخت تسهیلات

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان با بیان اینکه بانک های همدان در پرداخت تسهیلات ضعیف عمل می کنند گفت: به طور میانگین بانک ها 75 درصد منابعی که جذب می کنند را باید در قالب تسهیلات پرداخت کنند اما در استان همدان این میزان 45 تا 47 درصد است که غیرقابل قبول است.

 
 

ستاد اقتصاد مقاومتی استان صبح پنجشنبه با حضور مسؤولان استانی و نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد و نمایندگان مجلس و استاندار از پیچ و خمهای اداری و عملکرد بانکها گلایهمند بودند.

همچنین در این ستاد سند راهبردی و برنامه عملیاتی سه ساله استان رونمایی شد.

استاندار همدان با بیان اینکه در کشور 75 درصد و در استان همدان 45 درصد منابع بانکی جذب شده است گفت: بانکها در پرداخت تسهیلات در استان همدان ضعیف عمل میکنند؛ اگر بانکها پایینتر از سطح کشوری فعالیت کنند ادامه فعالیت آنها را نخواهیم پذیرفت.

سید سعید شاهرخی با اشاره به اینکه برخی از بانکها در پرداخت تسهیلات جا ماندهاند اظهار کرد: اگر قرار است رونق تولید در استان شکل گیرد باید به تولیدکننده کمک کرد و این امر با تخصیص منابع مالی امکان پذیر است.

این مسؤول با اشاره به اینکه بر اساس شاخصهای اقتصاد مقاومتی، همدان رتبه خوبی دارد گفت: به دنبال سرعت و دقت کار و همچنین استفاده هدفمند از منابع در استان هستیم.

شاهرخی با اشاره به اینکه در این راستا برنامه هدفمند 3 ساله تدوین شده است عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم در 3 سال آینده با رویکرد اقتصاد مقاومتی در راستای رونق تولید قدمهای مؤثری برداریم.

وی با بیان اینکه باید بر اساس برنامه ششم توسعه چشماندازی در حوزه اشتغال و کاهش بیکاری ایجاد کرد گفت: در این سند ایجاد 20 هزار شغل در هر سال در نظر گرفته شده است.

استاندار با اشاره به اینکه کشتهای گلخانههای استان تا امروز 104 هکتار بوده عنوان کرد: طبق تعهد سازمان جهاد کشاورزی تا سه سال آینده 210 هکتار به این میزان اضافه میشود.

شاهرخی درباره آبیاری نوین در استان بیان کرد: در این سند اجرای 15 هزار و 400 هکتار سامانه نوین آبیاری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه طبق سند موجود در حوزه صنعت ایجاد 5 هزار شغل، در حوزه گردشگری 9هزار شغل و در حوزه کشاورزی 4 هزار شغل پیشبینی شده است اظهار کرد: افزایش بهرهوری، ظرفیت واحدهای تولیدی، حفظ اشتغال موجود و تعیین تکلیف واحدهای تولیدی حائز اهمیت است.

این مسؤول با بیان اینکه در راستای اجرای سند راهبردی استان برای شهرستانها ناظر تعیین شده است گفت: کوتاهی و جاماندن هر دستگاهی باعث اخلال خواهد شد و این امر را نخواهیم پذیرفت.

*خجسته: بانکهای همدان سرمایهگذار را دور میزنند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه بانکهای همدان سرمایهگذار را دور میزنند بیان کرد: رونق تولید موضوعات زیادی دارد و یکی از آنها بانکها است.

امیر خجسته با اشاره به اینکه کشور با جنگ اقتصادی مواجه است اظهار کرد: میبایست امسال سند راهبردی و رونق تولید مورد توجه باشد تا از این جنگ به سلامت عبور کنیم.

وی با تأکید بر اینکه سند راهبردی خوبی ترسیم شده و نباید کسی از آن جا بماند گفت: پروژه بیمارستان اکباتان کمبود اعتبار دارد و برای تکمیل آن باید اعتبارات جذب شود.

*رنجبرزاده: پیشبینی کاهش 16 میلیارد دلاری واردات برای امسال

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه سال گذشته میزان واردات 46 میلیارد دلار بود و امسال این رقم 30 میلیارد دلار پیشبینی شده اظهار کرد: اگر تولید داخل تقویت و جایگزین واردات کشور نشود یقیناً شرایط سختی را شاهد خواهیم بود.

علیاکبر رنجبرزاده عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم موانع را هر چه سریعتر برداریم.

*بهرامنیا: افزایش جذب اعتبارات طرحهای استانی

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه نبود آمایش سرزمین در سطح منطقه از خلأهای مد نظر رهبر انقلاب است گفت: اگر میخواهیم در کشور بر اساس برنامه ششم توسعه 9 هزار شغل ایجاد کنیم و رشد را به هشت درصد برسانیم راهی جز حرکت در مسیر سند راهبردی نداریم.

حسن بهرامنیا با بیان اینکه تمام نمایندگان استان در جذب اعتبارات طرحهای استانی خوب ورود کردهاند گفت: به طور مثال اعتبار سد گرین از 4 میلیارد تومان به 17 میلیارد تومان و سه راه مواصلاتی از 2 میلیارد تومان به 4 میلیارد تومان رسیده است.

*انتقاد لطفی از عدم حضور کارآفرینان در ستاد اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم رزن در مجلس هم به مشکلات تولید پرداخت و گفت: قانون پیچیده کار و اشتغال، قانون پیچیده امور مالیاتی، قانون پیچیده امور بانکی، بروکراسی پیچیده اداری و عدم استفاده از کارآفرینان و کسانی که در تصمیمگیری کلان استان سهمی دارند از مشکلات موجود است.

حسن لطفی عنوان کرد: امروز ستاد اقتصاد مقاومتی است اما حضور یک کارآفرین را نمیبینم.

وی در پایان گفت: بر سند راهبردی نقدی درباره نحوه اجرای طرحها و اینکه با چه اعتباری باشد وارد است که عنوان نشده است.

*حجتالاسلام آزادیخواه: بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل هستند

نماینده مردم ملایر در مجلس نیز در این ستاد با بیان اینکه بانکها تا حدی حق دفاع دارند بیان کرد: بانکها بخشی از جورچین رونق تولید هستند و شاید بخشی از صحبت آنها به دلیل شرایط بازار قابل دفاع باشد.

حجتالاسلام احد آزادیخواه با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل هستند گفت: باید از ظرفیت بومی بیشتر استفاده شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه دامداری ظرفیت خوبی در استان مهیاست بیان کرد: میتوان از این ظرفیت در راستای رونق تولید و همچنین بهبود صادرات استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در راستای جلوگیری از موازی کاری اقدامات باید مبتنی بر سند باشد عنوان کرد: برخی از اقدامات ممکن است با مشکل مواجه شود و مربوط به تهران باشد،که در این راستا میتوان از ظرفیت نمایندگان مجلس بهره برد.

*تأکید کاظمی بر وجود مشکلات قانونی برای اجرای سند راهبردی

محمد کاظمی نماینده دیگر مردم ملایر در مجلس هم با بیان اینکه در اجرای سند راهبردی قطعاً مشکلات قانونی وجود دارد که یکی از آنها مربوط به بانکهاست گفت: نظارت بر اجرای سند راهبردی از اهمیت بسیاری برخوردار است و تعیین ناظر اقدام خوبی است.

*پورمجاهد: اکثر واحدهای تولیدی از سوی تأمین اجتماعی زمینگیر شدهاند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان نیز با بیان اینکه پیشنهادات رونق تولید، تهیه فهرست واحدهای تولیدی و احیای آنها تهیه شده است گفت: مشکلات زیادی در تولید وجود دارد و به عنوان نمونه تأمین اجتماعی حسابرسی 10 سالهای را آغاز کرده که این موضوع باعث عدم رشد واحدها میشود.

ظاهر پورمجاهد با اشاره به اینکه اکثر واحدهای تولیدی از سوی تأمین اجتماعی زمینگیر شدهاند عنوان کرد: این سازمان برای پیمانکارانی که با شرایطی چند کارگر را اضافه کردهاند جریمههای سنگینی را لحاظ میکند.

وی با بیان اینکه در این خصوص با مدیرکل تأمین اجتماعی صحبت شده تا موانع رفع شود گفت: اما عنوان میشود که موضوع از تهران به آنان ابلاغ شده است.

پورمجاهد درباره بانکها نیز عنوان کرد: بانکها آئیننامه داخلی خلاف مصوبه قانونی و دولت میبندند که نمونه آن را میتوان در بانک کشاورزی و صادرات دید.

وی به ظرفیت استان در زمینه دامداری اشاره کرد و گفت: اشتغال روستایی بسیار اهمیت دارد و در حوزه دامداریهای کوچک ثبت نام انجام شده اما اختلاف قیمت دلار وجود دارد و تاکنون از ظرفیت استان به خوبی استفاده نشده است.

پورمجاهد با بیان اینکه برخی از بانکها به واحدها در پرداخت معوقات فشار میآورند بیان کرد: از طرفی نیز سهم سرمایه درگردش به دلیل افزایش قیمت چندین برابر شده است و باید از صندوق و یا جایی خلأها جبران شود.

* امور مالیاتی بر سر دوراهی وصول یا عدم وصول مالیات

وی با بیان اینکه حوزه مالیاتی به درستی رفتار کرده و مشکلات واحدها را حل میکند گفت: اما 80 درصد منابع استان را امور مالیاتی تأمین میکند که رقم بالایی است و این نهاد از طرفی مجبور به وصول است و از طرفی دیگر وقتی وصول میشود واحدهای زیادی زمینگیر میشوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان گفت: در حوزه مرغ نیز این مسائل وجود دارد چراکه در سالهای گذشته سرمایه درگردش به این واحدها داده نشد و ظرفیتها خالی ماند.

این مسؤول در پایان سخنان خود به کاهش بروکراسی اداری در حوزه سرمایهگذاری تأکید کرد و گفت: سرمایهگذار را بلاتکلیف نگذاریم و اگر مثلاً در منابع آب مشکلی هست با در نظر گرفتن مواردی کار را پیش ببریم.

*صیدایی: برای واحدهای تولیدی استان از سوی تأمین اجتماعی مشکلاتی ایجاد شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان هم با بیان اینکه طبق پیشبینیهای صورت گرفته در سه سال آینده 15 هزار میلیارد تومان آورده اعتباری به استان خواهد بود اظهار کرد: توان و برنامه در استان وجود دارد و باید اعتبارات جذب و اقدامات اجرایی شود.

سید اسکندر صیدایی با تأکید بر اینکه مدیریت استان خیز اقتصادی میخواهد گفت: برای واحدهای تولیدی استان از سوی تأمین اجتماعی مشکلاتی ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: هدف مجموع مدیریت استان این نیست که دستگاهی را به چالش بکشیم بلکه با حضور نمایندگان میخواهیم مسائل و مشکلات مطرح و حل شوند.

*نبوی در پاسخ به انتقادات از تأمین اجتماعی: رونق تولید در گرو پرداخت حق بیمه و امنیت اجتماعی کارگر است و تأمین اجتماعی متولی است تا این حقوق را وصول کند

مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان نیز در پاسخ به اظهارات مسؤولان استان از این نهاد عنوان کرد: نگاهها در همدان به تأمین اجتماعی باید بهتر شود.

اسماعیل نبوی با بیان اینکه تأمین اجتماعی خانوادهای متشکل از مستمریبگیران، بازنشستگان، ازکارافتادگان و تمام بیمهشدگان است بیان کرد: رونق تولید در گرو پرداخت حق بیمه و امنیت اجتماعی کارگر است که اکثر کارفرمایان تکلیف قانونی خود را برای پرداخت فهرستهای جاری انجام ندادهاند و بدهیها معوقه شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی مکلف به وصول حق بیمه احراز سابقه است گفت: طبیعی است کار باید انجام شود و بازهم طبیعی است که کارفرما ناراحت شود.

نبوی تصریح کرد: کارفرما مراحل قانونی را در این مسیر برای احراز حق خود طی کرده اما تأمین اجتماعی متولی است تا حقی را وصول کند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه پروندههای بسیاری را در تأمین اجتماعی رسیدگی و حل کردیم گفت: چیزی را به ستاد تسهیل ارجاع ندادهایم و در جایی هم مطرح نکردهایم.

وی تصریح کرد: کارخانههای بزرگی برای دریافت تسهیلات از بانک به دلیل عدم پرداخت بدهی به تأمین اجتماعی مشکل داشتند ما همکاری کردیم و حتی وثیقه نیز نگرفتیم و نامه به بانک نیز زدیم که مشکل حل شد، اما تقدیری نشد و توقعی هم نداریم.

نبوی در پایان سخنان خود گفت: قبل از سال 94 بر اساس توافق به صورت 10 ساله حسابرسی انجام میشده و قانونی است که مجلس تعیین کرده و بنده یک فرد و یک مجری در استان هستم.

*محمودی: پیمانکاران از دستگاههای دولتی طلب دارند امکان تهاتر برای آنان ایجاد شود

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان نیز در این ستاد با بیان اینکه در قانون بودجه امسال محدودیتی برای اوراق تسویه ایجاد شده گفت: امیدوارم نمایندگان مجلس در اصلاح تدوین آییننامه اجرایی در این زمینه کمک کنند.

سیدناصر محمودی افزود: نوع اول اوراق تسویه بین دستگاههای اجرایی است و نوع دوم بین دستگاههای اجرایی و بانک که در سال گذشته امکان ایجاد بدهی جدید برای پیمانکار بود تا تهاتر انجام دهد اما امسال حذف شده است.

وی با اشاره به اینکه پیمانکاران از دستگاههای دولتی طلب دارند و اگر امکانی فراهم شود که بتوانند از بانک وام بگیرند به راحتی تهاتر انجام میشود گفت: از سال گذشته 60 هزار میلیارد تومان باقی مانده که به امسال منتقل شده و امیدوارم امکان استفاده از این ظرفیت برای استان فراهم شود.

*حاجیبابایی: محدودیت اعمال شده برای حذف دلالان از گرفتن وامها است

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی هم در پاسخ به این صحبت محمودی با بیان اینکه محدودیت به این خاطر اعمال شد تا کار غیرقانونی صورت نگیرد عنوان کرد: این محدودیت اعمال شده برای حذف دلالان از گرفتن وامها است.

حمیدرضا حاجیبابایی با بیان اینکه صد هزار میلیارد تومان تهاتر در سال گذشته تعیین شد گفت: تهاتر برای تأمین اجتماعی 50 هزار میلیارد تومان بود اما عملکرد خوبی به همراه نداشت.

وی با اشاره به اینکه در سال 97 به مدیران تأکید کردم که از این 100 هزار میلیارد تومان میتوانند مشکلات اساسی خود را حل کنند گفت: بیش از 90 درصد پیگیریها انجام نشده است.

حاجی بابایی با بیان اینکه امسال نیز میتوان از این اوراق استفاده کرد گفت: بودجه عمرانی امسال مناسب نیست اما یک مدیرکل میتواند با پیگیریها مقدار زیادی اعتبارات برای دستگاه خود بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان اکباتان 16 میلیارد تومان میخواهد تا تکمیل شود اظهار کرد: 60 میلیارد تومان پرداخت شد و 80 میلیارد تومان نیز برای ادامه کار و 200 میلیارد تومان هم برای تجهیز میخواهد.

وی با تأکید بر اینکه با دریافت اوراق میشود بدهیهای بیمارستان اکباتان را داد گفت: اما اینکه چه کسی پیگیری کند پروردگار میداند.

حاجی بابایی با بیان اینکه ایران شرایط اقتصادی سختی دارد اما هیچ سالی به این اندازه پول وجود نداشته اظهار کرد: برای کسی که پیگیری کند پول هست.

*عراقی: استانداردسازی تولید مصالح باید مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان نیز با بیان اینکه در سال 97 در 14 دستگاه اجرایی استان تعداد 193 پروژه به طور میانگین 110 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند عنوان کرد: استانداردسازی تولید مصالح باید مورد توجه قرار گیرد.

محمودرضا عراقی با اشاره به اینکه واگذاری پروژهها به بخش خصوصی از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: در توسعه پایدار توجه به محیط زیست نیز از مهمترین موضوعات و برنامهها است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٠٧ تعداد بازدیـد : ١٣۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۸,۱۶۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان