یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹   |   Sun May 31, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
     آخرین اخبار
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
کرایه اتوبوس 700 تومان شد
جمع آوری 5 واحد غیرقانونی نگهداری دام
استاندار همدان: اقامه نماز عید فطر در فضای باز و مساجد
ایجاد استودیو قرآن کودکان در آینده نزدیک
فعالیت شهرداری همدان در ایام کرونا با برگزاری مسابقات مجازی
حمایت از کارگران شرکت علیصدر با بسته معیشتی و تسهیلات
از هر صدهزار همدانی 36 نفر کرونا گرفتند
تقدیر از شهرداری و دستگا ه های برتر در شورای برنامه ریزی استان
انعکاس فعالیت های مدیریت شهری نتیجه اطلاع رسانی به موقع است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢٣ تعداد بازدیـد : ١٩٠ نسخه چاپی
 
 
 


افزایش حضور خانواده‌ها و بانوان در المپیاد ورزش محلات

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
شورای اسلامی شهر و شهرداری مصمم است ورزش شهروندی همدان در سال 98 را با مشارکت خانواده‌ها، افزایش حضور بانوان و توسعه زیرساخت‌ها روزهای پررونق و خوب پشت‌ سر گذارد.

 
 

 

گسترش زندگی شهرنشینی و تغییر در سبک زندگی شهروندان باعث شده از تحرک جسمی و بدنی افراد جامعه کاسته شود. چاقی، بیماریهای قلبی و عروقی، پوکی استخوان و افسردگی و در نتیجه به خطر افتادن سلامت فردی و اجتماعی از پیامدهای ناگوار کم تحرکی و نداشتن فعالیتهای ورزشی است.

کارشناسان حوزه سلامت اعتقاد دارند روزانه 15 تا 20 دقیقه ورزش میتواند ضامن سلامتی و پویایی افراد باشد و از هزینههای سنگین درمان بکاهد؛ به همین دلیل قانون اساسی وظایفی را در این جهت برای برخی وزارتخانهها و ارگانهای دولتی و خصوصی تعریف کرده است.

جدا از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیونها و هیأتهای ورزشی که وظیفه اصلی توسعه ورزش همگانی و قهرمانی را بر دوش دارند، وظایفی نیز در این جهت برای برخی از دستگاهها و ارگانهای دیگر به ویژه در بخش توسعه ورزش همگانی تعریف شده است.

شهرداریها به عنوان یک نهاد خدماتی، اجتماعی با بر دوش گرفتن وظیفه توسعه ورزش شهروندی نقش پررنگی در توسعه ورزش همگانی و در نتیجه افزایش سلامت جسمی و روانی شهروندان برعهده دارند.

در گذشته وظایف شهرداریها در این زمینه به نصب تجهیزات و دستگاههای ورزشی در پارکها و بوستانها و در اختیار گذاشتن این امکان برای ورزش صبحگاهی و عصرگاهی ختم میشد، اما رفته رفته وظایف شهرداری‌‌ها در امر ورزش افزایش یافت و با برگزاری مسابقات ورزشی در محلات، تأسیس زیرساختهای ورزشی در نقاط مختلف شهر، ایجاد مدارس ورزشی، توجه به ورزش کارمندان و حتی تیمداری در لیگهای کشوری بار عمدهای از توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفهای را در کشور برعهده گرفتند.

شهرداری همدان نیز در سالهای اخیر با برگزاری المپیاد ورزش محلات، توسعه زیرساختهای ورزشی در مناطق چهار گانه شهر، تأسیس مدارس ورزشی از جمله مدرسه فوتبال و تیمداری در لیگ دسته سوم و دوم فوتبال باشگاههای کشور سهم قابل توجهی از بار ورزش همگانی و قهرمانی همدان را بر دوش کشیده است.

بیتردید برگزاری المپیاد ورزشی محلات همدان با وجود مشکلات فراوان در برگزاری و اختتامیه و نیز میزان سرانه ورزشی مناطق و نواحی شهر با استانداردها فاصله دارد، اما شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان وعده دادهاند با رفع مشکلات و افزایش بودجه در این بخش ورزش شهروندی همدان در سال 98 روزهای پررونق و خوبی را پشت سر بگذارد.

* افزایش بودجه ورزش در شهرداری همدان

رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری در گفتگویی با بیان این که بودجه ورزش شهرداری همدان با حمایت اعضای شورا و شهردار همدان در سال 98 به رقم قابل توجهی افزایش یافته، اظهار کرد: با ایجاد عزم همگانی، ورزش شهروندی و محلات در امسال رنگ و بوی بهتری نسبت به سالهای گذشته به خود میگیرد.

سعید خوشبخت افزود: در سال 98 شورای اجتماعی محلات در همه محلات شهر همدان گسترش پیدا میکند و این شورا در توسعه ورزش شهروندی و محلات به سازمان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به این که در سال 97 در المپیاد ورزش محلات چهار هزار و 300 نفر مشارکت داشتند، گفت: المپیاد ورزش محلات در سال 97 در رشتههای فوتبال، فوتسال، کشتی، والیبال و هندبال برگزار شد.

وی عنوان کرد: بانوان برای اولین بار در سال گذشته در ورزش محلات و در رشته هندبال به رقابت پرداختند و برای سال 98 در پی آن هستیم که تعداد رشتههای ورزش بانوان را افزایش دهیم.

خوشبخت با اشاره به این که ورزش محلات زیرمجموعه ورزش شهروندی است که توسعه آن در دستور کار شهرداری همدان قرار دارد، تصریح کرد: در سال 98 در نظر داریم در المپیاد محلات مسابقاتی را برای خانوادهها برگزار کنیم و به نوعی پای خانواده‌‌های همدانی را به ورزش و تحرکات بدنی باز کنیم.

وی عنوان کرد: مدرسه فوتبال شهرداری همدان نیز پس از پایان سال تحصیلی فعالیت خود را آغاز میکند. امسال برای مدرسه فوتبال شهرداری برنامه خاصی تدارک دیدیم و قصد داریم برای نوآموزان اردوهای فرهنگی و گردشگری برگزار کنیم.

خوشبخت تأکید کرد: با توجه به ظرفیت شهرداری همدان در زیرساخت رشته شنا قصد داریم امسال کلاس اختصاصی واترپلو را برای علاقمندان به این رشته برگزار کنیم.

وی در رابطه با وضعیت و آینده تیم فوتبال شهرداری همدان پس از تغییر اساسنامه شهرداریها و تأکید بر این که این ارگان نمیتواند به ورزش حرفهای ورود کند، گفت: با بررسیهایی که صورت گرفت مشخص شد منظور از ورزش حرفهای تیمداری در لیگ برتر است و لیگ دسته دوم حرفهای محسوب نمیشود؛ بنابراین تیم شهرداری همدان امسال با قدرت در لیگ 2 حضور دارد.

خوشبخت با اشاره به این که ورزش محلات همدان در کشور پیشرو است و به عنوان الگو مورد توجه شهرداریهای دیگر کلانشهرها قرار گرفته، تصریح کرد: سال گذشته ورزش کارمندی کارکنان شهرداری همدان مورد توجه قرار گرفت. مسابقات متعددی در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد و از نفرات برتر این مسابقات نیز در مراسم اختتامیه ورزش محلات تجلیل شد.

* توسعه زیرساختها در مناطق شهر و افزایش رشتههای بانوان

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر هم با بیان این که بودجه ورزش شهروندی همدان برای سال 98 افزایش پیدا کرده، اظهار کرد: از مهمترین برنامههای ما در این بخش ورود ورزش به کانون خانوادههای همدانی است.

رضوان سلماسی افزود: قرار است در سال 98 المپیاد فرهنگی، ورزشی خانوادگی در محلات همدان برگزار شود.

وی با اشاره به این که توسعه همگانی کردن ورزش بانوان از اهداف شورای شهر و شهرداری همدان در امسال است، عنوان کرد: در نظر داریم تعداد رشتههای ورزشی بانوان را در المپیاد ورزش محلات همدان افزایش دهیم و حداقل 30 درصد از سانسهای اماکن ورزشی ما هم در اختیار بانوان باشد.

سلماسی تأکید کرد: در بخش گسترش و توسعه زیرساختهای ورزشی مناطق چهار گانه و نواحی 12 گانه شهر همدان در سال 98 در شورای شهر برنامهریزی شده است.

وی افزود: به مدیران شهرداری مناطق همدان تأکید شده است که در همه نواحی تحت مدیریتشان حداقل یک فضای ورزشی برای توسعه ورزش شهروندی ایجاد شود.

سلماسی با اشاره به این که در این راستا زمینهایی شناسایی شده تا در آنجا فضای ورزشی ایجاد شود، تصریح کرد: همچنین به مدیران مناطق تأکید کردیم فضاهایی را باید برای ورزش بانوان مهیا کنند که کسی به آنها اشراف نداشته باشد و ایمنسازی شود.

وی تأکید کرد: هدف اصلی شورا و شهرداری همدان این است که در همه سطح شهر فضای ورزشی مناسب در اختیار شهروندان همدانی اعم از آقایان و بانوان باشد.

سلماسی در رابطه با عملکرد تیم فوتبال شهرداری همدان در فصل گذشته لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور هم با اشاره به این که خروجی تیم شهرداری در این فصل مناسب نبود، گفت: برای بررسی عملکرد تیم شهرداری از مسؤولان باشگاه درخواست کردیم که گزارش مفصلی در مورد عملکرد مالی، اجرایی و نتایج تیم به شورا ارائه کنند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٢/٢٣ تعداد بازدیـد : ١٩٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٩  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۵,۲۹۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان