پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸   |   Thu July 18, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 11 پروژه مدیریت شهری در منطقه چهار
برای نخستین بار نشست شهرداری منطقه سه با هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی
اجرای همزمان تملک، بازگشایی و بهسازی بلوار نظربیگ در کمتر از یک روز
تعریض معبر پیرامون حسینیه امام( ره ) ضروری است
نورمهال در حال نابودی است مسؤولان چارهای بیندیشید
بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های منطقه چهار شهرداری
مدیریت زمان و لحظه در بحران
موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری
ساخت پارک رضوان اولویت منطقه 3 شهر
٢6 تیرماه، اختتامیه جشنواره «ایده برتر شهری» برگزار می شود
     آخرین اخبار
10 آتش‌سوزی مراتع طی یک روز در همدان
مدیر ناحیه 1 منطقه 4 میهمان چهارشنبه‌های پاسخ‌گویی به شهروندان
ضرورت بررسی علمی‌ محور جدید گردشگری در پیاده‌راه اکباتان
تحکيم بنيان خانواده، مهمترين هدف سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان
مدیریت شهری به تنهایی نمی تواند آثار تاریخی را حفظ کند
ساخت پارک رضوان اولویت منطقه 3 شهر
تعبیه سازه های فلزی برای دست فروشان گنجنامه
کمیته مطالعه آسیب های فرهنگی در همدان تشکیل شود
برای نخستین بار نشست شهرداری منطقه سه با هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی
نصب دیوارنگاره 59 شهید کوی قصابان
آغاز سفرهای اقامتی قطار گردشگری همدان از مهرماه
تعریض معبر پیرامون حسینیه امام( ره ) ضروری است
٢6 تیرماه، اختتامیه جشنواره «ایده برتر شهری» برگزار می شود
مدیریت زمان و لحظه در بحران
بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های منطقه چهار شهرداری
اهدای 22 قلم جهیزیه به زوج های نیازمند
مجلس باید در مبارزه با فساد قدرتمند ورود پیدا کند
نورمهال در حال نابودی است مسؤولان چارهای بیندیشید
افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 11 پروژه مدیریت شهری در منطقه چهار
موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/١٩ تعداد بازدیـد : ۵٠ نسخه چاپی
 
 
 


راهی جز اتکا به ظرفیت‌های درونی در برابر زورگویی‌های دشمنان نیست

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان گفت: امروز ما راهی جز مقاومت همراه با صلابت و اتکا به درون کشور در برابر قلدری‌ها و زورگویی‌های دشمنان نداریم.

 
 

 

سید سعید شاهرخی صبح دیروز در ستاد استانی بزرگداشت سوم خرداد و سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: آنچه ما امروز داریم و به آن میبالیم نشأت گرفته از روح و فکر بلند، دید وسیع و جامع بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به نقش امام خمینی(ره) در بیداری اسلامی و احیای اسلام ناب محمدی اضافه کرد: امروز ریشههای عمیق و قوی اندیشههای امام خمینی(ره) استکبار جهانی را با چالش مواجه کرده است.

وی با تأکید بر اینکه تجلیل از جایگاه امام خمینی(ره) تجلیل از جایگاه ولایت است گفت: باید در سالگرد ارتحال امام(ره) نهایت تلاش خود را به کار بگیریم شاید بخشی از دین خود را نسبت به این ابرمرد تاریخ ادا کنیم.

وی با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر نیز گفت: در عملیات بیت المقدس روحیه رزمندگان ما کاملاً تغییر کرد و این عملیات در نوع خود بی نظیر بود.

استاندار همدان با بیان اینکه روحیه همدلی، وفاق، ایثار، شهادت طلبی و تمام خوبیها در طول جنگ تجلی داشت و در عملیات بیت المقدس نیز به اوج خود رسید افزود: این روحیه وحدت و مقاومت موجب پیروزی شد چیزی که ما امروز هم به آن نیاز داریم و خوشبختانه روحیه همبستگی، وحدت ملی و ایثار و مقاومت در کشور ما موج میزند.

وی با اشاره به اینکه دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی به راه انداخته است و تلاش میکند بین مردم و مسؤولان فاصله ایجاد کند خاطرنشان کرد: سوم خرداد ضمن اینکه فرصتی برای ترویج و یادآوری ایثار، شهادت و روحیه ولایت مداری رزمندگان است فرصت مغتنمی است که ما اعلام کنیم اگر چهار دهه از انقلاب اسلامی سپری شده است این روحیه که رمز پیروزی ما است با عیار بالاتر در آحاد مختلف مردم وجود دارد.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان ما با توجه به صلابتی که در رهبر انقلاب وجود دارد و امکاناتی که نیروهای مسلح ما به دست آورده اند جرأت و شهامت اقدام نظامی را ندارند.

وی در پایان تصریح کرد: امروز ما راهی جز مقاومت همراه با صلابت و اتکا به درون کشور در برابر قلدریها و زورگوییهای دشمنان نداریم.

*ظفری: از نقش برجسته خواهر دباغ رونمایی میشود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان نیز با بیان اینکه ترکیب مدیریتی استان شرایطی را فراهم کرده است که بتوانیم در ایجاد یک انسجام و وحدت همگانی مؤثر باشیم افزود: حرکت نمادین مدیریت ارشد استان و سایر سازمانها و نهادها در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر تأثیر اجتماعی پیامی کوبنده برای تمامی کسانی که به دنبال تفرقه افکنی هستند نیز داشت.

سردار مهدی ظفری دو عامل شعار و گفتمان را برای ایجاد فرهنگ جریان ساز ضروری دانست و گفت: یکی از راههای ایجاد فرهنگ تبلیغ است اما مانایی آن بسیار ضعیف است بنابر این تبلیغ به حوزه گفتمان کمک میکند و متأسفانه ما در گفتمان سازی موفق نبوده ایم.

سردار ظفری با اشاره به اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر خاصیت همدلی و بازآفرینی روحیات جنگ را دارد گفت: ارزشهای دفاع مقدس باید عمومی شود چرا که جنگ برای همه بود و ما نباید ارزشهای دفاع مقدس را قشری و جزیی تعریف کنیم.

وی با اشاره به عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر افزود: یکی از ویژگیهای این عملیات این بود که راهبرد جمهوری اسلامی ایران که در ابتدای جنگ دفاعی بود بعد از این عملیات تبدیل به راهبرد هجومی شد و راهبرد دشمن نیز دفاعی شد.

وی برگزاری مراسم بزرگداشت سوم خرداد را یک اقدام فرهنگی توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه امروز نیز در یک جنگ قرار داریم برگزاری این مراسم باید علاوه بر ایجاد نشاط متناسب با فرهنگ دینی پیامی نیز برای جامعه ایجاد کند و موجب کمک به تحقق باورهای اخلاقی و دینی، کمک به رفع ابهامات عمومی در جامعه و رفع نیازهای اساسی و ایجاد اعتماد عمومی بین مردم و نظام شود.

سردار ظفری همچنین با اشاره به سالروز شهادت سردار محمود شهبازی اظهار کرد: در روز پنجشنبه دوم خرداد به همین مناسبت مراسم زیارت عاشورا در جوار شهدای گمنام برگزار میشود و سپس آیین رونمایی از نقش برجسته خواهر دباغ را به پاسداشت سالها مجاهدت ایشان در محوطه باغ موزه دفاع مقدس خواهیم داشت.

*سردار فرجی: نقش رزمندگان استان همدان در عملیات بیت المقدس باید بیشتر دیده شود

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین علیه السلام استان همدان نیز با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: نقش رزمندگان استان همدان در عملیات بیت المقدس باید بیشتر دیده شود و شفاف بیان گردد چرا که در این عملیات یگانی به عنوان استان همدان نداشتیم و رزمندگان ما در قالب لشکر 27محمد رسول الله(ص) در این عملیات حضور داشتند.

سردار مهدی فرجی به نقش برجسته رزمندگان استان همدان و نیز آمار بالای شهدا و جانبازان استان همدان در این عملیات تأکید کرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان نیز خاطرنشان کرد: برنامهریزیهای لازم برای برگزاری مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر انجام شده است. برنامهها در 4 روز از اول تا چهارم خرداد ماه برگزار خواهد شد که روز اول با عنوان رسانه دفاع مقدس و مقاومت، روز دوم با عنوان شهدا و ایثارگران پیروان ولایت، روز سوم با عنوان روز مقاومت ایثار و پیروزی و ولایت مداری و روز چهارم با عنوان روز دزفول مقاومت و پیروزی نامگذاری شده است و تمام برنامهریزیها باید با توجه به نامگذاری این چهار روز انجام شود.

مهرداد نادری فر با اشاره به اینکه 27 برنامه در استان به مناسبت آزادسازی خرمشهر پیشبینی شده است ادامه داد: امسال با توجه به همزمانی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با ماه مبارک رمضان اعزام به حرم امام(ره) نخواهیم داشت اما مراسم باشکوهی در استان برگزار میشود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/١٩ تعداد بازدیـد : ۵٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۱۴۳,۵۱۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان